Değerlendir:
  • 84 Oy - 2.99 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transitler
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

yezda 2007 transit analizi
yezda'nın doğum haritasında bugüne kadar gözüme çarpmamış olan bir durumu yazmak istiyorum öncelikle. kağıt üzerinde yezdanın satürn ve plütosu ger gitmiyor ve normal görünüyor. oysa efemeriste dikkatle bakıldığında SATÜRN VE PLÜTO DURMAK ÜZERE...
burçlar sisteminin iki otoriter gezegeni TERAZİ ARENASINDA DURMUŞ sanki bişeyler planlıyorlar.
ben kova burcunun sabit burçlar grubuna dahil edilsede katı bir sabitliğe sahip olduğuna inanmıyorum. uranus değişimin gezegeni ise kova da değişime çabuk ayak uydurabilmeli mantığındayım. kovanın inantçılığı daha çok toplumdan FARKLI düşündükleri konularda ortaya çıkıyor olmalı bence..
yani tanıdığımız kadarıyla yezda oldukça SABİT bir kişilik. ben diyorum ki , bu katılığın sebebi SATÜRN - PLÜTO ikilisinin ilişkiler gezegeni TERAZİDE olması ve güçlü konumda olmaları..
öyleyse TERAZİ arenasında problemler oluşabilir yezda açısından.
TERAZİ BURCU güzelliğin + ilişkilerin + sevginin burcudur genel özellikleriyle..
şimdi güneş sisteminin en GÜÇLÜ - Kötü durumlarda en tehlikeli - üç gezegeni satürn - plüto ve mars terazi evinde görülüyor..
öyleyse ; ilişkilerde GERİLİM + BASKI + GÜVEN SORUNU kaçınılmaz olacaktır gibi görünüyor..
TERAZİ evinin özellikleri olan ; paylaşımcılık + nezaket gibi kavramlar satürn - plüto - mars etkisiyle daha SAĞLAM ama esnek değil yani daha daha SERT şekliyle kişiliğine yansımış olabilir diye düşünüyorum..
ve terazi arenasındaki bu konum nedeniyle yezdanın TERAZİ insanlarına doğru çekildiğini , terazi tipi insanları kendine yakın bulabileceğini söyleyebilirim.

bu ön bilgiden sonra transit yorumlarıma sonra devam edeceğim.

05-17-2007 11:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yezda 2007 transit analizi
neptünün kovada ilerlediği süreçte yezda'ya duyarlılık kattığını kendisine anlatmıştım. satürn etkisinin getirdiği derslerinde farkında zaten. ve geleceği daha çok merak ettiği için önümüzde ki aylarda yaşayacağı transitleri yorumlayalım hemen.

* öncelikle 2007 içinde ağır giden gezegenlerin çok fazla sert etkileri olmadığını söyleyerek başlayayım. satürn aslanda ilerliyor ve başak burcuna geçiyor. neptünün ilüzyonlarına satürnden almış olduğu gerçekçilik dersleri nedeniyle yıpratmadan karşılık verecektir. öyleyse ağır gezegenler yezda için dinlenme sürecine girmişler diyebilirim.

öyleyse hemen dikkat zamanlarına ve hoş zamanlara geçeyim ;

......dikkat zamanları...........

* 3 hazirandan itibaren mars koç burunda yezda'nın terazide ki üçlüsüne sırayla zıt bakacak. önce natal marsını tetikleyecek , sonra satürnünü sonrada plütosunu..
bu üçlünün önemini bir önceki mesajımda söylemiştim. öyleyse haziran ayında yezda güç + öfke ve kontrol etme içgüdüsü konusunda GERİLİM yaşayabilir diye düşünüyorum. ayrıca haziran boyunca aslan burcunda ilerleyecek olan venüs yine yezdanın kovadaki dörtlüsüne zıt bakacak.

* temmuz ayında ise mars boğa burcunda ilerlerken yezdanın kova burcundaki dörtlüsüne ( güneş-ay-merkür-yükselen) sert bakacak sırayla.. yine GERİLİMİN + BASKININ + ÖFKE VE CESARETİN yoğunlaşacağı zihinsel bir süreç olabilir. hatta çevrende yaşadıkların , insanlar bu gerilime sebep olabilir. sakin olmanı önereceğim iki aylık süreç içine girdiğini söyleyebilirim.

......hoş zamanlar.........

* haziran ayında güneş ikizlerde ilerliyor ve kovadaki dörtlüye 120 derece güzel açı yapıyor  yani gerilimi hafifletecek yada gerilimle başa çıkabilme iradesini verecektir..

* 20 kasım - 5 aralık tarihlerinde venüs , yezdanın terazideki üçlüsüne sırayla dokunuyor. sabitliğini yumuşatacağı hoş bir dönem olabilir diye düşünüyorum.

* 10 ekim - 20 ekim tarihlerinde hem yaydaki jüpiter ay-merkür ikilisine 60 derece güzel bakacak , hemde güneş terazi burcunda kovadaki dörtlüye 120 derece güzel bakacak.. iyi bir sonbahar seni bekliyor diyebilirim yezda ; .)

05-18-2007 08:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yezda transit analizine ilave
elimdeki efemerise göre 2009 yılında kova burcunda ki jüpiter yezdaya güzel sürprizler hazırlayabilir..

* 2010 kışından itibaren yezda satürnün sert etkileriyle yüzleşecek. 2011 yılındada dvm edecek bu etkide yezda ayrıca satürn döngüsünü yaşayacak.
sonra geri harekete geçecek olan satürn ileri harekete geçince ikinci bir satürn döngüsünü yaşayacak. 2012 de satürn bırakmıyor yakanı gülücük
ve 2012 kışında satürn akrepte ilerleyecek 1 sene boyunca çeşitli dönemlerde kovadaki dörtlüsüne sert bakacak.
ve 2014 yılının yaz aylarının en kritik zamanlar olabileceğini tahmin ediyorum.
yaklaşık 3 yıllık sürecek satürn baskısına uranüste katılıyor ve koç burcunda yezdanın marsına sert bakıyor..

tüm bu 4 yıllık süreçte neler olabilir bilemeyiz. zaten transit analizlerimi kehanet olsun diye yapmadığımı her fırsatta söylüyorum. ancak dikkat çekici bir GERİLİMİN , PEŞPEŞE GELMESİ OLASILIĞI görünüyor diyebilirim.

inşallah çokta kötü şeyler olmaz. herşey gönlünce olsun yezda , benden şimdilik bu kadar

05-18-2007 08:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Alya için ;)
Alya şu dönemde hayatında ani değişimler olmaya başladığını söylemiştin. hemen uranüse baktım. şu anda yaklaşık 17 derece balık burcunda olan transit uranüs senin MARSINA dokunuyor. aynı zamanda balık burcu ikizlere 90 derece sert bakar. yani uranusun balıkta ilerlediği süreçte senin ikizler burcundaki birikimine sert bakarak uyaracaktır. komple bir değişim sözkonusu olabilir önümüzdeki bir kaç yıl senin açından. ve şu dönemde MARS uyarıldığı için HAREKET VE GİRİŞİM kaçınılmaz olabilir. tabii , transitler zihinsel olarakta bize etki yapar illa hayatımızda bişiler değişmesi şart değildir. önce içimizde bişiler değişmelidir. sana nacizane önerim , bu dönemde uranus'un marsını harekete geçireceğini aklında tut ve buna hazırlıklı ol. astroloji bunun içindir zaten.

şu an acil çıkmam gerek , gelince bazı önerilerde bulunacağım müsadenle ok.
sen yinede sadece beni dinleme bence. forumdan yada varsa kitaplarından internetten uranus transitlerini ve marsa olan olabilecek olan transitlerini incelemeye çalış. şimdilik hoşcakal - dvm edeceğim

05-19-2007 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Alya için ..
şimdi yeniden bakınca sadece uranus transidi yok bu dönemde. jüpiter yay burcunda ve o da marsına sert bakıyor. üstelik mayıs ayının ilk haftası transit venüs senin venüsüne dokunuyor + transit mars senin marsına dokunuyor. neptünün de kova burcunda senin ikizler birikimine güzel baktığını hesaba katarsak sende yok yok gülücük

şimdi uranus ve jüpiterin senin MARSINA yaptığı transitlere odaklanalım. bence en önemlisi bu görünüyor..

senin MARSININ kişilik yapısını anlatmaya çalıştım doğum haritası analizinde. balık arazisindeydi biraz ürkek ve gergindi..
şimdi uranus marsının üzerinde ne gibi mesajlar veriyor olabilir ?
kitaplardan bildiğimizi söyliyeyim ; ne zaman ne yapacağı belli olmayan uranus senin SAVAŞÇIYI tahrik ediyor olmalı.. mesaj şu biçimlerde gelebilir ;
HAREKETE GEÇ ; MÜCADELE ET + KORKULARINLA YÜZLEŞ ( ki bazı korkularının açığa çıkabileceği yorumunu yapabilirim çünkü mars cesareti simgeler ve gezegenler marsla uğraşıyorsa korktuğumuz şeyleri ayağımıza getirebilir yada aklımıza )
GİRİŞİMCİ OL ; BİR ŞEYLER YAP ; SIKILIYORSAN BİR ŞEYLERİ DEĞİŞTİR...
NE YAPMAYI İSTİYORSAN O DOĞRULTUDA ADIMLAR AT vb.. mesajlar sözkonusu olacaktır.
ben yakın zamanda yaşadığım örneği vereyim kendimden ;
balıkta ilerleyen uranus 5-6 ay kadar önce başak burcunda ki marsıma zıt baktı.
günlük hayatımda da çeşitli gerilimler yaşadım , değişimler yaşadım ve en önemlisini söyliyeyim.
mâlum sitede ziyaret ederken bir konu gördüm ve mesaj attım. normalde hayatımda forumlarla alakam olmamıştır. o mesajı niçin attım emin değilim ama bişeylerin beni dürttüğünü ve KENDİMİ İFADE ETMEM gerektiğini hissettim.
o mesaj başka mesajları getirdi ve marsımı deneyen gerilimler yaşadıktan sonra şu anda belkide o bir mesaj sayesinde kendimize ait bir forumumuz oldu.
bu çokmu önemlidir ? evet benim için önemlidir çünkü 5-6 yıldır astroloji ile ilgileniyorum ve çevremde bu konuda konuşacak kimse yoktu. bende açıkçası astrolojiden soğumaya başlamıştım. işte o dönemde ÂNİ GELİŞEN BİR FIRTINA aslında EN ÇOK YAPMAYI İSTEDİĞİM ŞEYİ BANA YAPTIRDI...
bu anlattıklarımı mod arkadaşlarım bile bilmiyordu artık biz bizeyiz paylaşmak istedim. sonuçta uranus açısı sertti ve son 5-6 aydır sosyal alanda pek çok gemiyi yaktım yerine sizleri buldum diyebilirim. belkide hayırlısı olmuştur şu an o gözle bakıyorum yaşadıklarıma.
bu örneği ; hem sana hemde transit uranusun MARSLARINA dokunan herkese fikir vermek açısından önemli olabileceğini göstermek için anlattım.

yani Alya seninde önemli bir dönemden geçtiğini söyleyebilirim , astroloji dilinde durumunu bu şekilde tarif edebilirim. neler olabilir bu konuda hiç bir fikrim yok ki yorumlarımı genel yapmaya çalışıyorum gelecek tahminlerinden uzak durmaya çalışıyorum dikkat edersiniz.
sadece şunu söyleyebilirim ; başına her ne gelirse gelsin , MARSIN HAREKETE GEÇMEYİ BEKLİYOR VE SEN HAREKETE GEÇTİĞİNDE SORUNLARI FIRSATA ÇEVİREBİLİRSİN...
benden bu kadar ; hoşcakal

05-20-2007 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
memati Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Cvp: TRANSİTLER
merhaba arkadaşlar ben haziran ayında mezun oluyorum ve kafam inanolmaz karışık-saskin bir an önce askere gitmekle iş hayatına atılmak arasında çok kararsız kaldım-saskin aranızda transit yorumlayabilen arkadaşlardan biraz yardım rica ediyorum transit yorumlamanın zor ve zahmetli olduğunu tahmin edebiliyorum bu yüzden sadece kariyer alanında bile olsa yorumlarınıza gerçekten çok ihtiyacım var...doğum tarihim:11 ekim 1984 doğum saatim 14:45 izmir-merkez ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim...ciçek2

Sen yıldız ol,ben yumruk, Fatsa'da buluşalım...
05-23-2007 02:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

RE: Transitler
Sizlerle MArs transitimi paylaşmak istiyorum.Marsım 15 derece Koç burcunda ve 7.evde.Şu aralar çevremde bir canlılık var.Gezeyim, insanlarla görüşeyim istiyorum.Başta korkmuştum bu transitten, çünkü önceki yıllarda 2 olayım var.:D Sanırım onlarda bu transitin yanı sıra tetikleyen başka transitlerde vardı.Şu an çok rahatım, gezip eğlenmek adına bir sürü kaçıklık yapabilirim.Dışarı attım mı kendimi, müthiş rahat hissediyorum.Demekki, mars marsıma dokunduğunda çok kötü olmayacak.Çünkü şu an yaklaşıyor.Kendimi aktif dinamik ve heyecanlı hissediyorum, ancak işim gereği akşama kadar oturduğum için bu bende strese sebep oluyor.Şimdi daha iyi anlıyorum.Kapalı yerler bana göre değil, ben açık havanın insanıyım!
05-30-2007 11:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: Transitler
ben de mars transitimi anlatayım evdeki ufaklığımın marsı 1. evde yengeçte bir de yanında satürn var..eve gelen onunla oynamazsa gelenin kafasına oyuncak atmaya kızmaya başladı..enerji dolu devamlı dışarda oynamak istiyor..ççok çok agresif ...kızmaya hazır ..hele bir dediğini yapma..herkes kime çekmiş böyle diyor ama ben marsa çektiğini biliyorum gel de anlat bakalımgülücük)
05-30-2007 12:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: Transitler
benim fikrimin senin için bi önemi var mı bilmem! ama tecrübe konuşsun dersen "seni sevenler her halinde sever onların istediğini yapmasan bile problem çıkarmazlar, problem çıkarmak istiyolarsa da sen kendinden vererek ne yaparsan yap problem çıkarırlar yezda" acizane görüşüm bu, bigün haklıymış deme ihtimalin çok yüksek, toplumun genel gelin ilişkileri sorunu çünkü ve ben hem deneyimledim hem gördüm, kendin olmadıkça yani onların istediği oldukça beklentileri çoğalıyor karşıdakilerin ve memnun olmamak için adeta problem arıyolar ama seni böle kabul etsinler ki ederlerse onlarla ordaki yaşamında da sana ve arzularına saygı duymaya alışırlar, bi kere karşı tarafı kırmayım derken her şey görev olup yapışır kişinin üzerine bi de istediklerini yapamadığın için mutsuz olursun, yani sözün özü verdikçe isterler , ama sen kendin oldukça saygı sınırları içinde seni bu şekilde kabullenip isteklerini senin kimliğine göre iletirler. Saygısızlık değil tercihin ve isteğin arkadaşların dediği gibi, kendini mutsuz ederek karşıdakini mutlu etme bi işe yaramıyor yarasaydı hep kendinden vererek yaşayan ben öncelikli olarak sana "git onlarla kal" derdim, sadece bunu sölemek istedim, mutluluklar

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
05-30-2007 02:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: yükselenbaşak için..
senin rican üzerine öncelikle sözlünün transit analizine bakacağım ;
öncelikle sözlünle ilgili şu bilgiyi vereyim istiyorum ; üç önemli konumlanma görüyorum onda.
birincisi ; ay - merkür - neptün arasında büyük şans üçgeni görüyorum. hem de ateş elementinde oluşmuş. jüpiter - venüs gibi bereket getiren gezegenler ateş elementinden geçerken sözlün için şanslı dönemler olabilir.
ikincisi ; merkür - mars ve jüpiter arasında T kare dediğimiz sert açı kalıbı var. satürn - mars gibi sorunlu gezegenler bu T kareyi tetiklediğinde zahmetli dönemler söz konusu olacaktır.
üçüncüsü ; venüs - plüto kavuşumu , satürnden sert açı alıyor.

şimdi 2007'ye bakalım ;

....JÜPİTER........

Talih getiren jüpiter , haziran ayının sonlarından itibaren onun AY-MERKÜR ikilisine güzel bakacak. temmuz - ağustos - eylül ayları boyunca güzel etkiler sürüyor.
kasım ayında güneşine 120 dereceyle güzel bakıyor. yani jüpiter yay burcunda en güçlü konumda olduğundan , haritasında ateş elementi olan herkesi bi şekilde güzel etkileyecektir diye düşünüyorum.

.....SATÜRN.......

temmuz ayından itibaren transit satürn aslan burcunda , sözlünün güneşine dokunuyor. bence astrolojik olarak en temel transitlerden biri satürnün güneşle temas etmesi. genelde zahmetli bir süreç olabilir yorumu yapılsada , temmuz gibi jüpiterin desteğini hesaba katmalıyız. rahatlatıcı jüpiter , onun ciddi problemleri olsa bile aşmasını kolaylaştıracaktır derim.

* uranüs ve neptün sözlünün her hangi bir noktasına ciddi etkilerde bulunmuyor 2007 içinde..

.....PLÜTO........

benden rica ettiğin yeni yıldırım versiyonunu burada yazmalıyım. öncekilerde gerek duymadım ; çünkü transit plüto sözlünün hayatı üzerinde önemli bir rol üstlenmiş görünüyor bu dönemde.
plüto yay arazisinde yıllardır ve son dilimlerine gelmiş durumda. yay konuları üzerinde bir tür transformasyon - dönüşüm yaşattığını gözlemleyebiliriz dünya gündemine şöyle bi bakarsak. yay teması ; DİN VE EĞİTİM konularını içerir. son 10 yıla baktığımızda dünya üzerinde din konusunda çeşitli akımlar göz önüne gelmiş , masonluk kavramı popülerite olmuş sempatik yada antipatik anlamda , abd başkanı yeni bir haçlı seferi (plüto) gafını (yay) yapmış , usame bin ladinler türemiş , dünyada sanki bir taraftan dinler arası diyalog artmaya başlamışken , diğer taraftan dinler arası sanal problemler üretilmeye çalışılmış siyasetçiler tarafından , da vinci şifresi + isa'nın çilesi + tapınak şovalyeleri vb.. eserler gündeme damgasını vurmuş , eğitim konusunda ise bana göre bir devrim olmuş ve kişisel gelişim adı altında Zihnin Çalışma Prensipleri kitaplara dökülmüştür.
bunları anlatıyorum çünkü plütonun etkisinin uzun vadede farkına varabiliyoruz çoğu zaman. peki etkisi ne oluyor ? DÖNÜŞÜM
sözlünün plütoyla ilgisi ne olacak ? hani yukarıda demiştim , sözlünün üç önemli konumundan biri venüs-plüto kavuşumu ile bunlara sert bakan satürnü vardı.
işte transit plüto sözlünün bu üçlüsüne sert bakıyor 2007 yılı boyunca. esas olan onun kişisel gezegeni venüs. venüs nedir ? ilişkilerimizi , sosyal yönümüzü ifade eder. beğenilerimizi ifade eder. aşka bakış açımızı ifade eder. işte bu konularda bir tür dönüşüm söz konusu olabilir sözlün için ve bu dönüşüm yada bakışaçısındaki değişim biraz zahmetli olabilir. hemen dip not olarak satürnün başak burcuna geçtiğinde senin yükselenin üzerine gelecek olması bana BİRBİRİNİZE DESTEK OLMANIZ GEREKEN BİR DÖNEM olabileceği izlenimini uyandırdı.

.....DİKKAT ZAMANLARI.........

* haziranın son haftası tr. mars , onun T karesini tetikliyor. gergin bi süreç olabilir
* temmuzun son haftası hem tr. mars hemde tr. satürn onun güneşine sert etki yapıyor. jüpiter bu sarsıntıyı ne kadar hafifletir bilemiyorum , dikkat etmesini öneririm
* eylül ayının son haftası tr. mars onun venüs-plüto ikilisine sert bakıyor ve natal satürnüne dokunuyor. yine zahmetli bir süreç olabilir
* ve kasım ayı boyunca tr. mars onun AY KOÇU ile uğraşıyor. öfkeli tepkilere dikkat etmeli derim o dönemde..

.......HOŞ ZAMANLAR........

* 10 - 20 haziran arasında tr. venüs onun şans üçgenini besliyor.
* 5 - 7 temmuz ; tr. venüs onun güneşine dokunuyor
* 1 - 3 ekim ; tr. venüs tekrar ileri harekete geçip onun güneşine dokunuyor
* kasım ayının ilk 15 günü ; venüs başak burcunda onun venüsüne dokunuyor.
* kasım ayının son haftası ve aralık ayının ilk haftası tr. jüpiter onun güneşine güzel bakıyor. ve tr. venüs onun uranüsüne dokunuyor. sürprizler sözkonusu olabilir.

yükselenbaşak için ; senin için önemli bazı transitleri de ilave edeyim
satürn başak burcuna geçtiğinde hem yükselenine dokunacak ve kendini ifade şeklin daha olgun bir imaj göstergesi olabilir.
uranüs 2008 yazında balık burcundayken senin AY'ına zıt bakacak. dikkat zamanı diyebiliriz.
şimdilik benden bu kadar , herşey gönlünüzce olsun senin ve sözlünün ;)

06-01-2007 03:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İnsanı ot gibi hissettiren transitler Marie 27 36,858 11-21-2019 03:19 PM
Son Mesaj: Karmen
  Kişisel bakımlar ve dış görünüşde değişiklikler için uygun transitler ? Alejandro 18 28,031 09-13-2017 11:12 AM
Son Mesaj: Laremme
  Transitler ve Sorular Arkadaş 2 9,003 03-01-2012 08:59 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Transitler Bize Neler Yaptı ? :) :( ariess 89 110,253 10-17-2010 02:00 AM
Son Mesaj: Félicé

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 4 Misafir