Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ÖZDEĞER ve ÖZGÜVEN
Yazar Mesaj
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: ÖZDEĞER ve ÖZGÜVEN
akasya Yazılan:
neptunzz Yazılan:Akasya'ya ıthafen;

Degerli arkadasım guzel bır yaklasım ve yorumlama tebrık ederim ben begendim dogrusu pek ilgilisin astrolojıyle ne guzel devamını dilerim.
Harıtanda YOD açı kalıbının olması ve de bu kalıbın 2.evde yogunluk kazanması dıkkat cekıcı dedıgıne göre parasal konularda iflaslar ve büyük meblağlar görmussun vakti zamanında bunlar plütonun dönusumsel enerjısı olmakla beraber venus burcu olan terazinin de orda olması parasal ve maddi konularda cok fazla hareketlenmeyı ıfade eder plütonun 2.evde olması aslında onu dusurur bence ıflas görme sebebın belkı de bu cunku plüton 8.evın yani akrepin evını yönetır sende 8.evde koç olmalı ordan gecen transıt gezegen burayı tetıkler iflas günlerini bır kontrol et mumkunse daha iyi fikir edınebılırsın.
Venüsyen burc terazi 2.ev de ise;Kişinin öncü enerjısını ortaklıklar kurarak parasal,maddi olarak kendıne yarar saglamaya yöneltmesını gösterır ayrıca pluton burda olunca ıster ıstemez stresli durumlar olusacagını gerekırse zor kullanarak bu isteklere ulasmaya calısan bırı olabılır terazi de olan plüton 2.ev de para kazanma konusunda kendi basına inisiyatıf sahıbı olabılen patron olabılecek yönetımden sorumlu kişidir aslında butun kontrol kendısıne ait olsun ıster bunu tatlı sert dıle getırır.Hersey iyi hos gıttıgı zamanlarda plütonun dönusumsel anıden sıfıra ındırgeyen enerjısı ıstenmedık sonuclar ortaya koyabılır maddi alanda borclar ve iflas kacınılmazdır ama plüton yer altını sımgeler + venus parayı bu durumda bır gıder bir gelir dengelenme terazinin etkısıyle daima olacaktır dıye dusunuyorum umarım anlatabıldım gülücük

teşekkür ediyorum arkadaşım benim bulamadığım doğru kelimeleri sen bulmuşsun malum acemilik -tatlı sert -muhteşemsin kesinlikle böyleyim ve birde farkında olmadan yaptığım birşey karşımdakinin bilinçaltına müthiş bir baskı uyguluyorum tabii bu haritanın tamamıyla ilgili olabilir yani ben isteğimi belirtiyorum hayır cevabı alırsam anlayışla karşılarım ama nasıl oluyor bilmiyorum öyle bir enerji yayıyorum ki karşı taraf elindekini vermek için yalvarır durumuna düşüyor

aslında bende 2 tane yod var diğeri 3.evde burcum akrepte -güneş,uranüs,merkür-kavuşum bu hakkında da birşeyler söyleyebilirmisin bilgilenmem adına saol

Rica ederim,önemli değil şimdi soruna geleyim.YOD açı kalıbını en baştan belırtmekte fayda var,hayatta yürüdüğümüz ve başımıza bir zaman içinde gelecek kadersel bir yazgı gibi bir şey ifade etmektedır.hangi evler ve açılarla olusmussa o yönde fazla hareketlenme gözlenir bir nevi kişi istese de istemesede o açının dersini alıp çözmek zorundadır anlatabıldım umarım.
3.evde akrep burcunda güneş,uranüs ve merkür kavusumları güçlü bir sekılde analıtık,arastırmacı,sıradısı,bilinmeyen,yaratıcı,dini ve metafızıksel astrolojık ve fal vb konulara meraklı bir düsünce tarzını ve kişiyi gösterır.Kısaca bu manaya gelir akrepte olması tutku ile hırsla ve inatla kafasındakileri gerceklestırmeye calıstıgını ıfade eder degısım gerektıren dusunce ve davranıslar sancılı olur.
Diyorum şimdilik, sonra devam ederız gülücük
04-18-2008 03:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: ÖZDEĞER ve ÖZGÜVEN
Astroloji ve Özgüven

Astrolojik açıdan özgüven, kısaca hedefe ulaşabilme kapasitesi ve inancı olarak tanımlanabilir. Kişisel bütünlük ve kişinin kendine duyduğu saygı, olumlu düşünce ve iyimser gerçekçilik özgüveni oluşturan unsurlardır. Bu tanım kişinin kendini nasıl algılaması gerektiğinin de ipuçlarını veriyor bize… Eğer kendimizle ilgili iç resimler güçlü, canlı, parlak ve yetkinse özgüvenimiz tam demektir. Beynimizin her hücresi o canlı ve umutlu resmi taşıyacak ve bireyi olumlu davranışlara kanalize edecektir. Kendimize ait resimler, olumsuz, cansız, silik ise, biz, kırgın, zayıf, mutsuz, bağımlı ve yeteneklerini küçümseyen ve yakınlarımıza mutsuzluk veren, sonunda da herkesin uzak kalmaya çalıştığı kişiler oluruz.

Astrolojide, kişiler, geçmişleri ne olursa olsun değişebilirler ve kendilerini yine kendi doğum haritalarından aldıkları güçle yenileyebilirler. Hiç kimse mükemmel değildir ama hiç kimse de bütünüyle yetersiz ve zayıf değildir. Yapılacak tek şey; bu zayıf ve güçlü yanları doğru saptayıp, bir an önce kişiliğin güçlenmesini sağlamak ve olumlu, yapıcı bir yaşam modeline yönelmektir…
Yaşam hepimiz için sonsuz olanaklar sunan bir mucizedir. Bu mucizeyi canlı ve olumlu kılmak ise bizim şimdi üreteceğimiz, kendimizle ilgili yeni ve gerçek resimlere bağlı. Bu iç yolculuk; umudu, sevgiyi iyileştirmeyi, barışı içinde taşıyor. Sadece kendinize şunu sorun; “Ben bu harikulade ve eşsiz,benzersiz yolculuğa hazır mıyım?"

Özgüven nedir?
Özgüven; kendimiz ve yeteneklerimiz hakkında pozitif ve gerçekçi bir anlayışa sahip olduğumuz anlamına gelmektedir. Diğer taraftan, özgüven eksikliği ise; kendinden şüphe duymak, pasiflik, boyun eğme, aşırı uyum gösterme, yalnızlık, eleştirilere karşı hassas olma, güvensizlik, depresyon, aşağılık duygusu ve sevilmediğini hissetme gibi kavramlarla tanımlanabilir.

Özgüven Eksikliği Nasıl Gelişir?
Aşağılık duygusu, umutsuzluk gibi duyguları, genellikle evde, okulda veya işte yaşadığımız kimi olumsuz yaşam deneyimlerinden sonra ortaya çıkar. Örneğin, siz büyüme aşamasındayken, ebeveynleriniz size sağlıklı ve destekleyici bir çevre sağlayamamış olabilir. Size karşı çok eleştirel, talepkar ve/veya aşırı koruyucu olabilirler. Sonuç olarak, kendiniz hakkında olumsuz düşünmeye başlarsınız.

Aileden birini veya yakın bir arkadaşı kaybetmek. Örneğin: anne-babanızın boşanması, evinizden ilk kez ayrılıyor olmak (ailenizden ve arkadaşlarınızdan ayrı olmak), erkek/kız arkadaşınızdan ayrılmak
Başarısızlık, hayal kırıklığı gibi olumsuz olayları bir deneyim gibi algılamaktansa, bunların üzerinde fazla durmak
Kendini veya yeteneklerini çok acımasız bir şekilde eleştirmek
Olayların sonuçlarını, gerçekte olduklarından daha kötü bir şekilde değerlendirmek
Ailenizin ve arkadaşlarınızın, sizinle ilgili istek ve beklentilerini karşılayabilmek için çok fazla baskı hissetme ve bu durumun sizin kendi kimliğinizi geliştirmenize ve kendinize ait kararlar almanıza mani olması
Gerçekçi olmayan hedefler belirleme
Başarısızlık korkusu. Örneğin; bir dersinizden kaldığınızda, kendinizi bir dersten kalmış, iyi bir insan olarak düşünmektense, işe yaramaz ve başarısız biri olarak düşünmek

Özgüveninizi Nasıl Arttırırsınız?

Kendiniz hakkında olumlu düşünün
Gerçekçi olan ve beklentilerinizi karşılayan hedefler belirleyin. Makul seviyede hedefler belirleyin ki, böylece başardığınız şeyler, başta ulaşmayı düşündüğünüz hedeflerlere yakın olsun. Bu durum, özgüveninizi ve kendinizle ilgili memnuniyetinizi destekler. Psikolojinin öncülerinden William James şöyle der: “ Kendinden memnun olmak = Ne başardığımız / Başarmayı hedeflediğimiz şey ”
Bir şey başardığınızda kendinizle gurur duyun ve kendinizi ödüllendirin
Kötü veya üzücü bir şey olduğunda, olumsuz düşüncelerinizin farkına varın. Tamamen duygularınızla hareket etmek yerine, içinde bulunduğunuz durum hakkında mantıklı olarak düşünün
Zayıf taraflarınız yerine, güçlü taraflarınıza ağırlık verin. Belirli konularda, diğerlerine göre daha becerikli ve iddialı olduğunuzun ve hayatınızın her alanında mükemmel olmanın imkansız bir şey olduğunun farkına varın
Yaptığınız ve başardığınız şeyleri sadece şansa bağlamayın. Bunun yerine, kişisel başarılarınız için kendinizle de gurur duyun
Fikirlerinizi savunun. Diğer bir ifadeyle, başkalarının haklarını ihlal etmeden, kendi duygularınızı, düşüncelerinizi, inançlarınızı, ihtiyaçlarınızı, dürüst ve net bir şekilde ifade etmeyi öğrenin
Haklarınıza sahip çıkmayı öğrenin ve sizin için makul olmayan isteklere “hayır” deyin. Fikirlerinizi açık ifade edebilme konusunda alacağınız bir eğitim, özgüveninizin gelişmesinde size çok yardımcı olabilir
Yaşamınızda önemli olduğuna inandığınız sorunların bir listesini çıkartın. Daha sonra bunları iyileştirmenin veya değiştirmenin yollarını yazın. Bütün sorunlarınız tabii ki kolay ve hızlı bir şekilde çözülemez ama hemen harekete geçebileceğiniz bazı alanlar da olacaktır
Özgüveni İyileştirmek için Hatırlanması Gerekenler;

- Kötü şeyler yerine iyi şeylere ağırlık verin
- Kendiniz hakkında olumlu düşünün
- Deneyimlerinizden ders çıkartın
- Gerçekçi hedefler belirleyin
- Cesaretli olun
- Öğrenmeye devam edin
- İşe yarar şeyler yapın
- Basitliğe önem verin
- Değişimi hoş karşılayın

Sonuç olarak, çevrenizdeki insanları gözlemlerseniz, yaşamın kader kurbanları ile dolu olduğunu görebilirsiniz. Siz de onlardan olmayı seçmeyin. Mutluluk tesadüfler sonucunda elde edilmez, edilse bile çabuk kaybolur. O da diğer her şey gibi emek ve çaba ister. Mutlu insanlar, kendilerini geliştirmek için çok çabalamış, ciddi yaşam sınavları vermiş kişilerdir. Ve doğal olarak şükran duymayı, yaşama teşekkür etmeyi de bilirler.
Kuşku, korku, kuruntu, aşağılık komplekslerinin tümü özellikle de başarıyı hak etmeme duygusu gibi engeller güvenin oluşmasını önler. “Yeni bir işe başlamak istiyorum” gibi olumlu bir düşünceyi, “Yok, ben asla başaramam” şeklindeki olumsuz düşünce keser. Böylece biz bir ileri iki geri adım atarak, o işe ait enerjiyi boşa harcamış olduğumuz gibi, güvenin sarsılması konusunda da kendi kendimize zarar vermiş oluruz.

astroset

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-17-2008 05:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

2. ev bula bula Saturnu bulmus. Saturn gunese ucgen aci yapmis olabilir, evet. Ama ay ve merkure kare, marsada zit aci yapmis. Saturn bulundugu eve kisitlamalar getirmekle kalmiyor bende, acilarida var.
Duygularimi gosterememem (ay), dusuncelerimi soyluyememem (merkur), kolay kolay harakete gecememem(mars). Bunlarin nedenide ozguven eksikligi, yani saturn.

2. evimde balik var. Baligin yoneticisi neptun 12. evde ve gunesle zit aci yapmis. Burdada ozguven ve ozdeger yollari tikaniyor.

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
08-01-2010 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Benim ikinci evimde venüs var aslan burcunda. Venüs kare marsla, sextil satürnle, üçgen neptünle. Ayda 6. evde oğlak burcunda güneşle üçgen, merkürle kare, neptünle kavuşum yapmış. Venüs 2. evde çok şükür maddi konularda sıkıntım olmadı ama aslan olması sanırım harcamalarımı biraz arttırıyor. Kendime güven konusunda erken yaşlarda çok problem yaşadım bu konuda kendi gölgesinden korkan insan misali gibiydim kendi kendime karar vererek bu problemi nispeten büyük ölçüde aştım. Aslında doğumumdan bu ilkokul başlarına kadar gayet aktif hiç çekinme vs olmayan bir çocukken sonrasında aşırı bir çekingenlik başladı bilmiyorum neden. Üniversite yılllarıma kadar bunu aşamadı daha doğrusu mesleğime başlayıncaya kadar. İnsan zamanla değişiyor demekki.
08-06-2010 11:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(08-06-2010 12:25 PM)Sniper Yazılan:  
(08-06-2010 11:57 AM)Messa Yazılan:  Benim ikinci evimde venüs var aslan burcunda. Venüs kare marsla, sextil satürnle, üçgen neptünle. Ayda 6. evde oğlak burcunda güneşle üçgen, merkürle kare, neptünle kavuşum yapmış. Venüs 2. evde çok şükür maddi konularda sıkıntım olmadı ama aslan olması sanırım harcamalarımı biraz arttırıyor. Kendime güven konusunda erken yaşlarda çok problem yaşadım bu konuda kendi gölgesinden korkan insan misali gibiydim kendi kendime karar vererek bu problemi nispeten büyük ölçüde aştım. Aslında doğumumdan bu ilkokul başlarına kadar gayet aktif hiç çekinme vs olmayan bir çocukken sonrasında aşırı bir çekingenlik başladı bilmiyorum neden. Üniversite yılllarıma kadar bunu aşamadı daha doğrusu mesleğime başlayıncaya kadar. İnsan zamanla değişiyor demekki.

harita değil ama söylediklerin aynı bengülücük ilkokul ve öncesi dönemde tam bi Yaydım saf ve delice bi özgüven sahibi Yay..o kadar rahattım ki..konuşmadığım, karışmadığım, işine burnumu sokmadığım insan yoktu..sonra tüüüm özgüvenimi kaybettimgülücük hatta korkağın teki oldum çıktım..tabi çocukluk döneminde bilinçaltımıza depoluyoruz zamanla ortaya çıkıyo negatif özellikler...

ben bunun 12.evle ilgisi olduğunu düşünüyorum.12.evi dolu insanlarda çok sık rastlanan bir durum.sen de akrep etkilerinin altına girmişsin.bende satürn etkisinin altına girdim.
küçükken lider ruhlu ve aşırı özgüven sahibi bir insandım.jupiter ve koç potansiyelllerim 12.eve gömülmemişti.insanları ben toplar çekip çevirirdim.sonrasında tam bir içe kapanma süreci yaşadım.

ancak , alkollüyken bu yönlerim açığa çıkar .aşırı neşeli ve eğlenceli dışa dönük bir insan olurum.
, alkol alıp giden arabanını camından sarkıp vuvuzela falan çaldığım olmuştu.benim ciddi halimi bilenler şaşırımıştı.bunun gibi daha çok soytarılıklar yapaıyorum. hehee

özetle 12.ev şişede durduğu gibi durmuyor :D
08-06-2010 12:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(08-06-2010 12:39 PM)Sniper Yazılan:  yani bana alkol al diyosun =) teşekkür ederim çok faydalı bi tavsiye =)))

hehee

eski neşeli haline dönebilirisn. bir kereden bir şey olmaz.alkol kötülüklerin anası olsa da , analar başımızın tacıdır dil çýkarma
08-06-2010 12:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
anaksunamu Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

12. ev kaza zedelerinden biride benim tabi önceden bunu bilmiyordum utandým şimdi anlıyorumki 12. evimin bana getirisi bu tüm düşüncelerimi yapmak isteyipte yapamayıp bastırdığım duygularımın tek sebebei 12. evimdeki gezegenlermiş çok kýzdým

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r...opo=1&ast=
KONUŞSAM DİLİM YANAR,SUSSAM KALBİM
08-06-2010 03:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Çocukken insan nötr durumda bazı potansiyellerle dünyaya geliyor. İllaki hepimizde biraz kötü huy tabiat birazda iyi huy vardır. Bu potansiyellerin kendini göstermesi bulunulan ortamla şekilleniyor. Bir insan suç işleyen bir aile içinde dünyaya gelmiş olabilir ama özünde yalanı asla sevmeyen biridir gerçektende hayatında buna dikkat eder bunun yanında öfke şiddet eğilimleri olabilir. Çok iyi bir aile ortamında dünyaya gelen bir çocuk özünde misal yalanı barındırabilir ama cömertlik gibi bir huyda vardır. Özünde var olanları aile çevre geliştirir ya da bastırır. 7 9 yaşlarındaki çocukların salt kendilerinin değil özlerindeki potansiyellerin çevre etkisiyle harekete geçmesi olarak görüyorrum. İnsan doğuştan gelen eğilimlerinden akıl baliğ olana dek ne hukuken ne dinen sorumlu. Yapılan eylemden onunla bakmakla yükümlü kişiler sorumlu çünkü onların görevi çocukta var olan potansiyelleri bulup olumlu yönde geliştirmeleri düzeltmeleri. Dolayısıyla çocuk akıl yeteneğini kullanana kadar öz itibariyle masumdurlar. Ne yapsalarda onların sorumluluk sahibi olamazlar.
08-06-2010 03:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aries86
Kayıtsız

ben çocukken yanlış birşey söyleyip aptal konumuna düşmekten çok korkardım bildiğimide söyleyemezdim...derslerde yanımdakine söyletirdim....amma velakin her seferinde dayak yememe rağmen erkeklere sataşıp " ben seni döveeeeriiiiiiim" deme cesaretini her zamn göstermişimdir...gülücük bu sefer kesin dövecem gücümü topladımm simdi-kızdım
06-21-2011 10:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

arkadaşlar bu başlıkdan anladığımız, özgüven; 2.ev ve 2. evi ilgilendiren açılarla alakalıdır.. ??

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
06-21-2011 11:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir