Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.44 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Koç
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Yükselen Koç
Savaşçı, tez canlı ve liderlik peşinde bir kişiliktir. Güçlü yönü tutuğunu kopartan, inisiyatif sahibi ve aktif olmasıdır. Hiçbir zaman vazgeçmeyen, boyun eğmeyen, çok canlı, girişken, direkt ve yaratıcıdır. Bildiği yoldan gider ve yeni yollar da dener. Kendini ortaya koymaktan çekinmez.Cesaretli, gururlu, enerjik, güçlü, iradeli ve tutkuludur.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
03-14-2008 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Hayata karşı direkt ve cesur bir ifade tarzı geliştirmişlerdir. Sabırsızlık, hızlı hareket ve hızlı karar alabilmek bu burcun en dikkat çekici yönleri arasındadır. Yükselen Koç’lar fazla komplike olmadan hareket eden, söz verdiklerinde bunu hemen yapmak isteyen, girişimci ancak kolay öfkelenen tipler olabilirler. Genel olarak çocukluk hayatında rekabet ve ailenin, çevresel koşulların getirdiği bir tek başına kalma durumu söz konusu olabilir. Hızlı konuşur ve hızlı hareket ederler, yavaşlıktan hiç hoşlanmazlar. Yükselen Koç fazla ben merkezci ve başkalarının duygularına karşı pek duyarlı olmayabilir. Bağımsız tiplerdir.

Burcun bazı ayırt edici fiziksel özellikleri:
Özellikle erkeklerde kaslı sportif yapı, orta boy, sert bakışlar, kaşların belirginliği.

Yükselen burcu Koç olan bazı ünlüler:Joan Baez, Lee Iococca, Bette Midler, Barbara Streisand.

kaynak : milliyet.

09-06-2008 05:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: Yükselen Koç
YÜKSELEN BURÇ KOÇ

Yükselen Koç Burcunun yöneticisi Mars, pozitif, atak ve rekabeti seven bir kişiliğin doğmasına nedendir. Koç burcu ufukta yükselirken, genellikle taktik ve stratejik davranış biçimleri kişilikte görülmez. Ancak, diplomatik ve düşünceli davranışların haritadaki diğer ögelerin desteği ile öğrenilmesi mümkün olabilir. Mars direkt eylem ve yüksek enerji gezegenidir. Yükselen Burcu Koç olan kişi, yönetici gezegeni Mars’ın etkisiyle, karar verir vermez, fazla düşünmeden ve tereddüte yer vermeden hemen harekete geçmeyi tercih eden bir yapıya sahiptir. Düşünceleri fazla irdelenmeden, direkt eyleme geçmek en belirgin karakteristikler arasındadır.

Yükselen Burcu Koç olan kişiler, boşu boşuna zaman ve enerji harcamak istemezler. İstedikleri sonuçlara, hedeflere ulaşmaları uzun zaman alırsa, sabırsızlanır ve kolayca sıkılırlar. Bu özellik neticesinde, hemen yeni bir projeye başlamak, eldekini bir kenara bırakıvermek, tipik Yükselen Koç özelliklerindendir. Kendini aşmak isteği, yapabilirliklerini göstermek ve test etmek arzusu oldukça yoğundur. Fiziksel faaliyetler, özellikle bedensel sağlığın korunabilmesi için oldukça önemli bir gereksinimdir. Aksi halde, yoğun enerji birikimi stress ve tansiyon olarak tezahür edebilecektir.

Mars’ın etkisi altındaki Yükselen Koç insanları atletik bir yapıya ve yeteneğe sahiptirler. Rekabetçi yapı, fiziksel özellikler ile birleşerek, spora ve savaş sanatlarına çok yatkın bir insanın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yükselen Burcu Koç olan kişilerin, dürtülerini kontrol etmeleri, daha planlı hareket etmeleri halinde, girdikleri ve başladıkları her işte ve konuda başarılı olmaları muhakkaktır. Bağımsızlık ve özgürlük önemli ihtiyaçları arasındadır. Açık sözlülük, kuvvetli refleksler ve hareketlilik de belirgin şekilde göze çarpan özellikler arasındadır. Koç burcunun ataklığı kimi zaman mental alanda kendini gösterecektir. Yükselen Burcu Koç olan birey, oldukça seri düşünebilen, çabuk karara varabilen ve parlak fikirler üretebilen bir insandır. İş dünyasındaki ve askerlikteki pek çok liderin Yükselen Burcu Koç’dur.

(ekolay.net)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 03:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

İmajı: Ben birinciyim.

Hayata Yaklaşımı: Haydi, başlayalım!

Yükselen Koç gelişim için daha direkt ve yüzleşmeci bir kişisel stilin geliştirilmesini vurgular. Koç süreci artık yüzeydedir.

Koç Yükselen'in insanı çok yönlü doğal özellikler sergiler. Dinamik enerji ve atılganlığın arkasında gerçek bir meydan okuma ve fethetme ihtiyacı yatar. Kavgacılık özelliği o kadar güçlüdür ki bu insan eğer yapıcı bir şekilde enerjisini yönlendiremezse çevresindeki insanların düşmanlığını kazanabilir. Pek ince düşünceli biri olmadığı için heveslerini tatmin ederken kimleri kırdığına aldırmaz. Öyle ya da böyle mücadele edecektir. Başka insanların çekindiği işlere kolayca girişebilir. Güçlüdür. Kendini kabul ettirmeye çalışmaktan vazgeçmez. Kullanmayı bildiği takdirde bu dinamik azimlilik onun sahip olduğu en kıymetli hazinedir. Koç Yükselen günlük kavgaların tutkunudur. Krizler onu gelişmeye, büyümeye zorlar. Hayatında böyle şeyler yoksa kendi yaratır. Hareketsizlik onu sıkıntılı, sabırsız ve gerilimli yapar. Kendi içine yöneltiği öfkesi ile mantıksızlaşır, inatçılaşır. Kurnaz ve kıskanç biri haline gelir. Patavatsızlık derecesinde açık sözlüdür. Bu Yükselen'e sahip kişi her işe müthiş bir başlangıç yapar, ama sonunu pek iyi getiremeyebilir. Bir proje kendi istediği gibi gelişmediği zaman yanlışlığın nedenlerini araştırmak yerine bırakıp gidebilir. Yaşamı sürdürme kararı mücadeleye bağlı olduğu için gerçekten mücadele gerektiren koşulları bulması çok önemlidir. Aksi taktirde sadece kızmak için kızar, sıkıntıdan harekete geçer, gerginlikler yaratır. Muhakemesini kullanmadan, içinde bulunduğu açmazdan kurtulana kadar, tüm gücüyle ve inatla mücadele eder. Koç kafayı da yönetir. Bu yükselene sahip bir kişi için kafasını sadece bir balyoz gibi kullanmak yerine, onun içinde beyin olduğunu keşfetmek iyi bir gelişme olacaktır.

Yükselen'i Koç olanlar karşıt burçları Terazi'nin özelliklerini inceleyerek çok şey öğrenebilirler.

İkisi arasında denge kurmakta yarar vardır ve bu durumda denge Terazi'nin diplomatik özelliklerini benimseyerek, zarafetinden, merhametinden, dengeleyiciliğinden ve cazibesinden öğrenerek sağlanabilir.

Ayşem Aksoy

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-01-2009 05:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

Leda Yazılan:İmajı: Ben birinciyim.

Hayata Yaklaşımı: Haydi, başlayalım!

Yükselen Koç gelişim için daha direkt ve yüzleşmeci bir kişisel stilin geliştirilmesini vurgular. Koç süreci artık yüzeydedir.

Koç Yükselen'in insanı çok yönlü doğal özellikler sergiler. Dinamik enerji ve atılganlığın arkasında gerçek bir meydan okuma ve fethetme ihtiyacı yatar. Kavgacılık özelliği o kadar güçlüdür ki bu insan eğer yapıcı bir şekilde enerjisini yönlendiremezse çevresindeki insanların düşmanlığını kazanabilir. Pek ince düşünceli biri olmadığı için heveslerini tatmin ederken kimleri kırdığına aldırmaz. Öyle ya da böyle mücadele edecektir. Başka insanların çekindiği işlere kolayca girişebilir. Güçlüdür. Kendini kabul ettirmeye çalışmaktan vazgeçmez. Kullanmayı bildiği takdirde bu dinamik azimlilik onun sahip olduğu en kıymetli hazinedir. Koç Yükselen günlük kavgaların tutkunudur. Krizler onu gelişmeye, büyümeye zorlar. Hayatında böyle şeyler yoksa kendi yaratır. Hareketsizlik onu sıkıntılı, sabırsız ve gerilimli yapar. Kendi içine yöneltiği öfkesi ile mantıksızlaşır, inatçılaşır. Kurnaz ve kıskanç biri haline gelir. Patavatsızlık derecesinde açık sözlüdür. Bu Yükselen'e sahip kişi her işe müthiş bir başlangıç yapar, ama sonunu pek iyi getiremeyebilir. Bir proje kendi istediği gibi gelişmediği zaman yanlışlığın nedenlerini araştırmak yerine bırakıp gidebilir. Yaşamı sürdürme kararı mücadeleye bağlı olduğu için gerçekten mücadele gerektiren koşulları bulması çok önemlidir. Aksi taktirde sadece kızmak için kızar, sıkıntıdan harekete geçer, gerginlikler yaratır. Muhakemesini kullanmadan, içinde bulunduğu açmazdan kurtulana kadar, tüm gücüyle ve inatla mücadele eder. Koç kafayı da yönetir. Bu yükselene sahip bir kişi için kafasını sadece bir balyoz gibi kullanmak yerine, onun içinde beyin olduğunu keşfetmek iyi bir gelişme olacaktır.

Yükselen'i Koç olanlar karşıt burçları Terazi'nin özelliklerini inceleyerek çok şey öğrenebilirler.

İkisi arasında denge kurmakta yarar vardır ve bu durumda denge Terazi'nin diplomatik özelliklerini benimseyerek, zarafetinden, merhametinden, dengeleyiciliğinden ve cazibesinden öğrenerek sağlanabilir.

Ayşem Aksoy

Kuzenim tam bir terazi ve bayağı farklıyız diyebilirm, bu yüzden birlikte çok kaldığımızda anlaşamayız fakat ikimiz de birbirimizden çok şey öğreniyoruz canım kuzenimask
08-19-2009 09:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
KoçAslanı
Kayıtsız

keskin bir bakış, başında yüzünde yara izi olur (benim yükselenim aslan fakat koç burcuyum yüzümde yara izi var gülücük ), yükselen bence en çok f,ziksel özellikleri etkiliyor, koçsa atletik bir yapı vermekle birlikte esmer yapıyor.Geniş omuzlu, ince belli oluyor kas gücü diğer insanlara göre daha fazla oluyor.. Tabi 1. evde başka gezegecn yoksa %80 böyle oluyor diyelim.
08-22-2009 08:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

Cvp: RE: Yükselen Koç
KoçAslanı Yazılan:keskin bir bakış, başında yüzünde yara izi olur (benim yükselenim aslan fakat koç burcuyum yüzümde yara izi var gülücük ), yükselen bence en çok f,ziksel özellikleri etkiliyor, koçsa atletik bir yapı vermekle birlikte esmer yapıyor.Geniş omuzlu, ince belli oluyor kas gücü diğer insanlara göre daha fazla oluyor.. Tabi 1. evde başka gezegecn yoksa %80 böyle oluyor diyelim.
Kaşlar belirgin keskin bakış yüzde yara izi verygood'Bana öyle bakma 'diyenlerin sayısını bilmiyorumgülücük)Sinirlilik katsayım yüksek değil ama yükseln koç marifeti sanırımgülücük
08-25-2009 02:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ateskızı Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 0

yükselen burçların dış görüntüyü keskin hatlarla etkilediği fikrine katılmıyorum,belli özellikler verebilir kişinin tavrına bakışlarına tabi ama esmer olur,yara izi olur gibi şeylere katılmıyorum.benim ikiz kardeşlerim var,ikisininde yükselen burcu koç,1.evlerinde gezegen yok.biri esmer biri açık tenli.

ASTRO HARİTAM
whole signs
GÜNEŞ DÖNÜŞÜM
08-25-2009 06:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Yükselen Koç
ateskızı Yazılan:yükselen burçların dış görüntüyü keskin hatlarla etkilediği fikrine katılmıyorum,belli özellikler verebilir kişinin tavrına bakışlarına tabi ama esmer olur,yara izi olur gibi şeylere katılmıyorum.benim ikiz kardeşlerim var,ikisininde yükselen burcu koç,1.evlerinde gezegen yok.biri esmer biri açık tenli.

Yönetici gezegen marsın konumu.1.evdeki gezegenler güneş ve venüsün burcu ve açıları.

Hatta yükselenle direk bağlantı yapmasa bile haritadaki vurgu yapan gezegenler.

İkizler demişsiniz.Birde şöyle birşey var genetik.Sarışın bir zenci göremediğimiz gibi doğum haritasının verdiği potansiyelin ortaya çıkabilmesi için anne-babanın buna parall genlere sahip olması lazım.Demekki anne-baba karışımınızda siyah ve sarı saç geni varmış birde sanırım çift yumurta ikizleri bu nedenlede farklı etkiler almaları gayet normal.
08-25-2009 07:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ozzzyyy Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(08-22-2009 08:51 PM)KoçAslanı Yazılan:  keskin bir bakış, başında yüzünde yara izi olur (benim yükselenim aslan fakat koç burcuyum yüzümde yara izi var gülücük ), yükselen bence en çok f,ziksel özellikleri etkiliyor, koçsa atletik bir yapı vermekle birlikte esmer yapıyor.Geniş omuzlu, ince belli oluyor kas gücü diğer insanlara göre daha fazla oluyor.. Tabi 1. evde başka gezegecn yoksa %80 böyle oluyor diyelim.
ince bel esmerlik güç hepsine katılıyorum koç fiziksel olarak tam aslan gbi olmana izin vermiyor biraz kadınsılık katıyor bunu pek çok kere gözlemledim....

genellikle koçlar zaten güçlü oluyor mesela annem koç ama yükseleni balık olduğu için küçük çelimsz görünür ama oda enaz benim kadar güçlüdür ama göstermez benim 1. ev aslan koç üssü aslan güçümü dışarı göstermemi sağlıyor bu yüzden çevremdekiler bunu hep kullanıyor evdeki güç gerektiren şeylerde bazen babam bile beni çağırır:D okadar yani...
09-24-2010 04:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen koç fotoğraflar aeon 37 43,724 05-30-2014 04:29 PM
Son Mesaj: Kumsal

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir