Değerlendir:
  • 21 Oy - 3.14 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Horoskoplarımızdaki Kavuşumlar ve Hissettirdikleri.
Yazar Mesaj
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Horoskoplarımızdaki Kavuşumlar ve Hissettirdikleri.
Horoskoplarımızda birçok kavuşum yaşamaktayız,bazıları karakterimizde olumlu etkilere neden olurken,bazılarıda tam tersine istemeden, sert karakterlere bürünmemize neden olabiliyor...

mesela kendimden örnek verecek olursam,haritamda en sevdiğim kavuşumdur gülücük

Güneş_Venüs kavuşumu

Bu açı, çok olumlu bir etki alanı yaratır. Eğer haritada çok zorlu başka açılar yoksa bu kişini çekici, çok neşeli ve iyimser olduğunun göstergesidir. Yılanı deliğinden çıkartacak kadar tatlı dile ve yeteneğe sahip olan bu kişiler, düşmanlarının kalbini çalacak taktiklere sahiptirler. Sosyal yaşamdaki başarıları ve dışa dönüklükleri,ılımlı karakter yapılarından, yapıcılıklarından ve özellikle de karizmatik görünüşlerinden kaynaklanır. Bu kavuşum, kişinin narsist eğilimlerini artıracak kadar fiziksel güzelliğe sahip olduğunun da göstergesidir.Onlar popüler olmak, sürekli sevilmek isterler. Sanatsal kabiliyetleri ve güzellik duyguları gelişmiştir. Rahata düşkün yapıları ve yemeye düşkünlükleri kilo alma problemleriyle onları karşı karşıya getirebilir. Hangi burçta olursa olsun bu açı, geçinilmesi çok kolay bir karakteri anlatır.

bazılarındada tam tersine öbür gezegenin enerjisini düşürüyor yada dahada yoğunlaştırıp insanı olduğundan daha sert,öfkeli,geçinilmesi zor birine çeviriyor, örnek verirsek mars plüto kavuşumu olduğunu düşünelim, Bu açı kişide kudret, büyük hırs, çaba, yüksek bir “hayatı idame” içgüdüsü, Yıkım, patlayıcı, takıntı, öfke, yabanilik, vahşilik, aşırılık gibi etkiler verebiliyor....

Sizin haritalarınızdada böyle kavuşumlar varmı arkadaşlar buyrun paylaşalım gülücük)

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
05-26-2008 10:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Horoskoplarımızdaki Kavuşumlar ve Hissettirdikleri.
daha önce 10 ev başlığında da yazmıştım ama buraya da yazayım konuyla alakalı çünkü
benim oğlumun venüs-güneş-mars ve ayı 10. evde kavuşumda,venüs-güneş-mars terazide, ay akrepte, ben az çok baktığım haritaların hiçbirinde bu kadar çok kavuşum görmedim, açıları da genelde olumlu, fazla yorumlayamıyoum ama parlak bir kariyer diyebiliyorum gülücük
05-26-2008 10:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Çok güzel bi yerleşim sanatsal faliyetlere yönlendirin,müzik,dans,resim,her ne olursa mutlaka sanatla ilgilenmeli... sevgiler

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
05-26-2008 10:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

beim haritamda da asc de mars,jüpiter.neptün kavuşumu var artı venüs te 1. evde .
mars asc kavuşumu sinirli bir görüntü verdiğini biliyorum, neptün de yanılmıyorsam duygusal gizemli bir görünüm veriyor artı jüpiterde aptallık derecesinde iyimserlik ve kilo verememe gibi bir sıkıntı yaratıyor gerçi benim kilom çok değil ama yinede benim yemek yemem gibi başkası yese zafiyet geçirirdi herhalde.yine venüs kavuşum yapmasada 1. evde o da duygusallığımı tetikliyor galiba yorum yapmayı bilmiyorum ama okuduklarıma göre tahminlerim daha çok şey öğrenmem gerek neyse inşallah doğru yorumlarda bulunabilmişimdir.
05-27-2008 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

Yanlış anlama kızdırmak amaçlı ya da farklı bir kötü niyetle söylemiyorum ama hep iyi yanlarına değinmişsin Güneş-Venüs kavuşumunun. İzninle bir gölge yanına değinmek istiyorum. O da "narsizm eğilimi, narsistlik", yani kişinin kendini fazla beğenmesi. Kaynak
05-27-2008 01:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

3.evimde Akrep'te Jüpiter-Pluto kavuşumum var. Bu kavuşumu seviyorum bana derin düşünme gücü, araştırma merakı veriyor, artı düşüncelerimi yenileyip anka kuşu gibi küllerimden yeniden doğabilmeyi sağlayan bir açı diye düşünüyorum. Kendimi sürekli yenilememe yardımcı olan en güzel açım belki de bu açıdır. Bir çok kötü anı ve olaya rağmen ayakta kalmamı sağlayan, bağnazlıktan kurtaran, yeni ve tabiki daha iyi/yararlı olanı benimsettiren. Güneş'ime yaptığı trine açı da bunu iki kat güçlendiriyor. Sürekli yenilendiğimi hissediyorum yıllar geçtikçe. Özellikle zihinsel ve fikirsel anlamda.
05-27-2008 01:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
darkvenus
Kayıtsız

11.evde Mars-Merkür kavuşumum var Başak'ta.
Bu bana araştıran sorgulayan devamlı yeni birşeyler öğrenmek isteyen ve toplumsal sorunlara arkasını dönemeyen hatta biraz fazla bulaşan bir yapı veriyor.
Yazmak,okumak,öğrenmek bunlar bende sıradan olaylar değil bir çeşit fiziksel ihtiyac bunlar olmadıgında hırçın bile olabiliyorum.Hırçınlık demişken dilim felaket sivridir ve iğneleyiciyimdir.
Zekiyim.
Neptüne trine açısı var bu kavuşumumun neptün de 3. evde.
Sanırım bu durum hayalgücümü kağıda dökebilme ve soyut kavramlarla düşünebilme yetisi veriyor olmalı ve görünen anlamlar dışında "imalar ve gizlenen şifrelenen" cümleler dökümanlar v.s her türlü yazılı metine karşı büyük merak duyuyor olmamı sağlamış olabilir...
Şimdilik bu kadar gülücük
05-27-2008 01:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

artemis Yazılan:11.evde Mars-Merkür kavuşumum var Başak'ta.
Bu bana araştıran sorgulayan devamlı yeni birşeyler öğrenmek isteyen ve toplumsal sorunlara arkasını dönemeyen hatta biraz fazla bulaşan bir yapı veriyor.
Yazmak,okumak,öğrenmek bunlar bende sıradan olaylar değil bir çeşit fiziksel ihtiyac bunlar olmadıgında hırçın bile olabiliyorum.Hırçınlık demişken dilim felaket sivridir ve iğneleyiciyimdir.
Zekiyim.
Neptüne trine açısı var bu kavuşumumun neptün de 3. evde.
Sanırım bu durum hayalgücümü kağıda dökebilme ve soyut kavramlarla düşünebilme yetisi veriyor olmalı ve görünen anlamlar dışında "imalar ve gizlenen şifrelenen" cümleler dökümanlar v.s her türlü yazılı metine karşı büyük merak duyuyor olmamı sağlamış olabilir...
Şimdilik bu kadar gülücük

OO artemis senden iyi gazeteci olur,gizli saklı oolayları ortaya çıkarabilme yeteneğinde var zaten gülücük senden bişeyde saklanmaz...

05-27-2008 01:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
darkvenus
Kayıtsız

Ben Psikolog olmayı düşünüyorum ama gülücük 1.ev pluto(akrep) 10. ev ay(yengeç)
Ama sahiden gizli saklı şeylere bayılıyorum kodlar,şifreler
Yurt dışında yaşasaydım Kriminal bölümler ya da şifre bilim(kriptoloji) eğitimi almak isterdim...
Ama insan ruhunun gizli kapaklı kısımları da ilgimi çekiyor gülücük
05-27-2008 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

psikolog olabilirsin tabiki neden olmasın,yurd dışındada ilerde bu konu üzerine eğitim alabilirsin,yeterki sen iste bence herşeyi yaparsın...

05-27-2008 11:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir