Değerlendir:
  • 63 Oy - 2.73 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Açıları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Ay Açıları
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Nesini övüyor bu açının çok merak ettim Yıldırım.Aklında kalanları yazarsan çok memnun olurum malum bende de Ay-Satürn karesi var.

tabii ki yazarım. hatta kitaptan aynen geçiyorum. kitap büyük boy ve yinede sadece Ay-satürn sert açılarına bir buçuk sayfa yer ayırmış Grand Lewi.
özet geçiyorum ;

'' belkide doğum haritasında sahip olabileceğiniz en güçlü açılardan biridir. hem hırs hemde konsantrasyon gücü sağlar. ağırbaşlılık verir. hüzünlü ve melankolik bir yapı katar ancak yaşınız ilerledikçe zihniniz iyi belirlenmiş bir hedef doğrultusunda düzgün çalışan bir seviyeye geldiğinde sıkıntılarınız yavaş yavaş yok olacaktır. (çözüm iyi belirlenmiş bir hedef)
gerçekçilik veren bir potansiyeldir.
ister iş ister sanat olsun seçtiğiniz alanda rakiplerinizi geçeceksiniz.
duygusal konularda kararlı ve gerektiğinde soğuk olabilirsiniz.
amaçlarınızın gelişimiyle çatışan şeylere izin vermiyorsunuz.
gençlik yıllarında istikrarsız bir duygusal yaşam ve umutsuzluk durumları sözkonusu olabilir.
haritanızın diğer potansiyellerinden cesaretlendirme gelirse , deha düzeyinde başarılar getirebilecek çok güçlü bir açıdır.

erkeğin haritasında daha avantajlıdır. kadınların haritasında takdir gören bir kişilik ve zihinsel kuvvet görülmekle birlikte , destekleyici başka etkiler yoksa zayıf bir bünye ve kendine acıma duygusu verebilir''

Grand Lewi

08-03-2008 04:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Cvp: Ay Açıları
Melike Yazılan:Ay saturn karesiyle, ay saturn kavusumu ayni etkiyi mi yapar acaba? Iyi aksamlar

Sevgili Melike birleşme açılarında gezegenler hem olumlu hem olumsuz özelliklerini kare gibi olumsuz açı yaptıklarında da sadece olumsuz özelliklerini verirler.

Ay-Satürn birleşimi Ay-Oğlaktaymış gibi bir etki verebilir.Yine de bu birleşmenin ay hangi burçtayken oluştuğu önemlidir.Bu açı kişiye güçlü bir irade,doğal bir terbiye,içdisiplin,yükselme isteği,hırs ve beceriklilik verecektir.Sabır ve inatçılık,yalnız kalmayı sevme,sadakat,temkinli ve tedbirli olma,duygusuzluk,duyguları tanımlamada zorlanma ,duyguları bastırma,duygusal ilişkileri iş gibi ele alma, aileye köklere ,geleneklere bağlılık da bu açının verebileceği özellikler.Bunların dışında bir de depresyona eğilim verebilir bu açı.

Nin.Me.Sar.Ra
08-03-2008 04:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Melike Yazılan:Ay saturn karesiyle, ay saturn kavusumu ayni etkiyi mi yapar acaba? Iyi aksamlar

aynı etki demeyelim de , benzer yönleri olan sinerjilere sahiptirler diyelim Melike.

Ay-satürn kavuşumunda , her iki gezegen yan yanadır yani birleşik yeni bir enerji üretmektedirler ve bu yeni enerjinin tanımını bence en iyi şekilde Ay Oğlak tanımına benzeterek yapabiliriz.
çünkü Ay , hangi burçta olursa olsun , birleştiği satürnden etkilenecektir. Ay , satürnleşecektir ve satürn burcu olan OĞLAK etkilerini yansıtacaktır.

Ay-satürn karesini ise bir önceki mesajımda Grand Lewi'den alıntı yaparak yazdım sevgili Melike.

08-03-2008 04:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yıldırım Yazılan:
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Nesini övüyor bu açının çok merak ettim Yıldırım.Aklında kalanları yazarsan çok memnun olurum malum bende de Ay-Satürn karesi var.

tabii ki yazarım. hatta kitaptan aynen geçiyorum. kitap büyük boy ve yinede sadece Ay-satürn sert açılarına bir buçuk sayfa yer ayırmış Grand Lewi.
özet geçiyorum ;

'' belkide doğum haritasında sahip olabileceğiniz en güçlü açılardan biridir. hem hırs hemde konsantrasyon gücü sağlar. ağırbaşlılık verir. hüzünlü ve melankolik bir yapı katar ancak yaşınız ilerledikçe zihniniz iyi belirlenmiş bir hedef doğrultusunda düzgün çalışan bir seviyeye geldiğinde sıkıntılarınız yavaş yavaş yok olacaktır. (çözüm iyi belirlenmiş bir hedef)
gerçekçilik veren bir potansiyeldir.
ister iş ister sanat olsun seçtiğiniz alanda rakiplerinizi geçeceksiniz.
duygusal konularda kararlı ve gerektiğinde soğuk olabilirsiniz.
amaçlarınızın gelişimiyle çatışan şeylere izin vermiyorsunuz.
gençlik yıllarında istikrarsız bir duygusal yaşam ve umutsuzluk durumları sözkonusu olabilir.
haritanızın diğer potansiyellerinden cesaretlendirme gelirse , deha düzeyinde başarılar getirebilecek çok güçlü bir açıdır.

erkeğin haritasında daha avantajlıdır. kadınların haritasında takdir gören bir kişilik ve zihinsel kuvvet görülmekle birlikte , destekleyici başka etkiler yoksa zayıf bir bünye ve kendine acıma duygusu verebilir''

Grand Lewi
Teşekkür ederim Yıldırım :)zahmet oldu sana

Aslında ben kendi adıma bu açının verebileceği bir parça duygusuzluğun insanların başkaları konusunda objektif kararlar verebilmelerine neden olacağını düşünüyorum.Şahsen ben mesela adalet duygusu çok güçlü olan bir insan olarak Kim olursa olsun eğer bir şeyle suçlanıyorsa asla konunun ne olduğunu ,karşı tarafın ne dediğini dinlemeden sırf yakınım ,arkadaşım ,aramızda duygusal bağ olan herhangi bir diye bir insanın arkasında durmam.Duygularımı bir kenara bırakabilirim sözkonusu ahlaki bir durumu değerlendirmekse.Bunu olumlu bir özellik olarak değerlendiriyorum.

Hırslı olmak kısmı bana çok fazla uymuyor ben daha çok idealistim.Yükselme isteğinden çok bir ideal uğruna savaşma isteği var bende.Ama evet amaçsızlık insanı mutsuz edebiliyor bu açıya sahipseniz

Nin.Me.Sar.Ra
08-03-2008 04:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yıldırım Yazılan:sende yukarıda ki yorumlarında belirtmiştin Nin.me.sar.ra ; gezegenlerin bulunduğu burç çok önemli..

senin ay burcun yay ve satürn enerjisinin de etkisiyle yay burcunun ahlakî ve idealist yönünü benimsemişsin diye düşünüyorum.
diğer ay yaylarından farklısın yani. ay-mars kavuşumun olsaydı , yay burcunun daha neşeli ve dikkatsiz parti kızı özelliğini yansıtacaktın belkide.
ya da ay burcun boğa olsaydı statü anlamında yükselme isteğin baskın olacaktı belkide o satürn karesininde etkisiyle..
umarım anlatabilmişimdir ;)

Anladım ne demek istediğini.Zaten birleşme açısı dışındaki açılar Ay burcumuzun (ve de Güneş burcumuzun)vereceği özellikleri (şekillendirirler ama) çok fazla değiştiremezler bunu da dikkate almak lazım.

Nin.Me.Sar.Ra
08-03-2008 05:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Önceki mesajımda yazmayı unutmuşum.Ayın Satürnle Karesi aynı zamanda irade zayıflığı, kolay kolay kimseye hayır diyememe özelliği verir.

Nin.Me.Sar.Ra
08-03-2008 07:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Beatricé Yazılan:ay kare satürn erkeklerde olursa özellikle, duyguları göstermemeye sebebiyet veriyor benim gözlemlediğim, belki yazıldı bilemiyorum.

yani ay kare satürnü olan biri şunu diyebilir, sevdiğim kişiye her buluşmaya gittiğimizde planlar yapıyorum mesela çiçek almayı düşünüyorum sevdiği çiçeği düşünüyorum ama sonuçta buluşmaya eli boş gidiliyor.

ayırca yine erkek için kısıtlayıcı, otoriter bir kadın simgesi.

ilişki için oldukça zor bir açı olduğunu düşünüyorum, venüs kare satürn gibi. ama ay kare satürn bana daha ağırmış gibi geliyor. bunun aşılabilmesi için aşırı güven gerektiği de aklıma geliyor ama başka ne gerekir bilemiyorum

Ben bir bayanım ama bir ay kare saturn olarak ben de duygularımı göstermekten hiç hoşlanmam. Başkalarının içinde birbirlerine çok rahat sevgi gösterisi yapan tiplerden de rahatsız olurum.

Sanırım ay kare saturnun en çok ihtiyacı olan şey güven hissi. Çünkü çok kuşkucu ve acımasız derecede realist bakıyoruz insan ilişkilerine. Bunun sonucunda da insanların bize olan sevgisi hep yalanmış gibi geliyor.
08-03-2008 11:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: Ay Açıları
135 ve 45 derece açılar kare açı gibi yorumlanır ama etkisi zayıf bir açıdır..135 derecelik açının zorlayıcı yönde bir etkisi vardır..eğer iki önemli gezegen arasında oluşmuşsa dikkate almak gerekir..150 derecelik açı;nasıl bir sonucu olacağı belli olmayan bir açıdır..etkisi orta derecede olabilir..45 derecelik açı ise;önemli gezegenler arasında oluyorsa gerilim yapabilen zayıf açılardır..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
08-12-2008 07:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

hilal demir Yazılan:peki ay 135 derece plutoyla açısı var ozaman pek iyi değil mi

phaldor'un dediği gibi hafif sert bir açıdır 135'lik açı.
siz ay-plüto karesini okuyun ve 135'in daha hafif bir sert etkisi olacağını düşünün bence.

08-12-2008 11:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: Ay Açıları
sevgili Hilal;ay ın pluto ile yaptığı 135 lik açı;ay-pluto sahnesinde sergilenen duygusal eğilimi gösterir..bu dramanın içinde şiddetli bir doğa olduğunu görebiliriz..bundan sebeptir ki bazı ilişkilerinde sorun yaşarsın..duygusal sorumluluk senin için ağır bir yüktür..gerçekte yalnız biri olduğunu düşünüyorsun..geçmişle olan bağlarını kesip atabilirsin,unutabilirsin..bu görünüş maddi meselelere ilgisizliği de gösterir.ayrıca çevrendeki insanları kontrol etmeye çalışırsın..özellikle aileni..bu açı,kıskançlık,düşüncesizlik ve nefsine uymaya davet eder kişiyi çoğunlukla..en önemli eksikliğin ise;ilişkilerdeki hoşgörüsüzlüğün..buna da dikkat etmelisin insanlarla ilişkilerinde..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
08-13-2008 10:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay - Neptün Açıları astrosohbet 7 58,386 04-30-2021 03:45 AM
Son Mesaj: Aliz226
  Ay - Plüto Açıları astrosohbet 108 155,953 12-07-2020 02:24 AM
Son Mesaj: daydreaminblue
  Ay - Jüpiter Açıları astrosohbet 15 48,027 09-07-2020 07:07 AM
Son Mesaj: Hattusas
  Ay - Merkür Açıları astrosohbet 49 74,144 02-18-2020 12:24 AM