Değerlendir:
  • 56 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7. Ev ve Gezegenler
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: 7. Ev ve Gezegenler
Geçen gün Bob Marks'ın sitesinde 7. evdeki gezegenlerin neler verebileceğini okuyordum.Genelde 7. evdeki gezegenleri müstakbel eşin kişiliği olarak yorumluyoruz ama bir de olayın diğer tarafı var.O sitede Yedinci evdeki gezegenlerin yorumunda bu gezegenlerin bizim evlendikten sonra nasıl bir yöne evrilebileceğimizle ilgili ipuçları taşıdığından bahsediliyordu.Mesela 7. evdeki Mars hareketli,canlı agresif bi eş habercisi olabileceği gibi aynı zamanda bizim evlendikten sonra daha hareketli ve agresif olabileceğimizi anlatıyor.Ya da Güneş 7. evimizde diyelim bu Aslan burcu özellikleri taşıyan bir eş habercisi aynı zamanda bizim evlendikten sonra daha sosyal bir hayat süreceğimizi yani Güneşimizi parlatacağımızı gösteriyor.Venüs 7. evimizdeyse evlendikten sonra daha Venüsyen bir insan olabileceğimizi gösteriyor bu.

Nin.Me.Sar.Ra
07-11-2010 09:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(07-11-2010 04:45 AM)BBMurder Yazılan:  Bir cümle bir cümle bile iyi şey yok kesin boşancan diyo hemde Pluto yetmezmiş gibi Akrep bile 7.evde. Ne çileli başım varmış aðla...

Haritanda plutonun açıları güzel bence.Venüs kendi evindeki gezegene Üçgen yapıyor.Evlilikte uyum göstergesi bu.Neptünde uyumlu açı yapıyor.Hayallerindeki gibi bir evlilik yapabilirsin.

Bence 7. evin olumlu,endişelenecek bir şey yok

Nin.Me.Sar.Ra
07-11-2010 09:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(07-11-2010 09:16 PM)serap Yazılan:  Sana zahmet Nin.Me.Sar.Ra benim 7. evimi yorumlayabilir misin?

Serapcığım haritanda birden çok evliliğe işaret edebilecek bir kaç konum var.Mesela 7. evin çift karakterli bir burçtan başlıyor.Bunu astrologlar çift kısmetlilik olarak yorumlar.Sonra Güneşin yine çift karakterli bir burçta.Bu da yine çok evlilik habercisi olabilir.Güneş-Venüs birleşiminde doğmuşsun bu kısmet açıklığı olarak yorumlanır.Yaydaki bu birleşim insana çapkınlıkta verebilir.Güneş Uranüs birleşimin de var bu Uranüsü güçlü bi eş habercisi olaileceği gibi senin özgürlüğüne çok düşkün olmandan kaynaklı olarak kolay kolay evlenmek istemeyecek biri olduğunu gösterebilir

Ayının da Uranüsle zıt açısı var.Çabuk ilgilenip çabuk bıkan biri olabilirsin. Bence geç evlenmen daha iyi.Sıkılabilirsin evlilikten

Nin.Me.Sar.Ra
07-11-2010 09:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(07-11-2010 09:13 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(07-11-2010 04:45 AM)BBMurder Yazılan:  Bir cümle bir cümle bile iyi şey yok kesin boşancan diyo hemde Pluto yetmezmiş gibi Akrep bile 7.evde. Ne çileli başım varmış aðla...

Haritanda plutonun açıları güzel bence.Venüs kendi evindeki gezegene Üçgen yapıyor.Evlilikte uyum göstergesi bu.Neptünde uyumlu açı yapıyor.Hayallerindeki gibi bir evlilik yapabilirsin.

Bence 7. evin olumlu,endişelenecek bir şey yok

7.Ev vurgularında sanki çok kötü açılar yerleşmiş gibi çok karamsar bir ifaden var B.B Murder, aslında venüsün benimde dikkatimi çekti, eşin seni çok beğenecek ve evet seni kıskanacak, habire hakkında sorgulamalar yapacak gibi ancak, bu durum seni bazen kızdırsa da aslında hiçte hoşnut olmayacağın bir durum olmayacak gibi, üstelik neptünle olan açı da çok güzel bir açı, nin.me.sar.ra nında vurguladığı gibi hayalinde canlandırdığın bir evlilik olacak gibi..Üstelik farklı kültürlerden oluşan bir evlilik söz konusu.. Bu kişinin genel karekteri seni zorlasa da plütonun güneşle olan kare açısından yola çıkarak söylüyorum bunu, senin kariyer çizginde faydalı etkileri olacak... Hiçte sıkılacak bir konumda değil 7. evin...
07-11-2010 09:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(07-11-2010 09:56 PM)venüs_ Yazılan:  NİN.ME.SAR.RA benim 7. evimi de bir elden geçirsen sevinirim...:)çiçek

Venüscüğüm sen benden iyi yorumlarsın kendi haritanı ama neyse bir şeyler söyleyeyim.dil çýkarma

7. evindeki gezegenlerin Satürnle açısı var.Satürn dönüşü var ya 29,5 yaşında onu tamamladıktan sonra evlenmek daha hayırlı olabilir bu konuma sahip kişiler için.Olumsuz konuşmayı sevmiyorum ama sana faza sorumluk yüklenen senden verebileceğinden fazlası beklenen ikili ilişkiler görünüyor haritanda. 7. evindeki ilk gezegen Ay,ilk eşin olarak onu yorumlamamız lazım .Dün akşam yabancı bir sitede bununla ilgili yorumda şunu söylüyordu:''Eşiniz ruh hali çabuk değişen biri olabilir ya da siz evlendikten sonra duygusal açıdan daha dengesiz olabilirsiniz.Bir de eşinizin sizden anne rolü üstlenmenizi bekleme ihtimali var''.Ayının Satürnle yaptığı açı eşinin senin üzerinde otorite kurmaya çalışacağını,ya da işlerle fazla meşgul olup seni ihmal edeceğini gösteriyor olabilir.

Nin.Me.Sar.Ra
07-11-2010 10:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(07-11-2010 10:25 PM)Serena Yazılan:  bana da bana da utandým
7. evimde neptün var oğlak burcunda.
yönetici gezegen satürn 6. evde ve
merkür ve güneşle kareutandým

Satürn güneşle kare yapınca evliliği geciktirir.Aslında geç evlenmesi daha iyidir bu konuma sahip kişilerin.Yaşça büyük olgun baba rolü oynayacak birini tercih edebilirsin, bu da ihtimallerden biri.

Nin.Me.Sar.Ra
07-11-2010 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(07-11-2010 10:44 PM)rakka Yazılan:  ben de istiyorum.... benim de 7.evim boş bi tek içindelilith var sanırım o da pek önemli değildir herhalde 7. ve 5.ev yöneticilerim 1.evde ben kendime mi aşığım acaba :D

Yedinci evin boş, yönetici gezegeni Ay Güneşinle birleşiyor.Bu durumda Yengeç/Ay karakterinde bir eşin olacak demek ki.Ayının Plutonla karesini de kıskanç sahiplenici,seni kontrol etmek isteyen biriyle evleneceksin diye yorumlayabiliriz.

Nin.Me.Sar.Ra
07-11-2010 11:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(07-11-2010 10:37 PM)Sniper Yazılan:  
(07-11-2010 10:28 PM)Serena Yazılan:  haritam ekli değil nin.me.sar.ra.
7. ev bilgilerimi yazdımgülücük

Serenay senden de bi 7.ev yorumu rica edebilirmiyim lütfen senden hiç yorum almadımgülücük çiçek

bu arada Güneş ve Merkürünün Satürnden kare aldığını daha önce hiç farketmemiştim gülücük

amineciğim, pek tabii. seve seve utandým

7. evi ikizler kesiyor.bir bölümü de yengeçte.
lunar bir etki göze çarpıyor aslında. ikizler yöneticisi merkür, ayla kavuşumda.

yani 7. evdeki birinci burcun yöneticisi, 7. evdeki 2. burcun yöneticisiyle kavuşum halinde.senin de dikkatinden kaçmamıştır muhakkak.
sivrilen bir ay-yengeç faktörü var. marsın da yengeçte.
hoş, yengeç etkililerden hoşlanmadıgını söylemiştin:D

ay-merkür kavuşumda oldugu için, o halde yorumu şu şekilde inceltebiliriz;
duygularına hitap eden, içgüdülerini, duygusal ihtiyaçlarını merküryen yollarla paylaşabildigin ; en hassas noktalarını iletişime dökebildigin bir eş olabilir bu kişi.

merkür ve lunar özellikleri olacaktır mesela. koruyan, kollayan, güven veren, duygularına, ihtiyaçlarına hassasiyetle yaklaşan, duygusal anlamda sıcak ve korumacı;

aynı zamanda zihinsel olarak güçlü, entellektüel, iletişim trafigi halinde oldugun, sana bilgi veren, sana bir şeyler öğreten, zekasından etkilendigin, sözel-zihinsel anlamda güçlü bir ikizler arketibi de öne çıkıyor.
sen yay oldugun için bilgiye ve zekaya önem verirsin zaten. ortağın da seni düşünsel anlamda besleyen biri olabilir.

7. ev yöneticisi plüto ile kavuşumda, eşinde plütonikler yönler olabileceğini de vurguluyor. akrep vurgusu, okült konulara, gizeme meraklı biri, ya da biraz güç savaşları, ilişkide manipülasyonlar ve gizlilik;
psikolojiden anlayan, derinlere inebilen, gücünden etkilendigin bir eş olabilir.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-12-2010 12:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(07-11-2010 11:50 PM)Messa Yazılan:  Benim 7. evde oğlak burcu var oğlak burcu evliliği geciktirici özelliği var mıdır? Yoksa oğlakın yöneticisi satürn 4. evde terazi de bunu dikkate mi almalıyım? 5. evde akrep burcu var. 4 ve 5. evlerde gezegenler yoğun.

Pek sanmıyorum.Sadece temkinli yaklaşabilirsin evlilik konusuna.Evliliğin gecikip gecikmemesi sana bağlı olur biraz.Senin Güneşinin Satürnle yarıkare açısı var.Bu bir parça erteleme etkisi verebilir evlilik hususunda.

Nin.Me.Sar.Ra
07-12-2010 12:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Plutonu sende biliyorsun biraz Akrep özelliği katacaktır.Kıskanç,sahiplenici , seni kontrol etmek/yönetmek isteyen bir insan olmalı eşin.Plutonyen tiplerin iç huzuru bulmaları kolay olmaz, bunun da cezasını en çok en yakınındakiler çeker.Dışarıdan çok sakin görünüyordur belki eşin ama içerde ne yangınlar vardır.Bu yangınların alevleri zaman zaman seni de yakıyordur.

Yalnız şunu söylemem lazım senin haritandaki Güneşinin açılarına baktığım zaman 7. evinde görünen tutucu baskıcı tiple anlaşabilmesi pek mümkün değil diye düşünmüştüm.Ama senin Ayının Pluton ve Satürnle açıları senin biraz mazoşist olduğunu gösteriyor bence.Bu da biraz uyum sağlıyor aranızda

Yine de 7. evindeki gezegenlerin çizdiği karakter sana biraz ters bana kalırsa.Evlilik senin kendini baskı altında hissetmeni sağlıyor olabilir.Belki evlendikten sonra daha karamsar depresif ve içine kapanık olmaya başladın eşinin sayesinde.

Nin.Me.Sar.Ra
07-12-2010 09:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir