Değerlendir:
  • 25 Oy - 3.32 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Psikolojik Astroloji
Yazar Mesaj
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Psikolojik Astroloji
(11-09-2010 08:46 PM)Yıldırım Yazılan:  Jung , ileri derecede anne kompleksine sahip bir hastasının doğum haritasındaki anne konfigürasyonunun “T kare” açı yaptığını hayretle gördüğünü yazar ve şöyle devam eder “Bir gün insanların içgüdüsel olarak gökyüzüne yansıttıkları bir takım bilgilere erişeceğiz''

Alıntı => http://pelinhattatoglu.com/turkish/artic...rology.htm

ay-neptün-jüpiter t-karem var.. anne kompleksine mi sahibim yazıya göre.. annemi çok sevmeme rağmen, hakkında şöyle düşünürüm hep.. tam bir psikolojik baskı uzmanı olabilirmiş.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-14-2010 02:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(11-09-2010 08:46 PM)Yıldırım Yazılan:  Jung , ileri derecede anne kompleksine sahip bir hastasının doğum haritasındaki anne konfigürasyonunun “T kare” açı yaptığını hayretle gördüğünü yazar ve şöyle devam eder “Bir gün insanların içgüdüsel olarak gökyüzüne yansıttıkları bir takım bilgilere erişeceğiz''

ay ve anne arasında ki bağlantı her zaman aynımıdır? yani evler ve açılar bu durumu belirli kılmaz mı?
aslında sevgili Yıldırım sormak istediğim; oğlumun 9. ev ikizlerde 7 39*ve 8 39* kavuşan güneş ve ayına 2. ev sonu 28 59* akrepteki retro pluto ve 3. ev 10 54* yaydaki retro jüpiter ve 11. ev sonu (whole sins 12. ev başı) başak 1 45* marsı arasında t-kare mevcut. bu iki t-kare açı kalıbında plutonun dahil olduğu karşıtlık orbunun geniş olmasınını da gözönünde bulundurarak sormak istiyorum ben oğluma ne yapmışım? aðla...

belki de diyorum 3. ev 9. ev aksını vurgulayan ve 12. arasında olan bu t-kare anneden başka birşeyleri anlatıyordur? aðla...

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-14-2010 03:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-14-2010 03:40 PM)Daily Yazılan:  

ay ve anne arasında ki bağlantı her zaman aynımıdır? yani evler ve açılar bu durumu belirli kılmaz mı?
aslında sevgili Yıldırım sormak istediğim; oğlumun 9. ev ikizlerde 7 39*ve 8 39* kavuşan güneş ve ayına 2. ev sonu 28 59* akrepteki retro pluto ve 3. ev 10 54* yaydaki retro jüpiter ve 11. ev sonu (whole sins 12. ev başı) başak 1 45* marsı arasında t-kare mevcut. bu iki t-kare açı kalıbında plutonun dahil olduğu karşıtlık orbunun geniş olmasınını da gözönünde bulundurarak sormak istiyorum ben oğluma ne yapmışım? aðla...

belki de diyorum 3. ev 9. ev aksını vurgulayan ve 12. arasında olan bu t-kare anneden başka birşeyleri anlatıyordur? aðla...

oğlunuzla ilgili dikkat çekici bir problem yoksa üzülmenize de gerek yok bu öncelikle söyleyim.

verdiğiniz bilgilere göre oğlunuzun çok meraklı bir doğası olmalı ve bu merak dürtüsü AİLESİ DIŞINDAKİ DÜNYAYA sık sık kayıyor olmalı.
dolayısıyla sizlerle pek vakit geçirmiyorsa , aklı fikri başka yerdeyse bunu onun doğal ihtiyacı olarak kabul etmenizi ve onu baskılamamanızı + serbest bırakmanızı önerebilirim.
oğlunuzun zekasıyla ilgili ne söyleyebilirsiniz merak ettim ?

11-14-2010 04:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(11-14-2010 05:20 PM)Daily Yazılan:  16 yaşını yaşıyor. dersleri iyi zeki bir çocuk. sorunsuz, çok uyumlu yükselen terazi gülücük akraba mahalle v.s. çevresinde takdir edilen biri, adam gibi diye tarif eder herkes. okulunda öğretmenlerinin çok sevdiği bir çocuk olmuştur, özel öğrencilerden.. lise 2. sınıfta. arkadaş çevresinde popüler, lider aranılan, arkadaş ilişkileri çok iyi. kızlar tarafından da aynı şekilde. yakışıklı ve bunun farkında. mühendis olmayı planlıyor, ilgi alanı arabalar yalnızca araba mühendisi değil tasarımcısı da olmayı istiyor. evinde vakit geçirmeyi seviyor. sokaktan çok evde olan bir çocuk. rep yapıyor, müziğini sözlerini, klibini montajını cd görsel tasarımını kendi yapıyor. albüm çıkardılar 2 kuzeniyle birlikte, kendi çaplarında konserlere çıkıyorlar, konserlerin posterlerini de yapıyor. bunların hepsini başkaları için de yapıyor. tam bir çakma zenci gibi dolaşıyor ortalıkta. 5 beden büyük giysilerle :D çocuklarımın isteklerine saygı göstermeye çalışan, destekleyen karışmayan bir anne olduğumu sanıyorum ama bilemiyorum içinde neler yaşıyor. giyinirken ilişkilerinde sorunlarında tasarımlarında beğenilerinde eleştirilerinde hep fikrimi alır çok sallamasa da paylaşır ama bunu önem verdiğinden mi, yoksa o anda orada bulunduğum için mi yapıyor bilemiyorum. kardeşine karşı da çok sevecen ilgili korumacı bir abi, 10 yaş var aralarında. babasına hayran çok güzel bir ilişkileri var.
sorun sevmez. uzlaşmacı, genelde fikrini kendine saklar. sanırım insan ilişkilerinin sağlığı için böyle olması gerektiğine inanmış. ama verici de değildir. kendi bildiğine bakar. karışmaz, karışana da kulak asmaz.
retro merkürü de ikizlerde 9 orbla ayına kavuşum, 3 orbla şiron ve 6orbla satürnle kare, 7 orbla jüpiterle karşıt.
venüsü 8. ev boğada şiron 120 den başka açısı yok.
4. ev sonunda retro neptün 5. evde ki retro uranüsle kavuşumda. uranüs güneş ve ayına üçgen gülücük
sanırım zekasından fazlasından sözettim. :D
belirtmeyi unutmuşum okulda yabancı dili 100.. adeta kendiliğinden öğreniyor. benden bişi isterken bile ingilizce konuşuyor. başka dillere de meraklı, bulduğu kitapçıklardan bişiler öğrenmeye çalışıyor. derslerinde de çok az zaman ayırarak kavrayabiliyor. şimdilik okumayı sevmiyor. henüz kitap okuma alışkanlığı kazandıramadım ama yılmayacağım. gülücük
4. evin yöneticisi satürn merkür karesinden başka pluto ve neptün le küçük üçgen yapmış. 4. evi oğlak yöneticisi 6. evde balıkta 4. evde bulunan neptünü yönetici alırsak, neptünün bütün açıları güzel.
en iyisi ben haritasını ekleyeyim gülücük
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=a...r=2&nho2=1

Cemal Süreya...

RUMİ

11-14-2010 05:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-14-2010 05:45 PM)Daily Yazılan:  belirtmeyi unutmuşum okulda yabancı dili 100.. adeta kendiliğinden öğreniyor. benden bişi isterken bile ingilizce konuşuyor. başka dillere de meraklı, bulduğu kitapçıklardan bişiler öğrenmeye çalışıyor. derslerinde de çok az zaman ayırarak kavrayabiliyor. şimdilik okumayı sevmiyor. henüz kitap okuma alışkanlığı kazandıramadım ama yılmayacağım. gülücük
4. evin yöneticisi satürn merkür karesinden başka pluto ve neptün le küçük üçgen yapmış. 4. evi oğlak yöneticisi 6. evde balıkta 4. evde bulunan neptünü yönetici alırsak, neptünün bütün açıları güzel.

- güneş ve ay burcunun 9.evde olmaları sizi ( anne-baba ) bir öğretmen gibi , bir rehber gibi algılıyor olabileceğinin göstergesidir.

- 12.evdeki marsın sert açıları , gizli bir öfkeye işaret eder. Bu gizli öfkesini , ilişkiler kurmaya başladığında ortaya çıkarabilir ve size yansıtabilir.

-Neptünün bütün açıları güzel değil , Ay-Neptün arasında 135 derecelik bir bağlantı var. Tipik bir Ay ikizlerine göre hassas ve etkilenmeye müsait bir doğası olabilir + bilinçaltına akan ilhamlarını yaratıcılık gerektiren alanlarda kullanmaya ihtiyaç duyabilir.

11-14-2010 06:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(11-14-2010 06:33 PM)Yıldırım Yazılan:  
(11-14-2010 05:45 PM)Daily Yazılan:  belirtmeyi unutmuşum okulda yabancı dili 100.. adeta kendiliğinden öğreniyor. benden bişi isterken bile ingilizce konuşuyor. başka dillere de meraklı, bulduğu kitapçıklardan bişiler öğrenmeye çalışıyor. derslerinde de çok az zaman ayırarak kavrayabiliyor. şimdilik okumayı sevmiyor. henüz kitap okuma alışkanlığı kazandıramadım ama yılmayacağım. gülücük

- güneş ve ay burcunun 9.evde olmaları sizi ( anne-baba ) bir öğretmen gibi , bir rehber gibi algılıyor olabileceğinin göstergesidir.

- 12.evdeki marsın sert açıları , gizli bir öfkeye işaret eder. Bu gizli öfkesini , ilişkiler kurmaya başladığında ortaya çıkarabilir ve size yansıtabilir.

-Neptünün bütün açıları güzel değil , Ay-Neptün arasında 135 derecelik bir bağlantı var. Tipik bir Ay ikizlerine göre hassas ve etkilenmeye müsait bir doğası olabilir + bilinçaltına akan ilhamlarını yaratıcılık gerektiren alanlarda kullanmaya ihtiyaç duyabilir.

öfkesini en rahat yansıttığı kişi benim.
arkadaşlarından biri kavgaya karışacaksa hemen oğlumu çağırır. ondan cesaret alırlar. çok acımasız dövüşür. bir keresinde bir çocuğu ciddi anlamda hırpalamıştı eve geldiğinde titriyordu. vicdan azabını uzun süre çekti. kız arkadaşının eski erkek arkadaşı muhabbetiydi gülücük eli ağırdır. çok güçlü ve cesurdur. 5 yaşındayken bile koca çocuklara kafa tutardı. tek başına 10 kişinin karşısına çıkabilir. gözü pek fazla cesur. ağır atın çiftesi pek olurmuş derler. tabi yaşı büyüyor, telkinlerimizin de belki faydası oluyordur. artık böyle olaylar yaşamıyoruz.
ebeveyn olmanın getirdiği sorumluluk çok ağır. eğer şu anda düşündüğüm gibi düşünüyor olsaydım, hiç çocuk yapmazdım. bir insanın kişiliğinde, hayatında bu kadar etkili olmak çok büyük bir sorumluluk. ben kendi adıma sayısız hatalı davranışta bulunduğumu bildiğim için endişeliyim ve zararın neresinden dönebilirim diye bakıyorum.. bunca yazmamın nedeni de bu.
teşekkür ediyorum. gülücük

Cemal Süreya...

RUMİ

11-14-2010 07:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Ortaçağ astrolojisinde Güneş-Satürn karesine verilen anlam (özellikle bu açının ucu IC veya Ay’ın Kuzeydüğümüne denk geliyorsa) doğal yollardan olmayan, şiddete maruz kalarak ölümdür.
Bugün ise modern astrologlar tarafından aynı açı, derin güvensizlik hissi ve toplumun bakış açısına aşırı hassasiyet diye yorumlanıyor.
Aslında açının sembollediği anlam değişmedi, sadece Jungian analistlerin, psikoloji workshoplarının ve meditasyon gruplarının olmadığı ortacağda bu enerjinin en yaygın ifade ediliş şekli fizikseldi, bugün ise farkındalığı artan insan için bu enerji ilk önce kendi içinde yaşanıyor, sonra onunla mücadele etme yöntemleri öğreniliyor. Böylece bu açıyı ifade etmek için ilk akla gelen bir kılıca sarılmak olmuyor. Açı aynı, arketip aynı, enerji aynı fakat içselleşme deneyimi ile davranışlarının sebebini anlamaya çalışan insan için bu enerjinin tek ifade ediliş yöntemi artık fiziksel değil.

Pelin Hattatoğlu => http://pelinhattatoglu.com/turkish/artic..._kader.htm

11-15-2010 05:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(11-14-2010 03:40 PM)Daily Yazılan:  ay ve anne arasında ki bağlantı her zaman aynımıdır? yani evler ve açılar bu durumu belirli kılmaz mı?

Sizin yıldız haritanızda güçlü bir Koç-Mars etkisi var.Ay burcunuz ve yükseleniniz Koç üstelik Güneşiniz de Marsla kare.Oğlunuzun haritasında Ayın Marsla herhangi bir açı yapması çok normal.Bunu oğlunuzun sizden aldığı genetik etki gibi de düşünebilirsiniz.Ama oğlunuzun hayatına olan etkiniz sadece Ay burcu ve açılarıyla değil aynı zamanda onun 4. evindeki gezegenlerle de alakalı.Ayla üçgen yapan Uranüsü ağırlayan 4. evi sizin onun seçimlerine müdahale etmediğinizi gösteriyor.Kişisel özgürlüklerine saygı duyulan bir ailede büyümüş oğlunuz.Uranüs-ASC üçgeni de bunu destekliyor.

Oğlunuzun 11. evinde T-karenin bir ayağını oluşturan Mars arkadaşlardan gelecek zarara işaret ediyor.Mars açılarının insana verdiği kolay dolduruşa gelme huyunu frenlemeye çalışmalısınız.Birde onu kavga vb ortamlara çekmeye müsait arkadaşları olması 11. evdeki Marsın doğal bir sonucu.

Nin.Me.Sar.Ra
11-20-2010 04:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(11-20-2010 04:27 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-14-2010 03:40 PM)Daily Yazılan:  ay ve anne arasında ki bağlantı her zaman aynımıdır? yani evler ve açılar bu durumu belirli kılmaz mı?

Sizin yıldız haritanızda güçlü bir Koç-Mars etkisi var.Ay burcunuz ve yükseleniniz Koç üstelik Güneşiniz de Marsla kare.Oğlunuzun haritasında Ayın Marsla herhangi bir açı yapması çok normal.Bunu oğlunuzun sizden aldığı genetik etki gibi de düşünebilirsiniz.Ama oğlunuzun hayatına olan etkiniz sadece Ay burcu ve açılarıyla değil aynı zamanda onun 4. evindeki gezegenlerle de alakalı.Ayla üçgen yapan Uranüsü ağırlayan 4. evi sizin onun seçimlerine müdahale etmediğinizi gösteriyor.Kişisel özgürlüklerine saygı duyulan bir ailede büyümüş oğlunuz.Uranüs-ASC üçgeni de bunu destekliyor.

Oğlunuzun 11. evinde T-karenin bir ayağını oluşturan Mars arkadaşlardan gelecek zarara işaret ediyor.Mars açılarının insana verdiği kolay dolduruşa gelme huyunu frenlemeye çalışmalısınız.Birde onu kavga vb ortamlara çekmeye müsait arkadaşları olması 11. evdeki Marsın doğal bir sonucu.

çooook teşekkür ediyorum. içime su serptiniz çiçek

Cemal Süreya...

RUMİ

11-21-2010 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

İlişkilerimize daha bilinçli yaklaşmak ve mutlu olmak istiyorsak kendimizi gerçekten anlamaktan başka çare yoktur. Kendimizi gerçekten anlamak ise diğer yarımız olan bilinçdışımız ile bütünleşmekten geçer.

Alıntı => http://pelinhattatoglu.com/turkish/artic...acevab.htm

11-26-2010 03:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hiperaktivite / Dikkat Dağınıklığı ve Astroloji Hattusas 0 3,192 04-17-2020 02:03 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Aşık Olma Mekanizmaları ve Astroloji Derin 41 39,451 11-23-2017 09:59 PM
Son Mesaj: Liaa
  Psikolojik ve Ruhsal Astrolojik Bağlantılar zeynepelif 5 7,611 05-02-2017 12:36 AM
Son Mesaj: melody
  Bir Ruhani Bilim Olarak Astroloji 1 Derin 4 7,928 08-08-2012 04:37 PM
Son Mesaj: freyja

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir