Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.77 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

akasya vedic analizi
Yazar Mesaj
galaxia
Kayıtsız

RE: akasya vedic analizi
selam phaldor 2 soruyu soruyorum ölüm durumuyla ilgili benim rashi de 8.ev balık ve yöneticisi Jüpiter bu kimsenin farkında olmadığı sessiz bir ölüm göstergesi mi? ve Jüpiter 10 evde toplum önünde ani bir ölüm mü? ve 6.ev kova yöneticisi Satürn 12.ev yengeçte zararlı terleşmiş bu ölüm de hastalık faktörüne işaret eder birde 6.evde yerleşen ay 10 ev Jüpiter'le kare görünüm almış diğer yandan güneş(kalp),rahu,Merkür(akciğer),mars(kafa) la görünüm almış hangi organdaki tahribatı gösterir 2 zararlı ev karşılıklı görünüm almış 12.gizli düşmanlar evi dersek belki bilinmeyen yada henüz teşhis konulmamış bir hastalık mı?

bu hayatın sonlanması hangi dasa ve bhukti içinde olur?
07-01-2008 11:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Cvp: akasya vedic analizi
phaldor Yazılan:vedic karışık değil aslında..temel bilgileri öğrendikten sonra çok kolay..

püf noktalarını öğrenirsek elimizden kurtulacağını sanmıyorumask

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
07-01-2008 11:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: akasya vedic analizi
akasya ölüm anını ve ölümün nerden geleceğini saptamak için iki harita kullanılır..rashi ve navamsa..ve bu evlerde 8.evde yerleşen gezegen ile 8.evin yöneticisinin hangi eve konumlandığı önem taşır..ayrıca nasıl bir ölüm olacağı da 3.evin yöneticisinin konumlandığı ev önemlidir..rashi de buna bakarız..bunları saptadıktan sonra navamsa daki yerleşimlerine bakarız..ortak noktayı tespit edip sonuca ulaşırız..incele bakalım şimdi ..sonra bişeyler söyleriz...

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
07-01-2008 12:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

Vedic'te Güneş'im İkizler, yükselenim Aslan, Ay'ıcığım Başak -şu Başak'ta her yerde karşıma çıkıyor yahu bi kurtulamadık şundan gülücük)

Akasya'cığım Vedic'te yükselenim Yengeç demiştin ama phaldor ve daha önceki forumdan bir arkadaş Aslan dedi neden acaba farklı çıktı yükselenim saat olayı mı dersin?
07-01-2008 01:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

çilekli süt Yazılan:Vedic'te Güneş'im İkizler, yükselenim Aslan, Ay'ıcığım Başak -şu Başak'ta her yerde karşıma çıkıyor yahu bi kurtulamadık şundan gülücük)

Akasya'cığım Vedic'te yükselenim Yengeç demiştin ama phaldor ve daha önceki forumdan bir arkadaş Aslan dedi neden acaba farklı çıktı yükselenim saat olayı mı dersin?

çilekli süt analiz in hakkında bir yorum yapmadın?uyan uymayan yerleri var mı ?

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
07-01-2008 01:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

çilekli süt Yazılan:Vedic'te Güneş'im İkizler, yükselenim Aslan, Ay'ıcığım Başak -şu Başak'ta her yerde karşıma çıkıyor yahu bi kurtulamadık şundan gülücük)

olabilir gülüm belki saati ben yanlış girmişimdir şimdi ikimizde aslan oluyozzssssss ölemi
07-01-2008 02:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

phaldor Yazılan:akasya ölüm anını ve ölümün nerden geleceğini saptamak için iki harita kullanılır..rashi ve navamsa..ve bu evlerde 8.evde yerleşen gezegen ile 8.evin yöneticisinin hangi eve konumlandığı önem taşır..ayrıca nasıl bir ölüm olacağı da 3.evin yöneticisinin konumlandığı ev önemlidir..rashi de buna bakarız..bunları saptadıktan sonra navamsa daki yerleşimlerine bakarız..ortak noktayı tespit edip sonuca ulaşırız..incele bakalım şimdi ..sonra bişeyler söyleriz...

rashi de 8.ev balık navamsada da balık yöneticisi jüpiter rashi de10 evde boğa da navamsa da güneşle beraber 7.evde (yoksa milletin ortasında kocam mı öldürecek beni gülücük) gülücük) gülücük) )

3.ev terazi yönetici venüs 4.evde akrepde yerleşmiş
navamsada ay 5.evde yayda 6.ev oğlak ve fazla dolu venüs merkür ve satürn burda 7.ev kova güneş ve jüpiter var 9.ev koç ve mars burda 11.ev ikizler ve ketu burda
sanırım bu konuda yorumum yok yorumunuzu bekliyorum
07-01-2008 02:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

phaldor Yazılan:

çilekli süt analiz in hakkında bir yorum yapmadın?uyan uymayan yerleri var mı ?

Bana gönderdiğin mesajı olduğu gibi kopyalıyorum phaldor

.............öncelikle ikizler burcusun,yükselen burcun aslan,ay burcun başak..şimdi insan,doğduğu andan itibaren dasa(yaşam periyotları)na girer..ve her gezegenin egemenlik vakti değişiktir..mesela sen 28 ekim 2003 te rahu dasa ya girmişsin..rahu uranüse benzer özellik taşır..aslında hint astrolojisinde pek sevilen bir dasa dönemi değildir..çünkü kişiye çok fazla dünya hırsı,maddi anlamda aç gözlülük verir..ama sende bu iyi durumda..çünkü rahu en rahat ettiği burç olan ikizlerde yükselmiş..yani 18 yıllık rahu dönemin senin için çalışma,para kazanma ve maddi anlamda kendini iyileştirme bakımından faydalı geçecek diyebiliriz..27 ekim 2021 yılına kadar bu dönemi yaşayacaksın..yani açarsak konuyu,iş bulman kolaylaşır,kazandığın para seni tatmin eder,iş anlamında bitmeyen bir enerjin olur vs..şimdi bu dasanın alt dasa sına bakalım.2 aralık 2008 e kadar jüpiter alt dasa yı yaşıyor olacaksın..bu 5 aylık dönemde iş bulabilirsin.çocuk sahibi olabilirdin.güzel sonuçlar doğuracak evlilik yapabilirsin..iş yerinde olumlu atmosfer,iyi sağlık ve dini ziyaretler gerçekleştirebilirsin..ama aralıkta rahu dasanın satürn altdasasına giriyorsun..10 ekim 2011 e kadar sürecek bu..ve genelde olumsuz kabul edilir..evlilik düşüncen varsa muhakkak ertele..çünkü engellenmeler,sıkıntılar olur..ve sonunda istediğine sahip te olamayabilirsin..erkek arkadaşın varsa fikir ayrılıklarının uç noktalara varması muhtemel..ne zaman evlilik demişsin..10 ekim 2011 ile 24 nisan 2014 arası bir evlilik yapabilirsin..çünkü merkür altdasa ya giriyorsun..evlilik için en verimli dönemin..transitlerine gelince güneş ve rahu 10.evinde transitte..bu çok iyi bir zaman..çalışmıyorsan hemen işe başla derim..ay,mars ve satürn 1.evinde..kişilik evinde 2 zararlı gezegen transitte ve Ay a zarar veriyor..annelik duyguların gördüğün birşeyler karşısında değişmiş olabilir mi?bu zararlı konum kişiliğinde baya olumsuz etkiler yapar..1.evin aslan olduğundan satürn ve mars düşmandır..merkür ve venüs 9.evinde..baba ile güzel vakit geçirme,eğitim olarak başarılı olma,uzun yolculuklar olabilir..2.evinde jüpiter transitte..duygu burcunda transitte hemde..eli açıklık,bonkörlük,fazla para harcama,gereksiz alışverişler vs..2009 da satürn başak burcuna giriyor haberin olsun..paranı dikkatli harca..çalışıyorsan aldığın parayı olduğu gibi harcıyorsun anladığım kadarıyla..şimdilik bu kadar..bu arada hayatındaki en etkili gezegenin satürn..hora denilen maddi kazanımlara ait haritanın lordu satürn..parayı zor kazanırsın,sana zor gelen çalışma koşulların olur genelde yada çalışmayı pek sevmezsin..iş temposuna ayak uydurmak zor gelebilir..ama sen yine de ısrarla çalışır ve satürn ün sana ders vermesine imkan tanırsan jüpiter dasa ya girdiğinde kendini zengin bulabilirsin..bu arada navamsa haritanda 7.evin oğlak artı güneş yerleşmiş..bu geç yapılacak bir evliliği de gösterir...........

mesela sen 28 ekim 2003 te rahu dasa ya girmişsin..rahu uranüse benzer özellik taşır.. demen şuanki 7.ev uranüs transitimi, 2 aralık 2008 e kadar jüpiter alt dasa yı yaşıyor olacaksın..bu 5 aylık dönemde iş bulabilirsin.çocuk sahibi olabilirdin.güzel sonuçlar doğuracak evlilik yapabilirsin. demen de şuanki 5.ev jüpiter transitimi anımsattı bana..

İş konusunda şuan hiç bir gelişme yok son bir kaç aydır iş arayışlarıma hız verdim gerçi görüşmeler yapıyorum ama henüz kendime göre içime sinen bir iş bulamadım. Ama umudum var ki sende buna vurgu yapmışsın daha da umutlandım sayende teşekkürler

aralıkta rahu dasanın satürn altdasasına giriyorsun..10 ekim 2011 e kadar sürecek bu..ve genelde olumsuz kabul edilir..evlilik düşüncen varsa muhakkak ertele..çünkü engellenmeler,sıkıntılar olur..ve sonunda istediğine sahip te olamayabilirsin.. demişsin. Ben Kasım'dan önce evlilik olursa sorunsuz olur dedin diye anladım ama yanlış anlamadım umarım? Çünkü transitlerime göre de ben Ağustos ya da Kasım ayının evlilik için uygun olduğunu tespit etmiştim. (modern astrolojiye göre)

2.evinde jüpiter transitte..duygu burcunda transitte hemde..eli açıklık,bonkörlük,fazla para harcama,gereksiz alışverişler vs..2009 da satürn başak burcuna giriyor haberin olsun..paranı dikkatli harca..çalışıyorsan aldığın parayı olduğu gibi harcıyorsun anladığım kadarıyla.. demişsin. Evet kazandığımı olduğu gibi harcar(d)ım gülücük Ama insan iki sene işsiz kalınca anlıyor paranın kıymetini gülücük)

ay,mars ve satürn 1.evinde..kişilik evinde 2 zararlı gezegen transitte ve Ay a zarar veriyor..annelik duyguların gördüğün birşeyler karşısında değişmiş olabilir mi? diye sormuşsun. Aslında annelik duygularımda bir değişiklik yokda sadece daha fazla korkmaya ve ben bu sorumluluğu taşıyabilir miyim demeye başladım diyebiliriz. Daha gerçekçi bakmaya başladım bazı durumlara çünkü.

bu arada navamsa haritanda 7.evin oğlak artı güneş yerleşmiş..bu geç yapılacak bir evliliği de gösterir.. iki senedir sözlüyüm artık yeter gari gülücük) Bu da bir nevi gecikme sayılır sanırım. Artı bizim işimiz biraz daha uzayabilir, isabetli olmuş.

Bu arada modern astrolojide olduğu gibi, navamsa'da da 7.ev eşi gösterir mi? Navamsa'da 7.evin Oğlak ve Güneş yerleşmiş demişsin. Sözlüm Aslan burcu ve 1.evinde Satürn var (artı K.Ay Düğümü ve Venüs-Pluto kavuşumu da Satürn'den sert bir açı almış, Satürnyen tabiatlıdır) Navamsa'daki bu konum onu anımsattı bana.
07-01-2008 03:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

ya arkadaslar ben modernini anlamaya calısırken bu vedic kafamı daha cok dagıttı bi bilen bana yardım etsin lütfen 06şubat 1971 sabah 8:30 ısparta dogumluyum yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
07-15-2008 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ücretsiz Vedic Harita... yezda 89 301,818 01-24-2020 11:06 PM
Son Mesaj: Raggio di sole
  Hint Astrolojisinde Evlilik Öncesi Uyum Analizi qulsah 0 15,722 10-22-2008 12:32 PM
Son Mesaj: qulsah

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir