Değerlendir:
  • 40 Oy - 3.35 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Kova
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: AY KOVA
Bir Ay Kovasi olarak tüm yazilanlara katiliyorum. Ay kovalar kendini severler bir de, farkli olmalari onlarin cok hosuna gider.
Insanlari cok sevdigi halde, bir türlü onlarin bunu anlamamasi ay kovasini üzer.
Kova sinir sistemini yönetir, bu yüzden olsa gerekki günes kova burcunda oldugunda öyle bir manyetik alanda hissederimki kendimi, sanki bir asansörde gibi beynim dalgalanir.
Ay Kovasi olacaklari olmadan önce tahmin edebilme yetenegine de sahiptir.
Ve Basagrisi ya da migren ile yasamak zorunda kalabiliyorlar.
Ay kovasi cilt rahatsizliklari da veriyor, özellikle yüzde kizariklik gibi. Ve genis görüslülükle tüm insanligi anlama kapasitesine sahip. Sanirsam bu da herkese hosgörülü olmalarindan kaynaklaniyor.

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
07-16-2009 03:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: AY KOVA
Mavisahram Yazılan:Bir Ay Kovasi olarak tüm yazilanlara katiliyorum. Ay kovalar kendini severler bir de, farkli olmalari onlarin cok hosuna gider.
Insanlari cok sevdigi halde, bir türlü onlarin bunu anlamamasi ay kovasini üzer.
Kova sinir sistemini yönetir, bu yüzden olsa gerekki günes kova burcunda oldugunda öyle bir manyetik alanda hissederimki kendimi, sanki bir asansörde gibi beynim dalgalanir.
Ay Kovasi olacaklari olmadan önce tahmin edebilme yetenegine de sahiptir.
Ve Basagrisi ya da migren ile yasamak zorunda kalabiliyorlar.
Ay kovasi cilt rahatsizliklari da veriyor, özellikle yüzde kizariklik gibi. Ve genis görüslülükle tüm insanligi anlama kapasitesine sahip. Sanirsam bu da herkese hosgörülü olmalarindan kaynaklaniyor.

Mavisahram bu yazığın hastalıklar ....

Sinir sistemi ikizlerin....karşıt burçları olan balık yay ve başakta daha etkili olabilir...

Baş ve kafa konusu Koçun.....

Cilt için oğlak olabilir ama bu yüzeysel olur karaciğer daha etkili bence cilt konuları ile yani burç olarak YAY ....

Olmalı...

Kova burcunun dizin aşağısı bileklerin üst kısımlarını ilgi konusu....

Hele hele sinirsel kaynaklı rahatsızlarında birebir karaciğer etkili olduğunu söyleyebilirim....

Kendini sevme özelliği genelde ARSLANA hastır..

Güneş kova, yükselen kova, ay kova, insan sever...ego zayıftır..Güneş'e kovada zayıf olduğu için ....

Sağlık konusunda başarlı çalışmalar var forumda yararlanabilirsin...
07-16-2009 05:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 1

ginka Yazılan:
demon_93_06 Yazılan:ay kova güneş kılpayı terazi uranüs 1. evde yükselen yay benden daha tuhafı var mıdır küçüklüğümden beri tuhaf olduğumun bir şekilde farkındaydım evet ben her kes pop dinlerken rock dinledim şimdi her kes rock çı klasik dinliyorum gibiii gibiiii

aynı durum bendede var ay kovadan sanrım. sürüden ayrı birşeyler yapmayı severim hep

benm de ay burcum kova ve uranusum birinci evimde ayrıca marsım da kovada ve yükselenim yay benim de. her zaman genelin tersine populer olmayan şeyleri dinlemişimdir ve takip etmişimdir. sadece mizikte değil giyimdede herkesten farklı bir tarzım var. hep bir kendine haslık vardı kendimi bildim bileli ama bu hoşuma gidiyor

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
08-07-2009 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

MoRKedi Yazılan:Benimde Ay burcum Kova
Özelliklerini biliyordum fakat şu "ay 1. ev kova" konusunu anlayamadım
Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?
Benimki hangisi?

Ay 1.evde olduğu zaman normalde duygular ön planda olur fakat senin ay burcun Kova olduğu için bu duygusallık daha çok kişiye anlayış,yardımseverlik,iyi niyet,cömertlik verir.Zekan güçlü olabilir,yeni fikirler,değişiklilkler,idealler,özgürlükler ön planda olur,baskı altında olmak sana göre değildir,duyglarla değil aklında hareket etmeyi tercih edersin.Davranışların farklı olabilir,çevrendekilere yardım etmek hoşuna gider,ikn yeteneğin güçlü olabilir.
08-09-2009 07:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

ay kova, kaçıklıktan ziyade '' mantık '' veriyor bana kalırsa.
ay kovalar, şayet haritalarında su etkisi de zayıfsa , duygu gerektiren her olaya fazla mantıkçı bir pencereden yaklaşıyorlar. duygulara, kişisel gereksinim ve ihtiyaçlara, kısacası '' ay ''ilgilendiren her konuya karşı son ederece idealist ve mantıkçılar.
arkadaş canlısıda oluyorlar ancak , '' can dostu, kanka '' dediğimiz türden değil.duygulara karşı biraz daha mesafeli bir '' arkadaşlık '' onlarınkisi sanki.
sizinle birlikte ağlayıp duygularınıza ortak olmak türünden değil de, hep duygusal durumunuzu '' mantık penceresinden'' ele alan yardımlaşmalar şeklinde giden bir dostluk...

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-29-2009 01:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
demon_93_06 Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Ay Kova'da İken Alınacak Hayat Dersi

Çok fazla kişi ile irtibat kurma, insan, sınıf, kişilik ya da bakış açısı ayırt etmeden iletişim kurma yeteneğiniz vardır. Mantıklısınızdır ve zamanın ötesindeki bakışınız pek çok kişiyi de bu mantığın yakınına çeker. Çok kolay uyum sağlamanız sayesinde fikirlerinizi, bilgilerinizi de keyifle paylaşırsınız.

Ay'ın bu konumu sıradışı bir bakış açısını getirir. Öğrenme ve anlatmaya olan kabiliyetiniz, her zaman söyledikleriniz dinleyen bir kalabalıkla çevrelenmenizi sağlar. Farklı bakış açıları sizi çoğu zaman lider sıfatı ile karşılaştırır. Bir şeyi çok fazla isterseniz, takıntılı şekilde çalışır ve bir fanatik haline gelebilirsiniz. Çok fazla kişi ile irtibat kurma, insan, sınıf, kişilik ya da bakış açısı ayırt etmeden iletişim kurma yeteneğiniz vardır. Mantıklısınızdır ve zamanın ötesindeki bakışınız pek çok kişiyi de bu mantığın yakınına çeker. Çok kolay uyum sağlamanız sayesinde fikirlerinizi, bilgilerinizi de keyifle paylaşırsınız.

Çok arkadaş canlısısınızdır. Hoş sohbet ve ilgi çekicisinizdir. Kalabalıklar içinde yaşar ancak çok fazla yalnız kalmayı istersiniz. Tüm işlerinizin arasında kendinize mutlaka vakit ayırmalısınızdır. Bu sayede adeta şarj olur ve tüm işlerinize daha büyük bir keyif ve güç ile devam edersiniz.

Bazen aşırı kalabalık sizi boğduğunda soğuk bir kişilik sergilemeye başlayabilirsiniz. Yalnızlık özgürlüğünüzdür. Bu tehdit edildiği zaman soğuyabilirsiniz. Anneniz sizi güçlü olmanız için donatmıştır. Bu yüzden güçlü olmaya yoğun bir şekilde donanımlı ve eğilimlisinizdir. Bu yetenekleriniz çevrenizdekileri de çalışmaya yönlendirir.

Çalışmalarınız aynı zamanda garip olaylara, gizemli gerçeklere ve anlaşılmaz pek çok teoriye yönlenebilir. Bunları doğru şekilde bir araya getirip, insanların anlayabileceği bir sonuç edinmek sizin doğal yeteneğinizdir. Bu pek uzun sürmeyeceği için bilgi kolay tükenir ve tekrar tekrar okumaya, araştırmaya devam edersiniz. Hatta çok fazla araştırıp okuduğunuz için zaman zaman duygusal açıdan bazı detayları ve gereklilikleri gözden kaçırabilirsiniz. Bayan ya da bay, insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü duymak hoşunuza gidecektir. Bilgi anlamında herşeye açık, herşeyi öğrenmeye meraklı, istekli ve çalışıyor iken, duygusal olarak atıl olabilirsiniz. Arkadaşlarınızın varlığı bu noktada çok önemlidir. Sizin ortaya koyamadığınız duygusal etkileşim, onların sahip oldukları ile sizin ortaya koyacağınız bilgi ve ilgi çekici kişilik ile yer değiştirir ve iyi iletişimler kurabilirsiniz. Bazı medyumluk yetenekleri sergileyebilirsiniz. Algılarınız farklı düzeylerde açıktır. İlerlemeye olan takıntınız mevcut halinizi yargılamayı ve memnuniyetsizliği getirir; zaman zaman çabuk sinirlenebilirsiniz. Duygusal olarak baskı altında olmak hiç hoşlanmadığınız bir şeydir. İnsanların duygusal durumları ile kavrulmayı çok tercih etmeyebilirsiniz. Hatta bu konuda tarafsız kalmayı tercih edebilirsiniz. Bu da durumu açıklama konusunda size alternatifleri bol bakış açıları getirir ve farklı duygusal durumlar yaşayan iki ayrı tarafa da önerilerde bulunabilmenizi sağlar.

Özgürlük sizin için çok önemlidir. Bunun baskılanmasına tahammül edemezsiniz. Sempatik tutumunuzu size yönelmiş baskıları berteraf etmekte kullanamayı başarabilirseniz, aniden sinirlenmek yerine iyi bir alternatif sergilemiş olacaksınız. Hatta bu, baskının kaynağıyla aranıza soğukluk girmesini de engelleyecektir.

Değişmeyen duygusal durumlar ve bunları meydana getiren kişilerle kurduğunuz ilişkiler nedeniyle sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu durum, size duygusal uyum sağlamanız gerektiğini ifade eder ve bu da sizi baskılar. Tabii ki kabul etmeyeceğiniz bu mecburiyet nedeni ile duygusal ilişkiler ve kalıcı iletişimlerden kaçınabilir, “En iyisi yalnızlık,” diyerek güvenli ve şartlarını kendiniz belirlediğiniz dünyanıza dönebilirsiniz. Mesafeli tavırlar takınmanız, farklı kişiliğiniz ve bilginiz ile birleştiğinde size ulaşılmaz yakıştırmasının yapılmasına neden olur. Mutlaka özgür olma arzunuz, kendinizin baskılanmamasını isterken, sizin fark etmeden duygusal olarak başkalarını baskılamanız ile sonuçlanabilir. Kendisine yeten ve başkasına ihtiyacı olmayan kişi görüntünüz, insanların tavırlarını kesinleştirme ve yönlendirme konusunda sıkıntı yaratacaktır. Sizi neler yapmanız gerektiği konusunda söz yağmuruna, fikir ve önerilere boğarlarsa, sonuç onlar ile iletişiminizi azaltmanız olacaktır. Sizin için kalıcı olmak istiyorlar ise, sizi asla sıkmamalı ve sonsuz derecede özgür bırakmalıdırlar.

Fakat bir konuda sizi uyarmalıyım ki, özgür ruhunuz her yerde kendini baskılayacak bir detay ile karşılaşacaktır. Bu nedenle yapmanız gerekenler uyum sağlamaya çalışmak ve sinirinizi yaratıcılığa yöneltmeyi öğrenmektir. Kendi başının çaresine bakması için özgür ve güçlü bırakılmış bu kişilik, orta noktada buluşmak üzere fedakarlık yapmayı öğrenmelidir. Yeniden mutlu bir aile ve etrafında mutlu bir kalabalık görmek istiyor ise, onlara doğru gitmeli ve bazı şeyleri onlar için feda etmeyi deneyimlemelidir. Aslında özgürlüğünü kaybetmediği, yalnızca geçici olarak şartlara uyduğu konusunda kendini telkin etmeli ve bu sayede etrafındakilere de gerektiği kadar yanaşmalı, belli mesafeyi bırakabilmelidir.
http://www.astrologyanalyst.com

[Resim: demon93.th.gif]

"bildiğim tek şey hiç bir şey bilmediğimdir"
10-03-2009 07:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Mavisahram Yazılan:Evet cogu yazilanlara bend ekatiliyorum, Ay'im Kovada ve 6. evde... Yalniz birde sunu tesbit ettim, her iki tarafin ayi kovada olan insanlar birbirlerine bir türlü yaklasamiyorlar... ortada bilinmeyen bir iticilik olusuyor... Belki bu her iki tarafin da sebeplerinin ay'in kovada oldugunu bilmesiyle, aslinda her ikisininda ayni duygu dünyasini paylastigini bilerekten, birlikte olmayi isteyerek, ortadan kalkabilir diye düsünüyorum...

Birde bir sorum olacakti ama, Ay Kovasi, Ay Bogasiyla anlasabilir mi acaba ??

Sabit burçlar genelde pek anlaşamazlar....

Ay kovası ile anlaşamanın teorik bir iki nedeni olabilir.

Ay kovanı sıkıştıracak bir gezegen açısı,Güneş karesi yükselen karesi yada karşıtlığı ....

yada iki canbaz bir telde oynamaz....

Güneş Kovalarına göre ay kovalara daha az yönetici satrün etkisindeler bence daha radikal kararlar alabiliyor.

Güneş kovasında daha baskın satrün etkisi oluyor...Ama durumu kurtaran neşeli bir güneş olabilirverygood
11-17-2009 03:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Mavisahram Yazılan:Evet cogu yazilanlara bend ekatiliyorum, Ay'im Kovada ve 6. evde... Yalniz birde sunu tesbit ettim, her iki tarafin ayi kovada olan insanlar birbirlerine bir türlü yaklasamiyorlar... ortada bilinmeyen bir iticilik olusuyor... Belki bu her iki tarafin da sebeplerinin ay'in kovada oldugunu bilmesiyle, aslinda her ikisininda ayni duygu dünyasini paylastigini bilerekten, birlikte olmayi isteyerek, ortadan kalkabilir diye düsünüyorum...

Birde bir sorum olacakti ama, Ay Kovasi, Ay Bogasiyla anlasabilir mi acaba ??

bence anlaşamaz hımm yani ben ay boğaların bakış açılarına gelemiyorum zıtlar çünkü duygusal anlamda farklılıklar olur geleneksellik ve marjinallik bir arada gülücük)
11-17-2009 11:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Ay kovanın hangi evde durdugu da cok önemlidir.
Saturn hava da daha hızlıdır,daha değişkendir. oğlaktaki gibi sabit ve ağır değildir.
Ay kovada; özgür, devrimci, yeniliklere acık ve teknolojiden yana olan, ve radikal bir duygu verir kişiye. Bunlar bilinclatında en üstte, yani bilincine yakın katmanda durur ve kişi , bu durum hangi evdeyse, o evin konularıyla bunları bağdaştırır. Hem o evin konularını içgüdüsel olarak bilir, hem de kova tarzını anlar ve o yuzden ister erkek olsun, ister kadın, kovaları cok iyi anlama potansiyeline de sahip olur. Ay hangi burcta duruyorsa, kişi o burcun duygusuna sahiptir ve o burcun insanıyla bu yüzden cok iyi anlaşır.
Ay bogada ise boga bilgisen sahiptir. Yani güvenlik önemlidir onun icin. Kişi kendisini güvende hissedebilmesi icin maddeye sahip olmak ister. ve kişi bunu bilir, bu bilgiye icgudusel sahip olur. Boga, topraktır, yani sabittir, agırdır ehh tabii ki boga ayı ile kova ay ı bu yuzden anlasamayabilir ama genelleme kesinlikle yanlıştır. Ay kova olan bir bayanın marsı bogadaysa, o bayan boga erkegine acaip aşık olur ve erkegin ayı da bogadaysa mesela , yine aşık olur, bir sey değişmez...mesela Saturn ü kovadadır, o zaman yine ay kova kadını ay boga erkegi ile anlaşabilir. Ya da Uranus erkegin haritasında , kadının ay kovasına guzel bir acı yapıyordur, o zaman da anlaşabilirler...yani bir cok alternatif var , haritaların butunune bakmak lazım hep.... aynı sey, iki ay kovası icin de gecerli bence...haritaları görmeden iki ay kovası anlaşamaz, ay kovası ile ay bogası anlaşamaz...gibi yorumları hiç beğenmiyorum ben...gülücük)
Sezenin şarkısını ise cok beğeniyorum.... hani var ya, "beni kategorize etmeyin..." diyor...
sevgiyle kalın...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
11-18-2009 01:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Sagittarius Yazılan:
uranus Yazılan:Ay hangi burcta duruyorsa, kişi o burcun duygusuna sahiptir ve o burcun insanıyla bu yüzden cok iyi anlaşır.

ama bende genellikle Ay Akrepleriyle anlaşamam cidden arada inanılmaz bi iticilik oluşuyo..ne zaman bu kişiye ben neden bu kadar gıcık oluyorum diye haritasına baksam Ay Akrep olduğunu keşfediyorum ki onlarda bana çok gıcık olurlar..Güneş Akrepleriyle anlaşabildiğimde söylenemez ama onları daha uyumlu buluyorum nedense..bu Ayın birazda gölge tarafımızı ifade etmesiyle ilgili olabilirmi?

senin Ay Akrep 12.evinde ve 12.evimizi uyaran insanlardan rahatsızlık duyabiliyoruz , bu şekilde açıklayabilirim kısaca.

niçin rahatsızlık duyuyoruzun açıklamasına gelince , orası bizim gizli mâbedimiz ve sık sık dürtülmekten hoşlanmayan ve karanlık kalınmasını tercih ettiğimiz hayat alanımız.
sinastri anlatımında buna değinmiştim birazcık ok

11-18-2009 08:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir