Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aşk Noktası
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Aşk Noktası
lyn janis Yazılan:yıldırımın ask noktası 20,40 oğlakta evet onun oğlağı sanırım 2. evine dusuyor yukseleni yay oldugu için..biliriz ki 2. ev degerler maddi kaynaklar evidir..yoneticisi bogadir ve venüsle ay bu evde son derece mutludur tum bunlardan dolayı ask noktasi icin iyi bir konum fakat oğlak işleri bu durumda biraz karistiracaktir...Ask noktasi denildiğinde illa aşk karsi cinse duyulan ask olarak algilanmamalidir kendimizi mutlu hissettiğimiz kendimizi adadiğimiz herhangi birseyde olabilir tum bunlardan dolayı yıldırım maddi bir guvenlik sonucu kendini rahat hissedecek ve mutlu olacaktir..maddi kaynaklari ne denli guclu olursa o denli huzur bulabilecek ve kendisinde dahada calisma uretme ve biriktirme gucu bulacaktir(oglak)yıldırım parayı cok calisarak elde edecektir 2.evdeki oglaktan dolayı elde ettigi para onun huzurunu sagladiği için hemde oğlagın tutumlu ayakları yere basan dogasindan oturu parasını carcur etmeyecektir...
gelelim simdi duygusal boyuta;gordugum kadarıyla venüste oglakta burdan hemen karar vermek zor ama sanırım ask noktasi ile venüsü yıldırımın kavusum yapıyor(dereceleri cokk yakın)bu oyle bir ifadedirki ask noktasinin ve venüsün gucunu artirir...ve o gücün dogru amaca kanalize olmasini kolaylastirir..Venüs 2. evde mutludur ask noktasiyla dahada huzurludur fakat oglakta olmasi onu biraz mutsuz edebilir..oğlaktaki venüs ve aşk noktasi kariyerinde basarili olgun hanım hanım bir bayanın size uygun oldugunu gosterir aynı zamanda venüs oğlakta oldugu zaman en kotu konumundadir olabilecek duygularını onemsemez duygusallikla dalga gecer bir yapı verir..içine kapanik ve duygularini belli etmeyen biride olabilirsin fakat ne olursa olsun haritasinda venüs vurgusu olan bayanlara(yukseleni terazi burcu terazi yada boga ay burcu terazi yada boga)dikkat et belki ruh esindir o kisigülücük)

ayşe ablaya doğum bilgilerimi verdiği için , Iyn Janis'e isabetli yorumlarından dolayı teşekkür ederim gülücük

02-23-2008 04:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lyn janis Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

sevgili artemis,aşk noktası ruhen bağlandığımız sevdiğimiz içsel bir çekim duyduğumuz kişileri yada alanları bilemedin eşyaları simgeler...örneğin aşk noktası terazide olan biri diplomasiye çok bağlı olabileceği gibi güzellik sanat konularıylada iç içe olabilir ve tüm bunların yanında aşk noktasının bulunduğu ev bu sevgiyi hangi alana kanalize edeceğimizi gösterir..senin aşk noktan başakta ve 12. evde 7 derece ile...güneşle aynı evde olması sanırım kavusum yapmıyor ama enerjisinin önünü açacaktır..12. evin konuları hastaneler,hapishaneler,tutsaklık,gizli düşmanlar,sırlar,bilinmeyenler ve büyükbaş hayvanlardır..12.evde bulunan bir ask noktasi gizemli kisilere ilgi duyabileceğimizi yada gizli iliskiler yasayabileceğimizi gösterir..basakta bulunan aşk noktasi aşkın ifadesine eleştiri katar genelde hoşlandığın kisileri anlamadiğin bir sekilde eleştirmeye başlayabilirsin ve başak etkisi gösteren kisilere ilgi duyabilirsin...ayrıca genelde hastane gibi alanlar belkide belli bir hijyen içerisinde(başak etkisi)insanlara yardım etmek hoşuna gidebilir...tüm bunların olmadığını varsayalim belki bir çiftlik sahibi olmayıçok istiyorsundur yada atabinmek...tüm bunlar insanın yetisirken aldığı etkiye ve horoskobun geneline göre değişir ama belli başlı etkileri bunlardır..sevgiler
02-23-2008 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
romantica Çevrimdışı
Üye
**

akasya Yazılan:teşekkürler CANIM
İSTERSEN BİR ARA BİZE UĞRA ANNEME ANLAT :p
şaka bir yana evlilikte pek gözüm yok hiçte olmadı endişem bu yüzden sanki evlenirsem beni cam bir fanusa kapatacaklarmış gibi geliyor aşırı özgürlük taraftarıyım bencilce ama 2. kişi olmak emir almak boyunduruk altına girmek bana göre değil-evliliğin bendeki anlamı bu malesef-aile ortamım çok rahat bu güne kadar bana kimse karışmadı yani meydan boştu güneş-ay trıne ben aşk çocuğuyum canımsın heyyytt be

Erkek olsun kız olsun belli bi yaşa gelindiğinde ailelerin evlilik konusundaki baskı ve beklentilerine oldum olası aklım almıyor.Nasıl yani ben evlencem kararı almak yeterli mi evlenmek için böyle basit değil bu işler.. Her zaman hayırlısını istemek lazım kısmetten ötesi yok.

Sonrasında en büyük ihtimalle ani karar , yanlış zaman yanlış insanla kısa sürekli yada mutsuz evliliklere davetiye..

Evet, bilirim nereden geldiğimi
Alev gibi doymamış, aç
Yanar, tüketirim kendimi.
Işık olur, ne tutarsam,
Küldür arkamda kalan.
Ben ateşim besbelli.

NİETZSCHE
04-14-2008 05:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

crainberries Yazılan:aşk noktası boğa olunca ne oluyor_?

kalıcı, varlıklı, ve şevkatli birisinin aşkı seni mutlu eder gülücük

Karanlığın en çok arttığı anda, gökteki yıldızları görebilirsiniz.
05-16-2008 02:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

çok doğru hesaplamışsınız sevgili artemis gülücük

evlilik noktası daha çok synastry de referans alınan bir noktadır, genel olarak yakın ilişkilerde, yakın arkadaşlıklarda, romantik ilişkilerde 'gönüllülük eğilimimizi gösterir..
genelde ilişkilerini iletişim ve fikirler üzerine kurmakta gönüllüsündür diyebiliriz kısaca gülücük evlilik içinde böyle..
(erkekler için evlilik noktası : ASC+venüs-saturn' dür )

aşk noktası içinse şöyle diyebiliriz :
akıllı, ikna edici, meslek sahibi ve düzenli birisi seni aşkta mutlu eder gülücük

Not: arap noktaları en çok kavuşumlarda etkilidir, ancak bazı noktalar transit ve natal açılardanda etkilenebilir, yada bu açılar konuyu açıklamakta yardımcı olabilir,
(güneş,ay,ölüm noktası , gibi)

love gülücük

Karanlığın en çok arttığı anda, gökteki yıldızları görebilirsiniz.
05-16-2008 06:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

nerlir Yazılan:
nerlir Yazılan:Ya arkadaşım nasıl oluyor bu benimkiye de bakabilirmisingülücük

Arkadaşlar bende istemiştim ama tekrar istiyorum gülücük
Cevap alamamıştım da yüzsüzlük yapıcam ama dikkat etmemişsinizdir herhalde... Bilmiyorum o yüzden bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım vargülücük

nermin senin aşk noktan 3 derece akrep burcunda. 12.evine düşüyor ve burada pek kendini gösteremiyor. hayal kırıklıklarını ifade eder genelde 12.ev. ama aynı zamanda masal gibi bir aşka da işaret ediyor olabilir. ve bir de orada aşk noktanın yöneticisi plütoyu görüyoruz. derin bağlılıklar söz konusu olabilir.

06-10-2008 05:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

akasya cvpladıgın ıcınteşekkürler sana sunu soyleyım sanrıım yorumun dogru:(capkınları cok hoslanmıyorum aslındagözkýrpma
pekı bı sorum daha olcak sızlere
24.25 arslan 1 ev
00.40 terazı 2 ev
26.04 arslan 1 ev
ben dogruysa hesapladım terazı cıkıyo tabı dogruysa ev nasıl hesaplanıyo ?? terazıde olunca ne dır durum??

12. evdeyse inançların ve senin dışındaki etkilerle aşık oluyorsundur. Nasıl insanlara aşık olduğun evin içinde bulunan gezegenlere ve bulunduğu burcun yöneticisin bulunduğu burcun yönetcisine bakılarak belirleniyor. ama aşk noktasının sadece aşık olmakla değil ruhunun çekildiği alanlarla da ilgisi var.
Örnek: aşk noktası terazideyse hatitada venüsün konumuna,açılarına bakılır, yanı sıra terazide bulunan diğer gezegenlerin açılarına bakılır.
sayfalarda boyle bı yorum buldum
venus 00.40 terazı 2 ev
venus kavusum saturn
venus 60 uranus
venus k.ay 60
180 sans noktası
boyle bı durumda sızce nasıl bı durum cıkıyoo venusun acılarıda eklenınce hımm

YILDIZ HARITAM
06-10-2008 11:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

RE: Cvp: Aşk Noktası
Musti Yazılan:Benim de aşk noktam başak çıktı ne tür bir yorum yapılır.

arkadaşlar size birşey söylemek istiyorum..geçen gün arap noktaları ile ilgili birçalışma yapıyordum..takıldığım bir yer oldu ve türkiye de astroloji ile uğraşan ünlü bir astroloğa sorumu yazıp gönderdim..bana aynen şöyle cevap yazmış;arap noktaları artık çok geride kaldı ve geçerliliği kalmadı gibi birşey..artık vedic ve klasik astroloji var..daha net sonuçlar üretiyorlar..bence bunlara daha çok ağırlık veriniz dedi..
ben söyleyeyimde..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
07-23-2008 08:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Aşk Noktası
phaldor Yazılan:
Musti Yazılan:Benim de aşk noktam başak çıktı ne tür bir yorum yapılır.

arkadaşlar size birşey söylemek istiyorum..geçen gün arap noktaları ile ilgili birçalışma yapıyordum..takıldığım bir yer oldu ve türkiye de astroloji ile uğraşan ünlü bir astroloğa sorumu yazıp gönderdim..bana aynen şöyle cevap yazmış;arap noktaları artık çok geride kaldı ve geçerliliği kalmadı gibi birşey..artık vedic ve klasik astroloji var..daha net sonuçlar üretiyorlar..bence bunlara daha çok ağırlık veriniz dedi..
ben söyleyeyimde..

ne yalan söyleyim bende benzer birşey düşünüyordum ;)

07-24-2008 03:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

LUNA Yazılan:oy oy oyy... yahu ben de astrolojiyle ilgiliyim sanırdım kendimi.Meğer hiçbirşey bilmiyormuşum gülücük Tamam asc=yükselen burç onu anladım. Venüs=ay burcu onu da anladım. Güneş de = kendi burcun onu zaten biliyordum. Pekiii bunların açıları nasıl bulunuyor kardeş bir anlatsan çok sevaba gireceksin. Yani en azından nereden öğrenebilirim falan yanihımmhımm
lyn janis Yazılan:öncelikle ingilizcesini açıklayayim ozaman sizde sadece aşk noktanızı bulmakla kalmayıp bütün arap noktalarını bulun sizden istediğim sadece önünüze online bir sözlük açın ve gördüğünüz bilmediğiniz sans noktasi isimlerine bakın..mesela fame ün demektir onunda belirli bir noktasi var...
bazı noktaların bulunmasında ruler of 8th house denmis mesela bu 8.evin yöneticisinin hangi burcta kac derecelik aci icinde oldugunu istiyor sizden demektir..cusp 3th dendiginde ornegin 3.evin cizgisine hangi burcun kac derecelik aciyla yerlestigini soruyordur..onun dısında dikkat ettiyseniz formulde hep bir artı bir eksi var onu bulmak istediğiniz formulle uyusturmanız gerekiyor..bunun dısında bilmediğiniz kelimeleri ve yapıları sorunki anlatayım hepsini aciklamam linkte veremediğim copy paste te yapamadiim icin cok zor oluyor...

venüs=ay burcu değildir lunacım venüs ayrı ay burcu ayrı bakılır ikiside aynı burçta alabilir ama venüs burcun ay burcun demek değildir.
açıların sitede açıklamaları var astro.com sitesinden yada astrozoom dan bulabilirsin harita bigilerini girip
sevgilerle.
07-31-2008 03:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şans Noktası vivienleigh 78 145,429 12-16-2019 08:07 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Ölüm Noktası (Pars Mortis) yükselenbaşak 14 50,351 02-08-2015 02:31 AM
Son Mesaj: say24
  Akıl Noktası yükselenbaşak 23 32,270 12-13-2012 11:54 PM
Son Mesaj: Mavisahram