Değerlendir:
  • 34 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kendi Kendine Telkin & Zihin Programlama
Yazar Mesaj
michiru Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Kendi Kendine Telkin & Zihin Programlama
baştan sona kadar okuduğum nadir yazılardan biri,özellikle tiryatal ve yıldırım'ın arasında geçen konuşmalar gerçekten çok etkileyici,en azından 3-5 saniye kadar olsa bile insanı bir sarsıyor,inşallah devamını getirebilirim...bu nedenle hem bu konuyu açtığınız için hem de o güzel sohbetleri üşenmeyip paylaştığınız için tiryatal ve yıldırıma çok teşekkür ederim....bende bir kaç haftadan beri hem zikir hem de telkin yapmaya uğraşıyorum,lakin bir sorunum var,21 gün boyunca devam ettiğin telkin denemeleri çok nadir,ki işin tuhaf tarafı şu;en son yaşadığım şeylerden örnek veriyim:bir kaç gündür Kuddüs,Gaffar ve Alim isimlerini zikr etmeye çalışıyorum,ilk zamanlar gerçekten huzur buluyorum,bir şeylerin değiştiğine (kendi içimde) şahit oluyorum ama bir an geliyor ki sanki bütün ömrümce yaşamış olduğum tüm olumsuz duygu-deneyim-söz vs. tüm bilincime çıkıyor,sanki biri geliyor ve bendeki tüm güzel şeyleri silip götürüyor,o anda tek sığınabildiğim şey dua oluyor,onun dışında zikir zar zor yapıyorum,telkin dersen eğer hak getire hatta o anda kendime karşı söylediğim en ufak olumlu sözle bile kendi kendimle kavga edebiliyorum,bir yerde okumuştum buna bilinçaltı kusması deniliyormuş iyi şeyler yerleşmeye başlamadan önce kötü anıların su yüzeyine çıkıp temizlenmesi,tamam ben bunu biliyorum ama sorun şu ki bununla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum?sizce böyle bir durumda ne yapmam gerekir?
02-01-2012 02:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-01-2012 02:54 AM)sevda89 Yazılan:  baştan sona kadar okuduğum nadir yazılardan biri,özellikle tiryatal ve yıldırım'ın arasında geçen konuşmalar gerçekten çok etkileyici,en azından 3-5 saniye kadar olsa bile insanı bir sarsıyor,inşallah devamını getirebilirim...bu nedenle hem bu konuyu açtığınız için hem de o güzel sohbetleri üşenmeyip paylaştığınız için tiryatal ve yıldırıma çok teşekkür ederim....bende bir kaç haftadan beri hem zikir hem de telkin yapmaya uğraşıyorum,lakin bir sorunum var,21 gün boyunca devam ettiğin telkin denemeleri çok nadir,ki işin tuhaf tarafı şu;en son yaşadığım şeylerden örnek veriyim:bir kaç gündür Kuddüs,Gaffar ve Alim isimlerini zikr etmeye çalışıyorum,ilk zamanlar gerçekten huzur buluyorum,bir şeylerin değiştiğine (kendi içimde) şahit oluyorum ama bir an geliyor ki sanki bütün ömrümce yaşamış olduğum tüm olumsuz duygu-deneyim-söz vs. tüm bilincime çıkıyor,sanki biri geliyor ve bendeki tüm güzel şeyleri silip götürüyor,o anda tek sığınabildiğim şey dua oluyor,onun dışında zikir zar zor yapıyorum,telkin dersen eğer hak getire hatta o anda kendime karşı söylediğim en ufak olumlu sözle bile kendi kendimle kavga edebiliyorum,bir yerde okumuştum buna bilinçaltı kusması deniliyormuş iyi şeyler yerleşmeye başlamadan önce kötü anıların su yüzeyine çıkıp temizlenmesi,tamam ben bunu biliyorum ama sorun şu ki bununla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum?sizce böyle bir durumda ne yapmam gerekir?

Şeytan dedi : Rabbim ! Beni azdırmana yemin ederim ki yeryüzünde onlar için mutlaka süslemeler yapacağım ve onların tümünü kesinlikle azdıracağım ( Hicr suresi , 39 )

Ortada bir savaş var bunu netleştirmeliyiz öncelikle ve bizim bu savaşa dahil olup olmamak gibi bir seçeneğimiz yok çünkü gözlerimizi kapatıp görmezden gelmek ve konuyla ilgilenmemek birilerinin bizlere SALDIRDIĞI gerçeğini değiştirmiyor.

Öyleyse konuyu bir savaştaymışız gibi ele almak sorunun TEMEL cevabı olacaktır bence. Çünkü savaştaymışız gibi düşündüğünde , zihnin uyuşukluk halinden çıkar öncelikle ve uyanırsın.

Savaşta olunca ve iyi bir şeyler yapınca , elbette sana olan saldırılar ARTABİLİR ki bu doğaldır.

Saldırı artmasın diye hemen pes etmek demek onların kontrolü altında TUTSAKLIK demek.

Öyleyse bu savaşta ne kadar yenilirsen yenil , DEVAM ETME KARARLILIĞI göstermek işin anahtarı olsa gerek.

Nasıl ki bir çocuk yürümeyi beceremeyip düşer yine dener yine düşer yine dener ve nihayet koşar adım yürümeyi öğrenir.

Çocuklardan öğrenecek şeyler var gülücük

02-01-2012 03:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

Bir fark yarat- Olumlu düşün!
Posted by Yurda Hal on 27/01/2012 Posted in: Uncategorized. Yorum yapın

“mümkün değil, başaramazsın!”
” o asla seninle ilgilenmez!”
” bu kaçıncı iş başvurun, sende bir terslik var!”
” senin kısmetin bağlanmış!”
” Başına şu tarihte şu ya da bu gelecek!”
” Zaten karşıma çıkan her erkek/kadın bir süre sonra benden uzaklaşıyor!”
” Bir türlü istediğim gibi bir ilişki yaşayamıyorum!”
” Param yok!”
” Bütün belalar beni bulur zaten!”
Hiç kimsenin; ne kendinin ne de bir başkasının zihnine olumsuzluk tohumları ekmelerine izin verme! Çünkü o tohumlar, o kadar çabuk büyürler ki sen bile anlamazsın.
Sen umutlu ve olumlu olduğunda, zor geçmesi gereken anlar bile, seni zorda bırakmamak için ellerinden geleni yaparlar. Yani zorluğu en kolay haliyle atlatırsın. Korku dolu bir olay yaşayacağına, korku filmi izleyip bu etkiyi başından savabilirsin mesela.
Eğer bir konu hakkında içinde ufacık bir olumsuz düşünce, küçücük olumsuz bir beklenti varsa zorlu geçmesi gereken anlar seni zorlukların kucağına bırakıverirler. O zaman korku dolu olayların kucağında bulursun kendini. O olumsuzluk dere kenarındaki Kavak gibi çabucak büyüyüverir.
“Hani Allah dağına göre kar verir!” derler ya… Gerçekten de öyle olur. Ne kadar kar beklersen, o kadar kar yağar. Ne kadar güneş beklersen, o kadar güneş açar. Her zaman dağına göre olacaktır! Her zaman beklentine göre olacaktır. Kar bekleyene kar, güneş bekleyene güneş.
Bu arada unutmadan şunu da ekleyeyim: Olumsuzluklar insan zihninde çoğunlukla daha kolay yer ediyorlar (insanoğlunun korumacı yetiştiriliş tarzı yüzünden) – kavak gibi-, bu yüzden aynı üniversite sınavında olduğu gibi hayatta da 4 olumsuzluk, var olan bir olumluyu siliyor!
Hayatını gözlemle, bugüne kadar kaç yanlış yüzünden kaç doğrun yok sayıldı? Senin hayatının kavakları ile ilişkin nasıl?
Hayatında umut dolu olduğun anlarda neleri başardığını anımsa! O başarılar sana hayatının karanlık anlarında ışık olsun. Bir de şu sırrı vereyim! üst üste yedi doğru yapmayı başardığın an ( arka arkaya yedi olayda olumlu düşünmeyi, umutlu olmayı, bilmeyi hissederek başardığın an) geride kalan yanlışların siliniveriyor. Hayatına dönüp baktığında bütünündeki başarıyı görmeye başlıyorsun!
Lütfen biraz daha umut biraz daha iyimserlik sevgili dostum!
Umut her zaman yoluna eşlik etsin!
Sevgiler
Yurda Hal Astroİstanbul

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
02-01-2012 01:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir