Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DESCARTES
Yazar Mesaj
jet
Kayıtsız

RE: DESCARTES
yok doğru biliyorsun. tanrı inancını geliştiren sebeplerin en başında mükemmel yaradılış düşüncesi gelir. kendi mükemmel yaradılışından şüphe ederek çalışmalarına başlamış ve daha sonra kendisini yanıltan dış yaradılışlardan şüphe ederek, yaratılmış olan hiçbir şeyin mükemmel olmadığını ileri sürmüştür. descartes e göre bu anlamda tanrı yanıltıcı olamaz.

Edit: Descartes'e göre tanrı mükemmeldir ve oluşmuş olan hiçbir varlık bu mükemmeliyete erişemez. Yani bir bakıma tanrının varlığı yoktur, bu yüzden de mükemmeldir.
06-10-2011 06:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(06-10-2011 06:00 PM)jet Yazılan:  yok doğru biliyorsun. tanrı inancını geliştiren sebeplerin en başında mükemmel yaradılış düşüncesi gelir. kendi mükemmel yaradılışından şüphe ederek çalışmalarına başlamış ve daha sonra kendisini yanıltan dış yaradılışlardan şüphe ederek, yaratılmış olan hiçbir şeyin mükemmel olmadığını ileri sürmüştür. descartes e göre bu anlamda tanrı yanıltıcı olamaz.

Edit: Descartes'e göre tanrı mükemmeldir ve oluşmuş olan hiçbir varlık bu mükemmeliyete erişemez. Yani bir bakıma tanrının varlığı yoktur, bu yüzden de mükemmeldir.

evet ben de lise 3 te felsefe defterime hocanın aynen bu şekilde söylediği üzere yazmıştım. bir felsefeci gibi konuşuyorsun alkis

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
06-10-2011 09:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

çok hata yaptığımdan olsa gerek makara

edit: neyse samimi olayım. merkür yay daha ne olsun
06-10-2011 09:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(06-10-2011 09:45 PM)jet Yazılan:  çok hata yaptığımdan olsa gerek makara

edit: neyse samimi olayım. merkür yay daha ne olsun

sıkıntı yapma gülücük benim merkür oğlakta da bir işe mi yarıyor?!?? çok fena yağmur yağıyor ve şimşek çakıyor. ama ben olmamam gereken camın önünde... perdeler açık... elimde kahve.. dizimde p.c... ask

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
06-10-2011 09:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir