Değerlendir:
  • 47 Oy - 2.96 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
tugcee Yazılan:birde benimle aynı saatlerde doğan herkeste olacağı için çok etkilili olmama durumunu pek anlayamadım

ben şöyle açıklamaya çalışayım ;

jüpiter ve neptün her ikiside ağır hareket eden gezegenlerdir. senin doğduğun gün jüpiter-neptün üçgeni var demek aynı zamanda senin doğduğun o ay içinde tüm insanlarda jüpiter-neptün üçgeni var demek olacaktır. çünkü başta söylediğimiz gibi 2 ağır gezegenin açıları uzun sayılabilecek bir süre devam eder.

şimdi jüpiter ve neptün senin yükselenin ile grand trin oluşturuyorsa , seninle aynı gün olması şart değil ama seninle yakın saatlerde doğup ASC derecesi seninkine yakın olan herkesle jüpiter-neptün-ASC grand trin sözkonusu olacaktır.

sanırım Beatrice bunu kastederek , çok belirleyici olamayabileceğini ifade etmiş.

senin sözünü ettiğin grand trin konumlarına baktığımda , orb dediğimiz açı aralığının biraz fazla olduğunu görüyorum sevgili Tuğçe.

mesela jüpiterin ile neptünün arasında 8 orb var ki etkisinin hafif olacağını düşünüyorum.
yada benzer şekilde uranüsün ile ASC derecen arasında 8 dereceden fazla orb görünüyor.

bence senin bu kombinasyonlarına , zayıf etkili bir grand trine tanımını yapalım yani hiç yok değil ama çok belirgin ( dominant ) değil ok.

05-18-2009 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

pumkin Yazılan:haritamda; Su grubu burçlara düşmüş olan birer gezegen aralarında büyük üçgen meydana getirmekte.
"Özellikle bunlardan birinin başucuma yakın bulunması çok önemlidir ki yaşamımda etkin olacak ve su yapısının hassasiyet verici, maneviyata yatkın, üretken ve koruyucu özelliklerinden olumlu yönlerde faydalanmamı sağlayabilecektir.
Bu pozisyonun etkisi; hayatımı oldukça hoş yapar. Mistik yetenek ve ruhsal kapasite verir. Bazen yaşamıma sanki bir sihirli deynek deymiş gibi hoşluklar olabilir. "
şeklinde yapılacak bir yorum doğru olabilir mi? eklemeler yapılabilir mi?

Büyük SU Üçgenine sahipsin ancak ,

- jüpiter , neptün , satürn gibi ağır hareketli kişisel olmayan gezegenler arasında ki bağlantılar sizde dominant etki göstermeyebilir.

- Satürnün olduğu yerde , Büyük Şans Üçgeni , talihsiz durumları kolaylaştıran enerji akışından da söz edilebilir yani çok güvenmeyin o açı kalıbına ;)

08-09-2009 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
ASC- Güneş/Merkür kavuşumu -Plüto
Su trinim var. Bir de Neptün le de opozit görünüm alarak uçurtma açı kalıbı oluşturuyor zannedersem. Ama ne derece etkindir bilemem.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-19-2009 02:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

büyük şans üçgeni hem kızımın haritasın da hem de oğlumun haritasında var ayrıca uçutmada var oğlumun haritasın da dikkatimi çeken daha bir çok ayrıntı var galiba benim çocuklarım şanslılar
10-23-2009 06:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-18-2010 08:03 PM)truva34 Yazılan:  Galiba şans üçgenini bi gezegenle kaçırmış oluyorum=)mars aslan,neptun yay aralarında 120 derece var.yükselen koç diğerleriyle 120 derece yapıyor.Yükselenin şans üçgeninde bi etkisi olur mu?

tam olarak öyle değil gülücük

yani sende mars-neptün 120'lik olduğunuda pek söyleyemeyiz çünkü 9 orb gibi çok geniş bir mesafe sözkonusu.
astro.com 9-10 orb aralığını kullanıyor ve harita üzerinde o açının varlığını gösteriyor lâkin ben şahsen sadece Güneş ve AY'ın açıları için 9-10 orb aralığının etkili olabileceğini düşünüyorum.

kısaca şunu diyebiliriz ; mars-neptün üçgenin var ama haritanda güçlü bir potansiyeli ifade etmiyor , hafif bir etkisi var ok

01-18-2010 08:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Büyük Şans Üçgeniyle ilgili olabilecek şu fikrimi yazayım ;

haritanızda 2 potansiyel arasında 120 derecelik bağlantı olabilir.. eğer Transit Jüpiter yada Transit Uranüs ikilisinden biri bu 2 gezegenle 120'şer derecelikbağlantılar kurup Büyük Şans Üçgeni oluşturduğunda , o dönemde şansınız açık olsun demektedir gökyüzü size ;)

örneğin ;

Terazi'nin haritasında Güneş Terazi - Mars İkizler HAVA üçgeni görmekteyiz..

bu sene bildiğiniz gibi Jüpiter KOVA burcundaydı.. işte Transit Jüpiter 5 - 15 derece Kova burcunda ilerlerken Büyük Şans Üçgeni etkisini deneyimlemiştir..
yani Şubat-Mart 2009 döneminin Teraziye fırsatlar getirmesi olasılığında söz edebiliriz.
tabii fırsat derken , bu dönem sadece HOŞ HİSLERİN ARTTIĞI bir dönem olarakta geçebilir.

evet Terazi Şubat-Mart 2009 döneminde hatırladığın şeyler varsa paylaşırsan sevinirim ;)

01-18-2010 10:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
(01-18-2010 10:28 PM)Terazi Yazılan:  okyPeki birşey sorabilirmiyim Yıldırım; 4.evimdemi yoksa 5.evimdemi deneyimlemişim bunu ? Ona göre birşeyler söyleyebilirim.. 4.evimdeyse pek sanmıyorum da .

Güzel ve bilmediğimiz bilgiler paylaşmışsın yine thanks

5.ev konularında ve erkekler ( güneş-mars ) konusunda gelişmeler oldumu diye sorayım ?

tabii unutmadan şunu vurgulayalım ;

sözünü ettiğim '' Dönemsel Büyük Şans Üçgeni '' etkisinin olumlu yönlerinin olması için , Satürn-Plüto gibi zorlayıcı transitlerinde OLMAMASI gerekiyor..

sözünü ettiğim döneme baktığımda , transit Satürnün Terazi'nin Merkürüne dokunduğunu görmekteyiz.

01-18-2010 10:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Arkadaşlar gördüğünüz üzere büyük şans üçgeni var haritamda.
Birkaç sorum olacak.
Jüpiter ve merkür tam açıda olmasına rağmen ay da 3 derece orb. var.
Bu ne şekilde etkiler olayı. Üçgeni bozar mı? Bozmassa nasıl etkiler?
Pluton gibi ağır gezegen transitlerinde orb. aralığının düşük diye biliyorum. Mesela şu an da hayatımda bir kez yaşayacağım bir olay ; pluto jüpiter üstünde , üçgene dokunuyor.
Şimdi bu ay'a 120 yapıyor sayılıyor mu?
02-12-2010 11:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(02-12-2010 11:38 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Arkadaşlar gördüğünüz üzere büyük şans üçgeni var haritamda.
Birkaç sorum olacak.
Pluton gibi ağır gezegen transitlerinde orb. aralığının düşük diye biliyorum. Mesela şu an da hayatımda bir kez yaşayacağım bir olay ; pluto jüpiter üstünde , üçgene dokunuyor.

3 orb gayet dar bir aralık. Etki azalmaz
02-12-2010 12:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(02-12-2010 12:14 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(02-12-2010 12:01 PM)Félicé Yazılan:  
(02-12-2010 11:38 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Arkadaşlar gördüğünüz üzere büyük şans üçgeni var haritamda.
Birkaç sorum olacak.

3 orb gayet dar bir aralık. Etki azalmaz

Teşekkür ederim.
Peki uzak gezegenlerin transitlerinde etki alanı kaç orb arasındadır.

5 6 orb aralığı sanırım. Zaten tam kavuşum yaptığında değil, açı 6 orb kadar yakınlaşıp, uzaklaşırken etkisi daha yoğun hissedilir
02-13-2010 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Büyük Haç ( Grand Cross ) Angel 71 89,015 09-29-2018 10:04 PM
Son Mesaj: Ahmeedd

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir