Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8.ev
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

RE: 8.ev
Başın sağolsun nuray.

koç burcu kafayla ilgilidir saturn 8.evde rahtattır fakat her saturnü 8.evde olanın uzun yaşayacağını düşünmek bence yanlış olur mutlaka olumsuz açıları da vardır ve saturn uzun süren hastalıklara da neden olur transitleri de demekki olumsuz açılar yapmış olabilir ayrıca satürnün olumsuz açılarında dolaşım bozukluğu görülebilir.
09-12-2009 02:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Cvp: RE: 8.ev
KoçAslanı Yazılan:8. ev balık olnca veya venüs balıkta olunca vs.. tam hatırlamıyorum ama bana etkiyen 2 etkidede mirasa konmaktan bahsediliyor var ve gerçek gülücük)

öyleyse yükseleni aslan olan herkese mirasmı düşüyor :S

8.evde balık olunca başkalarının paralarından yararlanmak kolay olabilir,ortaklık,evililik yoluyla bolluk yaşanabilir ,sezgilerle parayı nasıl değerlendireceğini de bilebilir fakat bu kiiler parayı gereksiz yere harcayabilirler ve para geldiği gibi gidebilir :D

ayrıca her yükseleni aslan olan mirasdan yararlanması gibi bir durum olmaz kişinin haritasına bağlı.
09-19-2009 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

KoçAslanı Yazılan:8. ev balık olnca veya venüs balıkta olunca vs.. tam hatırlamıyorum ama bana etkiyen 2 etkidede mirasa konmaktan bahsediliyor var ve gerçek gülücük)

öyleyse yükseleni aslan olan herkese mirasmı düşüyor :S

Yok düşmüyor - Emin olabilirsin :D

KoçAslanı Yazılan:yükselen aslan olunca 8. ev balık oluyor ya ondan dedim ama benim cidden dedemden miras kalacak tesadüfmüdür ? gülücük)

Hiçbirşey tesadüf değildir dil çýkarma

Aslında kafanı sadece miras olarak sınırlandırma.Mesela gelecekte varlıklı bir bayanla yapacağın evlilik ile de maddi gelir elde edebilirsin.8. ev genel olarak ortakların kaynaklarıdır.Venüs erkek haritasında eş göstergelerindendir.

Sende şöyle bir durum var.Yani mevzu sadece 8. ev Venüs mevzusu değil.8. evin yöneticisinede bakmak lazım.8. evi balık kesiyor.Balığın yöneticisi Jüpiter 2. evde yani senin maddi kaynaklarında.Birşekilde diğer insanların kaynaklarından faydalanma durumun var.Ki Jüpiterde bir iyicildir.Keşke başakta fazla randımanlı çalışmayabilir.Yinede fena değil bence.

Birşey sorabilir miyim?Dedenden miras kalacak dedin.Bu oldu mu?Olacak mı?Transitlerini incelemek ilginç olabilirdi.
09-19-2009 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

RE: 8.ev
tugcee Yazılan:benim 8.evimde balık ve kuzey ay düğümü var 8.ev'de bu da sanırım iyi bir şey

8.evde balık olması,başkalarının paralarından yararlanmak kolay olabilir,ortaklık,evililik yoluyla bolluk yaşanabilir ve kad 8.evde ise,miras kalabilir,yatırımlar para getirebilir aynı zamanda gad ise 2.evde oluyor ve bu da müsriflik yüüznden para sıkıntısına neden olabilir.
09-19-2009 01:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: 8.ev - yansıma için
Yansıma 8.ev

8.evde Boğa burcunu görüyoruz. yani 8.ev konularında Boğa burcuyla paralel bir temelden sözedebiliriz.

örneğin ;

* Huzuru ekonomik güvencede aramak gibi

* parasal krizler , paranın kontrolü dürtüsü gibi

* yoksulluk korkusu yada paranın kaybedilmesi korkusu gibi

* seksüel açıdan güç , kontrol , sahiplenme dürtüleri

* farkındalığın maddi dünyaya ait konulara yönelmesi eğilimi

8.ev yöneticisini Venüs olarak ele aldığımızda ;

* 8.ev konularını deneyimlediğin alanlarından biri 10.ev konuları olacaktır çünkü Venüsünü 10.evde görüyoruz.

örneğin mesleğinle ilgili ( 10.ev ) ortak kazançlar ( 8.ev )

8.ev yöneticisi olarak Venüsü aldığımızda , Marsla yaptığı sert bağlantıyıda düşünürsek maddi kaynaklar konusunda rekabetten sözedebiliriz.

yine 8.ev yöneticisinin Mars ve Uranüsle yaptığı bağlantılardan , seks kaynaklı krizler yoluyla dönüşüm olasılığına değinebilirdik. ( aldatmak , aldatılmak gibi )

8.ev yöneticisini Ceres olarak almayı deneyelim ;

saplantı yapabileceğin konular Din , Eğitim , Hayatın Anlamı , bir şeyler keşfetmek , öğrenmek ve öğretmek gibi 9.ev konularına kayabilir çünkü Ceresi 9.evde görüyoruz.

Ceres ile Ay arasındaki kare açı , 8.ev konularına duygusal hassasiyet katabilir ve özellikle sahip olduklarını kaybetme korkusu artabilir diyebilirdik.

10-01-2009 05:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yansima7 Yazılan:yorum için teşekür ederim ancak ;
dönüşüm ve venüsün 10.evde olmasını yorumlayamadım. dönüşüm kariyerimdeki değişimle yada meslek değişimi iş değişimiyle gelebilri mi ? mesela ?
ceres te zaten mc me yakın değil mi ?

evet yansıma , yorumlara tüm olasılıkları dahil etmiyorum , sadece bir-iki tanesini yazıyorum sizlere çıkış noktası verebilmek için.

ve evet Venüsü 8.ev yöneticisi alırsak , dönüşümü kariyer değişimiyle yapmak oldukça mantıklı seçeneklerden biri olabilir.
ancak burada Mars ve Uranüs etkilerini ( tıpkı aldatmak - aldatılmak örneğinde olduğu gibi ) bu kez ortak kazançlar konusunda uç noktalarda deneyimleyebilirsin böyle bir olasılıkta var.
belkide kariyer değişimi konusunda RİSK ALMA kapasitesi vermekle birlikte , sabırsızlık ve detayları gözden kaçırma gibi olumsuzluklarada dikkat diyelim.

ceres MC noktasına yaklaşık 6 derece yakınlıkta evet.
bunun anlamı 9.ev etkilerinin final çizgisinde olması ve 10.eve girmeye hazırlanıyor olduğudur. 6 orb olduğu için 9.ev konularının daha güçlü olacağını düşünüyorum.

10-01-2009 06:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 8.ev - Gizem Kara için
sevgili Gizem Kara ,

8.evinde Yengeç burcunu görüyoruz , yöneticisi Ay ise 5.evinin başlangıç noktasına yakın duruyor.

* 8.evin Yengeçte olması , sahip olduklarını kaybetmekten korkabileceğine işaret edebilir.

* 8.evin yöneticisi Ay ile 7.evin yöneticisi Merkür arasında sert açı görüyoruz.
senin kişisel kaynaklarınla ile eşinin kişisel kaynakları arasında sürtüşme olabilir.
belkide 8.evin ifadesi olan DÖNÜŞÜM kavramını , eşin yada varsa ortaklarınla yaşayacağın krizler şeklinde deneyimleyeceksin.

* Transit Uranüs 2010 yılından itibaren Koç burcuna geçecek ve Uranüsün Koç burcunda sana çarpıcı bir değişim rüzgarı estirmesi muhtemel diyelim.
şunuda ekleyim , Transit Uranüsün 8.ev yöneticisi Ay ile kavuşum yapacağı 2014-2015 yıllarına dikkat diyelim..

* 8.ev birleşik kazançları ifade eder , 8.ev yöneticisinin ortaklar evi yöneticisiyle sert açı yapması belkide olası ORTAK ÇALIŞMA VE PROJELERDE dikkatli ve hesaplı olmana işaret etmektedir.

10-10-2009 10:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: 8.ev - nadya için
nadya Yazılan:Benim de malüm 8. ev bir hayli dolu haritada gülücük satürnün 8. evde olması ve plütonun da 8. evde olması( terazide) ve kavuşumları ne anlama geliyor. Yıldırım bende yorum alabilir miyim?

Satürn ve Plütonun 8.evde yer alıyor olması , sana kontrolcü ve birazda saplantılı bir yapı kazandırabilir.

Merkürün 8.evde konumlaması , kendinden fazla söz etmeyen , merak dürtüsünün 8.ev kanallarına aktığı yani gizemli olanı öğrenme , bilinmeyeni analiz etme gibi özelliklerden söyleyebiliriz.
stratejik düşünen biri olabilirsin , özellikle ilişkilerinde..

8.evinde Başak burcunu görüyoruz ve Şirona baktığımızda IC noktasında görünüyor. babanla ilgili özel bir durumdan söz edebiliriz belki babanla ilgili gizli birşeyler var yada baban senin iç dünyanla bağlantılı , belkide senin için bir tür ruhsal güç dayanağı..

8.ev yöneticisinin ve yükselen yöneticisi Uranüsün 7.evdeki Venüsle yaptığı sert açılar , seksüel konularda yaşayabileceğin krizler yoluyla dönüşüm yaşama ihtimalini ifade ediyor olabilir.
evleneceğin kimseyle tam bir bütünleşme yaşamakta zorlanma olasılıına dikkat çekelim.
yada belkide geçmişinle bağlantılı korku ve takıntıların sebebiyle ilişki kurmakta zorlanma ihtimalin olabilir.

10-13-2009 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 8.ev
ateskızı Yazılan:8.evimi 29' başak kesiyor,yöneticisi merkür de 8.evimde.terazi 8.evimin içinde kalıyor ve yöneticisi venüs de 8.evde terazide.8.evimi 29' başak kestiği için terazinin yöneticisi venüsü de 8.evin yöneticisi olarak düşünebilir miyiz?eros da terazide,8.evimde.8.evimle ilgili yorumlarınızı bekliyorum,bunların hepsi nasıl etkiler verir?

Güneşinide 8.evde kabul edebiliriz diye düşünüyorum. Güneş ile Venüs arasında hafif bir kavuşum var 7 orb mesafeyle..
Güneş-Venüs kavuşumunun özellikle Venüs Terazi burcuna olduğundan dolayı sana çekicilik katabileceğini düşünüyorum.
ayrıca 8.evdeki Venüsün yine cazibe veren bir potansiyel verebileceğini söyleyebiliriz.
ilişkilerinde bütünleşme ihtiyacına vurgu yapar bu kombinasyon.
kişisel kaynaklarınla karşı tarafın kaynakları arasında bir tür paylaşım sözkonusu olacaktır , bunu maddi boyutta da düşünebiliriz , seksüel boyutta da vb.

8.ev yöneticisini Şiron alalım ve birde böyle değerlendirelim.
Güneş ile Şiron arasında sert bir açı göreceğiz.. bu gerilim türlü saplantılara , hastalık korkusuna yada sağlık krizlerine , çocuklarla ilgili (şiron 5.evinde) problemlere yada Baba kavramıyla ilgili bir tür takıntıya işaret edebilir.
ayrıca Şiron sert açısı seksüel anlamda tutukluk ve cinsellikle alakalı sağlık durumlarına işaret edebilir.

Merkürünün 8.evde olması , kendinden çokça söz etmeyen analizci ve sezgisel zekası yüksek bir yapıya işaret edebilir.

açıkçası Güneş-Şiron bağlantısına sahip bir Başak olarak , kendini ne kadar Başak gibi hissediyorsun merak ettim ?

10-13-2009 04:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

teraazziii Yazılan:bnmde 8.evim boga ama hıc gezegen yok !

Bu arada Yıldırım harita yorumunda tum haritayı yorumluyosun üyelere yoksa sadece sectıgı bi konudamı anlamadım :S

selam teraazziii ,

Doğum Hariası Analizi konu başlığının geçmiş sayfalarını inceleyerek fikir edinebilirsin ok

link veriyorum ; http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=3&page=3

burada yaptığımız analizi , çok detaylı analizin bir tür özeti şeklinde değerledirebilirsiniz.
ama bence parçaları iyi anlayarak tümevarım yapmak daha iyidir ;)
yani haritanın çeşitli parçalarını müsait oldukça değerlendirmeyi daha çok tercih ediyorum.

10-13-2009 04:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir