Değerlendir:
  • 26 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Balık
Yazar Mesaj
tiny Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: AY BALIK
haklı olabılırsın yıldırım... ama cozmeye calıssamda bıldıgım gıbı davranıyorum ( tıpık koc) anlasamda anlamıyorum yanı gülücük

ama gosterse ıyı olurdu yagülücük pekı ay balık hakıkaten dusundumuz kadar duygusalmıdır ? bazen benden daha duygulu oldugunu ıddıaaa edıyo sohbet ederken ondan merak ettım:?

astrolojide aşk başkadır .... gülücük
02-24-2008 03:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

benim eşiminde ay balık iç burcu akrep hem çok duygusal hem de değil ama şunu söyliyeyim duygusal olduğu zaman duygularını göstermez
aslında gördüm ama nasıl bişeyse başka birisini duygusal görünce özellikle beni sanki duygularını göstermek zayıflıkmış gibi sanıyor benim eşim uzm çavuş belki askeri disiplinin vermiş olduğu birşeyde olabilir

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
02-24-2008 11:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: AY BALIK
akasya Yazılan:benim ay burcum da balık asla asla sulu göz değilim ağlamam duygularım çok derin hayal dünyam inanılmaz geniş(Bu dünyayı şekillendiren öz burcum akrep birilerini dövmediğim bir hayalim yok)
çok alıganım çünkü fiilin altında yatan gerçek niyeti sezerim inkar etseler bile bilirim orada bir dakika bile durmam

çok kırılganım öz burcum-akrep ay burcum-balık sentez burcum-balık su grubu ve son derece empatik biriyim dünyayı herhangi bir varlığın gözünden de algılarım hatta bu varlığın canlı-cansız olması farketmez

BENİMDE AY BURCUM BALIK AKASYACIM BENİM DE HAYAL DÜNYAM GENİŞTİR AMA BİRAZ SULU GÖZLÜYÜMDÜR BAZEN,ALINGANLIK BENDEDE VAR.KÖTÜ BİR ÖZELLİK AMA İŞTE

AY BALIK' TA

Temel Prensibi: Sadece özlemi tanıyan insanlar benim neler çektiğimi bilebilirler.

Anahtar Kelimeleri: Yaratıcı, spiritüel, kaçık, hayalperest, şiirsel, vizyon sahibi, medyum, hassas, merhametli, dalgın, kaçak.

Kaosun anlam kazandığı, sınırların belirsizleştiği, bilinçsizin farkına varıldığı Balık burcu tıpkı Güneş gibi Ay'ı da misafir ederken kendi anlamlarından, derinliğinden ve teslimiyetinden kaybeder. Ne kadar çelişkilidir ki, en duygusal olma potansiyeline sahip Balık'taki Ay sürekli tatsız duygulardan kaçmaya çalışır. Bunun sonucunda, bazı durumlarda, bağımlı bir kişilik geliştirebilir veya hayal dünyasında yaşamaya başlar. Yaşadığı somut dünyada ise duygularıyla bağlantısını yitirip, rasyonel bir şekilde yaşamaya gayret eder. Tüm Balık' a ait özellikler bilinçaltına hapsolur ve farkındalık yitirilir. Duygularının kaderi doğum haritasındaki diğer güçlerin insiyatifine kalır. Ay Balık burcunda olduğunda, kişi kolay etkilenir bir yapıya sahip olur. Hassastır ve sezgileri güçlüdür. Bu durumda kişi çevresindeki kişilerin ruh halini bir sünger gibi emebilir, onlar üzgünse üzülür, neşeliyse güler. Diğerlerinin ne istediğini anında sezerek, kendisinden istenmese dahi bunları yerine getirebilir. Sanki başkaları için yaşar gibidir. Kandırılması kolay biridir. Sınır koymasını bilemez. Aşırı duyarlı, kırılgan ve hafif depressiftir. Anlaşılmaz ve alıngandır. Ölümü arzular. Mazoşist eğilimleri vardır. Başkalarındaki gizli arzuları ve yeteneklerini keşfetmede ustadır. Zaman zaman biraz uçucu ve geçicidir. Kolay baştan çıkar. Doğa üstü deneyimler yaşamaya karşı içsel bir dürtü hisseder. Kurtarılma arzusu taşır. Empati yeteneği çok gelişmiştir. Derin, sezgisel, imgelemi güçlü, kolay uyum sağlayan, subjektif ve bağışlayıcıdır. Mistisizm meraklısıdır. Düşüncelere dalmak, mistik ve fizik ötesi deneyimler yaşamak ve kendi içinde huzura kavuşmak için sık sık inzivaya ve hareketsizliğe çekilme eğilimindedir. Belirsiz kökenler, bulanık aile ilişkileri vardır. Anne-babası , ailesi veya anayurdu ile kendini özdeşleştirme şansını bulamaz. Sürekli bir dağılma süreci içinde yaşar. Sağlam bir zemin ve sınırlardan yoksun, özgüveni eksik ve sürüklendiği duygusu içindedir. Hasretini çektiği bu yerin neresi olduğunu bilmeden sürekli bir ev özlemi çeker. Sevgiye, şefkate, ilgiye ve özen görmeye doyumsuz bir açlık çeker. Bir başkası ile bir olmaya, bütünleşmeye büyük özlem duyar. Bu durum terkedilme ve yalnız kalma korkusu ile bağlantılıdır. Bu korku nedeniyle bütünleşme ve bir olma duygusunu hayallerinde aradığı bir şey olarak yaşar.

Tipik Duygusal Reaksiyonları: Duygusal açıdan uyuşuktur. Duygularının farkında değildir, kendisine ne hissettiği sorulduğunda sadece bir uyuşukluk duyar, hatta duygusuz olduğu izlenimini verir, ya da acı çekmemek için duygularını bilinçli olarak (kendinden bile) gizler. Acı çekmekten çok korkar. Sınır koymasını bilmediğinden kendini kaybetmekten korkar. Kırılgan olduğundan mesafeli, sert ve çok soğuk davranışlar sergileyebilir. Hatta içsel olarak da öyle hissettiğini düşünür. Duygu dünyası uzun süre kendisi için bir sır olarak kalır. Hiçbir duyguyla yüzleşmediği için duygusal açıdan olgunlaşamaz ve bu alanda saf ve çocuksu kalır. Kurban rolünü oynamaya eğilimlidir. Trajik karmaşıklıklara girmeye, kendini çaresizce teslim etmeye yatkındır. Gerçeklerden kaçma eğilimi gösterir. Sağı solu belli olmaz, istikrarsız, melankolik ve dengesizdir, bağımlılık problemleri yaşar. Aile evinden ancak yavaş yavaş ve pasif bir şekilde ayrılabilir. "Rüyalarında" aile evinden çok uzaklara gider ve titreşimlerin hoş olduğu (örneğin, okyanus kıyısında bir ev) düşler. Çevreden tamamen kopuk, ruhsal bir biçimde tek başına da yaşayabilir. Gerçeklikten uzak bir hayal dünyasında yaşar. Yaşam, sevgi ve aşk ile ilgili olanaksız beklentileri vardır. Ancak -güvende olmak için- bunları denemez bile. Onun yerine, düşler dünyasına, varsayımlara, bağımlılıklara sığınır ve arkasından doyumsuzluk, düşkırıklığı, yalnızlık, depresyon ve melankoli gelir. (Ve bu süreç yer değiştirerek tekrarlanır). Bazı durumlarda duyguları tamamen farkında olmadığı rahatsız edici dürtülere dönüşür. Zaralı yollara sapma ve aldatılma tehlikesi büyük olduğu gibi, kendisi de başkalarını -bilinçsizce- aldatmaya, baştan çıkarmaya ve kandırmaya başvurabilir. Konuşulmayan, bilinmeyen şeyler ve gelecek hakkında bilgi ileten çok duyarlı antenleri vardır. Bir ideale veya bir insana bağlanma yeteneği güçlüdür, abartılı hevesler göstermeye yatkındır. Bilinmeyen durumları ve insanları değerlendirmekte gizemli bir keskinlik duygusu taşır.

Çocukluk Deneyimleri: Endişeli ve utangaç çocuk. Rüyalı, fantezilerle dolu, yaratıcı ve şefkatli. Çok hassas, dolayısıyla sağlığı zayıf. Anne ile kendisini ayıran sınırlardan kurtulmak ister. Başkalarının dünyasında olup bitenleri kolay sezer, kendi görüş açısını bulmakta zorluk çeker. "Ben" demeyi öğrenmesi özellikle aile içinde geç ve güç olur. Bu çocukların aileleri onların ihtiyaçlarına çok fazla ilgi göstermelerine rağmen kendilerine gerçekten ihtiyaç duyulduğunda ortalıkta görünmezler. Beslemek konusunda aşırı ilgiliyken çok önemli konularda (sağlık, duygusal ihtiyaçlar, v.b) bazı hatalar veya ilgisizlikler yapmış olabilirler. Genellikle en yakın ebeveyn kurban rolünde algılanabilir. Özellikle anne, baba tarafından ilgisiz bırakılmış, her türlü özverisine karşı karşılık alamamış olabilir. Böylece çocuk anneyi içselleştirip babaya ve doğal olarak erkeksi yöne savaş açabilir. Bu da küçük yaştan itibaren mücadele, yanıt verme ve kişilik oluşturma konusunda problemler yaşamasına neden olur.

Annesini algılayış biçimi; Fedakar, yumuşak, anlaşılmaz, alıngan, çocuğa suçluluk duyguları aşılayan, bağımlı ve kurban anne.

Öğrenmesi Zor Dersler: Sınır koymak, göbek bağını kesmek, kendi ayakları üzerinde durmak. Kuban olmaktan vazgeçmek. Her koşulda ve zorlukta geri çekilmemek ve hemen vazgeçmemek. Yetersizlik ve beceriksizlik duygusunu yenerek kendinden kuşku duymayı bırakmak. Taahhüt altına girmeyi öğrenmek. Belirsizlikte kaybolmayıp kendini hareketsizleştirmemek. Mistisizmin yüzeysel tarafından sıyrılıp somut dünyada olup biteni mantıklı bir şekilde ilişkilendirmek.

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-14-2008 08:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

AY 12. EV BALIK
Medyumik özellikler verir.Algılaması,sezgileri kuvvetlidir.İnsanların neye ihtiyaçları olduğunu bilir ve buna göre çalışır.Hayır kurumlarında,vakıflarda çalışır veya bu kurumlara bağışlarda bulunur.İnsanlara hep yardım eder.Gönüllüdür ama ilan edilmekten hoşlanmaz.Kendini göstermez.Hastanelerde,hapishanelerde, huzur evlerinde psikolog(insanları anlamayı,algılamayı bildiğinden),yardım sever olarak çalışır.Mistik yönü kuvvetlidir.Çok iyi sanatkar, şair, bestekar olur; senaryolar yazar.
Sert açılarda farkında olmadan yardım amacıyla kendi ihtiyaçlarını da verir ve yardıma muhtaç birisi haline düşer.
Bu yüzden akıl hastanesine veya hapishanelere düşebilir.
ASC üstündeyse kesin bir hayır kurumunda çalışır.

Benim de Ay balık 12.evde ve asc kavuşum. yardımseverlik, gönüllülük kesinlikle var, fazlasıyla..tabi ki hep gizli... Bu durumdan dolayı sömürülmek de olabilir tabigülücük (uranüs kare açı) Psikolog olmasam da etrafımın psikologu sayılırım. Çoğunluklar derdi olunca yanıma gelir insanlar. Ben de bağrıma basarım.
Sanatçılık diğer açılarımla da destekleniyor, bu konuya eğilmeyi düşünüyorum.
Duygusallık fazlaydı git gide katılaştırıyorum kendimi..yoksa kırıla kırıla bu hayat nasıl geçer! Belki akrep burcundan, satürn etkisinden.. Ağlamak hep var ama o da hep gizli..insanların yanında ağlamak çok çok zor gelir bana..
Ay balık olmak zor bence, daha sabit daha oturaklı bi ay burcum olsun isterdim. Kimi seviyorum kimi sevmiyorum karıştırıyorum bazen. o anda ne hissediyorum anlatamıyorum. Zor zor!!! gülücük
07-22-2008 09:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Beatricé Yazılan:ayı balıkta olanlara karşı çok dikkatli yaklaşıyorum, çok hassaslar alınganlar içten içe ama belli etmiyorlar. küçük yaşlarda sevgi göremediyseler özellikle ailede ayrımcılık görmüşseler hep yaraları oluyor kapanmayan o yüzden sevgi sorunları yaşıyorlar hayat boyu. ay için zor bir durum ama fazlasıyla sezgi ve kocaman bir kalp veriyor.

haklısın beatrice ; iş yerimizde hem ay balık hem venüs balık olan biri var ve çok kırılgan. küçük bir şakayı bile ciddiye alıp kırılabiliyor ;)
ama çok iyi kalpli olduğunu da söyleyim.

08-04-2008 05:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beatricé Yazılan:bu konumla yönetici olmasa gerek gülücük) ama çok kibardır heralde ve tabii güneş ve diğer pek çok durumun yanında bir şekilde balık burcu karşı cinslere çekiliyordur

Yıldırım, gezegen-ev-burç kombinasyonlarıyla ilgili yeni bir başlık açacağınızı yazmışsınız sanırım bu başlığa, açtınız ben mi bulamadım yoksa henüz açmadınız mı?

yıldız haritası - analizler kategorisine açtım.

linki koyuyorum ; http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=2171

08-04-2008 05:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

inanın arkadaşlar ay balıklar yönetici olamaz diye durum söz konusu değil tabii her balık için geçerli değil o başka ama bazı ay balıklar duyguların bırakıp direkt mantıklada yaklaşabilir olaya

ben yönetimde iyiyimdir çevremdeki tanıdığım insanlar genelde bana tabi ilk tanıştığımızda hayır asla dedikleri şimdi onlar için gayet doğal oldu değiştidiler ama farkedemediler aslında uzun bir mevzu kısaca bu kadar ok
08-04-2008 10:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
morello Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Ay burcu balık ve 1. evinde neptün olan bir kardeşiniz olarak diyebilirim ki hiç bir şeyden çekmedim bundan çektiğim kadar :P
Sürekli düşünen,hayal kuran,müzik dinlerken sözlere takılıp kendini başka bir boyutta bulan,Olimpiyat kapanış törenlerinde bile ağlayabilen (gerçektir), duygusal,hassas,kırılgan biri.
İşin kötü tarafı da kimsenin böyle biri olabileceğinize(olabileceğime) ihtimal vermemesi..Güneş Boğa; Asc+Satürn+Uranüs+Neptün oğlak.. Sanırım olduğum gibi gözükmüyorum. Bireysel bir yazı olsun istemedim ama. Ay balık teoride iyi bir konum aslında (yengecin yöneticisi olduğunu düşünürsekgülücük İyi yön olarak ne diyebilirimgülücük Geniş hayal gücü, yaratıcılık gerektiren işlerde başarılı olabilme ya da Merkür ile iyi bir açı yapıyorsa ve Merkür iyi konumlanmışssa yazarlık yeteneği olabilir şahsın.
09-15-2008 10:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

morello Yazılan:Ay burcu balık ve 1. evinde neptün olan bir kardeşiniz olarak diyebilirim ki hiç bir şeyden çekmedim bundan çektiğim kadar :P
Sürekli düşünen,hayal kuran,müzik dinlerken sözlere takılıp kendini başka bir boyutta bulan,Olimpiyat kapanış törenlerinde bile ağlayabilen (gerçektir), duygusal,hassas,kırılgan biri.
İşin kötü tarafı da kimsenin böyle biri olabileceğinize(olabileceğime) ihtimal vermemesi..Güneş Boğa; Asc+Satürn+Uranüs+Neptün oğlak.. Sanırım olduğum gibi gözükmüyorum. Bireysel bir yazı olsun istemedim ama. Ay balık teoride iyi bir konum aslında (yengecin yöneticisi olduğunu düşünürsekgülücük İyi yön olarak ne diyebilirimgülücük Geniş hayal gücü, yaratıcılık gerektiren işlerde başarılı olabilme ya da Merkür ile iyi bir açı yapıyorsa ve Merkür iyi konumlanmışssa yazarlık yeteneği olabilir şahsın.

Neptünyen biri olarak seni anlıyorum morello , yalnız değilsin (jan of arc hikayesini tarih kitabımda okuduğumda ki üni'ye hazırlanıyodum ağlamıştım , jan of arc'ın filmini izlediğimdeyse ki savaş sahnesi dahil yine ağladım , bu arada gitti karizma gülücük )

her ne kadar disiplinli çalışmayı güçleştirsede balık-Neptün potansiyeline sahip olan kişilerin , sanatsal dehâları ve başkalarının sorunlarını sadece dinleyerek sünger gibi emip onları rahatlatma yetenekleri bile , onları özel kılar diyebiliriz.

09-15-2008 11:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Balıktaki Ay ve sağlık; Ayları balıkta bulunanlar çabuk hastalanırlar, çünkü fazla dirençleri yoktur.Onlarda sık sık nezle,soğuk algınlığı,öksürük vb. görülebilir.Bu arada sinir sistemleri de fazla güçlü sayılmaz.Dolayısıyla da sinirleri çabuk etkilenir. Bu kişilerde günlük stresin neden olduğu sinir olduğu rahatsızlıkları, depresyon vb. görülebilir.Bu insanlar yaşamın güzel şeylerini severler.İyi yemek de bunların arasındadır.Fazla şeker,çikolata,pasta vb. onların çabuk şişmanlarına yol açar.Bu şişmanlık da zamanla kan dolaşımını etkileyebilir.Bu tiplerin dengeli ve yeterli beslenme uygulamaları ve daima ideal kilolarında kalmaları gerekir.
11-14-2008 05:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir