Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Balık
Yazar Mesaj
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: Yükselen Balık
YÜKSELEN BURÇ BALIK

Ufukta yükselen burç Balık olduğu zaman, Neptün yönetici gezegen olarak ön plana çıkar. Bu yükselen burç, idealist, aşırı hassas ve duyarlı bir kişiliğin ortaya çıkmasında etkilidir. Neptün etkisi, karakterde Don Kişot kompleksinin doğmasına da neden olabilir. Yükselen Balık genellikle kolay idare edilebilen, uyumlu, romantik ve hayal dünyası gelişkin bir insandır.

Yükselen Balık insanı, kendine ve kararlarına tam anlamıyla güvenemediği için genellikle diğer insanların fikirlerine ve tavsiyelerine ihtiyaç duyar. Ama aldığı fikirleri ve tavsiyeleri uygulamak konusunda da yeterince etkili değildir. Hayatın gerçeklerinden uzaklaşarak, hayal dünyasında kalmak, günlük gereksinimleri gözardı etmek, tipik Yükselen Balık karakteristikleri arasındadır. Kendini tam anlamıyla ifade edemeyen Yükselen Balık, oldukça utangaç ve çekingendir. Dikkat çekmemek isteği, sahip olduğu pek çok yeteneğin, hiç kullanılmadan ve geliştirilmeden, atıl kalmasına neden olur. Etrafındaki insanlara yardım ve hizmet etmek, Yükselen Balık için hem çok önemli, hem de çok tatmin edicidir. Ayrıca estetik duyarlılık sahibi olan Yükselen Balık insanı, şiir, müzik ve dans alanında özel becerilere de sahiptir.

Yükselen Balık hem kendisi hem de birlikte olduğu insanlar için büyük ideallere ve yüksek beklentilere sahiptir. Genellikle duygusal alanda mükemmeliyet ihtiyacında olan Yükselen Balık insanı, çoğu zaman hayal kırıklıkları yaşar. Ancak efsanelerde, mitlerde rastlanan aşk ilişkileri beklentisi, ütopyalarla gerçekleri birbirine karıştırmasındaki en temel nedendir.

Su elementinden olan Yükselen Balık, Değişken niteliktedir ve hayatın farklılaşan şartlarına kolayca uyum sağlayabilme yeteneğine sahiptir. Yükselen Balık burcunu sembolize eden farklı iki yöne hareket eden balıklar, karakterindeki zor karar verme özelliğini de yansıtır. Her hangi bir konuda karar almak ve uygulamaya geçmek, gerçekten Yükselen Balık için oldukça zordur. Düşüncelerinden daha çok duyguları ve sezgileri karar aşamasında belirleyiciliğe sahiptir.

(ekolay.net)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 03:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Böyle bir kadın eşinde güzellik, zeka ve sanat kabiliyeti arayacaktır. Kuşkucu ve kıskançtır ve kocasına düşkündür. Onun sözünü dinler. Aşk rüyaları olduğu halde kendisi seçmekte özgür değildir. Kuruntulu mizacı aşkta gerginlik oluşturur. Bazen isteksiz ve gönülsüz görünür ama, diğer zamanlarda kendini adayan, hayran, tutkulu, duygulu, kibar, sempatik ve dürüst olur. Buna rağmen huysuz, ters ve günü gününe uymayan birisidir. Çift karakterli bir burç olduğundan kadının da değişken bir tabiatı olacaktır. Romantik yanları daha çekicidir. İyi bir anne, mutlu ve sevgi dolu bir eş ve çok hoş bir ev kadını sayılır. Çevresindeki büyük bir arkadaş topluluğu vardır ve insanları kendisine çekmesini bilir. Aynı zamanda iyi bir ağırlayıcıdır ..

11-22-2008 03:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

İmajı: Durgun sular derinden akar.

Hayata Yaklaşımı: Her şey bir rüyadır.

Yükselen Balık duyarlı, esnek, kolay uyum sağlayan, idealist ve hülyalı bir kişisel stili vurgular. Balık süreci artık yüzeydedir.

Yükselen Balık'ın insanı aşırı duyarlı, değişken ruh halleri deneyimleyen, kolay etki altında kalan bir insandır. Sezgiseldir ve kendinden vazgeçme derecesine varan bir bensizliği vardır. Kendini adama ve yardım arzusu çok gelişmiştir. Balık burcunun yöneticisi Neptün gezegenidir. Bu gezegen yükselirken doğan kişide idealizm, vizyon ve ilham göz önüne çıkar. Yükselen Balık hayatla baş edebilmek için her şeyin en iyi yönünü görmeye çalışır. Yüksek beklentili bir bakış açısı geliştirir ve gerçekçi insanlara aşırı saf gelebilecek bütüncül bir perspektiften bakarak hayatta kalabilir. Balık bir su burcudur ve değişkendir. Bu burcun sembolü farklı yönde yüzen iki balıktır ve en belirgin yorumu kararlı davranma zorluğudur. Bu Yükselen'e sahip kişi yönünün bu ikiliği karşısında umutsuz bir açmazda kalabilir, ama hayatta yapması gerekeni dolaylı yaklaşımlarla başarabilir. Yüzleşme, göğüs germe ve kestirme kararlar onun olayları ele alış tarzıyla uyuşmazlar. Bu kişi dünyanın zorlukları ve mücadeleleriyle uğraşmak için fazla kırılgandır. Yüzleşmemek, karşı koymamak özelliğinin gerçekleri görememek özelliğine dönüşmesi acı verici olabilir, ama eğer zamanında karşı koyabilirse daha sonra ortaya çıkacak çaresizliği önleyebilir. Daha net fotoğraflar elde etmek için vizyonu ve perspektif duygusunu kaybetmeden serinkanlı bakmaya gönüllü olmak gerekir. Eğer Yükselen Balık hayata gerçekçi bakabilmek konusunda kendisini eğitirse, her açıdan daha verimli olabilir. Diğer insanlara ilham verir. Balık yükselirken doğan kişi hayatın aşırı uçlarına gidip gelebilir. Yükseklerde uçarken umutsuzluk kuyularına düşebilir. Buna rağmen umutsuzluk duygusu pek uzun sürmez. Balık tekrar yükselmek için bir şeyler bulur. Bazen yükselmenin yolu hayal dünyasına kaçmak olur. Ama ideal yaşam hayalini gerçekleştirme yolu olarak uyuşturucu, hap veya alkol gibi suni araçları seçmesi son derece tehlikelidir. Karar verme zamanı gelene kadar, su veya bukalemun gibi, içinde bulunduğu ortamın biçimine ve rengine bürünme özelliği nedeniyle, Yükselen Balık'la yaşamak harikadır. Önce sezgilerine danışarak uzun uzun düşünür ve karara varır. Ama o kararla birkaç gün yaşadıktan sonra tam tersi davranabilir. Çevresindeki insanları kararsızlığıyla deli eder, ama kendine özgü dairesel yoluyla, kendi yarışını kazanır. Eğer onunla bir konuda tartışmak gerekiyorsa sorun çıkar, çünkü Balık maskesi takmış birisini tartışmada yenmek mümkün değildir. Kendisini kaybedip öfkelenmez, ama bakışlarındaki hayal kırıklığı insanı yere yıkar. Böyle bir durumun bir daha yaşanmayacağına ikna olana kadar somurtur, küser. Hayatta kalması pembe gözlüklerini takmasına bağlı olduğu için, hayallerini tehdit edenlerle ölümüne savaşır. Kendisine de aynı gözlüklerle bakmaktadır. Gerçeklerle yüzleşmesi için zorlanmadıkça kendi hakkındaki doğruları bilemez. Bakış açısıyla uyum sağlayacak veya onu kaidenin üzerine yerleştirecek insanları arar. Tatlı, çekici, uyumlu ve nazik görüntüsü kendisinin farkında olduğu, ama diğer insanlara göstermediği kişilik özelliklerini gizlemeye yarar. İnsanların bu yüzden ondan kusursuz olmasını beklemeleri üzerinde gereksiz bir baskı oluşur. Onların beklentilerine yanıt vermeye çalışırken bir yandan da gizli bir suçluluk duygusuna kapılır. En büyük tehlike kendini kandırmaktır. Kendisini diğer insanların gözüyle göremediği için dünya ters gidebilir. Kendi hayal dünyasında yaşarken belirlediği hedeflere ulaşamaz.

Yükselen'i Balık olanlar karşıt burçları Başak'ın özelliklerini inceleyerek çok şey öğrenebilirler.

Bu durumda Başak'ın detayları gözden kaçırmayan, gerçekçi ve analiz edebilme özelliklerini benimseyerek ideallerini ve ilhamlarını gerçek dünyada pratik yöntemlerle gerçekleştirebilir, özeleştiri yeteneği ile kendilerine bakmayı öğrenip kendi kişiliklerinin sınırlarını belirleyebilirler.

Ayşem Aksoy

01-01-2009 05:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Yükselen Balık
kişide asc-kavuşum neptün varsa yükseleni balık gibi düşünebiliriz değil mi sitede okuduğum yorumlardan bu sonuca vardım
05-20-2009 08:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Yükselen Balık
tugcee Yazılan:kişide asc-kavuşum neptün varsa yükseleni balık gibi düşünebiliriz değil mi sitede okuduğum yorumlardan bu sonuca vardım

evet Neptün ASC'ye yakın ise yükselen balık mantığını yürütmek yanlış olmaz bence.

05-22-2009 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Yıldırım Yazılan:
tugcee Yazılan:kişide asc-kavuşum neptün varsa yükseleni balık gibi düşünebiliriz değil mi sitede okuduğum yorumlardan bu sonuca vardım

evet Neptün ASC'ye yakın ise yükselen balık mantığını yürütmek yanlış olmaz bence.

bu nedenle çevremdeki yükselen oğlakları hiç benzetemiyorum çoğusunun asc-uranüs-neptün kavuşumu oluyor bazılarında satürnde birinci evde ama balık etli olanını görmedim:D
08-13-2009 03:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

aquariumfish Yazılan:benimde asc balık..
Orta boyluyum..
Bakışlarımında dalgın olduğunu söylerler..

benim bakışlarımı parlak buluyolar canlı ve ışıl ışıl bakıyomuşum :D
11-14-2009 04:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
holybomb Çevrimdışı
Üye
**

ben yükselen balık katagorisine girmiyorum heralde asc kavusumlarından tam ruhsuz gibi bakıyorum ya :(

[img=http://img10.imageshack.us/img10/4813/haritas.gif]
11-14-2009 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yükselen Balık olmak....

Bu günlerde Güneş yayla birlikte çok zorlaştı...

İnsan oku şeyden ağlar mı ?

Gerçekmi yalan mı o bile belli değil....

Basit bir haber....

Güçlü empati iyi bir şey değilmiş bir kez daha kavradım:(
12-17-2009 04:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Keşke ağlamayı da gülmek kadar normal bir şey gibi görebilsek...
Bu neden bu kadar zor ki, anlayamıyorum bir türlü...
Aman ağlama, , ağladığını görmesinler, erkekler ağlamaz....kendi kendimizi boğuyoruz resmen... özellikle çocuklar hem rahatça gülebilmeli hem de ağlayabilmelidir... her ikisi de bir enerji boşalmasıdır ve bunlar olmazsa neler olacağını da gayet iyi biliyoruz...

Yukselen Balık olarak ve üstelik öbür yandan da oğlak olarak, ağlamayı hic bir zaman problem görmedim ben... zaten yeterince gülüyoruz, biraz da zıttını da bilmek lazım...

ağla be Almira bos veeerrr, ağla ağla...gülücük)))... ilac gibidir aglamak....Ağlama duvarı bile yapmışlar, yaparlar tabii....

hayat guzel,...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
12-25-2009 12:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen balık fotoğraflar aeon 23 27,928 02-20-2017 04:10 PM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra
  YÜKSELEN BALIK DEKANATLARI tribalstyle 2 6,955 07-26-2014 09:38 AM
Son Mesaj: elifcik
  Yükselen Balık ve yıldızı Neptün NinMeSarRa_ 18 25,073 02-06-2013 09:06 PM
Son Mesaj: nisan15

Forum'a Git: