Değerlendir:
  • 84 Oy - 2.99 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transitler
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Transitler
nilyum Yazılan:Arkadaşlar,3haftadır o hastane sizin bu hastane bizim koşturup duruyoruz.1hafta hastanede yattık eşimin fizik tedavi görmesi gerekiyordu.Şimdi gittiğimiz doktorlar ameliyata karar verdi ve haftaya perşembe gunu ameliyat için gitmeyi düşünüyoruz sizden ricam eşimin transitlerine bakabilirmisiniz doğum tarihi 12.06.1962 saat 09:45 Salihli/manisa yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

çok geçmiş olsun nilyum. acil şifalar diliyorum. eşinin transitlerine bakmaya çalışırım ok.

04-26-2007 08:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

nilyum'un eşine ;
öncelikle yeniden geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
eşinin harıtası oldukça ilginç görünüyor. mars - satürn - neptün ve kuzey ay düğümü aralarında büyük kare dediğimiz gerilimli açı kalıbını oluşturmuşlar.
ve güneş - ay - satürn aralarında büyük şans üçgeni oluşturmuşlar.
son bir ayda neler olmuş gökyüzü gündeminde bakalım ;
önce mart ayının ortalarında tetikçi mars , eşinin satürnüne dokunuyor. içimizde ki natal satürn tetiklenip uyandığında hastalıklara işaret edebileceği gibi , içsel gerilimleri de gösterebilir. olgunluk adına yeni bir bilinç düzeyine ulaşmamıza da yardımcı olabilir. kesin olan , bize bazı sorunlar getirip , dersler öğretmek niyetinde olduğudur..
bu dönemde eşinin güneşinin de baskı altında olduğunu görüyoruz. yay burcunda ki jüpiter , eşinin ikizler güneşine zıt bakıyor. aynı zamanda balık burcunda ilerleyen uranüs yine eşinin güneşine 90 derecelik sert açıyla bakıyor..
yani nilyum , 1 ay önce eşinin transitlerine şöyle uzun uzun baksaydım , belki hastalık sorunuyla karşılaşacağını söyleyemezdim - ki transit analizlerinde bu tür iddialı yorumlardan kaçınmak gerektiğini düşünürüm - ancak bazı sorunların olabileceğini , bu sorunların güneşini yani hayat enerjisini hasara uğratabileceğini söyleyebilirdim..
nisan ayının ilk haftası yükselen burcun tam karşısına geçip zıt açı yapan bir mars görüyoruz. ne var ki , nisan ayının son haftasına geldiğimizde tetikçi mars bu kez eşinin jüpiterini tetikliyor.. aktive olan jüpiterin , hep duyduğumuz şansı , bereketi eşinin sağlığına yansıtması dileğiyle ;
saygılar..

05-01-2007 03:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

vivi 2007 Transit Analizi..
öncelikle vivi'nin natal haritasıyla ilgili yeni versiyon analizlerimden bir demet sunmak istiyorum. transit yorumlarını anlamamızda işimize yarayabilir ;

vivi'nin doğum haritasında satürn aslan burcunun ilk derecelerinde görülüyor. yani yengeç burcuyla ilgili yapması gereken düzenlemeleri yapmış ve aslan burcunda geçmiş öğretmen satürn..
disipline edilmiş yengeç burcunun 30 dönümlük arazisi , sırf satürn aslana geçti diye ''satürne ait'' etkilerini hemen kaybetmemeli diye düşünüyorum..
peki yengeç arazisi vivi için ne kadar önemli ki bunu belirtme ihtiyacı hissettim ?
vivi'nin ay burcu yengeç ve mars'ı yengeçin ilk derecesinde..
vivi'nin döneminde doğan yengeç etkili insanlar da SATÜRNYEN YENGEÇ tarzının olacağını düşünüyorum. öncelikle yengeç alanını tanıyalım ;
burçlar sisteminin en DUYGU YÜKLÜ arazisi yengeç alanı oluyor diyebiliriz. ancak bu arazi öylesine hassas ve kırılgan bir yapıda ki KORUNMAYA olan ihtiyacından dolayı DIŞ BÖLGESİNDE sert kayalıklar var. dışı sert içi yumuşak bir yapı yengeç alanını tarif ediyor diyebiliriz. şimdi vivi doğmadan önce büyük öğretmen satürn yengeç arazisinde ne gibi düzenlemeler yapmış olabilir ?
tedbirci karakterinden dolayı öncelikle yengeçin SAVUNMA MEKANİZMALARI üzerinde çalışıp İÇ GÜVENLİĞİ sağlamıştır diyebiliriz satürn için. yani satürnyen yengeçlerin zengin duygu ve düş dünyalarını içinde sakladıkları çelik gibi sert bir kişisel imaja sahip olabileceklerini söyleyebilirim. bizim vivi için , ikili ilişkilerde ÖNCE GÜVEN parolası söz konusu olabilir..
yengeç alanının bir diğer özelliği zihnin EN DERİN NOKTALARINA dönük olmasıdır. derinlerde sevginin su katılmamış halini görebileceğimiz gibi korkunun çeşitli türleriyle de karşılaşabiliriz. satürn bu alana girip , iç güvenliği sağlayıp , derinlere doğru inmeye başladığında , her duygusal insanda olabilecek BİLİNÇALTI SAÇMALIKLARINI temizleme işine koyulur. derinde ki duygulara ve hayallere GERÇEKÇİLİK katar.. korkularının üzerine MANTIĞIYLA gider yada tedirgin olur gidemez..
şimdi bu senaryoyu verdikten sonra vivi'nin ay ve marsının nasıl bir yengeç alanıyla karşılaşacağını tahmin edebiliyoruz. önce mars devreye giriyor. 1975 ekim ayının ortalarına doğru yavaşlayarak - sanki istemeden - yengeç burcuna geçiş yapan bir SAVAŞÇI görüyoruz. bir önce ki ikizler arenasında burçlar sisteminin en hiper aktif arazisiyle karşılaşmış , önce heyecandan başı dönmüş , sonrada biraz yorgun düşmüştü. şimdi ise satürnün etrafına güvenlik nedeniyle ördüğü kayalıklardan oluşan karanlık - derin bir kuyuya yavaşça adım atıyor. SAVAŞÇI ÜRKÜYOR.. aynı şekilde , iç güvenliğinin -mars delisi yüzünden- bozulacağından çekinen YENGEÇ ALANI DA TEDİRGİN görünüyor.. neyse ki kasım ayının ilk haftalarından itibaren SAVAŞÇI GERİ ADIM ATMAYA BAŞLIYOR. savaşçı mars , yengeç arazisiyle ikizler arazisinin birleştiği sınır noktasında iken vivi dünyaya göz kırpıyor..
şimdi bunları anlatma gereği duydum çünkü , 2007 yılının vivi açısından temasını PLÜTO - SATÜRN ikilisi oluşturacaktır diye düşünüyorum.
satürn etkisi çok önemli olacak ama açıklaması ve anlaşılması daha basit olacaktır bence. oysa PLÜTO bir süredir vivi'nin yukarıda hikayesini anlattığım marsına zıt açıyla bakıyor. vivi'nin marsını anlayamazsak plütonun mesajını da yanlış yada eksik yorumlayabiliriz diye düşünüyorum.
plüto transidinin mesajları neler olabilir ?
............devam edeceğim.........

05-02-2007 05:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: TRANSİTLER
kurby Yazılan:Size 94 teki patlamamdan bahsetmiştim.Tarihi buldum.Transit gezegenlerin, natala yaptığı açılar şunlar:
T mars-N mars :kare
T uranüs-N uranüs: zıt
T jüpiter-N ay:kare
T güneş-N ay:kare
Satürn karesi henüz gerçekleşmemiş.

Sanıyorum jüpiter ve güneş karesi ayımı fazlasıyla germiş.Mars-mars gerginliği patlamaya dönüştürmüş.Hangi yönde uranüs uranüs karesi yönünde.Yani özgürlükk!

O tarihte ; ay:kova, güneş :boğa, mars koç, satürn balık, uranüs ve neptün (kavuşum)oğlak.
02/05/94-05/05/94

selam kurby , verdiğin bu bilgilere göre küçük bir yorum ilave edeceğim senin transit analizini yaparken , hatırlatırmısın lütfen , mâlum yay olarak heyecanla havaya fırlattığım bir insanı tutmayı unnuttuğum anlar olmuştur :D

05-02-2007 01:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

RE: TRANSİTLER
Bu tarih ailemin bana sert bir tavır aldığı dönemdir.Bu tavır üzerine ben de evi terketmiştim.Geçen aklıma geldi.Hatta sormutum 94 Kurban Bayramı hangi aya geliyor diye.Bugün buldum.Çünkü bayramdan 2 hafta önce kaçmıştım.:D Ama illaki kaçmalıymışım, transitlere bakarmısın!gülücük)
05-02-2007 01:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Körbisim, senin haritana baktım demin, 94 yılının transitleriyle...
tr. mars ustelik de koç burcundakli natal marsının ustune gelince içinden yukselen enerji gözükür olmus... fiziksel enerji... bence cok iyi yapmışsın, öbür türlü kesin hasta olurdun, içinde patlardı cunku bu enerji...
natal mars tetiklenince zaten te karen ve butun haritan baslamış calışmaya.... süper bir davranış evi terk etmen, afferimmm sana.....gülücük))

Romantikam, sen de kac gitsin yaaa, bosver, heyecan olur biraz... adrenalin iyidir ve size yengeclere cok iyi gelir... ay hormonları yonetir, adrenalin de hormon...gülücük))

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
05-02-2007 01:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
romantica Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: TRANSİTLER
uranus Yazılan:Körbisim, senin haritana baktım demin, 94 yılının transitleriyle...
tr. mars ustelik de koç burcundakli natal marsının ustune gelince içinden yukselen enerji gözükür olmus... fiziksel enerji... bence cok iyi yapmışsın, öbür türlü kesin hasta olurdun, içinde patlardı cunku bu enerji...
natal mars tetiklenince zaten te karen ve butun haritan baslamış calışmaya.... süper bir davranış evi terk etmen, afferimmm sana.....gülücük))

Romantikam, sen de kac gitsin yaaa, bosver, heyecan olur biraz... adrenalin iyidir ve size yengeclere cok iyi gelir... ay hormonları yonetir, adrenalin de hormon...gülücük))

Duygusalım ama bazı konularda mantığım önde gelir , gidersemde haberli giderim:D zaten kimse de gitme demez diyemez:D

Evet, bilirim nereden geldiğimi
Alev gibi doymamış, aç
Yanar, tüketirim kendimi.
Işık olur, ne tutarsam,
Küldür arkamda kalan.
Ben ateşim besbelli.

NİETZSCHE
05-02-2007 01:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

transitlere vereceğimiz tepkilerin yapımızla ilgili olabileceğini düşünüyorum.
kurby , o transitler de evden kaçmış. çünkü kurby'nin yapısında - astrolojik olarak ''özgürlük'' potansiyelini güçlendiren mars - uranüs etkileri var. bir transit gezegen , kurby'i tetiklediğinde biz klasik insanlara göre gülücük daha uç tepkiler verebilmesi doğal görünüyor bence..

romantica sana gelince ; senin yapında ay aslan - mars aslan - yükselen boğa potansiyellerin , sorunlarla karşılaştığında bekleyip , sorunun gözleri içine bakıp , o sorunla yüzleşme tepkisini vermene sebep olabilir çoğu zaman..

05-02-2007 02:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

vivi 2007 Transit Analizi Devamı..
PLÜTO ;

plüto transitleri bize , egoyu aşan - yüksek amaçlar belirleyip o doğrultuda harekete geçiren - vizyon geliştirmemizi ve sosyal alanda bir kimlik edinmemize yardımcı olan etkiler verir. plüto nerede ? yay burcunda.. peki plütonun yay burcunda olması vivi için ne kadar önemli ? çooook önemli..
vivi yay burcu + yükselen burcu yay..
şimdi yükselen burç kavramını , yeni versiyon yıldırımca yorumlayayım ;
gökyüzünü gözümüzde canlandıralım. takım yıldızlarından oluşan burçlar sistemi. 12 burç içinde bir tanesi daha çok PARLIYOR.. çünkü doğum saatimiz de GÜNEŞ IŞIKLARINI o burca yöneltmiş. vivi 23 kasım sabahın ilk ışıklarıyla doğarken , GÜNEŞ YAY burcundan doğuyor ve tüm ışığını YAY arazisine yöneltiyor. yani yükselen burcu yay.. ve güneş orada , NEPTÜN de orada..
yıldırım diyor ki ; yükselen burç yani benim tanımımla PARLAYAN BURÇ içinde barındırdığı gezegenleri daha bir yoğunlukla besleyecektir. gezegenin fonksiyonuna burcun niteliğini fazlasıyla katacaktır. yani vivi'nin güneşi ve neptünü yay alanından fazlasıyla etkileniyor - besleniyor..
Güneş = kimlik ve Neptün = sevgi + sezgiler + hayaller + manevi yönümüz
bu iki fonksiyon YAY bereketiyle besleniyor.
transit plüto 90'lı yıllarda YAY burcuna geçtiğinde vivi'nin parlayan burcuna geçiş yapmış oluyor hem de güneşine dokunuyor YAY arazisinin ilk adımlarında. sonra biraz ilerleyip NEPTÜNE dokunuyor..
plüto için dedik ki ; dokunduğu gezegeni DÖNÜŞTÜRÜR.. yani GÜÇ ve DERİNLİK katar. son 10 yılda vivi için GÜNEŞ=KİMLİK ve NEPTÜN konularında bir tür transformasyon - Dönüşüm olduğunu söyleyebilirim. bu dönüşüm çevresel şartlar nedeniylede olabilir , tamamen bilinç düzeyinde kendi iç dünyasında da olabilir.
kesin olan transit plüto yay burcunda ilerlediği süreç içerisinde vivi'nin parlayan burcunu kendince düzenlemiştir - dönüştürmüştür. şimdi yay burcunun son adımlarında vivi'nin MARS'ına sert bakmaktadır..
bir önce ki vivi ile ilgili mesajımda MARS'ın üzerinde durmamın sebebi buydu. vivi'nin mars'ını anlamamız gerekiyor. satürnyen yengeç arazisinin karanlık kayalıklarına çarpan SAVAŞÇI ÜRKMÜŞ ve GERİ ADIMLARLA yengeçin giriş kapısına yönelmişti.
vivi için , kendini ortaya koyma konusunda TEREDDÜTLÜK veren , öfkeyi ve cesareti iç dünyasına yönelten bir potansiyel demek oluyordu.. bugüne kadar yaşadığı transitlerle SAVAŞÇI çeşitli biçimlere girmiş olabilir. ancak şimdi en büyük DÖNÜŞÜMÜ yaşamak durumunda.. çünkü ''karşısında'' bunu kaçınılmaz kılan PLÜTO var..
plüto ; vivi'nin marsına dokunacağı yaklaşık 2 yıllık dönem boyunca (2009 martına  kadar) CESARETİNİ VE GİRİŞİMCİLİĞİNİ DÖNÜŞTÜRECEKTİR..
artık hayaller ve egoyu aşan yüksek amaçlar doğrultusunda bişeyler yapmanın zamanı gelmiştir. hiç bir şey yapılamasa bile bu düşünceler BAŞKALARIYLA PAYLAŞILMALIDIR.. kendini - düşüncelerini yabancılara bile ifade edebilme riskini göze alma zamanı gelmiştir. plüto bireylerle tek tek uğraşmaz. daha derin , yüksek amaçları vardır. toplumları etkilemek , kötü giden bişeyleri öldürmek - yok etmek ve yerine yenisini inşaa etmek Plütonun misyonudur.
işte vivi bu misyondan kendine düşen payı alacaktır 2 sene boyunca. bilinci toplumsal yada çevresel bişeyleri değiştirmek için yanmaya başlayacaktır. belki sosyal organizasyonlara katılıp aktif rol üstlenmeyecektir ama en azından sosyal konularda KENDİNİ ORTAYA KOYACAKTIR..
ayrıca ; vivi'nin YENGEÇ alanıyla ilgili korkularıyla yüzleşmesi için SAVAŞÇI MARSI uyaracaktır. mesaj şudur '' sevdiklerini kaybetmekten korkmayı bırak - sevilmemekten korkmayı bırak - karanlıktan korkmayı bırak - duygu yüklü tarafını insanlara göstermekten korkmayı bırak..''
özetle plütonun vivi'nin marsına yapacağı zıt transit boyunca şu olasılıklar söz konusu olacaktır ;
* plüto , insan ilişkilerinde ilk adımı atma ürkekliği üzerinde çalışabilir.

* kendini ortaya koyma + düşüncelerini ifade etme konuları üzerinde çalışabilir

* aile ve annelik temaları üzerinde yeni bir bilinç düzeyine ulaştırabilir.

* isteklerini yerine getirebilme cesareti + kıstırılmış olan bilinçaltı konularını , korkularını yüzeye çıkarıp irdeleme üzerinde çalışabilir.

* bireyseliği aşan bir vizyon oluşturup üzerinde çalışma cesareti ve iradesi verebilir

plüto temasını en çok tetikleyecek şeyin MARS TRANSİTLERİ olduğunu düşünüyorum. öyleyse daha somutlaştıralım ;

.........Dikkat Zamanları.........
13 mayıs - 19 mayıs ; transit mars , vivi'nin natal marsına sert bakacak.
3 haziran - 8 haziran ; oldukça yoğun bir dönem olabilir. transit mars koç burcunda vivi'nin jüpiterine dokunacak ve T karesini tetikleyecek..
12 - 14 haziran ; tr mars , vivi'nin AY'ına sert bakacak. duygusal gerilim olabilir.
28 - 30 haziran ; tr mars , vivi'nin natal satürn ve uranüsüne sert bakacak.
8 - 12 ağustos ; tr mars , güneşine zıt bakıyor.
28 eylül - 5 ekim ; MARS DÖNGÜSÜ.. tr mars natal marsa dokunacak ve aralık ayının son haftası geri harekette ikinci kez yaşanacak bu transit..

05-03-2007 03:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

vivi 2007 Transit Analizi Devamı..
SATÜRN ;

güneş sisteminin büyük öğretmeni satürnün ağustos ve eylül ayında ki konumları vivi'yi ilgilendiriyor. yakından bakalım ;

yaklaşık 2,5 sene boyunca aslan burcunu düzenleyen satürn , bu burcun YÖNETME - HÜKMETME ve PARILTISINI kendi içinde kazanmıştır. ağustos ayında aslan arazisinin 29 derecesine yani son adımına gelecektir. görkemli , parıltılı aslan arazisinden sonra 1 adım ileride BAŞAK alanının daha SADE - MÜTEVAZİ elementlerinin farkındadır. aslında BAŞAK arazisinden hoşlanan satürn yine de aslanın ona kazandırdığı OTORİTEYİ + PARILTIYI kaybedeceğini anlayacak ve GERİLECEKTİR..
işte transit satürn bu gergin haliyle vivi'nin Güneşine sert bakacaktır. hükmeden satürn , vivi'nin güneşiyle yani kimliğiyle yani hayat enerjisiyle sürtüşecektir..
bu sürtüşme , 3. kişileri kullanarakta olabilir , hastalık - ekonomik kriz vb. çeveresel ŞARTLARI kullanarakta olabilir , içsel gerginlik şeklinde de kendini gösterebilir.. ağustos ve eylül aylarında kendini gösterecek bu sürtüşmenin kritik zaman dilimi bence 22 ağustos - 28 ağustos arası yani ağustosun son haftasıdır.
hassasiyetinin artabileceği bu dönemde ne olursa olsun ÖZGÜVENİNİ + ÖZSAYGINI muhafaza etmeni öneririm. güçlü bir kimliğe - yani güneşe - sahip olduğunu kendini hatırlatmanı öneririm böyle hassas dönemlerde..

....JÜPİTER ... ;

parlayan burcun üzerinde -bazen geri gitsede - ilerleyen jüpiter yıl boyunca ÖZGÜVENİNİ besleyecek , sana CANLILIK katacak ve plüto-satürn ikilisinin zor etkilerini az hasarla kapatmanda faydalı olacaktır.

Hoş Zamanlar.....
* 10 - 14 mayıs , 27 mayıs , 5 - 7 haziran , 20 - 24 haziran , 20 - 24 kasım (iyi ki doğdun zamanı gülücük ) , 31 aralık (mutlu yıllar gülücük )

* 10 aralık - 25 aralık tarihlerinde plütoya yetişen transit jüpiterin vivi için önemli sayılabilecek bir zaman dilimini gösterdiğini söyleyebilirim..

ve haziran ayının ortalarına doğru transit uranüsün vivi'nin AY'ına güzel baktığını görüyoruz. duygusal anlamda farkındalığın artacağı , değişik aktivitelerden hoşlanacağın bir süreç olabilir.

benden bu kadar vivi ;
gökyüzü gündemi ne olursa olsun ; hayatın boyunca herşey gönlünce olsun ;)

05-03-2007 04:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İnsanı ot gibi hissettiren transitler Marie 27 36,858 11-21-2019 03:19 PM
Son Mesaj: Karmen
  Kişisel bakımlar ve dış görünüşde değişiklikler için uygun transitler ? Alejandro 18 28,031 09-13-2017 11:12 AM
Son Mesaj: Laremme
  Transitler ve Sorular Arkadaş 2 9,004 03-01-2012 08:59 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Transitler Bize Neler Yaptı ? :) :( ariess 89 110,254 10-17-2010 02:00 AM
Son Mesaj: Félicé

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir