Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yavuz'un Öfkesi ve Çıban !
Yazar Mesaj
melis_bk
Kayıtsız

RE: Yavuz'un Öfkesi ve Çıban !
Küpesi ,bıyığının olması ya da olması ile ilgilenmiyorum.Bir partner adayını değerlendirmekte olsaydım sinek kaydı traş bana itici gelirdi ama küpe başka eşime çok yakışır biliyorum ama mahalle baskısını aşamıyor adamımgülücük
Doğruluğunu bilemem ama bi rivayete göre Mısır seferine çıkmadan askerleriyle konuşuyor ve seferin çok çetin geçeceği isteyenlerin yola çıkmadan vazgeçmelerini anlayışla karşılayacağı ancak yolda geri dönmeyi teklif edenin kim olduğuna bakmaksızın kellesini keseceği mealinde bir konuşma yapıyor.
Sefere çıkıldıktan bir kaç ay sonra şartlar dayanılmaz hal alınca asker çok zorlanıyor ama kimse padişahın karşısına çıkmaya cesaret edemiyor ve en sevdiği hocasını aracı kılmaya karar veriyor.Hocası konuşmak için çadıra gidiyor fakat biraz sonra Yavuz elinde hocasının kellesiyle çıkıyor.
Ne kadarı doğrudur bilinmez ancak doğruysa o günün şartlarındaki yönetim için zaafsız ve gözü kara bir tavır.Sanki padişahların içinde en gözü karası ve benim içimde hayranlıktan ziyade sevgi uyandıran bir isim
01-07-2011 03:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Yavuz'un Öfkesi ve Çıban !
(01-06-2011 09:19 PM)sweatdroo Yazılan:  Sadrazam, bin bir korku ile hükümdara;

- Efendimiz, der. Bu kafir makulesi, akl-ı kesirleri muktezasınca zehirbin olup alayişe ziyade nazar ederler. Layıktır ki, siz Padişahımız dahi…

vay anasını lan sadrazama bak ne konuşmuş bee puhaha3

hehee

:D
01-07-2011 12:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir