Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.94 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Yay
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: Yükselen Yay
sundancer Yazılan:benimde ay burcum ve yukselen burcum yay ama nedense yay ozelligi hiç taşımıyorum yada bana ole geliyor.güneş burcum oğlak oldugu içinmi acaba?yaylarda gördüğüm en iyi özellik özgüvenlerinin cok gelişmiş olması.insanlarla ilişkileride cok iyi.özellikle erkek yaylar cok çapkın oluyorlar.ama ote taraftan gerçekten cok sorumsuz oluyorlar.mesela biryere gideceksiniz ve evin altında yay burcu arkadasınızı bekliyorsunuz.yarım saat yada bir saat beklemeye hazır olmalısnız.yay din burcu derler ama ben hiç dindar bir yay gormedim bu arada..

tam netten çıkıyordum burada bişeyler gördüm , cevap hakkı doğdu gülücük

öncelikle sundancer , senin ay burcun ve uranüsün 12.evde yay burcundalar. 12.evi irdeleyelim konusunu güzelce okumanı incelemeni öneririm çünkü sende de güçlü 12.ev vurgusu var.
ben çok kısaca şunu söyleyim ; 12.evdeki gezegen ve burçlar sakladığımız iç dünyamıza ait enerjileri ifade ederler yani sen yay özelliklerini pek göstermiyorsundur , saklıyorsundur diyebiliriz..

üyelerimizden Alya'nın 5 tane ikizler burcu gezegeni var ama hepsi 12.evinde ve tipik ikizler özelliklerinin sadece bir kısmını yansıttığını söylüyordu. dış dünyaya pek ikizler imajı vermediğini söyleyebiliriz. senin gibi yani , sende yay özelliklerini pek yansıtamıyorsun..

ikincisi yay burcu erkeği çapkın olabilir bunu kabul ediyorum bir yay olarak ama ben farklıyım tabii bunuda ilave edeyim gülücük

üçüncüsü yay burcunun dinle ilişkisi olduğu doğrudur ama sadece güneşi yay diye o kişinin dindar olduğunu düşünmek yanlış olacaktır.
önemli olan haritanın bütünüdür ok

08-18-2008 12:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Yıldırım Yazılan:ikincisi yay burcu erkeği çapkın olabilir bunu kabul ediyorum bir yay olarak ama ben farklıyım tabii bunuda ilave edeyim gülücük

Bir şey yazmayayım diyorum ama duramıyorum Yıldırımgülücük Tanıdığım en çapkın yaylar arasındasıngülücük) İşte tipik yay hep inkar eder...

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
08-18-2008 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beyhan Yazılan:
Yıldırım Yazılan:ikincisi yay burcu erkeği çapkın olabilir bunu kabul ediyorum bir yay olarak ama ben farklıyım tabii bunuda ilave edeyim gülücük

Bir şey yazmayayım diyorum ama duramıyorum Yıldırımgülücük Tanıdığım en çapkın yaylar arasındasıngülücük) İşte tipik yay hep inkar eder...

bak yine söz hakkı doğdu gülücük

sizlerin 13 - 15 yaşlarındaki kardeşleriniz , yeğenleriniz kadar tecrübem yoktur benim , komik ama gerçek bu.

gerçek bu iken , çapkın olarak ismimin çıkması çok daha komik oluyor söyleyim gülücük

bence forumun yegane çapkını değerli yorumcumuz uranustür gülücük
aslında ondan ders mi alsam ne yapsam , madem adım çıkmış dokuza gülücük)

08-18-2008 04:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

emel Yazılan:
sundancer Yazılan:benimde ay burcum ve yukselen burcum yay ama nedense yay ozelligi hiç taşımıyorum yada bana ole geliyor.güneş burcum oğlak oldugu içinmi acaba?yaylarda gördüğüm en iyi özellik özgüvenlerinin cok gelişmiş olması.insanlarla ilişkileride cok iyi.özellikle erkek yaylar cok çapkın oluyorlar.ama ote taraftan gerçekten cok sorumsuz oluyorlar.mesela biryere gideceksiniz ve evin altında yay burcu arkadasınızı bekliyorsunuz.yarım saat yada bir saat beklemeye hazır olmalısnız.yay din burcu derler ama ben hiç dindar bir yay gormedim bu arada..

İlginçtir ki sundancer ile aynı ay,yükselen ve güneş burcuna sahip olarak burda buluşmuşuzgülücük okurken aa ben mi yazdım diye baktım bir angülücük ama ben yayın özelliklerini hiç taşımıyor değilim ama tamamiyle taşıyor da sayılmamgülücük bazı noktalarda hah tamam işte desem de yayı okurken bazı noktalarda uzaktan yakından alakam yokgülücük

evet emel zaten sundancer ile haritalarınız benziyor diyebiliriz hatta ona söylediğim 12.ev yay yorumum senin içinde geçerli ok

böyle benzeyen ikililer oluşması biz yorumcular için iyi oluyor aslında , bir taşla iki kuş vuruyoruz tek yorum yeterli oluyor gülücük

08-18-2008 08:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mislina Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: Yükselen Yay
neşeli az kaşlı kısa burunlu bıyık altından gülen bi ifade gülücük

●•۰Yıldızlarım•●
08-21-2008 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

RE: Yükselen Yay
Genelde hayatı çok fazla ciddiye almayan, iyimser ve yeni deneyimlere açık bir kişiliği vardır. Özgürlük ve macera arzusu yüksektir. Çevreyle ilişkisinde çoşkun, kucaklayıcı, açık ve büyük sözler veren türdendir. Sürekli olarak geleceğe yönelik planlar içindedir. Diğer ateş elementi burçlara göre (Koç ve Yay) daha az benmerkezcidir, bu yönleri ile çekici ve eğlenceli bir karakterdir. Ancak Yay’lar kendi hayat görüşlerinde ve inançlarında fazla tutkulu ve iddiacı olabilirler. Yabancılar, yurtdışı ile ilgili konular, yolculuklar hayatlarında önemli bir rol oynamış olabilir. Kültürlere açık, egzotik olan şeylere meraklıdır. Sadece okuyarak değil, gezerek de öğrenmeyi severler. Riske girme konusunda hesapsız davranabilirler ve sürekli vaat edici konuşabilirler. Bununla birlikte sorumluluk almak konusunda sorunları vardır. Özgürlüklerine fazla düşkün olmaları yüzünde geç durulurlar ve sürekli eş değiştirebilirler. İyimserlikleri sayesinde çok insan çekerler. Dışadönük ve sürekli hareket halindedirler. Eğlenceli, hevesli oluşları nedeniyle hayatın her yönünden kişilerle bir araya gelebilirler.

Burcun bazı ayırt edici fiziksel özellikleri:
Genellikle uzun boy, uzun kalçalar, at biçiminde uzun yüz, yüksek elmacık kemikleri.

Yükselen burcu Yay olan bazı ünlüler:
Catherine Zeta Jones, Nicolas Cage, Prens William, Prens Diana, Bob Dylan, Goldie Hawn, Jamie Lee Curtis.

kaynak : milliyet.

09-09-2008 12:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

YÜKSELEN BURÇ YAY

Yükselen Yay kişiliğe dışadönük, bağımsız ve meraklı bir özellik katar. Yay Yükselen, filozofik yaklaşımlarla, geniş bir görüş gücüyle, amacına ulaşmakta başarılı bir insandır. Büyük ölçekli hedefler ve uzun vadeli amaçlar Yükselen Yay için önemli bir gereksinimdir. Pozitif düşünce ve iyimserlik de bu insanların en önemli özellikleri arasındadır. Her şeyin iyi olacağına duyulan inanç zaman zaman tedbirsizlikle de sonuçlanabilir. Mental ve fiziksel olarak, gündelik yaşamdan uzaklaşmak Yükselen Yay için son derece olağandır. Yay burcunun yöneticisi olan Jüpiter, Zodyak’ta şans gezegeni olarak bilinir. Jüpiter, pozitif etkileriyle, esprili, şanslı ve geniş görüşlü bir kişiliğin ortaya çıkmasında önemli role sahiptir. Yükselen Yay’ın hayatı pek çok farklı boyutuyla deneyimlemeye ihtiyacı vardır. Açıklık, neşe, çok yönlülük en belirgin Yükselen Yay karakteristikleri arasındadır.

İyimserliğin en büyük dezavantajı her şeyi garantideymiş gibi görmektir. Kötümser ve aşırı duygusal insanlarla birlikte olmayı sevmeyen Yükselen Yay, genellikle problemlerle de canını sıkmak istemez. Ancak bu özellik zaman zaman problemlerin çözümlenmeden kalmasına ve giderek daha büyük bir sorun halini almasına da neden olabilir. Yükselen Yay hayal kırıklığından ve başarısızlıktan korktuğu için, hiç bir zaman kötüyü de görmek ve kabul etmek istemez.

Düşünsel yanı son derece kuvvetli olmasına karşın, Yükselen Yay evdışı faaliyetleri tercih eder. Doğayı ve fiziksel aktiviteleri çok sevdiği için, genellikle zamanını şehrin ve gündelik yaşam kaosunun dışında geçirmek arzusundadır. Ruhsal yanı çok kuvvetli olduğu için, Yükselen Yay insanının muhakkak kendine ait bir inanışı, hayata ait bir felsefesi vardır.

Ufukta yükselen Yay, kişiliğe direkt ve açık yaklaşımlar katar. Bu sebeple kimi zaman diplomasi ve nezaket eksikliği, Yükselen Yay davranışlarında görülebilir. Mantık mekanizması son derece kuvvetli olan bu kişi, hayata meydan okumayı, mücadele etmeyi de sever. İyimserliği, şansına olan inancı ve yeniliklere kolayca adapte olabilmesi genç görünüşlü olmasında etkilidir.

(ekolay.net)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 04:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

İmajı: Ben iyiyim(ahlak ve kalite açısından).

Hayata Yaklaşımı: Her şey yoluna girer (Tanrı'ya güven).

Yükselen Yay idealist, bağımsız ve iyimser bir kişisel stili vurgular. Yay süreci artık yüzeydedir.

Yükselen Yay insanının olumlu, hevesli, felsefi bir görüntüsü vardır. En güçlü mesajı: "Her şey iyi olacak"tır. Hayatını sürdürmek için bu yaklaşımı benimsemek zorundadır. Kendisini felsefi yaklaşımlar ve inanç sahibi bir doğa olarak ifade eder. Uyum sağlama yeteneği olan değişken bir kişiliktir. Yükselen Yay hayatı deneyimleme peşindedir. Evrenin işleyiş biçimine duyduğu merak ve hayranlık nedeniyle sınırlı bir varoluş biçimine takılp kalmak düşüncesi onu dehşete düşürür. Prangalara dayanamaz. Belirli bir yaşam tarzı oluşturmaya gönülsüzdür. Doğayı ve olayların sadece aydınlık yanlarını görme eğilimi nedeniyle sık sık hayal kırıklığına uğrar. Yüzeysel bir kayıtsızlık ve konuşkanlık içerisinde bazen yapabileceğinden fazlasına söz verebilir. Endişelenmesini gerektiren durumlarda gerçekçi olmayan beklentilerin, umutların peşinden koşar. Her zaman samimi ve iyi niyetlidir. Bilinçsizce abartma huyu olabilir. Yüksek hedefler belirlerken gerçekleri de dikkate almayı öğrenmelidir. Yay yükselirken doğan kişinin en önemli dersi düşünceler dünyası ve ilhamları ile ideal hedeflerinin pratik uygulamaları arasındaki dengeyi sağlamaktır. Yükselen Yay evrenin işleyişini sezen bir duygu ile doğar. Geleneksel anlamda bir dindar olabilir. Sonsuz iyimserliği ile diğer insanları her şeyi evrenin ruhu ışığında görebilmeleri için yüreklendirebilir. Enerjisini olumlu yönlendirirse ilham aşılayan bir öğretmen olabilir. Kendisi de öğrenme çabalarına hiçbir zaman ara vermemelidir. Çünkü amaçsızlık uyuşmasına sebep olduğu gibi yetersiz bilgi ile inançlarını oluşturarak fanatikleşebilir, her şeyi bildiğini varsayabilir. Dürüstlük doğal bir özelliğidir. Yükselen Yengeç'le birlikte Zodyak'taki en büyük kurtarıcıdır. Yükselen Yay sonunda insanları kurtarmak yerine onlara kendilerine yardımcı olmanın yollarını göstermeyi öğrenecektir. Bu Yükselen'e sahip kişi doğru sözlü olmak konusunda sınırları aşıp zalimleşecek kadar ileri gidebilir, hatta patavatsızlaşabilir. Herkesin onun amaçlarını anlamasını bekleyebilir. Kişisel ilişkilerinde beklediği zeka ve anlayıştır. Özgürlüğü kısıtlanmadığı sürece ömür boyu sadık kalır. Enerjisini birkaç yönde dağıtması yüzünden hiçbir şeyi tamamlayamaması söz konusudur. Motivasyonu için yeni ufuklara ihtiyaç duyar. Günlük işlere heyecan katmanın bir yolunu bulması gerekir, yoksa enerjisini takviye edip önündeki işe konsantre olamaz. Dağınık ve başıboş görüntü verebilir, ama kendi felsefi yöntemleriyle herkesten daha çok iş bitirebilir.

Yükselen'i Yay olanlar karşıt burçları İkizler'in özelliklerini inceleyerek çok şey öğrenebilirler.

Bu durumda İkizler'in pratiklik, uygulamacı ve konuyu her yönüyle objektif gören özelliklerini benimseyerek dengeyi sağlayabilir, geniş bilgi toplama ve aktarabilme yeteneğinden öğrenerek inançlarını oluşturup felsefelerini insanlara sunulabilecek hale getirebilirler.

Ayşem Aksoy

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-01-2009 05:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

benım tanıdığım butun yaylar cok neselı hayat dolu keyfıne duskun verıcı hayata hep olumlu bakan ozellıkle gezmeyı cok seven ınsanlar cokta sanslılar herzaman 4 ayağının ustune duserler nedense en onemlı ozelııklerı herseyı cok abartırlar

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
01-14-2009 07:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

benimde yükselenim yay ve yükselenimin bana verdiği özellik bence ''bütünsel'' olmam..yani yükselen yay resmin tamamına bakar ilk önce önündeki gerçeği görür..akrepler ise bunun tam tersidir yani resmin tamamına değil ayrıntılarına odaklanır..akrepler asıl resmin ardında birşeyler ararlar.. yay birleştirir akrep parçalar..yay tümevarım ile akrep tümdengelim ile ilgilidir.zaten yanyana olan burçlar bazı zıt özellikler taşır böyleu..bu arada yükselen yay insanları insanlara fazlasıyla güvenirler bu yüzden çok kazık yedikleride olur..yani yükselen yaylar biraz saftır denilebilir..
08-02-2009 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen yay fotoğraflar aeon 38 44,379 03-09-2017 11:13 PM
Son Mesaj: say24

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir