Değerlendir:
  • 57 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LİLİTH - Ev ve Bulunduğu Burçlar(ETKİLERİ)
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: LİLİTH - Ev ve Bulunduğu Burçlar(ETKİLERİ)
pasifik338 Yazılan:
Serena Yazılan:benim lilithim de 11. evde mars ve venüsle koç burcunda kavuşumda.
venüs ve lilithi kavuşan kylie minogue için aeon '' dişi şeytan '' yorumu yapmıştı
cidden bu şekilde mi yorumlamalıyım ? evillgülücük)

:D ya benimde 10. evde kovada mars-venüs-lilith kavuşumum var,kovada olması ve 10. evde olması baskıya gelemeyen bir yapı verir diye yorumlayabilirmiyiz kısacahımm,uzunca yorumlamak isterdimama malum daha yolun başındayımgülücük

lilithle ilgili veriler kısıtlı.ancak , bayanlarda sadakatin tıkandığı nokta olarak adlandırılıyor.
kara ay lilith diye araştırırsan kafanda birşeyler canlanır.
sana lilith yorumunndan ziyade kısa bir venüs mars yorumun daha mantıklı bence.
kova burcunda mars venüsü olan lilithin sadakati nerede tıkadır gibi bir mantık yürütürsem.ilişkilerinde özgürleşme ihtiyacı istediği zaman gib bir düşünce akla geliyor.ancak , bunlar çok sınırlı bilgiler.
kova burcunda mars venüs , çapkın ve özgürlüğüne düşkün diyebiliriz.uzun vadeli ve kendisini kısıtlayan ilişkiler , onu sıkar.ilişkilerinde biraz zihinsel paylaşımlar arar.ancaaak; senin bu çapıkın kavuşumuna şiron karşıt açısı var.
yani sen ilişkilerinde sadakat arayan , toprağa ve başağa has uzun vadeli ilişki arayan , bu kavuşuma göre daha ince eleyen bir yapın olabilir.
ay başaktan gelen ; bir duygusal ihtiyacında var.(mükemmeliyet gibi?) ve ay başakta 120 derecelik bir bağlantı kurmuş.yani bu ay başağa has duygusal ihtiyaçlarını ihtiyaçlarını ilişkilerin vasıtasıyla karşılamak isteyebilirsin.
ayrıca venüsüne geniş orbla kavuşan saturn de toprağa has bazı özellikler vermiş denilebilir.
09-16-2009 11:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

tugcee Yazılan:
Simurg Yazılan:
ibd18 Yazılan:lilith ikizlerde 12. evde
zehirlenme,ilaçlara düşkünlük görülebilir.Bunun yanında yaratıcılık ve ilham gücü verebilir.Sosyal yardımlarda bulunma istenebilir ,kendi ihtiyaçlarını çok fazla belirtmeyi sevemeyebilirler,kendini belli etmeyi istemezler,gerçek duygu ve düşüncelerini gizlemeyi tercih edebilirler.

benimde liliht 12.evde ve aslanda.. peki güneş ile 60 lık açısı nasıl bir etki verir?

Hayran olunmak ,saygı duyulmak ve güçlü olmak isteyebilirsin fakat bunu belirtmeyi tercih etmezsin,yaratıcı ifadelerle kendin için,kendini açıklamak için bir şeyler yapma konsunda kararsız kalabilirsin gururun ağır basabilir,aşırılıklar karşısında hoşgörülü olabilirsin ve bazen kıskançlık,alınganlık görülebilir.
09-19-2009 11:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

ibd18 Yazılan:evet bunların açıları önemli mi sence simurg? bir yorumu var mı diğer gezegenlerle yaptığı açıların?

Açılar önemli tabiki çünkü açılar yardımıyla sana olan etkisini,sende kendini gösterme şeklini daha iyi anlarız.
09-19-2009 11:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MoRKedi Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: LİLİTH - Ev ve Bulunduğu Burçlar(ETKİLERİ)
Lilith Balıkta: Sosyal faaliyetlerde boy gösterir. İhtiyaçlarını tanımama,
kendini ret durumları gözükebilir. İlham, fantezi ve sanat beğenisi.
İllüzyonlara teslim olması tehlike yaratır. Genelde hayaller dünyasındadır.

Lilith 9.evde: Felsefe, din, cömertlik ve iyiniyeti simgeler.
Eğitim için çabalar alabileceği her bilgiyi alır. Yanlış anlaşılmalara
açıktır, bağımsızlığa ihtiyaç duyar ve dürüstlük ile tanımlanır, adalet
ve sevgi ile aynı zamanda. Ruhani amaçlara yönelmeli, günlük ideallere
değil. Göçle eştir ve kurban fikrine yatkındır. Sürekli arzusunu
tetikleyecek onu bütünleyecek insana rastladığında ufkunda ilerleyebilir.

yorumlar için teşekkürler çiçek

[Resim: astro2at01morkedi395012.th.gif]
09-28-2009 04:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
KoçAslanı
Kayıtsız

RE: LİLİTH - Ev ve Bulunduğu Burçlar(ETKİLERİ)
Lilith Kovada: Kişileri yanlış değerlendirebilir, onlar hakkında
yanlış düşüncelere kapılabilir. Genelde insan istemez çevresinde,
isteyebilecekleri ya dostları ya da ilişki içerisinde olduğudur.
Kişileri kendine has yöntem ve psikolojileriyle alt edebilme yeteneğine
sahiptir. Kendi üzerinde çalışır. Adaleti, toleranslı hali, evrensel
düşünce ve ruhaniyatı farkedilir. Sezgileriyle elde edebildiği halde,
algılarına daha çok yönlenmelidir.

Lilith 6.evde: Genelde mükemmellik, doğruluk ve hijyene teslimdir.
Bir yandan da sezgiyle elde edilen mantıksız bir cazibe başgösterir.
Çatışma anlamak ve hissetmek arasında yaşanır. İçten içe mükemmellikten
nefret eder. Fazla stresli ortamlardan çekinir. Doyumu başkalarına
yardımda bulabilir.
10-11-2009 10:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(05-30-2010 10:05 PM)yasemen88 Yazılan:  lilith aslanda ve 5.evde.satürn ve neptünle üçgen açısı var. lilith sadakatin bittiği yer denmiş ama bunu nasıl yorumlayabiliriz bilmiyorum.malum yolun başındayım...

yasemen,
lilith vb. astroidlerle ilgili yeterli kaynak mevcut değil.
ben sadakat, vb. gibi temalar üzerinde lilithin birebir etken oldugunu düşünmüyorum.
astroidleri yakından inceleyen bazı astrologlar dışında, bildigim kadarıyla ehemmiyetle ele alınan, bizi kesin sonuçlara götürebilecek bir etkisi yok lilithin..
üstelik senin lilithinin kişisel gezegenlerinle de bir teması yok.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
05-30-2010 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(06-01-2010 04:22 PM)aeon Yazılan:  
(06-01-2010 04:20 PM)melis_bk Yazılan:  
(06-01-2010 04:07 PM)aeon Yazılan:  lilth dişiliğin tıkanma noktası olarak anlatılır.

yani efsaneyi deşelersseniz , ademle kendisini eşit gören , ona itaat etmeyen bir kadın figürüdür.
bundan dolayı ,cennetten kovulmuştur.sonra da tanrı sadık havvayı , ademin kaburga kemiğinden yaratmıştır.buna öfkelenen lilth de ,
intikam amaçlı one night stand ilişkiler yumağına dalmıştır.:D:D

yani ,biraz feminizm ve karanlık taraflara işaret ediyor.inceden akrepsi ve plutonik bir tarafı varmış gibi duruyor.ancak , çok kilit noktada olmadıktan sonra önemsemeye değmez.
dc deyse önemseyelim mi?
Şu an kendileri güneşime kare yapıyorlar ve lilith in yeryüzüne inmiş hali bir manyakla uğraşıyorum..

yani o tarz kişileri hayatına çekebilirsin .başka da hakkında çok bilgi yok.

belki bu tarz kişilerden düşmanlık görebilirsin.
Eğer şu an başka bir gösterge yoksa transitlerde tam bir ruh hastası ile karşıkarşıyayım ve aman sizde böyle bir açı varsa dikkat edin..
06-01-2010 04:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ateskızı Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 0

(06-01-2010 03:58 PM)Vena Yazılan:  Lillith'in Ay'ı kapatacak bir gücü olduğunu sanmıyorum daha doğrusu Lillith'in çok önemi olduğunu düşünmüyorum, yine de çalışma ortamınızda eğer çalışıyorsanız kadınlardan gelen haset, fesat türü zararlara maruz kalabilirsiniz tabii çok ciddiye alınacak halde olacağını sanmıyorum ama Ay'a kare yapan Plüto da böyle bir durumu aklıma getirdi.

o zman ay, karanlık ayı kapattı,ışığıyla aydınlattı:)fitne fesattan allah korusun,böle insanlar kendi bataklıklarında boğuluyor olmalılar...

ASTRO HARİTAM
whole signs
GÜNEŞ DÖNÜŞÜM
06-09-2010 02:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Lilith anneyide anlatıyordu sanırım?

Tr jüpiterin 4. evdeki koça girip ilk derecesinde bulunan lilith ile kavuştuğu gün olan pztsi sanıyorduk annemin dizinden olacak olan ameliyatını. Ama heralde marsında başağa geçmesi gerektiği için tahlil falan olması gerekiyomuş gülücük

Salı günü marsın da başağa geçmesi ve lilith üzerinde gerçekleşen jüpi-mars 150 liğiyle annem ameliyat oldu.

Bu noktanın IC ye yakın olması (yakınsa eğer?) ameliyatın "diz" olmasını anlatır mı bilmiyorum ?
06-12-2010 11:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-11-2010 12:59 AM)fisherqueen Yazılan:  Lilith Yengeçte: Dürtüleri aile kurma üzerinedir. Evinde misafir ağırlamayı,
ikramı sever ve de onlarla duygusal ve de psikolojik iletişim kurmak ön
plandadır. Ailevi konularda çözüme eğilir ancak hayallerine zaman
zaman kaptırabildiğinden kendini gerçekleri görmeyi redetmeye gidebilir

ya ben yanlış mı bakıyorum haritamda lilith yengeçte 8.evde görünüyor.evde misafir ağırlamaktan nefret ederim ev benim mahremimdir özelimdir hiç sevmem evde buluşmayı;çıkalım dışarda buluşalım keşfedecek ne güzel yerler var eve tıkılmanın nesi güzel.Geçen gün bir misafir geldi 5-6 saat ayaktaydım.yok pasta getir yok çay getir yok meyve getir .part -time garson gibi hissettim kendimi:( 6.evimde bir sorun var heraldeaðla...

bu koyu harflerle alıntı yaptığın Lilith yorumunu pek gerçekçi bulmadığımı söyleyim.
Lilithin konumu ne zamandan beri sevdiğimiz şeylere işaret ediyor ;)

08-11-2010 11:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Lilith açıları Yakamoz 17 150,699 05-01-2019 01:15 PM
Son Mesaj: cancer123
  Haritalarda Lilith (Sinastri de Dahil) BayanKararsız 0 56,407 12-07-2018 06:02 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Lilith ve Kötülük astrosohbet 31 53,154 11-02-2018 12:47 AM
Son Mesaj: Taelalapupu
  Kara Ay Lilith yezda 11 63,231 07-13-2010 10:36 AM
Son Mesaj: Serena

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir