Değerlendir:
  • 26 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Balık
Yazar Mesaj
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: AY BALIK
Ay Balık Burcunda

Bir Çocuk Olarak : Endişeli veya utangaç çocuk. Rüyalı,fantezilerle dolu, yaratıcı ve şefkatli. Çok hassas, dolayısıyla sağlığı zayıf. Anne ile çocuğu ayıran sınırdan kurtulmak ister. Başkalarının dünyasında olup bitenleri kolay sezer. Kendi görüş açısını bulmakta güçlük çeker. "Ben" demeyi öğrenmesi geç ve güç olur.

İçsel Anne İmajı : Oldukça duyarlı, kendini feda eden anne.

Öğrenmesi Zor Dersler : Sınır koymak, göbek bağını kesmek, kendi ayakları üzerinde durmak.

Bir Anne Olarak : Fedakar. Nazik, yumuşak, koruyucu ve hoşgörülü. Çocuğunun nelere ihtiyacı olduğunu açıkça hisseder. Ve o ihtiyaçları yerine getirmek için fedakarlıklarda bulunur. Sınır koymayı bilmez ve her şeyi sabırla kabul eden bir kurban durumuna kolay düşer. Çocuğunun üstündeki kontrolü belli belirsizdir. Çocuğuna suçluluk duyguları aşılar.

Kadın İmajı : Su perisi. Özellikle empatiktir. Anlaşılmaz, alıngan ve duyarlıdır. Başkalarındaki gizli arzuları ve yetenekleri keşfetmekte ustadır. Zaman zaman biraz uçucu ve geçicidir. Kolay kandırılır, baştan çıkar. Bağımlılığa veya kurbanlığa yatkındır.

Gölgesi : Sarsak İnsan.

Güçlü Yönleri : Gizemli insan. Çok bağlı, kendisini adayan, eşi ile bütünleşme arzusu duyan bir insandır. Doğaüstü deneyimler yaşamaya karşı içsel bir dürtü hisseder. Sonsuz bir empati yeteneği vardır. Kurtarılma arzusu taşır. Derin, duyarlı, sezgisel, imgelemi güçlü, kolay uyum sağlayan, sübjektif ve bağışlayıcıdır.

Problemli Alanı : Çaresiz,zavallı insan. Kurban rolünü oynamaya eğilimlidir. Trajik karmaşıklıklara girmeye, kendini çaresizce teslim etmeye yatkındır. Sınır koymasını bilmez. Gerçeklerden kaçma eğilimi gösterir. Sağı,solu belli olmaz, istikrarsız, melankolik ve dengesizdir, kolay kanar. Bağımlılık problemleri yaşar.

Temel Prensibi : Sadece özlemi tanıyan insanlar benim neler çektiğimi bilebilirler.

Yaşam Tarzı : Deniz kıyısında eski bir ev.

Şaşırtıcı, durmadan değişen bir kişiliğiniz var. Birlikte yaşanması zor bir insansınız. İyi ta da kötü olmanız karşınızdaki kişilere bağlıdır. Onlar sizin için ne düşünüyorlarsa siz öyle olursunuz.

Para sorunları ile uğraşmak sizi sıkar ve kendinizi güvensiz hissettirir. Özellikle kadınsanız bu durumlarda sığınacağınız birini bulur., ona bütün derdinizi anlatır, kendinizi haklı gösterir ve rahatlarsınız. Artık kuş gibi hafifsinizdir, sorunlar yine birikip güvensizlik duymanıza dek ! Yanı başınızda kesinlikle bir anlayışlı sırdaşa gereksinme duyacaksınız. Bu sırdaş güç anlarınızda sığınacağınız bir liman gibidir. İnsanların size kötü davranmadığı ve işlerin iyi gittiği dönemlerde neşeli ve cana yakınsınız. Çok kısa bir süre içinde yine de korkularınızın, üzüntülerinizin içine gömülebilirsiniz. Nasıl Ay, Dünya da kabarma-alçalma olayları yaratıyorsa siz de bir üzüntülü, bir neşeli olacaksınız. Uzun süre aynı ruh haliyle kalmanız zordur. Fazla heyecana dayanamıyorsunuz, sakin bir hayat sizi rahatlatır.

Duygusalsınız. Eğer kendi idealleriniz fikirlerinizle çatışıyorsa gerçeği görmekte hatta daha çok kabul etmekte güçlük çekersiniz. Kuvvetli bir hayal gücünüz var. Romantik ve idealistsiniz. Duygusal olarak bağımsız ve fazla kişisel özgürlük isteyen kişilerle iyi ilişkiler kuramazsınız. Başkalarının etkisinde kaldığınızda içten incinebilirsiniz. Utangaçsınız. Tanıtım sizin için önemlidir ve özen gösterirsiniz. Müptela olabilen bir tabiatınız vardır. Heyecanlanmaya yatkınsınız. Mükemmel bir teorisyen olabilirsiniz. Sanatsal yönünüzün yanında ruhsallığınızla da ilgi çekersiniz.

Temel özelliğiniz düş dünyasında yaşamanızdır. Gerçekle aranızda bir perde vardır sanki. Bu perde ile yaşamı kendinizden ayırır, yarattığınız pembe dünyada yaşamaya çalışırsınız. Bu fazla uzun sürmez kuşkusuz. Gerçekle sık sık yüz yüze gelir, acı çekersiniz. İşte dost size bunun için gereklidir. Kendinizin gerçek dostu olmayı öğrenene dek... Verici,eli açık ve uysalsınız. Para konularında çok duygusal olmanız yüzünden kandırılabilirsiniz. Kederli olduğunuz zaman yalnız kalmak ister ya da alkolde ve uyuşturucu maddelerde ararsınız çözümü.

Güzel sanatların her türü hoşunuza gider. Edebiyata, şiire, dans ve artistliğe büyük yeteneğiniz vardır. Bu konumun büyük bir özelliği de tembelliktir. Yeteneğinizi insanların yararına kullanırsanız var oluşunuzun nedenini yerine getirir, rahat ve mutlu olursunuz. Ay kötü etkiler almışsa hiçbir şeye hayır demeyen, hayalci ve uyuşturucu maddelere düşkün biri olabilirsiniz. Aşırı uç yanlısı da olmanız da olasıdır. İnsanüstü güçlerle bağlantı kurmak gibi davranışlar gösterebilirsiniz. Tembel, düzensiz, değişken ve yaşamını günün koşullarına uygun yollardan kazanmayı beceremeyen bir insan olabilirsiniz. Hapishaneler, hastaneler ve tımarhaneler yaşamınızda önemli bir yer tutabilir. Uygun yollardan kazanmayı beceremeyen bir insan olabilirsiniz.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 06:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

RE: AY BALIK
baharhan Yazılan:Bir kitapta okuduğuma göre, Ay balıkta ikinci evliliğe yol açabiliyormuş. Bana çok uçuk bir yorum gibi geldi. Ne dersiniz ?

balık,başak,yay,ikizler bunlar çift kısmetlidir harita yapısı uygunsa neden olmasın

dikkat etiysen bunlar değişken burçlar yani duyguları bir öyle bir böyle

mesela ben bir ay balığım asc başak vs. başka faktörlerde mevcut aynı anda birden fazla kişiden hoşlanabiliyoıruz gönlümüz geniş yani

diğer yandan 1 saat önce gözümüzün bakmaya kıyamadığına 2 saat sonra ne gıcık diyebiliyoruz

ama illa da bir sürü evlilik yapacağımız anlamına gelmez uygun diğer açılar eşliğinde sadık ve monugami taraftarı olabilirizmesela ben 12. ev satürn satürn üçgen venüs anlatabildim mi gözkýrpma
01-22-2009 02:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
baharhan Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Evet Balık da çift kısmetli bir burçtur. Bu nedenle, diğer etkilere bakarak konuşmak daha doğru olur. Yoksa bütün Ay-Balıklar iki evlilik yapar demek yanlış olur. Belki bir transit de tetikleyebilir mi ? Mesela Satürn zıt açısı ?
01-22-2009 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

ariess Yazılan:galaxia dısardan soguk gorunup , ıcınde cok yogun duygusal kacınımları olan bırımısın?
benım gunes koc asc basak ay akrep ... ordan tahmın etmeye calıstım :S cok duzgun ve sert hatların vardır sanırsam ??

sevgili ariess hem asc başak hem venüs üçgen satürn hem de uranüs ve akrep yoğunluğu nedeniyle buzdolabı gibi görünürüm insanlar benimle muhabbete çok çekinirler başlangıçta hem soğuk hem kendini beğenmiş hem de ters biri gibi görünürüm

fakat esasen şeker gibi biriyim -istediğim ve kızmadığım sürece-

çok yoğun duygusallığım yok bana göre şayet varsa da haberim yok (ay balık duyguları konusunda birazcık tembel) ben duygusallıktan ziyade empatik olduğumu düşünürüm yoğunum bu konuda (olaylara başkalarının gözüyle çok net bakabilir onun ruhsal ve bedensel durumunu çözebilirim)

çokta merhametliyimdir

hat derken simayı kastettin galiba sertlik sadece bakışlarımdadır yüz hatlarım tam başak (oval)
01-23-2009 11:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

evet hat derken sımayı kastetmıstım gülücük dogru ay balık duyguları konusunda tembel cok guzel bır yorum olmus cnm -alkış cok yogun derken derınlerde demek ıstemıstım ( ah su gerı gıden merkur )) zaten sen benden guzel anlatmıssın ;) erkek arkadasımda ay balık :s

ben nasılım bilen varmı ? :D

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
01-23-2009 03:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

ay balık burcundayken, genellikle çok depresif oldugumu farkettim.
bende genellikle içki içme, hayattan kaçma gibi etkiler doğuruyor. ay balık burcuna geçti mi çok huzursuz ve melankolik oluyorum. çoğunlukla ağlıyorum. güneşim de balık. acaba ikisi balık burcunda kavuşup güçlenerek yoğun balık etkisiyle beni huzursuz ediyor olabilir mi ?

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-04-2009 05:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: AY BALIK
Serena Yazılan:ay balık burcundayken, genellikle çok depresif oldugumu farkettim.
bende genellikle içki içme, hayattan kaçma gibi etkiler doğuruyor. ay balık burcuna geçti mi çok huzursuz ve melankolik oluyorum. çoğunlukla ağlıyorum. güneşim de balık. acaba ikisi balık burcunda kavuşup güçlenerek yoğun balık etkisiyle beni huzursuz ediyor olabilir mi ?

Transit Ay'ı da diğer transitler gibi düşünürsek ,

Transit Ay bir gezegeninize dokunduğunda ona ait özellikleri yumuşatacaktır , hassaslaştıracaktır diyebiliriz.
yani son cümlendeki olasılık oldukça muhtemel görünüyor.

10-04-2009 06:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

Cvp: RE: AY BALIK
Yıldırım Yazılan:
Serena Yazılan:ay balık burcundayken, genellikle çok depresif oldugumu farkettim.

Transit Ay'ı da diğer transitler gibi düşünürsek ,

Transit Ay bir gezegeninize dokunduğunda ona ait özellikleri yumuşatacaktır , hassaslaştıracaktır diyebiliriz.
yani son cümlendeki olasılık oldukça muhtemel görünüyor.

hmm.. evet, aynen bende böyle oluyor. ağlamaktan kafamı yastıktan kaldıramadım geçen gün resmen :(
teşekkürler yıldırım..utandım

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-04-2009 06:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Cvp: AY BALIK
jaws bir ay balığıyım herhalde eşim de farkında olduğundan ne yapsam uymadı banagülücük
11-25-2009 02:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

ay balık kilo almaya müsait bir yapı veriyor genelde. hepsi içkiye düşkün. rüyaları da panın labirenti gibi. ya bir de gözlemlerime göre ayı balık olanların kafası karışık oluyor, dalgın ve şaşkın oluyorlar. pek pratik değiller. ama unutmayalım ki derin su yavaş akar verygood

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
08-27-2010 02:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir