Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.95 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amy Lee
Yazar Mesaj
yükselenbaşak
Kayıtsız

Amy Lee
yıldırım2020 Yazılan:yay burcu ; güneş-merkür-neptün üçlüsü yay burcunda kavuşum yapıyorlar. neptün etkisi ona balık kızlarının hülyalı bakışlarını vermiş. merküre de dokunan neptün ses güzelliği vermiş. doğum saatini bilmiyoruz ancak bu üçlü , yükselenine yada 10.evine olumlu açı yapıyordur diye düşünüyorum.
ay burcu yengeç yani aslında göründüğünden daha duygusal biri.
ay açılarını iyi görmüyorum yani bu kızın duygusal hayatı sorunlu olabilir.
ay-plüto karesi ; ay-venüs-jüpiter T karesi...
venüs burcu kova. sosyal imajına bakınca haritada venüs kovası önemli evlerden birinde olabilir diye düşünüyorum.
ayrıca venüs - mars 120 derecelik olumlu açısı o'na cazibe ve sanat konusunda yetenek veriyor , şans veriyor...
genel bi yorum yapmam gerekirse ; güzelliğinin , başarısının ve zekasının sol alt bölümünde bi yerde ''kırılgan'' bir kalp var diyebilirim...
bu sene kışa doğru yay burcunda ilerleyen jüpiter amy lee'nin güneş-merkür-neptün üçlüsüne dokunacak. iyi değerlendirirse bu sene sonunda çok iyi işlere imza atabilir. tabii ; jüpiterin rahatlık ve şımarıklık tuzağı verebileceğini de hesaba katmalıyız. nasıl değerlendireceği ona kalmış.
yeni bir süper albüm çıkarmasını temenni edelim
04-08-2007 05:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yükselenbaşak
Kayıtsız

Cvp: Amy Lee
yıldırım2020 Yazılan:ay burcu yengeç yani aslında göründüğünden daha duygusal biri. ay açılarını iyi görmüyorum yani bu kızın duygusal hayatı sorunlu olabilir.

KESİNLİKLE DOĞRU!!! Öyle ki ölen kedisine bile şarkı yaptı Amy :D Sevgilisinden ayrıldı ona da şarkı yaptı... Aynı zamanda 3 yaşında ölen kız kardeşi için de şarkılar yaptı ve yapmaya devam ediyor. canımsın yaa bu kızda neptün ve ay etkisi olduğunu ilk şarkısından itibaren anlamıştım çok duygusal :( , neden yay olduğuna bir türlü inanamadığımı şimdi daha iyi anlıyorum...
04-08-2007 05:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sirra Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Amy Lee
Ay burcu özellikle bayanların hariştasında çok etkili.Burcu yay da olsa Ay burcu yengeç işte.Benim de akrep:(

Bilgi Güçtür
12-26-2007 07:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

[Resim: 12791.jpg]
Bende bu kızı bir bakışlarından bir de her parçasında kurtarılma kelimesi geçmesinden balık sanırdım, yay ama yine de neptünyenlik var gibi, hep bir kurtarıcı bekleme...
06-27-2011 10:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

batı müziğiyle pek ilgilenmediğim için batı kökenli grupların, isimlerinden fazlasını bilmiyorum dersem yalan olmaz. ama amy lee, bir zamanlar ülkemizde fırtına estirirken televizyonda dönen kliplerini değiştirmediğimi hatırlıyorum. onda beni çeken bir şeyler, bir sıcaklık hissediyordum.

biraz önce marskovasının eklediği haritaya bakarken tamam dedim... bizim neslin bildiği müzisyenlerin neptünü yayda. (aşağı yukarı 14 sene kalıyor bir burçta) ve onun merkürü, neptünle birleşiyor. bildiğim bütün merkür-neptünler yayda kavuşuyor. ve hepsinin ortak özelliği "yazıyor olması". vikipediden baktım yorumculuğunun dışında söz yazarlığı da var mı diye... varmış..

ve bu merkür-neptünlerin bir ortak özelliği de klasik müziği sevmesi(tabi bu bizde sanat müziği oluyor. ama halk müz. de katabiliriz). o da kendi ülkesinde klasik müzik eğitimi almış.

bir de şu var. ay yengeçlerin, geçmişlerinde(çocukluklarında) travmatik kayıpları, ölümleri oluyor. (benim bildiklerim) onda da varmış.

sanıyorum ki sevdiğim sanatçılaın arasına o da eklenecek. onun hakkında bilgi paylaşan herkes için teşekkür ederim alkis yoksa sanatının kokusundan ömür boyu bihaber yaşayacaktım.

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
06-29-2011 01:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Evanescence çok iyiydi ya :D yaptığı müziği seviyorum lisedeyken çok dinlerdim hehee
burcu yay ( gamzesi var :D ), venüsü kova olmasına şaşırmadım açıkçası özgür ve sıradışı bi tarzı var ve ay yengeç su etkisi olmazsa olmaz gülücük
yüksleni ne olabilir acaba kova gibi geldi, venüsü ile kavuşumda olabilir gülücük cool bi havası var...
06-29-2011 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Alıntı:burcu yay ( gamzesi var

Gamze yaylamı ilişkilendirilir ?
06-29-2011 01:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(06-29-2011 01:43 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
Alıntı:burcu yay ( gamzesi var

Gamze yaylamı ilişkilendirilir ?

kesin denemez ama yay burçlarında çok rastladım kendim de dahil...
bide yayların doğal saf bi gülümselemeleri vardır bu hatunda da var cool olsa bile arada kendini ele veren bi gülüşü var gülücük
06-29-2011 01:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

gamzeyi bende ilk defa duyyorum.. ama yaylarin sans disleri oldugunu okumustum ve bendede var onlardangülücük))gözkýrpma

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
06-29-2011 02:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

vikipedi'de şöyle bir yazı var:

Dava [
1 Aralık 2005 tarihinde eski Evanescence menajeri Dennis Rider, Amy Lee ile aralarında olan kontrata Lee'nin uymayıp, Rider'ın görevine erken son verdiği için 10 milyon dolarlık bir dava açtı. Rider grup ile üç albümlük kontratı olmasına rağmen bir albüm sonra görevine son verildiğini söyledi.

yahu dedim ay yengeç ve merkür-neptün biri "savuma" durumundadır. "bir" zarar görmeden ipleri koparmaz.(hatta iki-üç-dört...) ama altında şöyle yazıyordu:

Sonrasında, Amy Lee de karşı dava ile buna görevi kötüye kullanma,cinsel taciz ,görevi özenle yapmama,iş toplantıları sırasında sarhoş olma ve bazı diğer iddaaları gerekçe göstererek karşılık verdi. Ayrıca davada Rider'ın Amy Lee'nin kariyerini ve işini tehlikeye soktuğunu, kendi çıkarları için Lee'nin işini kullandığı iddia edildi. Bundan başka, Rider'ın Amy Lee'nin kartı ile karısından gizli olarak metresine hediyeler aldığı da davadaki iddialar arasında yer aldı.

dava sonucu ne bilmem ama lee'ye inanıyorum gülücük kredi kartını kesin vermiştir. :D manyaqq

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
06-29-2011 02:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir