Değerlendir:
  • 34 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kendi Kendine Telkin & Zihin Programlama
Yazar Mesaj
marskovası
Kayıtsız

RE: Kendi Kendine Telkin & Zihin Programlama
valla tiyatral yaşıtım olsan seni kaçırmazdım utangaç tam yay felsefesinde bir inanç seninki, mutlu kal ask
09-20-2011 11:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Estagfurullah ablacım. Sende hayırla kal. çiçek
09-20-2011 11:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

http://dunya.milliyet.com.tr/15-yildir-p...efault.htm
09-21-2011 06:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

levin'in malikanesinde bir kadınla bir erkek, yalnız ve hüzünlü iki insan karşılaşır. birbirlerinden hoşlanırlar ve hayatlarını gizlice birleştirmeyi arzu ederler. bunu birbirlerine söylemek için sadece yalnız kalabilecekleri bir fırsat çıkmasını beklemektedirler.

sonunda bir gün mantar toplamaya çıktıkları bir ormanda buluşurlar. heyecandan konuşamamaktadırlar, o anın geldiğini bunun kaçıp gitmesine izin vermemeleri gerektiğini bilmektedirler. uzun bir sessizlikten sonra kadın birden "iradesinin dışında, elinde olmayarak" mantarlardan söz etmeye başlar. sonra gene sessizlik olur. erkek ilanı aşk etmek için sözcükler ararken aşktan bahsetmek yerine "hiç beklenmedik bir itkiyle" o da mantarlardan söz etmeye başlar.

dönüş yolunda çaresizce ve umutsuzca hala mantarlardan konuşmaktadırlar. çünkü asla asla aşktan konuşamayacaklarını bilmektedirler.

eve dönen erkek, kendi kendine ölen metresinin anısına ihanet edemeyeceği için aşktan konuşamadığını söyler. ama biz biliyoruz ki:

bu onun kendini avutmak için öne sürdüğü sahte bir nedendir. kendini avutmak için mi? Evet. çünkü insan, eğer bir nedeni varsa aşkı kaybetmeye razı olur. aşkı hiç sebepsiz yere kaybettiğindeyse kendini bağışlayamaz.

milan kundera'nın bir kitabından kesit...

......................

kötü bir telkin mi iyi bir telkin mi çıkamıyorum içinden!!!

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
09-21-2011 11:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

yıldırım çok güzel bir çalışma olmuş...
kişinin zihninde ve yaşantısında oluşmuş paradoksları kırmak için bir telkinin var mı?

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

12-09-2011 03:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-09-2011 03:51 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  yıldırım çok güzel bir çalışma olmuş...
kişinin zihninde ve yaşantısında oluşmuş paradoksları kırmak için bir telkinin var mı?

Bugün perşembe gecesi ve hala sinemadayım, işler bitip eve gidince düşünüp buraya yazarım verygood

12-09-2011 04:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(12-09-2011 04:05 AM)Yıldırım Yazılan:  
(12-09-2011 03:51 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  yıldırım çok güzel bir çalışma olmuş...

Bugün perşembe gecesi ve hala sinemadayım, işler bitip eve gidince düşünüp buraya yazarım verygood

gülücük teşekkür ederim.

12-09-2011 04:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

* Ben bir galaksiyim ve içimde kara delikler var.. Yinede ben o kara deliklerden çok daha büyük bir galaksiyim.. ;)

* Allah'ın izniyle tüm çelişkileri artık kendimden uzak tutabiliyorum..

* Şu hayattan NE istediğimi çok iyi biliyorum ve onu elde etme iradesine sahibim..

* Odaklanmış zihin yeryüzündeki en büyük güçlerden biridir ve ben istediğim bir konuya istediğim bir anda kolayca odaklanabiliyorum..

* Paradoks kelimesini şu andan itibaren lugatımdan kaldırıyorum.. Biliyorumki kullanılmayan kelimeler o kelimenin içerdiği anlamı kişinin hayatından uzak tutar..

* Allahıma şükürler olsun hayatımla ilgili herşey yolunda , zihinsel ve duygusal açıdan sakinim huzurluyum.. Fırtına geçti gitti..

* Allahın izniyle duygularımı ve düşüncelerimi kontrol edebiliyorum.. Başkalarının beni etkilemesine izin vermeyi red ediyorum..

&&&&

Şimdilik aklıma gelen telkin cümleleri böyle.
Tiyatral ile forum içinde de Telkin ve Zikir üzerine bazı görüş ayrılıklarımız olmuştu.
Allahın bazı isimlerini binlerce defa tekrar etmekle insan beyninde yoğunlaşma ve yeni açılımlar oluştuğunu elbette kabul ediyorum.
Dolayısıyla Telkin cümlelerini gün içinde belki 50 belki 100 defa tekrar etmeni önerirken , Allahın isimlerinden SORUNUNA EN UYGUN OLAN 1-2 TANESİNİ gün boyu tekrarlamanı da önerebilirim ( Telkin yüzlerce , Zikir binlerce yani gün boyunca )

Paradoksları , çelişkileri uzaklaştırmanın zikir formülünü bilmiyorum , hangi ismin daha etkili olacağını da bilmiyorum , İstanbul görüşmelerinizden birinde Tiyatral ile bu konuyu konuşabilirsiniz.

Kıt bilgimle ne önerebilirim ;

* Satürn vurgusu olup gölgeleriyle boğuşan herkese BASIT ismini önerebiliriz ( Basıt = açan , yayan , kalıplaşmayı betonlaşmayı önleyen )

* NUR ismi aydınlanmaya ve idrakin artmasına katkısı olabilir.

* Dua'nın beyin dalgalarını yönlendiren bir tür enerji olduğunu düşünürsek ;
Allahım dikkatimi arttır , anlayışımı arttır , zihnimdeki ve kalbimdeki karmaşayı çöz , içimdeki ve hayatımdaki ikilemleri ortadan kaldır , bana ve aileme sağlık huzur ve afiyet ver

şeklinde dua edebilirsin.

* Rabbiş rahliy sadriy ve yessirliy emriy duasını

* Ve hıfzan min külli şeytanin marid duasını gün içinde okuyabilirsin.

Yinede tiyatral , felice gibi arkadaşlar bu konuda benden daha iyi önerilerde bulunacaktır bunu söyleyim , onlarla paslaşabilirsin.

12-09-2011 08:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Hocam çok güzel olmuş, bahane ile biz de faydalandıkgülücük Satürn döngüsünde olan biri için Basıt ismini çekmek hiç aklıma gelmemişti. Belirli bir düzenim var bu konuda, ama artık tıkanıklığımı açmıyor. Günde trilyonlarca zikir çekseniz, eğer ne istediğinizi bilmiyorsanız, çelişkiler ve binbir türlü düşünceler içinde boğulup gidiyorsunuz. Yada içgüdüsel olarak ne istediğinizi biliyorsunuz ama korkudan onu bastırıp uygulayamıyorsunuz. Bence kişinin önce gerçekten ne istediğine karar vermesi lazım, bunun üstüne gitmesi lazım. Karar verdiyse ne istediğine zaten çelişki ortadan kalkıyor, sıra korkuyu ber taraf etmeye geliyor. Çelişki yani vesvese için, Rabbi enni dualarını her halde bi 300 kere çekmek lazım. 100-150 kesmiyor. Hakkaten ya ben ne istiyorum bunu da bu mübarek cuma günü cebren de olsa anlamak nasip olsun, ama uygulaması da kolay olsun yaw:D Herkes için inşaallah..
12-09-2011 01:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-09-2011 01:09 PM)Félicé Yazılan:  Hocam çok güzel olmuş, bahane ile biz de faydalandıkgülücük Satürn döngüsünde olan biri için Basıt ismini çekmek hiç aklıma gelmemişti. Belirli bir düzenim var bu konuda, ama artık tıkanıklığımı açmıyor. Günde trilyonlarca zikir çekseniz, eğer ne istediğinizi bilmiyorsanız, çelişkiler ve binbir türlü düşünceler içinde boğulup gidiyorsunuz. Yada içgüdüsel olarak ne istediğinizi biliyorsunuz ama korkudan onu bastırıp uygulayamıyorsunuz. Bence kişinin önce gerçekten ne istediğine karar vermesi lazım, bunun üstüne gitmesi lazım. Karar verdiyse ne istediğine zaten çelişki ortadan kalkıyor, sıra korkuyu ber taraf etmeye geliyor. Çelişki yani vesvese için, Rabbi enni dualarını her halde bi 300 kere çekmek lazım. 100-150 kesmiyor. Hakkaten ya ben ne istiyorum bunu da bu mübarek cuma günü cebren de olsa anlamak nasip olsun, ama uygulaması da kolay olsun yaw:D Herkes için inşaallah..

Balık burcunun sembolünde iki zıt yöne gitme durumu vardır.

İşte Balık ve Neptün enerjisi kişiyi İKİlem de bırakacak ve her iki yönüde kabul edebilecek eğilimdedir.

İKİ SEÇENEK adlı yazımın okunmasını önerebilirim , şimdi daha iyi anlıyorum ki bu yazı ve doğru sorular yöntemi en çok Balık-Neptün enerjisi için geçerli

Böylece ( iki seçeneğe indirgeme yöntemi ve doğruyu sormakla ) kişi NE İSTEDİĞİNİ yada neyi istemediğini daha net farkedebiliyor.

12-09-2011 07:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir