Değerlendir:
  • 36 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Evlerde
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Satürn Evlerde
Rica ederim sevgili Lilyumgülücük

Revenge Yazılan:benimde satürnüm 12. evde ve yengeçte açılarıda pek güzel değil simdi-kızdım bana ne gibi etkileri olabilir acaba?

Açılarına bakmadım ama 12.evde'ki Yengeçte'ki Saturn sana,Genellikle yalnız olabilirsin bu senin isteğinle de olabilir isteğin dışında da olabilir,olumsuzluklar karşısında hemen gerilebilir,her şey'e kolaylıkla inanabilirsin,en küçük bir sorun karşısında hemen umutsuzluğa kapılabilirsin.Çok duygulu,merhamaetli,iyi niyetli,sevecen biri olabilirsin, başkaları belki kendinden emin,deneyimli,hiçbir şey'e aldırmayan biri olarak görebilirler seni ama bu görünüşün kendini korumak içindir.Çok çalışma ve sabrınla birlikte yaratıcı konularda başarılı olabilirsin açılar da destekliyorsa.Gereksiz,önemsiz korku ve endişelerin olabilir.hapis veya akil hastanesine gitme korkun olabilir,anne yada babana bakmak zorunda kalmış olabilirsin yada öyle bir durumun olabilir ve bu durum kişisel gelişimini ihmal etmene neden olabilir,duygularını bastırabilirsin,günlük hayatta donuk ve sevdiklerinle arana sınır koyabilirsin,sevgi konsunda duyarlısın ama duygudan yoksun bir görünüm sergileyebilirsin, düşmanların olmadığı halde düşmanın varmış gibi düşünebilirsin, yardıma muhtaç olanlara yardım etme isteği olabilir,var olan psikolojik porblemeleri yok sayabilirsin ve durum ilerde daha büyük sorunlar yaşmaya neden olabilir.
08-06-2009 06:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

sessizgidiş Yazılan:peki sevgili lavinya 1.evdeki kova bi satürn için neler söyleyebiliriz.burdaki satürn ün baskı vereceği kanısındayım ama kovayla nasıl bütünleştireceğz satürnü

sessizgidiş ,

Satürn hangi burçta ve hangi evdeyse , o hayat alanlarında azmederek birşeyleri geliştirmek durumundayız.
yani Satürn alanları önümüze engeller çıkarılan ama bu engelleri aştıkça güçlendiğimiz ve olgunlaştığımız ( başarılı olduğumuz ) konulara işaret edecektir.

Satürn Kovada , farklılığını ve fikirlerini ifade etmek konularında hayatın ilk zamanlarında sınırlamalara işaret edebilir.
belki özgürlük konularında kısıtlanmışlık hissedilebilir.

oysa zamanla ve çabayla farklı olmak , fikirlerini ifade etmek , bilgiye ulaşmak , teknolojiyle bağlantı kurmak , özgürlük kazanmak vb. gibi Kovaya has konular disipline edilecek ve geliştirilecektir.

08-06-2009 11:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

sessizgidiş Yazılan:peki sevgili lavinya 1.evdeki kova bi satürn için neler söyleyebiliriz.burdaki satürn ün baskı vereceği kanısındayım ama kovayla nasıl bütünleştireceğz satürnü

Denge ve dengezislik arasında kalabilirsin,
Kendini anlatman zor olabilir,çekingen,disiplinli olabilirsin,dışardan sert ve sağlam bir yapın varmış gibi görünebilir.Soğuk gibi görünsende yardım etmeye her zaman hazırsındır,gösterişi sevmezsin,mantıklı,adaletli,sorumluluk sahibi biri olabilirsin.Çocukluk,bebeklik yılların zorlu geçmiş olabilir,doğumun zorlu olmuş olablir,hak ettiğini elde etmek için çok çalışıp adını duyurmak ve kendini güvende hissetmek isteğin olabilir,insanlara karşı güvensi olabilirsin,para konularında dikkatli olabilirsin,bunalım,hoşnutsuzluk,kararlılık,ciddilik görülebilir. Çevrendekilere mantıklı tavsiyeler verebilirsin,duygu yerine mantığınla hareket etmeyi istersin,suçluluk hissi olabilir.Yaptığın işi iyi yapmaya çalışırsın,kendini baskı altında,sürekli eleştiriliyor hissedebilirsin.Konuşmaların etkileyici,anlamlı olabilir ve bu sayede istediklerini yaptırabilirsin,çevrende çok fazla insan olsa bile kendini yalnız hissedebilirsin,Kişisel güvensizliğin olabilir bu da kendini ifade etmende xorluk yaşmana neden olabilir.Biraz eski ve muhafazakar düşüncelerin olsa bilr kendine özgü pratik düşüncelerin de olacaktır.Tartışmalarda biraz inatçı davranabilirsin.
08-06-2009 11:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Satürn Evlerde
Late-goodbye Yazılan:Yıldırım abi kısa bir yorumda ben alabilirmiyim? (Merak ettim doğrusu)
Saturn 3.evde oğlak burcunda.

Satürnü değerlendirirken , şu yaklaşım yanlış olmayacaktır ;

hangi burçtaysa ve evdeyse o alanlarda gecikmeler , kısıtlanmalar , zamanla ve çabayla kazanılan başarılar , düzenlemeler ve olgunluk..

Oğlak burcunda , başaramama korkusu ön planda olabilir yada hayata ciddi yaklaşımlar sözkonusu olabilir ve de başarıya adım adım ulaşmak ve istikrarı korumak gibi özellikler görülebilir.

3.evde ki Satürn ilk etapta iletişim ve öğrenme gibi konularda gecikmelere-tutukluğa işaret edebilir. zamanla bu konularda gelişmeler görülebilir.

ancak şunu belirtmeliyim , 1989-90 civarında Satürn Oğlak burcundayken doğanların istisnai durumu olabilir çünkü Uranüs ve Neptün gibi kollektif gezegenleride Oğlak burcunda görüyoruz.

08-07-2009 04:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Satürn Evlerde
ariess Yazılan:benımde saturnum 3.evde akrepte . Admınım ben geçmı ogrenıyorum sımdı :D vardı bı salaklık zaten sayende onuda anladım teşekkurlergülücük)

o ne demek şimdi ,

einstein'da öğrenme konusunda gecikmeler yaşamış ( Satürn-Merkür kavuşumu ) ,

şahsen ben Satürn Başak olarak tamir , bakım , onarım gibi el becerisi gerektiren konularda pek iddialı değilimdir ,

vb. örnekler çoğaltılabilir.

Sende Akrep ve 3.ev konularını , zamanla ve çabayla geliştireceksindir tabii ki.

08-09-2009 01:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

almira Yazılan:Lavinya benim satünümün açıları nasıl sence ?
Almiracığım sorun Saturn'le ilgili olduğu için buraya yazıyorum cevabı.

Saturn 9.evde ve Akrep burcunda venus'le 60,ay'la quintil açı yapmış ve birde vertex ile sextile açı yapmış fakat vertex hakkında pek fazla bilgim olmadığı için onun hakkında bir şey yazamıyorum.

Düşüncelerin kendine özgüdür,düşüncelerinde ısrar edebilirsin,sırlarını,duygularını çok fazla açıklamayı sevmeyebilirsin,olayları çabuk kavrayabilirsin,iraden de güçlü olduğu için istediğini elde edebilirsin.Olgun ve bilgili olabilirsin bunun yanında kendini beğenmişlik görünebilir,çevrendekileri kolay etkileyebilirsin,duygularını kullanmaktansa mantığını kullanmayı tercih edebilirsin,edebiyat,bilim,felsefe,eğitim konuları ilgini çekebilir,öğrenmeye hevesli,meraklı bir yapın olabilir,ciddi işlerde bile eğlenceli bir yön bulmayı başarabilirsin,kendi kusurlarını bilirsin,yeteneklerin sayesinde huzur ve mutluluk hep seninle olabilir,zamanla iyi bir konuma gelip başa geçebilirsin sevdiğin işte,sorumlulukların fazla olabilir,iyi bir gözlemci olabilirsin,yolculuklara çıksan bile sevdiklerinden fazla uzaklaşmayı istemeyebilirsin.Yaratıcılığın yanlız kaldığın zamanlarda daha çok ortaya çıkabilir,başarılı kişileri izleyerek,çalışmalarını inceleyerek kendin için yeni yöntemler,yeni kavramlar geliştirebilirsin.Ailen yeteneklerinin ortaya çıkması için seni yönlendirmiş olabilir,çevreye karşı,ailene karşı kendini ispat etmek,başarılı olacağını göstermek isteyebilirsin.
08-19-2009 05:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Satürn Evlerde
Off bu saturn beni oldurecek. Uzun zamandır da sırrını cozmeye çalişiyorum.Saturn hakkaten oğreticiymiş onun sayesinde astrolojiyi derinlemesine oğreneceğim sanırım verygood.

saturn 5.evimde yay burcunda hemen yanında yine yay da uranus var hemen diğer yanında da oğlakta neptun var.

Aslında guneş boğa yukselen aslan ay aslan olarak kendime guveniyorm ama bu saturn sanırım 5.evde beni biraz guvensiz yapıyor.9.evde koçta jüpiter venus kad. var aslında neşeliyim ama sanki saturnden dolayı sevilmediğimi düşünüyorum.

En çok merak ettiğim 5.evdeki bu saturn ve oluşan stelyum ve cocuk durumunu nasıl etkiler.Ben baskıcı anne olmak istemiyorum cok rahat buyudum gerçi zmn zmn boğa oluşumdan cocuklar uzerinde hakimiyet kurarmıyım diye düşünmüyor değilim ama en son istediğim şey.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
06-24-2010 03:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(06-24-2010 04:11 PM)arzu Yazılan:  5.evde satrünü olanlar mutsuz kişilerdir diye okumuştum..tabi tek bi şeyle yapılamz belki bi yorum ama öle okumuştum..benim de 5. evde moda ..

satürn bulunduğu yeri ciddileştirdiğinden , hayattan keyf almakla ilgili bir alanda, mutsuzluk vermesi normaldir.kişi kadük kaldığındfan , gerçeklkeştirme stresi yaşıyor.oysa, bazı alanlar spontane gelişir.özellikle ateş evlerinde.
örneğin ; bir çocuğu alıp günün belli satlerinde eline oyuncak vererek oyna dersen, çocuk sıkılır oynayamaz.satürnün beşinci evdeki yapısı tam bu örnekteki gibidir.

satürnle ilgili yazılar var.bulursam , linkini atarım.

ancak, ateş ve su evleri ve ateş ve su burçlarında satürn zorlanıyor.topraksı mantığını , bu evlerde işletmesi çok zor hale geliyor.
06-24-2010 06:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(06-24-2010 07:30 PM)Vena Yazılan:  
(06-24-2010 03:27 PM)Moda Yazılan:  En çok merak ettiğim 5.evdeki bu saturn ve oluşan stelyum ve cocuk durumunu nasıl etkiler.Ben baskıcı anne olmak istemiyorum cok rahat buyudum gerçi zmn zmn boğa oluşumdan cocuklar uzerinde hakimiyet kurarmıyım diye düşünmüyor değilim ama en son istediğim şey.

Annelikle ilgili 5.eve bakılmasına gerek yok, dürüst olmayı tercih ederim; Plüto etkilisiniz üstelik Güneş ve Ay sabit burçlarda yükselenin aslan olması da Güneş'i güçlendiriyor ve Güneş'in tepe noktasında olması da... Sivri dilli olabilirsiniz, hükmetme isteğiniz olabilir, Mars ikizler olduğundan tepkileriniz kendi sabitliğinize göre daha kolay ortaya çıkabiliyordur bu hem olumlu hem olumsuz olabilen bir durum; kin tutma, içe gömme potansiyelinizin ( sabit etki ) azalması iyi etki ama Mars'ın hem Satürn hem Uranüs ile zıtlığı var, Satürn burada sizdeki sabitliği arttırır Uranüs ise enerjinin dağıtımını ama ikizler ile beraber düzensiz, ani dağılıma da sebep olur... Yani baskıcı bir anne adayı olabilirsiniz evet ama bu 5.ev ile alakalı değil, kendinizi incelediğiniz, anladığınız ve başkalarını da anlamaya çalıştığınız, dinlediğiniz sürece olumsuz potansiyellerin önüne geçersiniz.

Çok teşekkur ederim vena, hepsi yerinde tespit sivri dilimden hiç hoşlanmıyorum artı ateş elementleri de haritamda yoğunlukta biraz patavatsızlıkta katıyor.Aslında 5.evdeki saturn'e ben cocuklarla ilgili sıkıntı diye okuyup bu açıdan bakmiştim ama kendimi o kadar eleştirmeye alişmişim ki sorunun cocuklardan değil de benden kaynaklancağını düşünüp direk annelik uzerine yazmişim.

Başkalarını her zmn dinliyorum, bu ister uzun suredir tanıdığım biri olsun ister yeni tanıştığım biri.İnsanlara yardım etmeyi cok seviyorum etrafımda mutsuz insan olması beni de uzuyor.Bunda jupiterin parmağı var sanırım o da kendi doğal evinde.Kendi burcunda olması mı yoksa doğal evinde olması mı daha guclu kılar bir gezegeni?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
06-29-2010 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(06-29-2010 03:07 PM)Moda Yazılan:  
(06-24-2010 07:30 PM)Vena Yazılan:  
(06-24-2010 03:27 PM)Moda Yazılan:  En çok merak ettiğim 5.evdeki bu saturn ve oluşan stelyum ve cocuk durumunu nasıl etkiler.Ben baskıcı anne olmak istemiyorum cok rahat buyudum gerçi zmn zmn boğa oluşumdan cocuklar uzerinde hakimiyet kurarmıyım diye düşünmüyor değilim ama en son istediğim şey.

Annelikle ilgili 5.eve bakılmasına gerek yok, dürüst olmayı tercih ederim; Plüto etkilisiniz üstelik Güneş ve Ay sabit burçlarda yükselenin aslan olması da Güneş'i güçlendiriyor ve Güneş'in tepe noktasında olması da... Sivri dilli olabilirsiniz, hükmetme isteğiniz olabilir, Mars ikizler olduğundan tepkileriniz kendi sabitliğinize göre daha kolay ortaya çıkabiliyordur bu hem olumlu hem olumsuz olabilen bir durum; kin tutma, içe gömme potansiyelinizin ( sabit etki ) azalması iyi etki ama Mars'ın hem Satürn hem Uranüs ile zıtlığı var, Satürn burada sizdeki sabitliği arttırır Uranüs ise enerjinin dağıtımını ama ikizler ile beraber düzensiz, ani dağılıma da sebep olur... Yani baskıcı bir anne adayı olabilirsiniz evet ama bu 5.ev ile alakalı değil, kendinizi incelediğiniz, anladığınız ve başkalarını da anlamaya çalıştığınız, dinlediğiniz sürece olumsuz potansiyellerin önüne geçersiniz.

Çok teşekkur ederim vena, hepsi yerinde tespit sivri dilimden hiç hoşlanmıyorum artı ateş elementleri de haritamda yoğunlukta biraz patavatsızlıkta katıyor.Aslında 5.evdeki saturn'e ben cocuklarla ilgili sıkıntı diye okuyup bu açıdan bakmiştim ama kendimi o kadar eleştirmeye alişmişim ki sorunun cocuklardan değil de benden kaynaklancağını düşünüp direk annelik uzerine yazmişim.

Başkalarını her zmn dinliyorum, bu ister uzun suredir tanıdığım biri olsun ister yeni tanıştığım biri.İnsanlara yardım etmeyi cok seviyorum etrafımda mutsuz insan olması beni de uzuyor.Bunda jupiterin parmağı var sanırım o da kendi doğal evinde.Kendi burcunda olması mı yoksa doğal evinde olması mı daha guclu kılar bir gezegeni?
venaya sormuşsun ama bende bilfdiğim kadarıyla cevaplayım.
bu klasik astrosolojinin ilgi alanı bence.

ama kendi burcunda olması daha güçlü kılar.
aslında klasik astroloji daha net cevaplar verir.asaletler vs.

gezegenler , kendi burçlarında olduğu zaman , olması gereken ifadesini bulurlar verygood
06-29-2010 03:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Kısıtlanma - Ödül Hades 26 50,065 03-30-2020 07:12 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı) Angel 61 90,829 09-02-2018 07:07 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Satürn Gerilemesi Angel 12 24,906 04-17-2018 01:11 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Satürn yükselenbaşak 71 93,954 04-17-2018 12:59 AM