Değerlendir:
  • 55 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jüpiter Açıları
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Jüpiter Açıları
esraa1 Yazılan:jüpiter 9.evde özelikle deniz kenarı yolculugunu tercih etme sebebidir..benim jüpiterim aslanda 8.evimde esten dolayı miras vs..diye bılıyorum ama zorlayıcı acılarım var jüpiter 90 günes,jüpiter 90 venüs güneste venüsde akrep 11.evde..güzel acılarımda jüpiter 120 merkür jüpiter 120 mars jüpiter 120 asc ve jüpiter 120 ıc bu acılarla ilgili yorumunuz varmı?

Jüpiter 8. evde ve Aslan burcunda;

Gizli olan şeyleri keşfetmeyi seven biri olabilirsin. Özsaygısını hiç kaybetmeyen En şiddetli, zorlu günlerinde dahi güçlü bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyebilirim. Güneşten gelen kare açı; yaşadığın problemleri bazen gözardı etmeye çalıştığını gösterir. Sevecen, yardımcı olmayı seven, hoşgörülü bir kişisin esraa1.Venüsten gelen açı sana bazen ciddi bir ego verir. Merkür 120lik açı iyi bir eğitim hayatı verir. Aceleci bir yapın olduğunude söyleyebiliriz. Marsal olan hoş açı; doğr zamanda doğru şeyler yaptığının göstergesi olabilir, ilerinde zamanlamyı iyi tutturan birisn diyebilirim. ASC den gelen hoç açıda amaçladığın şeyer varsa sonucunda başarılı olacağını gösteriyor.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-10-2008 02:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

esraa1 Yazılan:tesekkür ederim byhan haklısın kendimde en sevdiğim özellik güclü olmam özellikle manevi alanda ıyı-kötü ne yasıorsam en korktugum sey gücümü kaybetmek bu arada venüs 11.evimde geri gidiyor arkadaslık alanını temsil eder ya 11.ev maalesef heralde venüsün bu evde geri gitmesinden dolayı fazla arkadas hayatıma kabul edemıyorum

Rica ederim esraa1, venüs geri harekette sana yalnızlık duygusu verebilir. ve içinde duygusal karışıklıklar yaşayabilirsin, bu yüzdende arkadaş seçiminde bocalamalar olabilir. Sevilmeme korkusuda yaratır Venüs, sende bu duygu varmı bilmiyorum ama iç çelişkiler yaşayabilirsin o yüzdende, arkadaş çevren az olabilir belki.

MEVLANA
[i]
09-10-2008 02:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Beyhan Yazılan:Jüpiter Boğa burcunda 12. evde;

Aprilios sana ne zaman yorum yapsam karşıma hep Boğa burcu çıkıyorgülücük
Koruyucu bir özelliğin var. Mutluluğa, sosyalliğe, değer vermesini bilen birisin diyebilirim. Marsal olan kare açı bazen olmayacak beklentiler içine girmene sebep olabilir. Sessizlik içinde mutlu olabilen, bilinçaltı zengin birisin. Dış dnyadan uzakta içsel sesini dinleyerek yaşamın anlamını arasın. İnasanları koruyucu bir özelliğindende söz edebiliriz.Jpiterin MC ile yaptığı kare açı, boğadanda geelen bir özellikle maddi güvenliğin senin için önemli olduğunu söyleyebiliriz. MC sabırsızlık veriyor Boğada sabırgülücük bunları dengeleyebilen birisin. İkna kabiliyeti yüksek bir aradaşımızsıngözkýrpma

Öncelikle süratin ( : ve alakan adına çok teşekkür ediyorum Sevgili Beyhan.

Ve evet, benim de kendimle ilgili bakıp gördüğüm hemen hemen yerde Boğa burcunun varlığı söz konusu...

Marsal kare'nin getirisi olan, olmayacak beklentiler içine girme kısmını; ben, hayal dünyası fazlasıyla geniş olan birisinin aleyhine işleyen fonksiyonu olarak görüyorum...

Ki sen de cümleni, bilinçaltı zenginliğine bağlamışsın zaten (;

Son derece isabetli bir açılım olmuş her zamanki gibi, tebriğe değer.

09-10-2008 02:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

mislina Yazılan:Beyhan rica etsem benimde jüpiterime bakabilirmisin 5 evde

mislina senin Jüpiterin 5. evde, Kova burcunda ve genel açılarında olumlu;

Hayattan, aşktan, sanattan zevk alan birisin. Aşkta şanslı biri olabilirsin. Bazen eleştiriye dayanamayan bir tavır içinde olabilirsin. Özgür ruhlu, insan haklarına önem veren biri olabilirsin. Satünden aldığın akre açı, bazen kendini başkalarından üstün görmene sebep olabilir. Sınıf ayrımına karşı olan bir yapında olabilir. Yani insanları sınıflara ayırmak yerine herkesi eşit kabul etme özelliğiden söz edebiliriz. jüpiter Satürn Karesi aynı zamanda kendine olan güvenin ile alakaalı çelişkiler yaşayabileceğini ifade eder. Venüsten gelen 120lik açı; yaşadığın sorunlarda herşeyin düzeleceğine olan inancını ifade eder. Karamsar biri olmayabilirsin yani. Birde Jüpiterin MC ile yaptığı 120lik aıya baktım. Bu açı, hedeflerine ulaşmada zorluk çekmeyeceğini, çünkü yeteneğin ve kendine olna inancı kuvvetili birisi olduğunu söyleyebilirim.

MEVLANA
[i]
09-11-2008 02:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

İkizler-Akrep Yazılan:sevgili Beyhan 72 derece jupiter in mars ve ay ile açısına bi yorum getirebilir misin ? Bu açıyı çok merak ettim

72 derecelik bu açı ikincil açılar dediğimiz açı grubuna dahil ikizler-Akrep.
Bu açının etkileri daha yumuşaktır diyebiliriz. İkincil açılar farkına varılmayan, geri planda etkiler yaratıyor.

72 derecelik açı içinde şunu söyleyebiliriz, haritada bulunduğu gezegenerle ilgili özel yetenek veren bir açıdır. Seninde Jüpiter Ay ve Jüpiter mars açıların arasında özel yetenek dediğimiz bu açı mevcut. Ben net bir yorum yapamıyorum bu açı ile ilgili ama açının özelliği dediğim gibi kişiye doğuştan gelen yetenekler vermesi bunuda senin jüpiterin Ay ve Mars ile yaptığı açılarda aramalıyız.

MEVLANA
[i]
09-11-2008 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

İkizler-Akrep Yazılan:birazcık deil ömür boyu bile beklerim . ) kendimi yetenekli bulmam saman altında iğne aramak gibi bişey olcak seninki makara jupiter in 7. evde olması evlilikte mutluluğa işaret eder mi ? sana zahmet veriyorum kusura bakma ; ))

ben cevap verebilirmiyim gülücük

jüpiterinin pek güçlü açılar yaptığını göremedim Hakan. harita üzerinde açıları var gibi görünsede tolerans aralığı dediğimiz bişey var , aralık arttıkça açının gücü azalır. sende de bu durum var yani kafan karışmasın 7.evindeki boğa burcudaki jüpiteri çok güçlü açıları olmadığını söyleyebiliriz.

yinede bu 7.ev jüpiter boğası sana çeşitli potansiyeller verecektir.

mesela jüpiter boğa burcunda mal-mülk ve zenginliğe işaret eder. 7.ev hayat ortağın dersek , zengin bir hatunla evlilik yapma olasılığından bahsedebiliriz ne dersin ;)

senin ay burcu balıktı diimi ; ''parada pulda gözüm yok'' dediğini duyar gibiyim ;)

09-12-2008 06:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

İkizler-Akrep Yazılan:ortak zengin ha neden olmasın makara) şaka ,  zengin hatunun kendisi ile değil zenginliğine evlilik yapmış olurum en azından öle anlaşılır bence .. kuzey ay düğümü ile 60 lık açısı var bu iyi bişey heralde ama bahsetmediğinize göre  buda boş bişey galiba makara

60'lık açıların mevcut şeyleri kolaylaştırıcı etkisi olduğunu düşünüyorum. yani 60 lık enerjinin üretme tasarlama oluşturma gücü zayıftır bence , daha ziyade mevcut bir şeyi yapımını tasarımını kolaylaştıran esnek yollar sunan akıcı bir açıdır.

bu sebeple gezegenler arası 60'lık açıları haritanın önemli vurgusu olarak saymıyorum , yardımcı güç olarak nitelendiriyorum ok.

09-12-2008 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

marla2029 Yazılan:Yıldırım

Orb arttıkça açının gücü azalıyor dedin. Haritamdaki güneş-neptün açısı, orb 8 dereceye yakın. Güneş uzaklaşırken orb 17 dereceye kadar geniş alınabiliyor diye biliyorum-yaklaşırken orb 12 uzaklaşırken 17 derece- güneş-neptün karesinin gücü ne durumda sizce?

Yıldırım daha iyi bilecektir ama ben de Güneş uzaklaşırken de yaklaşırken de an fazla 12 orb alınır diye biliyorum.

MEVLANA
[i]
09-12-2008 09:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

İkizler-Akrep Yazılan:birazcık deil ömür boyu bile beklerim . ) kendimi yetenekli bulmam saman altında iğne aramak gibi bişey olcak seninki makara jupiter in 7. evde olması evlilikte mutluluğa işaret eder mi ? sana zahmet veriyorum kusura bakma ; ))

Yıldırım çok güzel açıklamış ben de birşeyler yazacağım dediğim için Jüpiter 7. evde ve Boğa burcundaki Jüpiter için birşeyler yazayım.

Jüpiter Boğada koruma duygusu verir. Sahip olduğun şeylerle yaşayabilen, açgözlülük yapmayan biri olabilirsin. İkili ilişkilerinde partnerine güven veren bir yapıyla yaklaşırsın Sevdiğin kişiyle eşit düzeyde ve sadaktli olmak istersin. Braz da övülmekten hoşlanan biri olabilirsingülücük

MEVLANA
[i]
09-12-2008 09:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beyhan Yazılan:
marla2029 Yazılan:Yıldırım

Orb arttıkça açının gücü azalıyor dedin. Haritamdaki güneş-neptün açısı, orb 8 dereceye yakın. Güneş uzaklaşırken orb 17 dereceye kadar geniş alınabiliyor diye biliyorum-yaklaşırken orb 12 uzaklaşırken 17 derece- güneş-neptün karesinin gücü ne durumda sizce?

Yıldırım daha iyi bilecektir ama ben de Güneş uzaklaşırken de yaklaşırken de an fazla 12 orb alınır diye biliyorum.

ben 17 derecelik açı aralığını ilk sizden duyuyorum sevgili marla. Beyhan'ın söylediği 12 derecelik açı aralığını bir iki yerde duymuştum ama uygulamada yani ben açı yorumu yaparken 7-8 dereceyi geçmemesine özen gösteriyorum açı aralığını.

çünkü okuduğum bir kaynağa göre astrolojik olarak 1 derece gökyüzünde 1 AY büyüklüğünde oluyor yaklaşık olarak.
mesela marla , sizin merkür 21 derece kova burcunda yaklaşık ve güneşiniz 4 derece kova burcunda.. aralarında 17 derece var..
bunun anlamı her iki gezegeni yani güneşi ve merkürünüzü ip gibi aynı hizaya koysaydık ve gökyüzüne baktığımızda her ikisinide net olarak görebilseydik uzaklıkları 17 adet Ay'ın yanyana gelmesiyle oluşan uzaklık kadar olacaktı ki bunun oldukça geniş bir aralık olduğunu düşünüyorum.

tabii bu benim fikrimdir , siz güneş-neptün karesini ne kadar güçlü hissediyorsunuz bunun irdelemesini yapıp bizimle paylaşabilirsiniz.

ben diyorum ki , uranüs-merkür-satürn + Ay başak sebebiyle zihinsel kovanız çok donanımlı ve duygusal karmaşa durumları sizde pek görülmemeli.
güneş-neptün karesi hayalci , kandırılmaya müsait , duygusal karmaşaya girmeye müsait (mesela sürekli aklı karışık değildir ama karşı cinsin hoş bir tebessümü gibi basit birşey tüm gün aklını bu olaya takmasına sebep olabilir vb.) özellikler sizde ne kadardır , bunun irdelemesini yapıp güneş-neptün karenizin size yaptığı olası etkinin derecesini çözümleyebilirsiniz bence.

09-13-2008 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Jüpiter - Uranüs Açıları astrosohbet 5 21,504 07-26-2018 03:49 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Haritada Jüpiter ve Saturn'ün Kavuşum Yapması salmakis 10 52,243 03-26-2018 08:15 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Jüpiter - Neptün Açıları astrosohbet 7 21,229 03-14-2018 03:39 AM
Son Mesaj: Beyazcık
  Jüpiter - Plüto Açıları astrosohbet 42 64,616 03-04-2018 02:32 PM
Son Mesaj: idrilhawke
  Jüpiter - Satürn Açıları astrosohbet 51 67,516 07-12-2017 03:53 PM
Son Mesaj: BayanKararsız

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir