Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Oğlak
Yazar Mesaj
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Yükselen Oğlak
yükselen oğlak sonu diyelim jupiter 1. evde kovada.bu durumda güçlü olan uranüsmu,satürnmü,jupitermigülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
12-31-2010 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-31-2010 11:55 PM)ayşe kara Yazılan:  yükselen oğlak sonu diyelim jupiter 1. evde kovada.bu durumda güçlü olan uranüsmu,satürnmü,jupitermigülücük

cevabım = hiçbiri

uranüs,satürn yada jüpiterin güçlü olması için yazdığınız bilgi yetmez.

yükselen yöneticisi satürn eğer kişisel gezegenlerden en az biriyle dinamik açı yapıyorsa satürn güçlüdür.

01-01-2011 07:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(01-01-2011 07:58 PM)Yıldırım Yazılan:  
(12-31-2010 11:55 PM)ayşe kara Yazılan:  yükselen oğlak sonu diyelim jupiter 1. evde kovada.bu durumda güçlü olan uranüsmu,satürnmü,jupitermigülücük

cevabım = hiçbiri

yükselen yöneticisi satürn eğer kişisel gezegenlerden en az biriyle dinamik açı yapıyorsa satürn güçlüdür.

tşkler.satürn ile merkür(başak yöneticisi), pluto ,venüs ,mars la açısı var.ama jupiter güneşimle açı yapan tek gezegen.jupiter aynı zamanda mars,pluto,merkür,venüs neptün güçlü açıları var.
satürn yengeçte zayıf.jupiter kovada 1. evde.

01-16-2011 08:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-16-2011 08:37 PM)ayşe kara Yazılan:  
(01-01-2011 07:58 PM)Yıldırım Yazılan:  

cevabım = hiçbiri

tşkler.satürn ile merkür(başak yöneticisi), pluto ,venüs ,mars la açısı var.ama jupiter güneşimle açı yapan tek gezegen.jupiter aynı zamanda mars,pluto,merkür,venüs neptün güçlü açıları var.
satürn yengeçte zayıf.jupiter kovada 1. evde.

imzanızdaki doğum haritası doğru ise yükselen burcunuz kova görünüyor ve Jüpiter Asc üstünde yükseliyor yani sizi Jüpiter Vip yapabiliriz.

01-19-2011 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(01-31-2011 10:46 PM)aytaşım Yazılan:  benim de yükselenim oğlak.güneş boga ay aslanda.satürn jüpiterle kavuşumda terazide...ben satürnyen miyim ?

haritanda bi gezegenin vurgu yapması için güçlü çalıştığı bi burçta olması, 1,4,10, 7 .ci evlerde veya kendi evinde olması lazım, kişisellerine açı yapması ya da gezegenlerinin o gezegenin yönettiği burçta olması lazım.satürnün güçlü çalışıyo çünkü terazide rahat ve kişisel gezegenlerine açı yapmış.ama merküri de olabilirsin.hadda merkür sende satürnden kuvvetli çünkü hem ayakucu noktasına kavuşmuş, hem kendi burcu olan ikizlerde, hem de venüsünle kavuşmuş.ayrıca uranüsün de oldukça kuvvetli gibi çünkü kişisel gezegenlerden mars hariç hepsine 1. derece kuvvetli açılar yapmış, bu son, venüsün de kuvvetli çünkü venüsün yönettiği boğa ve terazi vurgusu + venüsün boğada yönetici durumda + 4. evde+ güneş ay ve merkürüne 1. derece kuvvetli açılar yapmış.
karar verdim sonunda; sen venüsyensin
nasılım:D

u_u
01-31-2011 11:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(01-29-2008 11:43 AM)Sert açı Yazılan:  Ben de bir yükselen oğlağım, gerçi 1.evde kıstırılmış kovayla birlikte bir oğlağım. Kötümserlik olayı doğrudur, birşeye adapte olup, kendini izole etme kısmı da kesinlikle doğrudur, beni dünyaya döndürmek için çaba sarfederlergülücük Diklik vardır, doğru bilinen şeyden şaşmama anlamında saygısızlık boyutuna asla gelmeyen ama kesinlikle yine doğru bildiğini yapmaktan şaşmayan, çoğu zaman da yanılabilen biriyim. Çocukluğum bilinenin aksine zorluklarla geçmedi, herşeyim vardı,ama kesinlikle diğer çocuklar gibi değildim, aslında şimdi bakıyorum da hiç çocuk gibi bir çocuk olmamışım. Büyüklerle oturmayı,onları dinlemeyi seven, eline sürüyle kitap alıp, odasına kapanan (ay ikizlerde) uslu ötesi bir çocuktum. Hiçbir zaman ebeveynlerimden hiçbirşey istemedim. "Şunu alın, bunu istiyorum" cümlesi duymadılar benden. Kendime çok katı bir çocuktum.Neptün uzun zamandır 1.evimde, bana epey bir yumuşaklık kattı. Progreste kovayım artık, onun da etkisi var, daha özgür daha rahat hissediyorum kendimi.

aileden bişey istememek eline kitap alıp odaya kapanmak benimde özelliklerim arasında.içine kapanıkmıyım bilmiyorum ama aileme yada herkese içimi açmam çok yakın dostlarım dışında.büyüklerle oturup konuşmayı nasihat almayı çok severim ama onların dediklerini yapmak için değil kararımı en doğru şekilde netleştirmekte fikir olsun diye.saygısızlığa asla gelemem.biçoklarından daha çalışkan ve gayretliyim kafama koyduğum bi konuda saatlerce sıkılmadan çalışabilirim. kafama koyduğumu gerçekleştirirm geç olsada.bazan aşırı hoşgörü ve affetmeyi jupiter etkisi gibi görüyorum oğlaklar kincidir çünkü gerçi bende bazı olayları seçerim hiç unutmadıklarım olur ama saf oğlaklar gibi değil.bazan çok eğlenceli renkli bi kişilik bazan son derece mesafeli ve soğuk.gerçi yükselenim kova gibi reftifikasyon falan acaba ay satürm 10 obr kavuşumu bu etkiyi verirmi.yada kovanın 2. yöneticisinin satürn olması.

02-27-2011 09:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

yükselen oğlaklar hep soğuk duruşlu. "cool" denen insanlardan. sessiz olurlar. anlayışlı görünürler. doğrudur. ama içten içe kendi yapamadıklarını yapanlara bir kıskançlık(asıl kelimenin bu olduğundan emin değilim) duyarlar. biraz samimiyeti buldukları insanlara cümleleri arasında başkaları hakkında epey bir eleştiri sıkıştırırlar.

hatrı sayılır bir hırs (özellikle iş hayatında) kendinden yüksek konumda insanlara kendilerine bile itiraf edemedikleri tahammülsüzlük duygusu hakim gülücük

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
02-27-2011 09:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Oğlak Burcu (23 Aralık - 20 Ocak)

Yönetici Gezegeni: Satürn
Türü: Dişi, Negatif
Grubu: Toprak, öncü
Eğer yükselen burcunuz Oğlak'sa, insanlar herhangi bir eg-zantrik davranışta bulunmanız halinde tam anlamıyla şoke olacaktır, çünkü yükselen Oğlak son derece eski moda ve otoriter bir aura yayar.
Hayatı eğlenceli bir parti olarak görseniz bile diğer insanlar sizi bir yönetici figür olarak görme eğilimindedirler. İnsanlara iyi niyetli ve yumuşak çabalarla yaklaştığınızda dahi sizden emir almayı beklerler.

Ne yazık ki yükselen Oğlak'larda kötümserlik ve biraz da ikiyüzlülük vardır. Oğlak'ın etkisin avantaja nasıl dönüştürebileceğinizi kavrarsanız ayak bastığınız her kapıyı açabilirsiniz.

Yükselen Oğlak'larda kesinlikle ciddi bir görünüş vardır. Etrafta şakalar yaparken dahi böyle görünürler. Aslında mizah duygusu yüksek çok yükselen Oğlak vardır çevrede. Bütün mesele zamanlamadır tabii.

Yükselen Oğlak'lar birer proje uzmanıdırlar. İmajlarına çok düşkündürler, giydikleri kıyafetler ve tavırlar onlar için çok şey ifade eder. Başarılı görünmek isterler ve genellikle de öyledirler. Yükselen Oğlak'lar daha küçücükken bile aileleri tarafından sorumluluk sahibi olarak adlandırılırlar. Yükselen Oğlak'larda daha genç yaşlarından itibaren güçlü bir gelenek, aile ve sorumluluk duygusu vardır. Genellikle ailenin yöneticisidirler ve hayatları boyunca kendilerine bağlı olanların güvenlikleri konusunda endişe duyarlar. Çalışkan, rekabetçi ve bağımlı insanlardır. Bu fazlasıyla cool görünüşlü kişide var olan içsel mücadele kimse tarafından pek sezilmez. İçsel mücadeleleri yeterli derecede uğraştım mı, bunlara layık mıyım, her şeyi nasıl daha iyi yapabilirim gibi sorulardan oluşmuş bir keşmekeştir. Gelecek hakkında hayli endişe duyarlar.

Başarı bu insanlara kolay gelmez, sabırla ve. çok çalışmayla kazanılır. Başarıları bilinçli çabalarının karşılığıdır. Yükselen Oğlak'ların çoğunlukla bir başarı öyküleri olur. Çocuklukları zor geçmiş olabilir ama yavaş ve bilinçli çabalarıyla hayatlarını değiştirmişlerdir. Satürn gezegeninin yönettiği bu yükselen burç genelde ters bir döngü izler. Çocukken ciddi ve sorumluluk sahibi olmalarına rağmen büyüdükçe gevşemeyi Öğrenirler. En güzeli de genç kalırlar.

Sinema oyuncuları Dustin Hoffman ve Alan Alda yükselen Oğlak'ların iyi birer örneğidir.

fallar net.ten alıntı

03-07-2011 05:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

çocukluğum tartıcılık vs.işlerle geçti , tarlada çalıştım kolaylıkla gelmedi başarı gerçekten gülücük :)bi yandan derslerle boğuştum ,erken yaşta gurbet, bu ney yaa gülücük tabiki yükselen oğlak :)daha bi sürü vardır aklıma gelmeyen
03-07-2011 07:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

yükselen oğlak olupta çocukluk çağım zor geçmedi diyen varmı arkadaşları oğlak son derecesi yükselen ama tabai arada yarım saatlik soru işareti olunca kovamıyım oğlakmıyım kalakaldım.

03-07-2011 08:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen oğlak fotoğraflar aeon 21 25,574 02-17-2017 05:33 AM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir