Değerlendir:
  • 39 Oy - 2.85 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Davison Haritası
Yazar Mesaj
Akbaba
Kayıtsız

RE: Davison Haritası
Davison haritasını bende merak edenlerdenim.
04-27-2012 06:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mars_419 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

bir davison haritasında:
7.evde akrepte ay-pluto kavuşumu.kavuşum şiron ve satürnden kare alıyor.
yükselen koç , mars ikizlerde 3.evde . başaktaki jüpi ve terazideki venüse kare,aslandaki merküre 60.
merkür-pluto 90.
güneş,venüs,jüpi 6.evde. venüs-jüpi kavuşum.(çok zayıf,10 orb)
iletişimin yüksek,duyguların yoğun olduğu , duygusal yaralanmalara müsait bi ilişki diyebilir miyiz ?
--bayanın jüpiteri dav.güneşe (0 orb),
--erkeğin güneşiyse dav.ay'a (0 orb) kavuşuyor.
ilişkiye erkek duygu,bayansa neşe mi katıyor ?
04-27-2012 09:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hasan
Kayıtsız

"pek anlamadim"Davison haritası kafamı karıştırdı.
04-28-2012 07:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lan...1354813009
nerdeyse bütün gezegenler 7.evde..açılar fena değil gibi ama aslında sancılı bir evlilik..
yotum yapacak olursa çok sevinirim...gülücük)
02-18-2013 12:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Davision haritalarinda nasil bir yorum gerekli bilemiyorum ama, ucuncul bir enerji olarak yorumlamak gerekirse, 7. evde bulunan gunes ve diger gezegenlerde dahil, baskalarinin bu iliskiyi onaylamasi gerektigini dusunuyorum, yani siz cok hos bir ciftsiniz gibi, iliskinin sen denilmesine ihtiyaci olabilecegini dusundum... Ya da genelde, arkadas toplumlarinda iliski kendini daha iyi ifade ediyordur, davision degilde genelde compozitle ilgileniyorum, bir aralar ikisi arasinda ki farka cok baktim kompozitte karar kildim... Davision icinde yasanirlik onemli deniliyor ama bilemiyorum tam olarak yanlis bir sey soylemek istemem.. Genelde gunesin 7. ev konumu sen denilmeye ihtiyac duydugu icin iliski haritasinda da iliskinin varliginin baskalari ya da iliskide oldugunuz diger kisilerden sen denilmesine ihtiyaci var...diye dusundum... Ayrica genelde saturne bakarim ilk etapda, iliskinin ortak sinavi nerededir diye, sizin 3. evde konumlanmis, kardesler ya da yakin akrabalar ile sorunlar yasaniliyor mu ornegin? Ya da iliski icinde kendini ifadede ki sınırlılık durumu mevcuttur...ama ayni evde ay da bulunuyor surekli degisen bir ruh hali de mevcut olabilir iliskide ama saturn bunu dengeliyor gibi, ya da ifade ettirmiyor... Tamamen kisisel bir yorumdur... Dogruluk payi tartisilir gizem... Kendine cok iyi bak...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
02-18-2013 07:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ASaBiMeLeK Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Merhaba ; Davison haritamı yorumLamak isteyen arkadaşLar varsa benimkini yorumLayabiLirLer mi acaba ?...Çok merak ettim...Sema KıLıç adındaki astroLoğun kitabında gözüme çarptı...Benim ve partnerimin doğum biLgiLerini yazıyorum iLgiLenen var ise tabii ki...Benim 14 Ekim 1967, İstanbuL, 01:35 , onunki ise 27 Mart 1985, İzmit, 03:02...Davison haritasını çıkardım ama buraya koyamadım...Astro.com'a göre tarih 5-Temmuz-1976 ,saat : 0:07:53.87 a.m,40 N 53.30 //29 E 26.30
06-22-2015 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

ASC yöneticisi 12. evde Kompozitlerde ve Davisonlarda aşkını, sevgisini itiraf edemeyen ve içlerinde yaşayan çiftlerde hep gördüğüm bir yerleşim bu. 12. evin yöneticisi de 5. eve düşmüş ayrıca. Aralarındaki aşk birden değil, zamanla, yavaş yavaş oluşmuş olduğunu düşündüm ASC yöneticisi ile 5. ev yöneticisi 150 derecelik açı yapmışlar. 150 derecelik açılar üçgen ve kare açılardaki gibi etkisi çabuk dışa vurmaz, sinsi ilerler.

5. evde Güneş-Mars kavuşumu var. Bu tutkuyu yükseltiyor. Bir de 5. ev yöneticisi kendi evinde ve güçlü konumda. Gerçekten güçlü, derin bir sevgi olduğunun göstergesi.

Bu iki kişi duygularını bastırmak zorunda kalmış olabilirler ve bu da onları yıpratmış olabilir. Satürn hep olumsuz açılar yapmış. Onların önüne bir engel koymuş olabileceğini düşündüm.

Bana sorar isen, bu iki kişinin aşklarını itiraf etmeyip ilişki yaşamamaları bence daha iyi olmuş. Kıskançlıklar, kavgalar, tartışmalar ilişkiyi zamanla monotonlaştırıp bitirirdi. Aralarındaki o gerçek sevgiyi zamanla tüketebilirdi.

Son olarak: ASC-DSC akslarında düğümler gördüm ASC-GAD, DSC-KAD kavuşumu var. Kadersel bir bağ diyebiliriz. Çok merak ediyorum bu iki kişi yıllar sonra bir yerde tesadüfen karşılaştılar mı? Ya da bir yerde bir araya geldiler mi? Benim de bağları kopardığım biriyle Kompozitimiz ve Davisonumuzda ASC-DSC akslarında düğümler ve ASC-12. ev bağlantısı var da. Çok merak ettim gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
06-05-2017 01:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Say bunlar süper bilgiler sağ olasın gülücük Daha demin bir analiz yazdım ama forumda sıkıntı oldu yollayamadım,sonra 1-2 harita da ben atıp yorumlamayı deneyeyim kendimce gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
06-05-2017 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

@Divitsizhokka Erkeğin duygularında tutku daha ağır basıyor, kadında ise duygularını hep bir bastırma ihtiyacı olmuş. En çok yıpranan tarafın kadın olduğunu düşünüyorum çünkü Ay'ın (Kompozit ve Davison'da Ay kadını temsil eder) hiç olumlu bir açısı yok ve 12. eve düşmüş. Kadın hala seviyor mu bilmiyorum ama yine söylüyorum iyi ki aralarında bir şey başlamamış. Çünkü çok zorlayıcı bir ilişki olurdu erkek çok zorlaştırırdı bu ilişkiyi.

@BayanKararsız Ne demek gülücük Analizlerini bekliyorum gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
06-06-2017 01:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Cvp: Davison Haritası
Forumdaki arızaydı,benim şu yaza giriş günlerinde grip olmamdı derken ancak gelebildim gülücük
Yazabildiğim kadarını yazayım Say gülücük
İlk paylaşacağım Davison Haritası eski kullanıcı adımdaki meşhur Aquarius ile bana ait gülücük Kendi ilişkim olmasına rağmen elimden geldiğince objektif yazmaya çalışacağım,bakalım artık gülücük
Önce haritayı paylaşayım ve yorumlarımı ekleyeyim,sizler de gördüklerinizi yazarsanız sevinirim gülücük
[Resim: nWGRkN.png]

İlişkinin hem ASC'si hem de Güneş'i Yay burcunda,Güneş aynı zamanda Kompozit ve Davison haritalarda erkeği temsil ettiği için ve erkek bu ilişkinin 1.evinde olduğuna göre kararları daha çok erkeğin verdiğini ve ilişkide ön planda olanın onun olduğunu sanırım söyleyebiliriz ki gerçekten öyleydi gülücük

9 orb'dan kavuşum olmasına rağmen Güneş-Venüs karakteri Venüsyen bir erkeği belirtebilir mi?Sanırım belirtebilir çünkü o bir Venüsyen,hem bu kavuşum hem de bu kavuşumun Yay burcunda olması ayran gönüllülük veriyor bu ilişkiye.Daha çok ayran gönüllülük erkekte olmakla birlikte her iki tarafa da ayran gönüllülük veren bir açı olduğunu düşünüyorum çünkü onun kadar olmasa da bende de vardı.

Şimdi biraz Ay'ı inceleyeyim evlere daha detaylı bakmadan önce:
Ay-Terazi burcunda ve zaten ben de bir Ay İkizlerim,bu bir tesadüf mü bilemiyorum ama natal Ayım ile aynı elementte olduğu için bana tepkilerimi özgürce verebilmemi çağrıştırdı ki öyle,yakinen ilişkimi bilenler bilir,tepkilerimi esirgemeden paldır küldür verebildiğim bir ilişkiydi,kırsam da kırılsam da bu böyleydi ve hala en rahat konuşabildiğim insanlardan biridir,her şeye rağmen.

Evliliğe bir statü dersek 10.eve Ay'ın düşmesini benim evlilik isteğimle bağdaştırabiliriz belkide veya bir diğer ihtimal,10.ev girişi haritanın tepe noktasıdır ve 10.ev tepe evdir dersek ve tepede ben varsam bu aşkı paldır küldür yaşamak isteyenin de ben olduğu söylenebilir.

Ayrıca Ay-Neptün karesi,Neptünyen özellikler taşıyan bir kadını gösterebilir ki natal haritamda Güneş-Neptün karesi var.Merkür-Neptün kavuşumuna kare yapan Ay kişisi yani ben bu akla mantığa uymayan ilişkiyi istiyorum.

Güneş ile uzak olmalarına rağmen aynı burçta oldukları için Merkür ve Neptün'ü sinastri mantığından Güneş'e kavuşum sayarsam Güneş kişisinin bu olayı akıl-mantık çerçesinde tutturmaya çalıştığını öne sürebilirim.(Normal arkadaşça,dert ortağı gibi.)
Hatta o mantıktan gidersem Ay ve Güneş'e de kare diyerek aradaki temel anlaşmazlığın mantıktan kaynaklandığını söyleyebilirim.
Ama bir yandan da uyumlu burçlar diyerek her şeye rağmen arada olan bir uyumdan bahsedebilirim.

Şimdi geleyim evlere:
1.ev yöneticisi 12.evde gülücük Güneş kişisinin gizli hisleri sanırım burada olabilir çünkü Ay kişisi bunları paldır küldür ortaya döken biri zaten gülücük

Jüpiter-Uranüs ve Uranüs-ASC kavuşumunu bu bağın çok ani değişikliklere gebe bir bağ olduğuna yorabilirim ki gerçekten öyle,tam bitti dediğim hatta çevremdekilerin de dediği anda sevgili Güneş kişisinin şaşırtıcı bir davranışı olur ve bir bakmışım biz yeniden konuşuyor olmuşuz.

12.ev yöneticisine bakıyorum nerede diye,Plüto alırsam 11.evde,Mars alırsam 2.evde,önce Plüto'dan yoruma başlayacağım:

Arkadaşlıktan doğma bir bağ,gerçekten de öyle ve özellikle benim cephemde dönüşümler oluşturan bir bağ oldu bu,psişik yeteneklerimi keşfetmekten tut,inançlarıma kadar pek çok şeyimi etkiledi.Onun cephesinden bir yorum yapamadım ama uyumlu burçlar olarak nitelendirirsek güzel katkıları var gibi bilmiyorum,en azından en başta geyik vs amaçlarla bana yanaşan insan da benimle çok değişik bir bağ kurdu ve bunun farkında.

Plüto-Mars karesi kavga anlarında olan acımasızlığımızı temsil ediyor sanırım,birbirimizi kırmak adına ettiğimiz lafların haddi hesabı yok o durumlarda ve gerçekten bir ego çatışması oluyor,zaten anlaşamama sebebimiz %95 bunlardı.

7.ev yöneticisi de 1.evde ve kare açılar almış,evlilik namına olumsuz olabilir gibime geldi,hatta evlilik yok gibime.

7.ev Yengeç'teki KAD'a anlam veremedim,veren yazsın.

KAD-Satürn üçgenini görmüşken Satürn'ün Mars ile olan karesi dikkatimi çekti,erkeği durduran bir görünüm de belki bu olabilir,bu ilişkiye ciddi bir adım atmasına engel olan görünüm olma ihtimali var gibi geldi.

5.evdeki Karma astreoidi dikkatimi çekti,karmik aşk mı acaba?Koç'ta bir de,birbirimizi yeme sebeplerinden biri bu mu ki acaba?Duygusallaşınca tam duygusal,delirince tam deli.

Astreoidlere bakarsam Psyche ve Cupido 11.evde yine arkadaşlıktan dönüşen bağ derim gülücük

12.evdeki Amor'da yine gizli aşk işareti mi acaba diye sormadan edemem.

Bu kadar analiz edebildim,ha bir de bir arada olsak sanırım parayı kırardık,büyük üçgenlere bakılırsa .)))) 2-8 aksındaki Vertex-Lilith karşıtlığını saymazsak.

8.evdeki Vertex'de tutku işareti olabilir mi?

6.ev aynı zamanda ilişkilerdeki eşitsizliklerin evidir,6.evdeki Şiron'un Jüpiter ve Amor'la olan zıtlığı da yaş farkından ötürü bu ilişkiyi sekteye uğratmasını açıklıyor olabilir.

Ekledikçe ekliyorum,daha kaç kere bu mesajı düzenlerim onu da bilmiyorum ama 12.ev zaten Akrep ile başlıyor ve Jüpiter Akrep'te,haliyle ilişkiyi iyice derinleştiren ama bir o kadar da gizleyen görünüm belki bu olabilir.

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
06-07-2017 01:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Davison haritası cancer123 0 6,287 07-01-2019 04:07 PM
Son Mesaj: cancer123
  Sinastri Haritası pinkylove 2 9,991 05-29-2019 01:01 AM
Son Mesaj: pinkylove
  Sinastri haritası hayalperest033 1 17,847 02-26-2018 11:53 PM
Son Mesaj: idrilhawke
  sinastri haritası yorumu hayali01 0 5,688 05-03-2015 09:43 PM
Son Mesaj: hayali01
  Davison/Kompozit Haritalarının Natal ile Benzeşimleri JoMaJa 18 37,030 02-17-2013 08:38 AM
Son Mesaj: Venüs
  Sİnastri İlişkiler Haritası Yorumlama nev_bahar 1 67,138 06-15-2008 12:35 AM
Son Mesaj: nev_bahar

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir