Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.7 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Açıları
Yazar Mesaj
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Merkür Açıları
yanık merkürüm venüsüm güneşim herşey biarada üstelik 12. evde kendimi şöle yorumlayabilirim korkunç sanat kabiliyetim var süper yazar konuşmacıyım tekdüze olan herşeyden enfret ediorum sabır sıfır herşey hemen olmalı beyin desen 24 saat vidi vidi çalışıo(güneş-merkür kavuşum ) sesim gsel venüs merkür kavuşum acaip neşeli komiğimdir herkes bana çok güler süper espiri yaparım ama tek kötü taraf 12 .ev bu süper özlellikler 12.evimde olunca bunu kariyerime taşıyamadım misal tiyatro vs ilgileniodum ama ünide ögretmenlik okudum sanki bastııromuşum gibi gelior yeteneklerimi zekamı var ama ortaya koymuom bile bile ilginç yaa bence astroloji süper bişi okudukça şaşıom zaten
01-07-2009 07:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Merkür Açıları
nadya Yazılan:astrotheme den çıkardığım haritada merkürün quintile neptün açısı var ne anlama geliyo acaba?

Yaratıcılık gerektiren işlere ilgin olabilir ve bu konularda yetenkli de olabilirsin.Sen bir şey öğrenirken öğrendiklerini sorgularsın,araştırısın,yaratıcı zekanla ön plana çıkabilirsin ve bu konuda çok önemli hedeflerin olabilir,kendine daha fazla zaman ayırarak yaratıcılığının ve zekanın farkına varabilşir,ortaya çıkarabilirsin.Nasıl iletşim kuracağını iyi bilrisin,bazen hayyallere dalabişirsin,şiire karşı bir ilgin ya da şiir,şarkı sözü, yazma gibi edebi yeteneklerin olablir ayrıca sezgilerin de güçlü olabilir.
05-27-2009 06:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Merkür Açıları
nadya Yazılan:lavinya çok teşekkür ediyorum ben zaten amatör şiir yazıyorum ondan olabilir herhalde bende şaşırıyodum, şiirle falan hiç ilgilenmemiştim hayatım boyunca, 2 yıldır şiir yazıyorum. yeteneğim olduğunu söyleyenler oldu okuyanlardan şiirlerimi.

quintil açılarının yeteneklerimizle ilgisi olduğunu söyleyebiliriz evet lavinya güzel bir değerlendirme yapmış verygood

05-28-2009 12:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Merkür Açıları
Alıntı:Merkür_Neptün Karesi ( 90 )

Bu insanların hayal güçleri bazen mantıklarının yolunu kesebilir. Sorumluluktan kaçma eğilimleri olabilir. Zihinsel enerjilerini yoğunlaştırarak, zorluklarla yüzleşmeyi öğrenmeleri gerekir. Hayal güçleri bazı oyunlar oynayabileceği için, romantik ilişkilerinde temkinli davranmalıdırlar.

Bu açımı hem seviyorum hem sevmiyorum.Seviyorum çünkü başka açısı yok merkürümün yani kıymetini bileyim diyorum.gülücük) Ama aynı derece üzerinde gerçekleşen (partil ) dar açının merkürüme fazlaca neptün karakteri kattığını hissediyorum.(başka etkinin olmaması da buna sebep oluyor olabilir)

Ama sanırım burç konumu da tanım üzerinde oynamalar yapabilir.Evet böyle bir açı var ama Başak Merkürüm ne kadar hayal denizinde yüzerse yüzsün mantıklı ve ayağı yere basan fikre sonunda ulaşır.Burçtan yırttım yani.:D

İlişkiler mevzusuna gelirsek.Bence eğer bu iki gezegenden herhangi biri ilişkileri tanımlayan evlere yerleşmemişse(öncelikli olarak 5. ve 7. ev) ilişkileri direkt olarak çok fazla etkilemeyebilir.Ama tabi şöyle birşey de var.Hayalperest herşey de hayalperesttir.:D
05-29-2009 11:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Merkür - Uranüs Karesi;

* Polemiğe girmeyi, eleştirmeyi ve karşıtlıkları sevme.
* Anti - politik.
* Düşüncelerin belirlenmesinde ortalama üzeri hız.
* Orjinal düşüncelere sahip olma.
* Ne yapılması gerektiğinin söylenilmesine ve buyruk almaya tahammülsüzlük.
* Asabiyete meyil.

08-06-2009 04:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Aprilios Yazılan:Merkür - Uranüs Karesi;

* Anti - politik.
* Asabiyete meyil.

uranus merkur karesinin bence en önemli özelligi herseye muhalefet etmeleri..yani kendilerini farklı göstermek için her düşünceye karsı bir antifikirleri olabiliyor..özelliklerde merkurle uranus sabit burçlardaysa bu özellik dahada belirgin olur..o yüzden çok uyumsuz ve geçimsiz insanlar olabiliyorlar malesef..sanki dünyada herkes aptal birtek onlar akllıymış gibi davranıyorlar..
08-06-2009 07:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Sevgili Aprilios yazana kadar ben de birkaç satır ekliyorum.

Merkür - Neptün Kavuşumu;Ayrıntılarla ilgilenme isteği,hiçbir şey'i beğenmeme sürekli eleştirme,hassaslık,duygusallık,kendi kendini aldatma,hayal gücü gelişmiş,hayal gücüyle öğrenme,güçlü sezgi,yazma,resim,fotoğraf,gazetecilik,finans,kimyasal maddeler,ilaçlar,danışmanlık gibi konulara ilgi,Düşüncelerini simgelerle,resimlerle,müzikle daha iyi ifade edebilme,haylle gerçeği karıştırma,manevi - mistik konulara ilgi,bir konuya odaklanma,konsantre olma öğrenilmeli.
08-06-2009 07:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

almira Yazılan:Neptün -Merkür kavuşumu ?
*
*
*
*
*
*
*
Nedir?
Bir önceki iletide yer alan Merkür - Uranüs karesine has maddeler; astrolojik bir çalışma sırasında net üzerinden toparlayabildiğim bilgilerin bir nevi özetini çıkarmış olduğum halidir.

Merkür - Neptün kavuşumuna dair şunları söylemek yanlış olmayacaktır sanıyorum;

* Fotografik hafıza.
* Sezgisel zeka potansiyeli.

Astroloji hiyerarşisinde, Neptün, Venüs ile bağlantılı olarak çalıştığından (bir üst kademede) sanatsal her türlü potansiyel'e işaret edebilir. Örneğin, değerli fotoğraf sanatçılarımızdan Ara Güler'in natal'ında da bu açı kalıbına rastlayabiliriz.

Birkaç anahtar kavram da sevgili Yıldırım'ın anlatımlarından eklemek istiyorum;

* Güçlü imajinasyon yeteneği.
* Manipülasyon.
* Tasarlama.
* Üretme.
* Unutkanlık.
* Dalgınlık.

''Nedir''iniz, tatminkar cevaplar bulmuştur umuyorum. gülücük

08-06-2009 08:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

sessizgidiş Yazılan:
Aprilios Yazılan:Merkür - Uranüs Karesi;

* Anti - politik.
* Asabiyete meyil.

peki uranüs-merkür karşıtlığında da durum aynı mıdır*?

karşıtlıktada aynı sayılır ama karşıtlığı tahtıravalli gibi düşüngülücük bir o tarafa bir bu tarafa.. ama karede kesinlik vardır
08-06-2009 10:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Merkür Açıları
merkür uranüs karşıt açısında etkilenen taraf merkür olacaktır.
çünkü kollektif ve kişisel gezegenlerin sağlam açılarında etkilenen kişisel gezegenler olur.
08-06-2009 10:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür - Neptün Açıları astrosohbet 30 76,378 12-26-2020 03:41 PM
Son Mesaj: Rosa
  Merkür - Satürn Açıları astrosohbet 36 54,585 05-05-2020 02:00 PM
Son Mesaj: Artemisis
  Merkür - Uranüs Açıları astrosohbet 48 63,257 04-22-2020 03:25 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) astrosohbet 63 80,643 12-13-2018 06:47 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Merkür - Mars Açıları astrosohbet 58 69,500 12-16-2017 12:17 AM
Son Mesaj: Merau
  Merkür - Jüpiter Açıları astrosohbet 19 32,078 12-14-2017 03:59 AM
  Merkür - Plüto Açıları astrosohbet 82 101,055 11-27-2017 08:40 PM
  Pluto Merkür Karesi aeon 11 29,008 08-18-2010 02:32 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir