Değerlendir:
  • 63 Oy - 2.73 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Açıları
Yazar Mesaj
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

RE: Ay Açıları
(05-22-2012 05:29 PM)Lajâ Yazılan:  sürükleyen gezegen Güneşten sonraki deil ÖNCEKİ diye biliyorum eylülmavi..

Benim bildiğim de; güneşten sonraki burçtaki ilk gezegen sürükleyen oluyor.

Sürükleyen gezegen güneşin önündeki gezegene denir güneşi arkasına alır ve öz benliğimize yaşamımıza bir çok artı yada eksileri olur. ALINTI (ATTART ASTROLOJİ)

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-22-2012 05:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(05-22-2012 08:54 PM)Lajâ Yazılan:  Güneşin önündeki diyor işte.. bende önceki demişim.. aynı b.kun mavisi işte gülücük

Güneşin önündeki bir sonraki burç oluyor. Siz de bunu diyorsanız o zaman sorun yok. Yani ittirmek ile sürüklemek arasındaki fark gibi.. Ayrıca ' aynı b.kun mavisi işte gülücük ' bu ifadeyi anlamadım. mavi de ne oluyor?

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-23-2012 02:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

erkekleri yalnızca venüs sürükler , hadi ay da olablir o da pek cilveli ve ürkek :D makara
05-23-2012 07:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(05-23-2012 07:07 PM)aeon Yazılan:  erkekleri yalnızca venüs sürükler , hadi ay da olablir o da pek cilveli ve ürkek :D makara

Onları neyin ne zaman nereye sürüklediğini çözemedim gitti ben zaten mars pluto transitleri mi venüslerimi höhh habire sürükleniyorlar onlar birseylerin ardından sürüklenmekicin hep bir bahaneleri var neyse yahu alınma aeon birine kızdım ben çiçek

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
05-23-2012 08:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hulya35 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

(11-24-2007 06:52 AM)Neptunian Yazılan:  teşekkürler şekerpare -ok

bende yorumlarda zihninizde pratik bazı imajlar oluşması açısından şu nacizane fikirlerimi paylaşayım ;

Ay burcumuzun çok önemli olduğunu her fırsatta söylüyorum. özellikle Türkiye gibi duygularıyla hareket eden ülkelerde belkide ay burcu daha ön planda olmalıdır yorumlarımızda..

Ay'ımızın kavuşum yaptığı gezegenden çok fazla etkileneceğini söyleyebiliriz.. hatta o gezegene ait burcun özelliklerini gösteririz ay burcumuzla birlikte..

örneğin ; Ay - Mars kavuşumu olan birisi Ay burcu KOÇ olan birinin özlliklerini gösterir. zaten yukarıda şekerparenin ay-mars kavuşumu yazısını okursanız , ay koçuna benzediğini göreceksiniz.. sabırsızlık , tutkuyla hareket etmek vb..

ya da Ay - satürn kavuşumu olan birinde Ay burcu oğlak özellikleri olduğunu rahalıkla söyleyebiliriz. çünkü satürn oğlakın gezegenidir ve satürn ,AY'a dokunduğunda , onu oğlaklaştırır..

son örnek olarak Ay - venüs kavuşumunu vermek istiyorum. ay-venüs kavuşumu olan bir kişi eğer sert açıları çok yoksa genelde sevimli ve çekicidir + yaşını göstermez..
çünkü venüs etkileri -terazi ve boğa- ay burcuna geçmiştir diyebiliriz..

Açıklamanız çok güzel benim ay burcum oğlak fakat hem neptünümle,uranüsümle,merkürümle ve satürnümle kavuşumda o zaman bende her burcun duygusu var diyebilir miyiz... Bir an balığım bazen oğlak, bazen ikizlr ve kova mı oluyorum :D oluyorum sanırım gülücük)
05-24-2012 04:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-21-2012 12:13 PM)Nafiye Yenigün Yazılan:  ben soru sormak isdiyorum dehşet içindeyim ay yapabileceği max açıyı yapmış resmen yorumcular yorumlasın ay akrebi güneş balık ve merkürün ikisine birden üçgen açı yapmış bu çok güzel heralde öteyandan zorlayıcı açıları(KARE) kovada olan ve mc kovada duran gezegenlerime venüs mars satürn kovada onun dışında sextile açıları da mevcut ay akrep sextile jupiter başak ve ve sextile kuzey ay düğümü ay karitanın anahtarı konumunda haritanın anahtarı yükselen burç yöneticisi deniliyor benim asc boğa yani venüs ama venüs de ayla güçlü açı yapmış bu durum çok dikkati çekdi çoğu açıyı ay yapmış haritada güneş jupiter ve mekür jupiter açısı da var ama geriye kalan her şey beni ay a götürüyor böyle bir harita nasl yorumlana bilir annemin hayatımda dominat rolü oldu ancak 18 yaşını geçip liseyi bitirdiğimde artık annenin benim yerime karar almasından bıktığımı hisseddim lise sonuna kadar en sevdiğim insandı hatta ondan göbek bağını koparmam zor oldu ancak halen aynı evdeyiz ben 20 yaşındayım ve her şeyime karışması benim yerime kararlar alması beni boğuyor ve 2 senedir kavga tartışma halindeyiz ay tabi duygu durumla ilgili ve benim duygu durumum inanılmaz değişken biraz olumlu yanları da var ağldıktan 5 dakka sonra gülmeye başlıyorum sabah karamsarken öylensonu çok mutlu hissedebiliyorum yorumcu akadaşlar bu derece yoğun ay açılarını nasıl yorumlarlar ben ay haritamda baskınken astrolojiden nasıl yararlanabilirim ??? haritaya bakmak isdeyenler tarih vereyim 20 şubat 1992 kıbrıs lefkoşa 10.16 lütfen yorum

Nafiye mesajını baştan sona okumaya bile üşendim uzunca yazmışsın ve teknik bazı şeyleri biliyorsun , en iyisi sana Ay burcun ve açılarıyla ilgili hazır yorumlarımdan cevap vereyim + Merkür-Jüpiter zıt açısıda senin için önemli verygood

Ay Akrep burcunda

Gizlilik ihtiyacındadır. Kendine ait bazı özel şeylerin deşifre edilmesi hoşuna gitmeyecektir.
Dolayısıyla genelde kendiyle alakalı bir şeyleri saklama ihtiyacı duyar.

Bir takım sabit alışkanlıkları vardır. Bildiği güvenli olan yolu tercih eder. Sık sık değişimler yaşamak ona güven vermez.

Güçlü olmaya ihtiyaç duyar ve zayıf kişiliklerle uzun süren yakınlıklar kurmayabilir. İradesi kuvvetlidir , fizksel yada psikolojik acıya karşı içgüdüsel (Ay'dan dolayı) bir dayanıklılığa sahiptir.
Sanki pek çok kriz yaşamışta her bir krize ait bilgileri bilinçaltında saklıyor gibidir. Bu bilgelik , kriz anlarında soğukkanlı tepkiler vermesinin sebebidir.

Bazen fazla inatçı ve dikkafalı davranışlar sergileyebilir. Hırs duygusu zaman zaman artabilir ve onu hoşa gitmeyen tercihlere yöneltebilir.
Kazanmak için her şeyin mübah olduğu düşüncesine kapılabilir.

Kin duygusuyla kontak halinde olabilir. Fesatlık duygularını barındırabilir. Bu olumsuz ve içsel olarak yıpratıcı hisler , onun yoğun duygusal doğasından kaynaklanır.
Sahiplenme güdüsü kuvvetlidir.

Analiz etme , araştırmacılık ve bilinmeyen gizemleri ortaya çıkarmakta beceriklidir.

Ay & Venüs bağlantısı

• Uyum ihtiyacı olan , barışçıl bir yapıya işaret eder.
• Çalışma hayatında geçinilmesi kolay biridir.
• Kimseyi kırmamak , kimseye haksızlık etmemek duyarlılığı görülebilir.
• Sevimlilik verir.
• Uyumlu açılarda anneyle ilişki genel olarak olumludur.
• Erkeğin doğum haritasında Ay-Venüs uyumlu açısı , kadınlarla uyumlu ilişkiler kurma potansiyeline işaret edebiliyor.
• Zora gelememek , uyum için fazla tolerans göstermek ve olası bir tartışmanın büyümemesi için tavizler vermek söz konusu olabilir.
• Kişinin paylaşmaya ihtiyacı var gibidir.
• Kişinin Ay burcu , Terazi burcuna has özellikler kazanır.
• Kalabalıklar , gürültü , kir-pas gibi iç gıcıklayıcı şeylerden uzak durma ihtiyacı görülebilir. Sanki içinde hassas bir denge vardır ve bu tür tiksinti ve gürültü durumları o hassas dengeyi bozuyor gibidir.
• Sanatsal eğilimler görülebilir. Estetik duyarlılık ve tasarım gibi hünerler görülebilir.
• Çevresi tarafından beğenilen , takdir edilen biri olabilir.
• Finansal açıdan kolay olan tercihlere yönelebilir. Tembellik , gevşeklik etme gibi gölgelere dikkat diyelim.

Ay & Merkür bağlantısı

• Merküryen ihtiyaçlardan söz edebiliriz.
• Konuşmaya , düşüncesini ifade etmeye ihtiyacı vardır.
• Zihinsel becerileri olabilir. Destekleyici başka etkiler eşliğinde zeka göstergesidir.
• Olumsuz ifadeleri = dedikodu eğilimi , gelip geçici fikirler yani maymun iştahlılık , sert açılarda duygular ile düşünceler arasında ikilemde kalma , kararsızlık şeklinde tanımlanabilir.
• Taklit yeteneği görülebilir.
• Hızlı ( bazen aceleci ) tepkiler verme eğilimi görülebilir.
• Duyguları mantıklı şekilde ele almak.
• Çabuk öğrenen , çabuk kavrayan biridir. ( engelleyici başka unsurlar frenlemiyorsa )
• İyi bir gözlemcidir.
• Değişken ruh halleri görülebilir.

Merkür & Jüpiter bağlantısı

• Pek çok şeyi merak eden , her konuda bir şeyler bilmek isteyen biridir.
• İyimser düşünceler taşıma eğilimindedir. Geleceğe dair iyimser beklentiler taşır.
• Hayatın anlamıyla ilgilenir , felsefe eğilimi görülebilir.
• Din , siyaset , eğitim , adalet , şans , para vb. pek çok konu hakkında konuşmak , dinlemek , okumak ve öğrenmek ihtiyacı hisseder.
• Düşünceleri ve iletişiminde bazen abartılar görülebilir.
• Merakı geniş bir alana yayıldığından dikkati kolay dağılabilir.
• Sadece bir iki konuyla yetinmek onu sıkabilir.
• Vaaz verir gibi çok bilmiş bir tarzda konuştuğu zamanlar can sıkıcı biri olabilir.
• Zihinsel ve sözel sakarlık görülebilir. Bazen dalgın biridir.
• Yurt dışına , yabancı dillere merak duyabilir.
• Kaşif ruhludur , sürekli evde yaşamak onu sıkar. Periyodik olarak gezmesini önerebiliriz.
• Geniş bir merak sahası vardır ve bazen gündelik işlerle ( çamaşır,bulaşık,yemek,temizlik vb.) ilgilenmek zorunda olmak keyfini kaçırabilir.

05-24-2012 08:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nafiye Yenigün Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

bende ay akrep üçgen güneş balık bu açı son derece pozitif yorumlanıyor yorum yapmak isdeyen varsa yapabiir verygood
05-25-2012 09:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ay akrep güneş balık üçgen ay üçgen merkür
05-25-2012 09:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

haritamı avatar yapdım bir bakın bakalım mc full nolacak kariyer mi yapacam ben ne dersiniz ???gözkýrpma
05-25-2012 09:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-25-2012 09:35 AM)Nafiye Yenigün Yazılan:  ay akrep güneş balık üçgen ay üçgen merkür

Önceki sayfaya haritanla ilgili birşeyler eklemiştim.

05-25-2012 02:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay - Neptün Açıları astrosohbet 7 58,542 04-30-2021 03:45 AM
Son Mesaj: Aliz226
  Ay - Plüto Açıları astrosohbet 108 156,379 12-07-2020 02:24 AM
Son Mesaj: daydreaminblue
  Ay - Jüpiter Açıları astrosohbet 15 48,158 09-07-2020 07:07 AM
Son Mesaj: Hattusas
  Ay - Merkür Açıları astrosohbet 49 74,336 02-18-2020 12:24 AM