Değerlendir:
  • 21 Oy - 3.14 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Horoskoplarımızdaki Kavuşumlar ve Hissettirdikleri.
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

RE: Horoskoplarımızdaki Kavuşumlar ve Hissettirdikleri.
Sevgili Hera'nın haritasındaki Kavuşumlar
Güneş Kavuşum Merkür;Kişi hırslı olabilir.Her konuyu kolyalıkla anlayabilir.Zekidirler ve zekalarını kolaylıkla kullanabilirler.
vivienleigh Yazılan:Güneş ve Merkür arasında maksimum mesafe olarak 28 derecedir.

Kişinin -şekli ve kimliği; zihinsel ifadesi ve faaliyetine yakındır.. etkili ve açık seçik iletişim kurar kişinin zekası ve sözlü ifadede keskinliği ile diğerlerini kendine hayran bırakan beğendiren yanı vardır.. ama bu kavuşumda 'Kör noktalar' da mevcuttur..
Kişinin düşüncelerine ayrı görüşler olursa kişi onları dinlemek istemez kendi görüşünden farklı görüşlere saygı ve dikkatte başarısız olur çünkü kişinin egosu yani güneş düşünce ve iletişim Merkür gezegeni ile etkilenir ve kişinin algılayış ve düşünce tarzına meydan okuma kişinin kendisine meydan okumayla eşdeğer algılar..bencil bir duruş sergiler..iletişimde kendi düşüncelerini kabule zorlar kendini ifade ederken baskın görünür..bazıları kişinin bu tarzına tepki gösterir çünkü görüşlerinde kişi alternatif noktaları ihmal ediyor olabilir..kişisel konularınla meşgul olması gerçek iletişimini sınırlar başkalarının meselelerine gerçek ve açık bir ilgide zorlanmasına sebep olur.. Zihinsel çeviklik ve sözlü becerileri ile kişi , şirket veya çalışma hayatında bu yeneteğiyle iyi konumlara yükselebilir. Kişi kendi inancının desteklendiği durumlardan hoşlanır..kişinin sinirli enerjisi bazen kararlarında bilgi ve seçenekleri değerlendirmede zorlanabileceğini gösterir.merkür güneş mesafesi 7 derece ise bu en uygun konumu açıklar güneş ve merkürün aynı hizaya gelmesi demektir.kişinin zihinsel algısını ve iletşimini geliştirir..diğer hallerde Merkür güneş yakınlığı kişiyi sinirli tutarsız değişken yapar..zzihin değil güneşi ön plana çıkarır..
Kişi , fikirler ile heyecanlandırılır, ve diğerlerine bu şevki iletebilir…, kişinin aklına gelen olanaklar diğerlerini de uyarır..yaratıcı telkin edici ve eğitimde yararlanabileceği bir zihin yapısı vardır..yazar ve öğretmen olarak sözlü becerilerinden yararlanabilir..
Güneş Mars kavuşumu;Bu tür kişler kavgacı, saldırgan olabilirler.İstediği zaman zekalarından yaralanabilirler ve yerinde kararlar verebilirler.İşlerinde başarılı olabilirler.İçkiye düşkünlük de görülebilir.

Güneş pluto kavuşumu;Bu kişler kuşkucu,kıskanç ve belki de kinci olabilirler.Ölümü merak edebilir ve ilgi duyabilir ölüm ile ilgili konulara.Doğaüstü olaylara meraklıdır ve bu tür olayalarla ilgilenebilirler ve bu yüzden sağlıkları ve kafaları etkilenebilir.
vivienleigh Yazılan:Güneş_pluto kavuşumu;şekillendiricilik ve hayat verme,yaşamın kritik yönlerinde derin,bilinçsizce psikolojik özellikler.eğer karşı konulursa kalıcı sinir hastalıklarının ortaya çıkması. Gereken değişimlerin kolayca sağlanması çok zor.

Merkür kavuşum uranüs;Kişiler öğrenmeyi,bilmeyi isteyecek ve pek çok şeyin aslını araştıracaktır.Bulduğu ve öğrendikjleri de ona yetmeyebilir.Bu yüzden huzursuzluk duyabilğirler.Ayrıca alaycı bir tavır segileyebilirler,herkesle tartışsbilir ve onları iğneleyici sözler kullanabilirler.Akılcı olmakla zorluk çekip hatalar yapabilirler.Sürekli geleceği düşünürler.

Venüs kavuşum pluto;Bu kişiler aşkta başarısız olabilirler.Kuruntu,kuşku,kıskançlık yüüznden aşk yaşantısı sorunlu olabilir.Aşırı cinsellik isteği de görülebilir.

Mars kavuşum Pluto;Bu kiiler kıskanç,kinci,kuşkucu,kuruntulu,ani öfkeye kapılabilirler ve kolay kolya öfkesi geçmeyebilir.Amaçlarına erişebilmek için her türlü yolu deneyebilirler
10-08-2008 02:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Ben de de gunes merkur kavusumu (3 derece)var. Maalesef negatif bir sey benim icin. Bunu ogrendigime cok memnunum,dusunmeden konusma,acelecilik,panik falan neden oluyor diyordum. Bir de 5. evde yay burcunda kavusum ,cok degisik calisiyor beynim bazen ucuyor, cok evrensel mi desem bir tuhaf.Gunluk konulari uzun uzun anlatanlari hic dinleyemiyorum. Omur boyu okula gitsem cok memnun olurdum baska hic bir sey olmadan.
Uzun anlattim belki boyle kavusumu olan varsa haritasinda konusabiliriz.
10-08-2008 05:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Gunes - Merkur kavusumu 0 - 2 dereceye kadar:
Buna YANIK MERKUR deniyor.

Gunes: Bilinç, ego, kişilik.....
Merkür: Akıl, İletişim...

Gunes cok büyük bir gezegen...Merkur ise Gunesin yanında ufak bir nokta gibi ....büyuklük olarak yani... ve Gunesten sonra gelen ilk gezegen...zaten o yuzden hep guneşe yakın durur haritalarda...Venus de ondan sonra 2. yakın gezegendir gokyuzunde...merkur o yuzden max. 28 derece uzaklasabilir Gunesten...

Özellikle ikili tartışmalarda boyle bir konjunktionu olan kişinin karşısındaki kişi, şayet onun egosuna, kişiliğine filan dokunacak olursa, Güneş (=ego) parlamaya başlayacaktır...
Boyle bir durumda parlayan Gunesin hemen yanındaki (0-2 derece) Merkur istese de parlayamaz, yani kendini gösteremez, yani merkür (=akıl, iletişim) devre dışı kalır ve kişi hiç düşünmeden içinden ne gelirse ...çünkü şahsiyetine dokunmustur karşısındaki...söyler, bağırır, çağırır... (=bilinçaltının doğal defansı...içgüdüsel olarak ve akıl süzgecinden gecmeden ortaya cıkar...)
Akıl, yani merkur devre dışı kaldıgından buna YANIK MERKUR denir....gunesin o muazzam parlamasının yanında o da yanıyormus gibi gozukur....
Böyle kişilerle konusurken, tartışırken kişilik odaklı değil, davranış odaklı konusmaya özellikle dikkat etmek lazım, cunku farkında olmadan cok kırıcı olabiliyorlar....cunku bu potansiyel baska turlü gözükemez...illa ki akli devre dışı kalacaktır... kişi o anda neyi nasıl soylediginin farkına bile varamaz, sonradan da "yahu amma da sert çıkmışım..." filan der...astrolojinin faydası... bu sayede özel kişilerle nasıl iletişim kuracağımızı da öğreniyoruz....

Ama bu potansiyel sadece kişinin bir sekilde egosuna, yani güneşine dokundugunuzda, onu tetiklediginizde ortaya cıkar... Bu olmadığı zaman, kişi düşüncelerini hızlı ve bilinçli bir sekilde ifade eden birisidir...cabuk düşünür...venüs - gunes - merkur beraberligi de cok görünür... burda bir de işin içine sevgi duygusu girer... kişi düşünce ve duygularını güzel ifade eder diyebiliriz...tabii 12. evdeyse veya 1. ya da 4. evdeyse biraz daha diger evlere nazaran zorlanır....harita butunu....

sevgiyle kalın....gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
10-13-2008 03:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 1

merkür plotu kavuşumum var 11. evde, akrepte. ve merkür venüs kavuşumu var yine aynı evde.
11. evde olması akrebin dışa dönük özelliklerini kullandığımı düşündürüyor bana. yani akrebin gizliliği, içe dönüklüğü değil de, analize meraklı yapı, insanlık için faydalı olma tutkusu gibi özellikler vermiş olabilir bana. akrep ve kova karışımı bir şey...
öyle çok gizli kapaklı olayım demem hiç mesela. hatta çok netimdir, karışıklığımı da net bir şekilde belli etmek isterim gülücük)))

bir de uranüs ASCye kavuşum yapmış. kova özelliklerini daha fazla hissediyorum kendimde

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
12-19-2009 09:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

çoğu zman herkesin farkettiği, gördüğü şeyi görmem, kimsenin farketmediği şeyi görürüm.. bunu başaklıkla alakalı düşünüyordum ama yukarda yazılnaları okuyunca, merkür-pluto kavuşumuyla alakalı gibi sanki..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-29-2010 11:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-29-2010 11:16 PM)eylülmavi Yazılan:  çoğu zman herkesin farkettiği, gördüğü şeyi görmem, kimsenin farketmediği şeyi görürüm.. bunu başaklıkla alakalı düşünüyordum ama yukarda yazılnaları okuyunca, merkür-pluto kavuşumuyla alakalı gibi sanki..

Kimsenin farketmediğini farketmek başaklıktan ve aksine pluto merkür kavusumunndan gelebilir.
Milletin gördüğünü kaçırmanız ise neptün- güneş kavusumunun verdiği puslu dünyadan , önünü görmekte zorlanmaktan olabilir. Yada başka başlıkta sanırım yükselen yay olma ihtimalinden söz ediliyordu. Yayın dikkatsizliği ve dağınıklığı da buna yol açabilir.
10-30-2010 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

bi toplantıdayız.. 3-4 adım ötemizde bir bayan.. renkli gözlü..bayanı gördüm, görürgörmez arkadışıma eğildim ''baksana bayanın gözlerindeki lens'' dedim.. arkadaşım kafasını salladı falan.. karşıdaki bayan bana döndü ''evet lens gözlerim'' dedi.. (bayanın kulaklarında maşaallah gülücük ) arkadaşım ''aaa lens mi ''dedi.. ben çok utandım tabi gülücük) arkadaşım sürekli nasıl anladın diye soruyor, ona söylediğimde de öylesine kafa sallamış, anlammaış zaten gülücük)

işyerinde bi erkek arkadaşın masasında bi kitap.. aldım elime bakacağım.. arka kapakda bi yazı, kalemle yazılmamış, yani başka bi kağıda bu kitap üzeirnde yazılmış, kitaba yazının gölgesi düşmüş.. orda yazılan, kız ismini, adresini, telini okudum arkadaşa gayriihtiyarı, arkadaşın benzi soldu.. öyle heyecanlandı teleşlandı ki ''hani nerde'' diye soruyor.. işte burda diyorum.. o bi türlü göremedi gülücük) hala söyler ''o yazaıyı nasıl fark ettin idye''

bi arkadaş aile resimlerini gösteriyor, kızkardeşinin resimleri, bi rsmin üzerinde ''aşkım....'' yazıyor, yine kalemle değilde, kalemin gölgesi düşmüş.. okudum, ismi söyledim, arkadaş çok şaşırdı.. bi türlü yazıyı ona gösteremedim.. aile faciası çıkacaktı :P

bunlar aklıma ilk gelenler ve bunlar gibi bir sürü yaşadığım olay.. bunları hep başaklıkdan diye düşünüyordum, ama merkür-pluto da uyuyor..

birde;
neptün kare güneş
neptün kaer ay
ay balık... bnlarda dalgınlık veriyor, 3 adım ötemde bana doğru gelen abimi göremiyom gülücük) buda ayrı bi konu..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-30-2010 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

güneş venüs kavuşumu- güneş koç etkisiyle bazen çok öfkelenebiliyorum ama kimseyi kırmakta istemiyorum.insanlarla ortaklık kurmak hoşuma gidiyo ama tabi haritanın geneline göre olan kişiliğimden dolayı bu özellikleri çok sık ortaya koyamıyorum
güneş satürn kavuşumu-
aslında kendimde neşeliyimdir enerjiğimdir"koç etkisi" ama hayata bakış açım yinede çok rahat bi şekilde karamsar olabiliyo.bazen sürekli gülen eğlence arayan insanlar çok sinirimi bozuyo.

u_u
12-06-2010 11:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lderya Çevrimdışı
Üye
**

chiron vertex kavuşum

http://www.astrozoom.com/sonuc_ing.php?I...t&x=17&y=4
06-14-2011 04:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
venüsakrep Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

1. evde satürn-uranüs kavuşumu 11. evde güneş-merkür-pluto kavuşumum var

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...r=1&nho2=1 natal

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=12&go=Go sinastri

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast= solar haritam
06-14-2011 06:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir