Değerlendir:
  • 37 Oy - 3.08 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akıl Noktası
Yazar Mesaj
yükselenbaşak
Kayıtsız

Akıl Noktası
yıldırım2020 Yazılan:yükselenbaşak tatlısı kardeşin kuvvetli olduğuna inandığım akıl noktasına bakalım ;

Formül şudur: merkür + jüpiter - satürn
yükselenbaşak'ın değerlerini formülde yerine koyalım.
merkür(13 derece ikizler) + jüpiter(01 derece akrep) - satürn(15 derece terazi)

* çıkarma işlemimizi yapalım ;
jüpiterden yani 01 derece akrepten 16 inersek satürne yani 15 teraziye geliyoruz. öyleyse jüpiter - satürn çıkarma işlemimizin sonucu 16 olur

* toplama işlemimizi yapalım ;
merkür + 16 = 13 ikizler + 16 = 29 ikizler yani yükselenbaşak'ın akıl noktası zekanın burcu ikizlerde oluyor. ve arttıran , genişleten , şans veren jüpiterden 120 derece güzel açı alıyor. beni yanıltmadı :cool:
04-08-2007 06:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Akıl Noktası
akasya Yazılan:selam
merkür(4 derece akrep)
jüpiter(28 derece boğa)
satürn(16 derece aslan)

28 boğa -16 aslan=78

4 akrep +78=82

sonuç =18 oğlak 5. evimde gezegen yok açı yok ne yani şimdi aptal mıyım?hımm

küçük bir düzeltme yapayım akasya ; 28 boğa - 16 aslan = - 78 olur çünkü boğa , aslandan önce gelir burçlar kuşağında..

ikinci adımda da 4 derece akrepten 78 çıkarmamız gerekecek çünkü (- 78)

öyleyse 4 derece akrep - 78 = 16 derece aslan olur akıl noktan..

satürnle 12.evde kavuşum yapan akıl noktanı nasıl yorumlayabiliriz hımm

** açık konuşacağım ve arap noktalarıyla ilgilenen diğer arkadaşlarımı da ilgilendirebilir söyleyeceklerim ;

astrolojide bazı konular -mesela arap noktaları- VARSAYIMLAR üzerine dayanıyor diye düşünüyorum.. yani birileri ortaya atmışlar ama herkesin DOĞRU kabul ettiği gerçekler değiller..

üzerinde deneme yanılma yoluyla çalışılması gereken konular olarak bakıyorum bu tür varsayımlara..

mesela şimdi satürn - akıl noktasıyla 12.evde kavuşum yaparsa açık konuşayım iç açıcı yorumlar yapmazdım ben ( akıl noktasının gerçek olduğunu varsaydığımızda tabii )

ama bahsettiğim varsayımın gerçekliğinden oldukça şüphe ettiğim için (yani akıl noktası gibi diğer arap noktalarına pek inanmadığım için) için rahat olsun akasya kötü yorum filan yapmayacağım ;)

05-20-2008 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

crainberries Yazılan:merkür + jüpiter - satürn
(merkür 3. 35 boğa) + (jüpiter 12.50 oğlak) - (satürn 14.02 akrep) = ....?....

mesela 3.35 yazdım orada 3 derece 35 dakika uzatarak yazmak yerine araya nokta koydum işlem için gerekebilir diye düşündüm. diğerleride 12 derece 50 dakika 14 derece 2 dakika gibi...

lütfen cevap bekliyorum...

dakikaları alırsak kafamız daha çok karışacaktır bence. dereceleri almak yeterli ,

12 oğlaktan 14 akrepe 58 derece iniyoruz.. 3 derece boğaya 58 eklersek 1 derece yengeç buluruz akıl noktasını..
akasya'ya verdiğim cevabı diğer üyelere de iletmek yanlış olmayacaktır ;

astrolojide bazı konular -mesela arap noktaları- VARSAYIMLAR üzerine dayanıyor diye düşünüyorum.. yani birileri ortaya atmışlar ama herkesin DOĞRU kabul ettiği gerçekler değiller..

üzerinde deneme yanılma yoluyla çalışılması gereken konular olarak bakıyorum bu tür varsayımlara..

mesela şimdi akasya'da olduğu gibi satürn - akıl noktasıyla 12.evde kavuşum yaparsa açık konuşayım iç açıcı yorumlar yapmazdım ben ( akıl noktasının gerçek olduğunu varsaydığımızda tabii )

ama bahsettiğim varsayımın gerçekliğinden oldukça şüphe ettiğim için (yani akıl noktası gibi diğer arap noktalarına pek inanmadığım için) cranberies'in 1 derece yengeçiyle ilgili şimdilik yorum yapmayacağım..

05-20-2008 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

amine Yazılan:tesekkurler(yukselen basak)

ama su dereceleri nasil cikartabilirim ve neye gore??

selam amine ; sanırım hem yaş olarak buradaki en küçüklerden birisin hem de astroloji konusunda yenilerden birisin.

nacizane tavsiyem ; astroloji üzerinde ilerlemek istiyorsan , öncelikle astrolojinin temel ve doğruluğu kabul görmüş kavramlarına odaklanmalısın. mesela her bir burcun özelliklerini iyice öğrenmeli , sonra gezegenlerin özelliklerini öğrenmeli ve evlerin özelliklerini öğrenmelisin. sonra gezegenler arasında ki açıların anlamlarını öğrendiğinde çok iyi bir temel sağlamış olacaksın.
daha sonra bu bildiklerini kullanarak , birleştirererk harita yorumlama işlemine geçebilirsin.

yani amine akıl noktası ve diğer arap noktaları gibi pekte belirgin olmayan konulara yoğunlaşırsan daha yolun başında kafan karışabilir diye düşünüyorum.
zamanla ve sabırla astroloji alanında kendini çok iyi geliştirebilmen dileğiyle..

05-20-2008 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

akasya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
akasya Yazılan:selam
merkür(4 derece akrep)
jüpiter(28 derece boğa)
satürn(16 derece aslan)

28 boğa -16 aslan=78

4 akrep +78=82

sonuç =18 oğlak 5. evimde gezegen yok açı yok ne yani şimdi aptal mıyım?hımm

küçük bir düzeltme yapayım akasya ; 28 boğa - 16 aslan = - 78 olur çünkü boğa , aslandan önce gelir burçlar kuşağında..

ikinci adımda da 4 derece akrepten 78 çıkarmamız gerekecek çünkü (- 78)

öyleyse 4 derece akrep - 78 = 16 derece aslan olur akıl noktan..

satürnle 12.evde kavuşum yapan akıl noktanı nasıl yorumlayabiliriz hımm

** açık konuşacağım ve arap noktalarıyla ilgilenen diğer arkadaşlarımı da ilgilendirebilir söyleyeceklerim ;

mesela şimdi satürn - akıl noktasıyla 12.evde kavuşum yaparsa açık konuşayım iç açıcı yorumlar yapmazdım ben ( akıl noktasının gerçek olduğunu varsaydığımızda tabii )

ama bahsettiğim varsayımın gerçekliğinden oldukça şüphe ettiğim için (yani akıl noktası gibi diğer arap noktalarına pek inanmadığım için) için rahat olsun akasya kötü yorum filan yapmayacağım ;)

ay yıldırııım resmen yüreğime indirecektin az kalmıştı krize:(

herhalde 12. ev gibi pandoranın kutusu diyebileceğimiz bir evde üstelik satürnle kavuşmuş bir nokta akli noktada da ciddi anlamda bir esaret verebilir neyse ki zeki olmakla beraber çokta akıllıyım gülücük)bu noktalar gerçek olsa bile kesinlikle akıllıyım gülücük hayatımda bunun delilleri mevcut tabiii herkes kadar aptallıklarımda var :p

yanlışımı düzelttiğin için teşekkürler

böyle bir bilgiye düşmanlarım çok sevinir herhalde ama kesinlikle hevesleri kursaklarında kalacak vaşşşş çok haşin oldugülücük)

offf yıldırım harbi dengemi bozdun haaa
şaka bir yana arkadaşlar yanlışlarımı düzeltin ki doğru bilgiye ulaşabileyim

gülücük bencede oldukça zeki birisin akasya dert etme bu akıl noktanla ilgili durumu. yineliyorum , arap astrolojisinde kullanılan noktalar bunlar ancak formülleri kim geliştirmiş , neye göre geliştirmiş , niçin merkür jüpiter ve satürn arasında toplama çıkarma işlemi yapılıyor vb. soru işaretleri var ve ben pek ciddiye almayalım ama illa ki merak ediliyorsa deneme yanılma yoluyla irdelemesini yapalım diyorum.

için rahat olsun ok ;)

05-20-2008 01:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

romantica Yazılan:Ben bu akıl noktası konusundan hiçbişey anlamadım.Aklım kıt ondan mı acephımm

selam romantica ; akasya'ya verdiğim cevapta da belirtmeye çalıştım. akıl noktası , aşk noktası vb. arap noktaları birileri tarafından formüle edilmiş ancak astrologların bir kısmının kullanıp pek çoğunun ciddiye almadığı bir konu oluyor.
bu sebeple bende doğruluğuna pek inanmıyorum diyebilirim. yinede merak eden olursa formülünü ve nasıl bulunacağını üstteki mesajlarda anlatmışız.
mesela romantica senin akıl noktan 14 derece balık oluyor.

05-20-2008 02:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:yineliyorum , arap astrolojisinde kullanılan noktalar bunlar ancak formülleri kim geliştirmiş , neye göre geliştirmiş , niçin merkür jüpiter ve satürn arasında toplama çıkarma işlemi yapılıyor vb. soru işaretleri var ve ben pek ciddiye almayalım ama illa ki merak ediliyorsa deneme yanılma yoluyla irdelemesini yapalım diyorum.

Bildiğim kadarıyla arap noktalarını Abu Arrayhan Muhammad ibn Ahmad al-Biruni geliştirmiş ve türetmiştir. Bilindiği gibi kendisi büyük bir bilgindir ve astroloji çalışmaları da mevcuttur.
05-20-2008 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
romantica Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Yıldırım Yazılan:
romantica Yazılan:Ben bu akıl noktası konusundan hiçbişey anlamadım.Aklım kıt ondan mı acephımm

selam romantica ; akasya'ya verdiğim cevapta da belirtmeye çalıştım. akıl noktası , aşk noktası vb. arap noktaları birileri tarafından formüle edilmiş ancak astrologların bir kısmının kullanıp pek çoğunun ciddiye almadığı bir konu oluyor.
bu sebeple bende doğruluğuna pek inanmıyorum diyebilirim. yinede merak eden olursa formülünü ve nasıl bulunacağını üstteki mesajlarda anlatmışız.
mesela romantica senin akıl noktan 14 derece balık oluyor.

Teşekkürler admin.)

Bende bu konunun ayrıntısı bilmememe rağmen çokda mantıklı bir yaklaşım gibi gelmedi. 14 derece balıkta sanırım aklımı duygusal konular ağır bastığında kullanamıyorum yani pekte akıllı sayılmam gibi görüyorum gülücük

Evet, bilirim nereden geldiğimi
Alev gibi doymamış, aç
Yanar, tüketirim kendimi.
Işık olur, ne tutarsam,
Küldür arkamda kalan.
Ben ateşim besbelli.

NİETZSCHE
05-20-2008 04:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Alya Yazılan:Ben bu arap noktalarının yorumlarını merak ediyorum. Diyelimki formülle bulduk. İşte çocuk noktası örneğin koçta sonra ne oluyor? Nasıl bir yorum yapmak lazım.

selam Alya ; akasya'ya , romantica'ya verdiğim cevabı sanada vereyim. formülü kullanarak bulunan noktanın nasıl yorumlanacağı konusunda pek fazla kaynak yok.
benim fikrime göre , gereğide yok gülücük
çünkü çilekli sütün bahsettiği bilgin bu arap noktalarıyla ilgili ciddi bir eser bırakmışsa ve bu noktaların doğruluğu genel kabul görseydi - ki bişey ya vardır ya yoktur - bence pek çok astrolog tarafından kullanılırdı.

bir örnek vereyim ; bir kişinin merkürü çok kuvvetli olur mesela ve zihinsel olarak bu kişiye zekisin , pratik çözümler getiren birisin deriz yorum yaparken..
peki bu kişinin akıl noktası boğa burcunda olur ve atıyorum satürnden sert açı alırsa ne olacak ?? akıl noktasının olumsuz konumu , bu merküryen kişinin aklını başından mı alacak gülücük
tekrar söylüyorum üzerinde deneme yanılma yöntemiyle çalışılması gereken bir konu bence arap noktaları. aslında ileriki zamanlarda müsait olan üyelere böyle araştırma ödevleri verebiliriz diye düşünüyorum.
gönüllü olan bir-iki arkadaşımız arap noktalarını hem kendilerinde , hem sevdiklerinde , hemde ünlülerin haritalarında inceleyip sonuçlarını bizimle paylaşabilir mesela..

05-20-2008 08:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Ben sadece şans noktasıyla ilgilenırım,diger arap noktalarına itibar etmiyorum kısaca.Bu arada balık burcu gecmıs konuda, balık ve akrep en zeki burctur haberiniz olsun.Neptün ve jupiter etkili olan bir burcun saftirik ve zeka özürlü oldugunu sanan zihniyete gülerim aglanacak hallerine gülücük

Dipnot:Sözüm meclisten dışarı genel kanı balıgın zeki olmadıgı yönündedir insanlarca, gercek hayatta öyle söylerler onlara attım taşı, böyle düsünen varsa şayet onlarında kafası yarılmıstır mesuliyet almıyorum.
05-24-2008 04:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şans Noktası vivienleigh 78 145,051 12-16-2019 08:07 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Ölüm Noktası (Pars Mortis) yükselenbaşak 14 50,261 02-08-2015 02:31 AM
Son Mesaj: say24
  Şans Noktası Genel Bilgiler yükselenbaşak 23 48,978 10-02-2012 04:46 PM
Son Mesaj: kayasran
  Boşanma Noktası Angel 4 20,686 06-04-2012 03:14 PM