Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İlişkilerde Dört Astrolojik Element
Yazar Mesaj
marskovası
Kayıtsız

RE: İlişkilerde Dört Astrolojik Element
Barış İlhan sitesi gibi, tarot üzerine, gezegen yerleşimde vermiş tarot kartlarında:

TOPRAK
http://www.tarotdergisi.com/PARA.HTM

HAVA
http://www.tarotdergisi.com/KILIC.HTM

ATEŞ
http://www.tarotdergisi.com/DEGNEK.HTM

SU
http://www.tarotdergisi.com/KUPA.HTM
07-23-2011 01:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(01-06-2011 08:28 PM)Félicé Yazılan:  Astroloji, psikoloji&dört element kitabında da ilişki uyumundan bahsederken, kesinlikle güneş ve ay burçlarının aynı elementlerde olmasının, özellikle aynı burçta bulunursa, (yani birinin güneşi diğerinin ay'ı) uzun süreli beraberliklerin kalitesini ve çekilebilirlik oranının arttığından bahsediyor. Yani açılardan ziyade, iki ortak, eş ya da iki iyi arkadaşın güneş, ay, venüs, mars gibi gezegenlerinin açı yapmasa da aynı elementte olmasının aynı frekansta, aynı ideallere sahip olan, ortak özelliği yüksek ilişkiler için olmazsa olmaz etkiler olduğunu söylüyor. Farklı element ve zıt yerleşimlerin ilk başlarda kişilerin her anlamda birbirine etkileyici, çekici gelmesi, birbirini tamamlaması gibi şeyler oluşturarak birbirinin büyüme ve gelişmelerine katkıları olsa da, elementsel anlamda farklı olunduğu için bu çekim ve büyümenin ilerleyen zamanlarda yerini birbirini tüketme ve niteliksiz can sıkıcı ilşkilere dönüşmesini sağladığını söylüyor.
Hatta daha da ileri giderek elementleri birbirinden farklı eşlere ayrı yataklarda yatmalarını tavsiye ediyormuş. Gece boyunca bünyenizde olmayan bir element türüne sahip biri ile aynı yatakta yatmak ve bu enerjinin birbirine alışık olmaması çiftlerde fiziksel hastalıklara sebebiyet verebilecek kadar hasar verici olabiliyormuş. Çünkü beden o farklı enerji türü ile alışveriş yaparken uyum sağlamak için haddinden fazla çalışıyormuş. Kas ağrıları, dinlenememe, sinirli ve gergin uyanma, yataktan kalkama gibi etkiler yüksek yoğunluktaymış. Sonuçta evren herşey enerjiden oluşuyor. Farklı bir göz frekansına sahip olsaydık, birbirimizi enerji şeklinde görecektik, madde değil.
Bu element eksikliği ve fazlalığı için yapılan tedaviye de polarite çalışması denmekteymiş.
Bunu eşime anlattığımdan beri, 'bozuk elementli, yatma yanımda:D bak her yerim ağrıyor, kalkamıyorum' diye güya espri yapıyor.
Bundan sonra en iyi anlaştığım ve sevdiğim insanların haritasını incelediğimde elementsel uyumun çok yüksek olduğunu gördüm.
Yani tavsiyem, bekar olanlar partner seçerken elementsel uyumlarına baksınlar. En basit sinastri analizi kolaylığıgülücük

çok doğru bi tespit yafrum verygood çevremde elementsel uyumum olan insanlara karşı daha rahat oluyorum kendimi çok daha iyi hissediyorum aynen yaa gülücük
12-11-2011 10:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Can Dündar ne güzel demiş hakketten bazı insanlar için mars venüs kavuşumu yetmez ay'ına hitap etmek gerekir yani ruhuna gülücük

''Ben ten uyuşması kadar ruh uyuşmasının önemine inanırım. Hatta insanların eş ruhlarının olduğuna bile inanırım. Ama ruhları olmayan bedenler birbirleriyle ne kadar uyuşabilir ki? Evet, önce göz görür fakat ancak ruh sever. Ayrıca ruhumuz olmadan eş ruhumuzu bulmak gibi bir şansımız olmadığına da eminim... İşte bu yüzden içimiz de sürekli bir eksiklik duygusuyla yaşıyoruz hepimiz, işte bu yüzden sürekli duvarlara çarpıp çarpıp kendimizi kanatıyoruz ve işte bu yüzden mutluluğu bir türlü yakalayamıyoruz...

Can Dündar ''
12-23-2011 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-23-2011 10:14 PM)ginka Yazılan:  Can Dündar ne güzel demiş hakketten bazı insanlar için mars venüs kavuşumu yetmez ay'ına hitap etmek gerekir yani ruhuna gülücük

''Ben ten uyuşması kadar ruh uyuşmasının önemine inanırım. Hatta insanların eş ruhlarının olduğuna bile inanırım. Ama ruhları olmayan bedenler birbirleriyle ne kadar uyuşabilir ki? Evet, önce göz görür fakat ancak ruh sever. Ayrıca ruhumuz olmadan eş ruhumuzu bulmak gibi bir şansımız olmadığına da eminim... İşte bu yüzden içimiz de sürekli bir eksiklik duygusuyla yaşıyoruz hepimiz, işte bu yüzden sürekli duvarlara çarpıp çarpıp kendimizi kanatıyoruz ve işte bu yüzden mutluluğu bir türlü yakalayamıyoruz...

Can Dündar ''

Can Dündar Merkür Yengeçti öyle hatırlıyorum , kafası böyle duygusal çalışıyor onu da anlıyorum tabii gülücük

Ben de konu hakkında bir yazı hazırlıyordum acaba bu konuya mesaj olarak mı eklesem yoksa yeni bir konumu açsam karar veremedim.
Tabii benimkisi Merkür Yay olarak daha teknik ve vaaz niteliği taşıyan bir yazı olacak :}

12-25-2011 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(12-25-2011 01:02 AM)Yıldırım Yazılan:  
(12-23-2011 10:14 PM)ginka Yazılan:  Can Dündar ne güzel demiş hakketten bazı insanlar için mars venüs kavuşumu yetmez ay'ına hitap etmek gerekir yani ruhuna gülücük

Can Dündar ''

Can Dündar Merkür Yengeçti öyle hatırlıyorum , kafası böyle duygusal çalışıyor onu da anlıyorum tabii gülücük

Ben de konu hakkında bir yazı hazırlıyordum acaba bu konuya mesaj olarak mı eklesem yoksa yeni bir konumu açsam karar veremedim.
Tabii benimkisi Merkür Yay olarak daha teknik ve vaaz niteliği taşıyan bir yazı olacak :}

off süperr çok merak ettim yazınıııı dil çýkarma bence kendine özel konu açmalısın çiçek
12-25-2011 01:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepece Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Güneşi, asc si ve ayı toprak olup diger 5 gezegeni havada olan bir kişi; Güneşi, ayı, asc si ateş olan bir insanla uyumlu olmaz mı ??? "pek anlamadim"
05-21-2012 12:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-21-2012 12:21 AM)zeynepece Yazılan:  Güneşi, asc si ve ayı toprak olup diger 5 gezegeni havada olan bir kişi; Güneşi, ayı, asc si ateş olan bir insanla uyumlu olmaz mı ??? "pek anlamadim"

Zor diyelim

Tabi zor olması ''olamaz'' anlamına gelmiyor.

Örneğin Yükselen Koç ise 7.ev HAVA elementi olan Terazi olur ve ilk kişinin HAVA elementi gezegenlerinden bir iki tanesi Terazi ise o yükseleni koç olan kişinin 7.evini ( evlilik evi ) etkilemektedir.

Yani bu gibi ayrıntılarda önemli

Tabi yinede uzun vadede zorlanma olacaktır.

05-21-2012 12:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepece Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Tesekkur ederim.Evet zorlanma oldu zaten.Toprak elementı olan kişinin merkuru, venüsü,plutosu,jüpiter ve saturnu terazide sadece harıtalarımızda mars venus kavusum , ay neptun kavusum, venus pluto kavusum, ay venus 60 derecelık ,gunes venus 60 derece, merkur venus 60 derece ve onun gunesı benım jupıterım kavusum halınde ama yınede olmuyor olmuyor. Element uyumu cok onemlıymıs bence bılhassa guneslerın uyumu...
05-21-2012 02:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-21-2012 02:29 PM)zeynepece Yazılan:  Tesekkur ederim.Evet zorlanma oldu zaten.Toprak elementı olan kişinin merkuru, venüsü,plutosu,jüpiter ve saturnu terazide sadece harıtalarımızda mars venus kavusum , ay neptun kavusum, venus pluto kavusum, ay venus 60 derecelık ,gunes venus 60 derece, merkur venus 60 derece ve onun gunesı benım jupıterım kavusum halınde ama yınede olmuyor olmuyor. Element uyumu cok onemlıymıs bence bılhassa guneslerın uyumu...

Güneş ve Ay element uyumu önemlidir , forum içinde uyum değerlendirmesi yaparken çift arasında güneş ve ay element uyumu olup olmadığına öncelik veririm

ilave olarak asc-dsc aksının uyarılması ile venüs-mars açıları olup olmadığınıda önemsiyorum.

05-21-2012 02:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(05-21-2012 02:35 PM)Neptunian Yazılan:  
(05-21-2012 02:29 PM)zeynepece Yazılan:  Tesekkur ederim.Evet zorlanma oldu zaten.Toprak elementı olan kişinin merkuru, venüsü,plutosu,jüpiter ve saturnu terazide sadece harıtalarımızda mars venus kavusum , ay neptun kavusum, venus pluto kavusum, ay venus 60 derecelık ,gunes venus 60 derece, merkur venus 60 derece ve onun gunesı benım jupıterım kavusum halınde ama yınede olmuyor olmuyor. Element uyumu cok onemlıymıs bence bılhassa guneslerın uyumu...

Güneş ve Ay element uyumu önemlidir , forum içinde uyum değerlendirmesi yaparken çift arasında güneş ve ay element uyumu olup olmadığına öncelik veririm

ilave olarak asc-dsc aksının uyarılması ile venüs-mars açıları olup olmadığınıda önemsiyorum.

Güneş ve Ay element uyumu önemlidir ancak kişinin güneşi toprak (başak), ayı ateş (aslan) elementinde olunca kendi içinde bile uyumlu değil zaten. Bu durumda ben hem hava hem su elementinden kısaca herkesle anlaşırım manası mı çıkar? Güneşime su elementi; ayıma hava elementi uyuyor. Zaten 4 element var. Herkes bana uyar mı bu durumda. Eksik düşündüğüm bir konu var mı?

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-23-2012 04:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İlişkilerde Venüs astrosohbet 57 92,018 01-29-2019 12:23 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  İlişkilerde Aldatma Eğilimi nurbanu10 133 152,438 08-04-2018 07:31 PM
Son Mesaj: say24
  İlişkilerde AY astrosohbet 109 155,868 03-31-2017 11:30 PM
Son Mesaj: say24
  İlişkilerde Güneş astrosohbet 14 27,748 12-27-2014 11:25 PM
Son Mesaj: Yakamoz
  ASTROLOJİK UYUMLULUK TABLOSU salmakis 6 9,769 02-09-2013 09:17 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  İlişkilerde Merkür astrosohbet 59 80,516 09-02-2012 12:08 PM
Son Mesaj: Bellatrix
  İlişkilerde Uyum Analizi Hakkında Pratik Bilgiler astrosohbet 42 69,939 07-29-2012 02:35 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Astrolojik Cinsel Cazibe Endikasyonları nisan15 21 34,905 05-24-2012 02:48 PM
Son Mesaj: unique
  Astrolojik genellemeler zeppi 0 2,959 01-22-2012 01:51 AM
Son Mesaj: zeppi

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir