Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.evi irdeliyoruz..
Yazar Mesaj
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: 12.evi irdeliyoruz..
neptunzz Yazılan:İki satır da ben birseyler yazayım istedim malumunuz ben 12.ev yöneticisi balık burcuyumdur.Ayrıca güneşim 12.ev de bulunuyor bir takım yaşadıgım olaylar ve tecrübeler var bu evden yana.
Güneşim 12.ev de olunca mı yoksa balık burcu ve asc balık burcumuyum diye tam anlamamışımdır;fakat her halikarda ben bir gizemli adamım yaptıgım işleri,konuları,düsünceleri mümkün oldugunca açıklamam ayrıca kendimi cok önplana atmak cıkarmak istememekteyim.Neptün etkisini yogun yasadıgım için bazı sert açılara da maruz kaldıgımdan içe dönük enerji barındırıyorum etkiye-tepki tarzı hareket ederim genel olarak.
Sanatsal,edebi ve gizli konulara karşı bir merakım vardır daima, kendimi alıkoyamıyorum bu konularla fazla içli dışlıyımdır.Genelde bu denli ugrasırım ama paylasma konusu derseniz pek fazla laf edip anlattıgım söylenemez gercek hayatta astrolojının A'sından bile anlamıyor geçinirim bahsetmem ve sorusturmam bu konuyu.
Yalnız kalmayı daha çok severim topluluk içinde sanki yapayalnızım gibime gelir cok arkadasım ve tanıdıgım olmasına ragmen pek hareket edesim gelmez mümkünse ben hep tekil kalmak kendi halimle yüzleşip düsünmek istemekteyim.
BU KISIM GÜNEŞ 12. EV ETKİSİ..

neptunzz Yazılan:Yalnız kalınca aniden yaratıcı yeteneklerim ortaya cıkar düsüncem genelde sanatsal ve gizemli olayları arastırma yönelik oluyor.
Birde içinde yokum dışında yokum ama yardım olaylarına ve hareketlerine karşı kayıtsız kalamam genelde hep karşılıksız olarak bir takım işler yapmışımdır cevreme, sadece insanların iyiliklerini düsündügümden kaynaklanır bunlar, tanıyıp tanımama önemli degıldır yani maksat bir fayda edeyim saglayım sadece budur.
Şimdilik bu kadar fazla anlatmayayım yoksa tamamen kendimi anlatmış gibi olurum -ok

buda bildiğiniz üzere yükselen balık.. son cümle hariç tabii gülücük)

love gülücük ve ayrıca tebrikler..

Karanlığın en çok arttığı anda, gökteki yıldızları görebilirsiniz.
06-14-2008 03:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 12.evi irdeliyoruz..
arkadaşlar bu ay tiyatromuz oldukça yoğun ;) bu sebeple netten uzak kalabiliyorum ama izin günlerimde (genelde pazar , bazen cumartesi) en az 4-5 saatimi sizlerin yorumlarınıza ayırmak istiyorum.

bu pazar bir aksilik olmazsa 12.evlerimizin derinliklerine inelim istiyorum.
tabii , sırayla pek çok arkadaşımın 12.evine değineceğim. Yorumcular dahil gülücük
ve tabii benim 12.evimdeki güneş-neptün-merkür hakkında sizlerde bişeyler söylerseniz sevinirim ;)

06-14-2008 04:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Buket Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: 12.evi irdeliyoruz..
Merkür 12. evde,iç alemde hareketlilik.sürekli değişiklik,fikirlerde duygusal etkiler,dost gibi görünen gizli düşmanlar,sezgi ile isabetli karar verme özelliklerini veriyor.Neptün 12. evde dalgınlık,kuvvetli hisler,zengin ve geniş bir iç dünya özelliklerini veriyor.Birde yıldırım neptünü 12. evde olanların gördüğü rüyaların hep gerçek olduğuna şahit oldum.Güneş 12. evde, yanlızlığı tercih etme içe dönüklük,ruhsal olarak kendine zarar verme,gizli ve bilinmeyene karşı merak özelliklerini veriyor.
06-14-2008 06:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

RE: 12.evi irdeliyoruz - Alya için
Yıldırım Yazılan:
Alya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:Alya'nın 5 gezegeni 12.evinde yer alıyor. güneş-ay-merkür-venüs-satürn..

bir önceki mesajımda 12.eve ait bilinmesi gerekenleri anlatmaya çalıştım. Alya'nın 5 gezegeni bu evdeyse , hayatının neredeyse tüm fonksiyonları 12.ev enerjilerinden etkileniyor anlamını çıkarabiliriz.

tek tek incelersek..

güneş 12.evde ; içe dönük bir kimlik.. yalnız kaldığında özgüven duygusunu daha güçlü hisseder.. tevâzuya işaret eder..
12.ev gizli gururu ifade eder.. sahne arkasından yönetme potansiyeli sözkonusudur..

Ay 12. evde ; duygularını ifade etme konusunda çekingen.. biriken bastırılmış duygusallığın bir sonucu olarak patlama şeklinde görülen çocuksu ağlamalar.. ebeveynlerin , çocuklukta duyguları anlamaması..

merkür 12. evde ; derin düşüncelere sahip olma.. zihnin endişelere odaklanması olasılığı.. zihinsel gerilim , sinirlilik halleri..
gizlenmiş yazma yeteneği..

venüs 12. evde ; kendi güzelliğine önem verme , bakımlılık..
içten içe beğenilme isteği.. maddi durum iyiyse alışverişte lükse kaçma.. sanat ve müzik konusunda gizli yetenek.. sevgiyi gösterme konusunda çekingenlik..

satürn 12. evde ; daha düzenli ve istikrarlı bir bilinçaltı.. yalnızlık.. gerçekçilik ile hayaler arasında denge kurmakta bocalama..
korkular.. kolay güvenememe durumları.. babayla yada otoriter bir erkek(ler)le ilgili sorunlar..

şimdi bu gezegenlerin 12.evde ki fonksiyonlarını harmanlamak ve bunlara kare açı yapan mars balığını da yoruma katarak sonuca bağlayalım..

tabii şimdi uyku zamanı , yarın sabahçıyım ve akşam daha erken gelip buna devam edeyim..

sonrada aslann , emel , mimoza , dubletoprak , artemis , akasya , okyanusya... ve diğer arkadaşların 12.evlerini sırayla yorumlayalım..

devam edecek.. ;)

Çok teşekkürler Yıldırım. Emeğine sağlık. Bir şey soracaktım. Satürn, Merkür, Venüs 12.evin sonu 1.evin başlangıcı ve ASC le kavuşum yaptıkları için acaba diyorum gizli kalmış yetenekler şu yüzüne çıkabilirmi? Özellikle Satürn 1.evde olduğunda 29 yaşından sonra hayatın daha güzel olabileceği yönünde yazılar okumuştum. Yaş 35 oldu hala tık yok ama. Yani hala ümidim var yoksa boşamı kürek çekiyorum gülücük

şimdi Alya senin yükselenine dokunan 3 gezegenden biri biliyorsun ki satürn.
merkürü ve venüsü de satürnleştiriyor , bunu senin analizinde anlatmaya çalışmıştım. hem merkürün , hem venüsün hatta yükselenin satürnleşiyor yani oğlak burcu özellikleri kazanıyor..

gizli yetenekleri kullanmak meselesine gelince , satürn bulunduğu burcu ve evi düzenler , orayı yapılandırır..
bu yapılandırma konusu zahmetlidir çünkü satürn emek ister , çaba ister , disiplinli bir çalışma ister.

ve Alya senin bu 12.ev enerjilerine kare açı yapan marsını yoruma katmamız gerekiyor çünkü enerjiler (gezegenler açı yaptığında) birbiriyle bağlanırlar ve ortaya yeni enerjiler çıkar..

genel anlamda 5 gezegeninin 12.evde olmasının seni içe dönük , yalnızlıktan hoşlanan ya da sık sık yalnız kalıp kafa dinlemeye ihtiyaç duyan , zengin bir hayal dünyasına sahip , kendini ortaya koyma konusunda çekingen , suçluluk ya da kendini küçümseme gibi eğliimleri olan biri yaptığını ifade ettik üstteki yorumlarda.

şimdi marsın karesini yoruma dahil edelim..

öncelikle senin marsının balık olduğunu hatırlayalım. ve balık burcunun 12.ev burcu olduğunuda hatırlayalım.
yani 12.ev enerjilerin ; marsının balık burcundan fırlattığı yüksek enerjiyi tanıyorlar..
öyleyse kare açının gerilimi ''bakırköyün yolları taştan dedirtecek düzeyde sert değil içiniz rahat olsun.

ama bu kare açının geriliminin daha hafif olmasının olumsuz yönü yokmu ?

yıldırım diyor ki ; var gülücük mars hırrslı ve mücadeleci bir gezegendir. marsın gerilimi bizlere hırs verir , yüksek saatler çalışma azmi verir.
mars balık burcunda zaten pek dünyevi konularda hırslı değilken , yaptığı geriliminde hafif olması mücadeleci ve hırslı yönünüzü hafifletecektir bence.
bu sebeple gizli kalmış yetenekleriniz -belkide üşengeçlik gibi olumsuz özellikleriniz sebebiyle maden yatağında keşfedilmeyi bekliyordur.

lütfen hatırlatın sevgili Alya ; sizin bu marsınızı uyaracak transitlere bakayım bi ara ;)

Gerçekten çok teşekkürler Yıldırım. Evet bende aman çok para kazanayım en başarılı ben olayım vb.hırslar yok. Ben akışına bırakıp yaşamayı tercih edenlerdenim. Bende ihmal olayı var. Yeteneğim olduğunu hissediyorum. Özellikle edebiyat konularında. Ama gayret etmiyorum. Şiir yazmam için çok yoğunlaşmam gerekiyor bu da her zaman olmuyor. Ya da ben tembellik yapıyorum. Ama bu kısır döngüyü kıracağım inşallah ölmeden gülücük))

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
06-14-2008 10:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: 12.evi irdeliyoruz..
başak69 Yazılan:Merkür 12. evde,iç alemde hareketlilik.sürekli değişiklik,fikirlerde duygusal etkiler,dost gibi görünen gizli düşmanlar,sezgi ile isabetli karar verme özelliklerini veriyor.Neptün 12. evde dalgınlık,kuvvetli hisler,zengin ve geniş bir iç dünya özelliklerini veriyor.Birde yıldırım neptünü 12. evde olanların gördüğü rüyaların hep gerçek olduğuna şahit oldum.Güneş 12. evde, yanlızlığı tercih etme içe dönüklük,ruhsal olarak kendine zarar verme,gizli ve bilinmeyene karşı merak özelliklerini veriyor.

tşk ederim başak69 -ok
bende yarın senin ve buradaki pek çok arkadaşın 12.eviyle ilgili yorumlar yapmak istiyorum. yarın izin günüm ve bir aksilik olmazsa verimli bir gün olması için çalışacağım , bildiklerimi paylaşacağım.
isteyen online katılabilir ;)

06-15-2008 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 12.evi irdeliyoruz..
Alya'dan sonra diğer arkadaşların 12.evlerine geçmeden önce konuyla ilgili kaynak kitabımı söylemek istiyorum. tracy marks'ın ASTROLOJİNİN 12.EVİ - GİZLİ BENLİĞİNİZ isimli kitabından faydalanıyorum ve sizlere de tavsiye ederim arkadaşlar.
şimdi dubletoprak'la devam edelim.

06-15-2008 04:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 12.evi irdeliyoruz - dubletoprak için
dubletoprak 12.evinde aslan burcunu görüyoruz ve yöneticisi güneş 4.evde..

aynı zamanda gezegenlerden Ay 12.evde görünüyor..

12.ev aslan burcu ise ;

kendi iç dünyanızın kralı yada kraliçesi olursunuz. iç kaynaklarınıza güvenirsiniz , mesela hayalgücünüz veya üretken potansiyelinize güvenebilirsiniz.
ulu orta kendini öven , sık sık kendinden bahseden biri değilsinizdir. tevâzu sahibi birisinizdir.
aslan burcu egonun güçlü olması potansiyeli taşırken , bunu 12.evde daha belirsiz ve gizlenmiş buluruz. pek egoist biri olduğunuz söylenemez. egoistlik olumsuz bir kavram olarak algılanır fakat egonun bir şekilde beslenmesi gerekir ki bu da önemli bir ihtiyaçtır.
aslan burcu 12.evde iken ego iyi beslenemeyebilir. bilinçli olarak kendini şımartma , kendinize hediyeler alma , güzel olanı , iyi olanı kendinize lâyık görme eylemlerini tavsiye edebilirim.

12.evinizin yöneticisi 4.evde ise ; oldukça zengin bir içsel yapıya sahipsinizdir. duyarlı ve hassas olduğunuzu söyleyebilirim.
bu duyarlılığınız ailenizle ilgili konularda sorun çıkarabilir. hayalkırıklıkları sözkonusu olabilir. verdiğiniz kadarını alamadığınız hissine kapılabilirsiniz.
yinede oldukça şevkatli bir tarafınız vardır , aileniz ve en yakınlarınız size olumsuz bişey yapsa bile affedici yönünüz ağır basar ve gerektiğinde yardıma koşarsınız.

Ay 12. evde ;

Uranüsün Ay'ınıza olan sert açısı sebebiyle duygu ve düşüncelerinizde değişkenlik , istikrarsızlık sözkonusu olabilir.
ve siz 12. ev Ay'ınızla duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı açıkça söylemekten çekinebilirsiniz.
12. ev bastırılmış duyguları , tutkuları ve düşüneleri ifade eder aynı zamanda.
eğer ki bir ay aslanı olarak , kalbinizde ki aslanı (ay aslan) sürekli saklı tutmaya alışmışsanız yani onu bastırıyorsanız hayatınızda cidi anlamda bir tatminsizlik hissi duyacağınız söyleyebilirim.

ay aslan olarak neye ihtiyacınız vardır ?

kendinizi ortaya koymaya ihtiyacınız vardır. komşunuza , eşinize ve çocuklarınıza , akrabalarınıza ve arkadaşlarınıza kendinizden bahsetmeye ihtiyacınız vardır.
egonuzu düzenli olarak beslemeye ihtiyacınız vardır.
güzel taraflarınızın ( çekiciliğiniz , mutfaktaki hüneriniz , eğitiminiz vs..) farkedilmesine ihtiyacınız vardır.
sevildiğinizi farketmeye ihtiyacınız vardır.

sevgili d.t ; ay aslanı olarak duygusal ve sosyal ihtiyaçlarınızı güzelce araştırın ve bunları besleyebiliyormusunuz yoksa ihmalmi ediyorsunuz bunun sorgulamasını yapın.

tekrar ediyorum ; ay aslanınızı -12.evde olması sebebiyle- iyi besleyemezseniz , ihmal ederseniz ( ki size göre iyilik ya da fedakarlık yapmak amacıyla da olabilir bu ihmaller ) hayatınızda genel bir tatminsizlik hissi sözkonusu olacaktır.
mutluluğunuzun sırrı burada yatıyor bence.
12.ev ay aslanınızı ihmal etmeyin ok

06-15-2008 04:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 12.evi irdeliyoruz - aslann için
aslann 12.evinde ikizler ve yengeç burçlarını görüyoruz.

[Resim: aslanncf3.th.gif]

ikizler burcunun yöneticisi merkür akrep burcunda ve 4.evde + yengeç burcunun yöneticisi Ay ise balık burcunda ve 9.evde..

her iki yöneticide su burcunda ve Ay & merkür arasında 120 derece üçgen açı var ki bu çok olumlu bir potansiyele işaret eder bence.

öncelikle 12.ev su elementine ait bir evdir. yani balık burcunun evi.
burayı yöneten merkür ve Ay , aslann'ın haritasında su burçlarında. yani merkür akrep ve ay balık.
ve aralarında 120 derecelik güzel açı olunca oldukça duygusal bir iç dünyaya sahip olduğunu ancak içsel karmaşadan uzak olduğunu söyleyebilirim.
son derece hassas sezgilere sahip olabilirsin.
son derece renkli bir hayal dünyasına sahip olabilirsin.
bu renkli hayallerini ve içsel zengin duygularını herkese bahsetmekten çekinebilirsin. ancak güvendiğin birkaç kişiye gösterebilirsin bu 12.ev enerjilerini.

12.ev yöneticilerinin haritanda sert etkiler almadığını görüyoruz.
ve yine haritanda 12.evinde gezegen yok.
12.ev klasik anlamda sorunlar evi olarak algılanır.
oysa senin 12.evinle ilgili ciddi sorunlar görülmüyor aslann ;)
zengin duygusal dünyanın ve renkli hayallerinin tadını çıkar diyebilirim.

06-15-2008 05:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 12.evi irdeliyoruz - akasya için
akasya 12.evinde aslan burcunu ve yönetici gezegeni güneşi 3.evde görüyoruz.

dubletoprak ile ilgili söylediğim 12.ev aslan bölümündeki blgiler tüm yükseleni başak olanlar için ve tabi senin içinde geçerli akasya.

senin güneşin yani 12.ev yöneticin 3.evinde yer alıyor , ayrıca akrep burcunda.
öyleyse güneşin 12.ev enerjileri taşımakta ve bu enerjileri 3.evde akrep gibi ortaya koymakta diyebiliriz..

güçlü sezgilere sahip olabileceğini sanırım doğum haritası analizinde söylemiştim.
12.evin konularına giren madde ötesi konularda araştırman , akrep gibi derinlere inmen olasıdır ki senden aldığım izlenim bu yönde zaten.
sen araştırma yaparken , yüzeysel geçmezsin , derine kadar irdelersin.

deneyimlerine dair ya da düşüncelerine dair yazılar yazmaktan hoşlanırsın , sözlü anlatım konusunda da ikna edici bir yeteneğin vardır.
hatta 3.evinle 12.ev bağlantısı bana kitap yazma potansiyelin olduğunu anımsatıyor..

satürn 12. evde ;

bahsettiğim kaynak kitabım olan gizli benliğiniz - astrolojinin 12.evinden aktarıyorum ;

* 12.evinizde ki satürn iç yaşamınızı kontrol ve organize ettiğinizi ve böylece karmaşık duygulara boğulmadığınızı ifade eder.
* otokontrol sahibisinizdir.
* iç yaşamınızdan korkarsınız. yalnızlıktan , bunalmaktan , yaşlanmaktan korkarsınız. red edilmekten , ayrılıklardan korkarsınız.
* yalnızlık korkusuyla barıştığınızda , tek başınıza çalışma ve kendinizi adadığınız işleri sonuna kadar götürebilme kapasitesi taşırsınız.
* yüksek hayallerle , gerçekçiliğin karamsarlığı arasında bocalayabilirsiniz.
* uzun vadeli hedef ve ilişkilere kendinizi adamaktansa , ânı yaşamayı tercih edebilirsiniz.
* güvenmek konusunda yavaş davranırsınız.
* satürnün baskılarını gizleyebilir , çevrenize yansıtmaz ve böylece pozitif biri olarak algılanır , popüler biri olabilirsiniz.
* babayla ilgili eksiklik hissettiren sorunlar olabilir.
* sorumluluk alma , yönetim ve organizasyon konularında endişeli ve düzensiz olabilirsin. iç dünyanın düzenini , dış dünyada yansıtamayabilirsin.
* insanlığın sorunları giderme , çözüm bulma konularında kendini sorumlu hissedebilirsin. toplumsal sorunlara karşı gerçekçi ve duyarlı bir yaklaşımın olabilir.

06-15-2008 06:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 12.evi irdeliyoruz - yezda için
burası akşama dolacak gülücük

06-15-2008 07:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »