Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8.ev
Yazar Mesaj
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: 8.ev
yansima7 Yazılan:8.EVİMLE İLGİLİ YORUM YAPILABİLİR Mİ ? gülücük

Çok ilginç haritanızda 2 farklı açı kalıbı var biri uçurtma ( plüton,neptün,venüs ay)diğeri hexagon (plüton,venüs ,neptün) bunların yorumlarını yıldırıma sorarsınız benim fazla bilgim yok bu konuda ancak hexagon açı kalıbında önemli gezegeniziz plüton ve kişiliğinize yaptığı etkilerdir sanıyorum uçurtmada da ay kilit oluyor ve 6 ev etkileriniz

8.eviniz boğada başlıyor ve ikizlerle devam ediyor yöneticisi Venüs 10 evde merkür ise 1.evde

8.ev akrep ve plütonun evi plüton siyaseti temsil eder ve 10 ev soyal saha ve kariyerimizse bu konum politikayı sevdirebilir yada sosyal ilişkilerimizde politika ve politik ilişkiler önemli olabilir

8.ev ölüm evi 10 ev sosyal herkesin gözü önünd olan alanımsa ölüm ve buna benzer herhangi bir olya bütün milletin gözü önünde olabilir

8.ev cinsellik evi 10 ev skandallar ve sosyal ilişkiler evi burada cinsel içerikli skandallara karışma kaba tabirle adınız çıkması olayı olabilir

yada 8.evin konularıyla ilgili bie meslek(10.ev)seçebilirsiniz nedir bu konular cinsellik (psikoloj,cerrah,affınıza sığınıyorum bir kaynakta hayat kadınlığı denmiş)hukuk,miras (avukatve hukukla ilgili diğer alanlar) mistik bilimler(uygun koşullar varsa medyum,majisyen,vs) gibi

>> Filistin'e Selam Direnişe Devam <<
07-02-2009 06:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: 8.ev
KoçAslanı Yazılan:8. evim balık ve üzerinde venüs var etkisi nedir ?

Verdiğin bilgilere göre,başkalarının parasından iyi şekilde yararlanabilirsin,eşin zengin olabilir ve onun parasında da yararlanaiblirsin,işbirlikleri ortaklıklar sayesinde bolluk yaşayabilirsin.Evlilikle birlikte sosyal statün zenginleşebilir.Sezgilerin güçlü olablir ve sezgilerin sayesinde nasıl para kazanacağını tahmin edebilirsin.Kendine özen göstermeyi ,başkalarının ilgisini çekmek için hediye almayı sevebilirsin ve paralarını bu tür şeylere harcayıp paranı bitirebilirsin.
08-22-2009 05:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: 8.ev
Miss Merkury Yazılan:Benimde 8.evimde uranüs-neptün kavuşumum var.UranüsMc yi yönetiyor sekizinci evimin yöneticisi satürnde Mc de lilithle kavuşmuş.Sizce nasıl bir yorum yapılabilir?

Para konsunda ortaklarla sorun,tartışmalar olabilir,yakın akrabalarından küçük miras kalabilir ama mirası alma konsunda sorun olabilir,para konusu önemli olabilir,paranın hesabını bilemeyebilirsin,başkalarınını parasından yararlanmak zor olabilir,para konsunda katı kuralların olabilir,sezgilerin ve kendine özgü,yenilikçi düşüncelerinle parayı nasıl kazanacağını bilirsin,gizli olaylar ilgini çekebilir,iş ve para konsunda anlaşmazlıklar yaşayabilirsin,alışılmışın dışında ki ilişkiler ilgini çekebilir,hukukla ilgili konular istediğin gibi sonuçlanmayabilir.Kendi isteklerinin olmasını isteyebilirsin.
08-22-2009 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: 8.ev ( GENEL BİLGİLER )
bu konuya ait geçmiş sayfalara baktığımızda pek çok bilgi eklenmiş görüyoruz , toparlayacak olursak ;

* 8.ev kişisel dönüşüm evidir , bu dönüşüm krizler yoluyla pişmek şeklinde târif edilebileceği gibi fiziksel anlamda ölmek şeklinde de tanımlanabilir.

* 8.evde '' birleşik kazançlar '' sözkonusudur , bireysel anlamda bize ait olmayan kazançlarla( miras , ortak kazançlar ) bağlantılıdır denir.

* 8.ev , 7.evde bulduğumuz eşimizle yoğunlaştığımız arenadır yani bir nevi yatak odasını ifade eder diyebiliriz ;)
buradaki anahtar kelimeler '' bütünleşmek ve yoğunlaşmaktır ''

* ölüm ve ötesi konular ( tinsel , metafizik , spiritüel konular ) , gizemli ilimler 8.evle bağlantılıdır diyebiliriz.

* 8.evde güçlü bir egodan söz edebiliriz..

* 8.evde psikolojik bir SU evidir ancak 12.evden farklı olarak , 8.ev konularının DAHA NET FARKINDAYIZDIR..
8.ev konularının biz farkındayızdır ancak başkalarından gizleriz.
oysa 12.ev konularında farkındalığımız daha az sayılır , 12.ev konuları bizden de gizlenirler..

* Güç ve Kontrol ihtiyacı 8.evle bağlantılıdır..

* 8.evin temel ihtiyaçlarından biri DUYGUSAL HUZUR kavramıdır..

* 8.evi beslemenin araçlarından biri , zayıflıklarımızla yada korkularımızla dürüstçe yüzleşmek , ilişkiler kurarak diğer insanlarla bütünleşmek ve zorlayıcı şartlanmalardan birazda acı çekerek arınmaktır..

* 8.ev gölgelerinden biri , duygusal tatmin için cinselliği , parasal konuları , güç kavramını abartmak olabilir..

09-04-2009 06:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 8.ev ( coolhandsome için )
merkür ve marsını da 8.evde değerlendiriyorum sanırım daha önce söylemiştim.

merkür , mars , güneş akrep gibi potansiyellerin 8.evde kümelendiğini görüyoruz.
öyleyse önceki mesajımda belirttiğimiz 8.ev potansiyellerinden en azından birkaç tanesinin sende vurgulanabileceğini söyleyebiliriz.

8.ev yöneticisi olarak Venüsü MC üzerinde görüyoruz.. toplumsal imajınla alakalı sevimli bir Venüs yerine , 8.ev enerjisinden nasiplenmiş bir Venüs Yay olduğunu söyleyebiliriz.
mesela bir konu başlığında egonun çok güçlü olduğundan söz etmiştin ve bu yönünle de tanındığını ( MC ) belirtmiştin , öyle hatırlıyorum.

gezegenleri incelersek , Güneşinin hem Akrepte hemde 8.evde olması sana hipnotik bir kişisel güç kazandırıyor olmalı , ikna yeteneğin olduğunu söyleyebiliriz.

Merkürünün 8.evde olması , zihninin ölüm ve ötesi ( gizli ilimler ) gibi konulara yönelebileceğini gösteriyor olmalı ayrıca Merkürün Terazi olması kuracağın ilişki ve ortaklıkların önemini vurguluyor diyebiliriz.

Marsının 8.evde olması ve Spica isimli çok hoş sayılan sabit yıldızla kavuşum yapıyor olması , sana başarı potansiyeli ve hırs katıyor diyebiliriz.

Lilith'i de 8.evinde kümeleşmenin içinde görüyoruz , sendeki karanlık bir tarafa işaret edebilir yada ortak kazançlar konusunda dikkat etmene işaret edebilir.

Plütonun da hem Akrep burcunda hemde 8.evde güçlü olması + Güneşle uzakta olsa bağlantı kuruyor olması GÜÇ VE KONTROL dürtülerini besleyecek bir konumdur.
bu dürtülerin bazı şartlanmalara yada seksüel aşırılıklara işaret etmesi gibi gölge yönlerine dikkat çekmekte fayda var.

09-04-2009 07:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 8.ev ( amine için )
8.evinde Yengeç burcunu görüyoruz.. yöneticisi AY , 12.evde Güneşle , merkür ve plütoyla kavuşum yapıyor..

ailenle ilgili şartlanmaların olabilir , belkide aileni ( ve sevdiklerini ) kaybetmekten çok korkuyor olabilirsin.

8.ev yöneticisinin de diğer karanlık SU evi 12.evde olması , çok derin ve gizemli bir iç dünyasına sahip olduğunun işaretidir diyebiliriz.
çok hassas , sezgisel , pskolojik anlamda güçlü ama birazcık =) karışık bir yapın olabileceğini söyleyebiliriz.

astroloji gibi , Din gibi , psikoloji gibi iç dünyanla alakalı ( kendini tanımakla , hayatı anlamakla bağlantılı ) ilgi alanlarından söz edebiliriz.

8.ev yöneticisinin 12.evde olması içe dönük bir yapıya işaret edecektir..

8.ev yöneticisinin 12.evde olması gizli düşmanlar ve kötülükler görerek dönüşebileceğinin göstergesi olabilir. sır dolu bir Yay olma ihtimalinden söz edebiliriz.

Marsını da 8.evde Yengeç burcunda görüyoruz. ayrıca 12.evdeki gezegenlerle 120 derecelik bağlantılar yapıyor.
enerjini soyut konulara yönlendirme ihtimalin daha fazla görünüyor.
eğer yaşadığın olumsuz deneyimleri , tartışmaları zihninde tekrar tekrar kurarak zaman tüketen ve kendini sıkıntıya sokan biriysen bundan vazgeçmeye çabalamanı önerebilirim.

hem 7.ev yöneticini hem 8.ev yöneticini hemde Marsını 8. ile 12.evlerde görüyoruz , ilişkilerin konusunda ya çok duygusal ve hassas biri olabilirsin veya gizli ilişkiler kurma ( yada ilişkiyi gizli gizli yürütme ) gibi olasılıklardan söz edebiliriz.
eş adayınla ilgili belirsizlikler sözkonusu olabilir buna dikkat et derim.

cesaret konusunda pasif agresif bir tutumun olabilir , öfkeni kontrol ediyor yada gizleyebiliyor olma ihtimalinden söz edebiliriz.

09-05-2009 06:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 8.ev
Miss Merküry , sessizgidiş , yansıma , pasifik , gizemkara , merikeklik , serena , redrose , cancimini yani 8.evi tercih eden arkadaşların değerlendirmelerini müsait oldukça sırayla bu konuya ekleyeceğim.
daha sonra diğer arkadaşların 8.evlerinide sırayla değerlendireceğim ve 8.ev üzerine yoğunlaşmış olacağız böylece.
sonra oylamanın gidişatına göre 12.ev yada 5.evi değerlendirebiliriz ki 12.ev üzerine zaten bir çalışmamız vardı hatırlarsanız ( 12.evi irdeleyelim )
12.ev için sadece şimdi oy kullananların değerlendirmesini yapmamız yeterli olacaktır ki az değil zaten ;)

09-08-2009 03:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 8.ev ( Miss Merküry için )
8.evinde Oğlak burcunu görüyoruz yani 8.evin yöneticiliğini Satürn yapıyor.
ve Satürn MC üzerinden Ay ile Plütoya kare açılar yapıyor..

bu kombinasyonla ilgili diyebiliriz ki ; sende yüzeyde görülen Güneş-Venüs ışıltısından daha fazlası olmalı.. derinlerde bir yerlerde senin kişisel dönüşümünü etkileyebilecek hatıralar , belki rüyalar , belki de şartlanmalar olması muhtemel.
örneğin iç dünyanla ilgili anne kavramının seni oldukça etkiliyor olması muhtemel.
belki cinselliğe bakış açında , belki güç ve kazanç elde etme konusunda bir aile büyüğünden derin bir şekilde etkilenebileceğini söyleyebiliriz.

8.ev yöneticisi satürnünözellikle Ay ile yaptığı bağlantı , duygusal anlamda kendini tipik Ay Aslanına göre daha zorlayıcı yada zorlanan taraf durumlarında bulmana işaret edebilir.

8.ev yöneticisinin Plütoyla yaptığı kare açının , sana dominantlık ve kontrol yetisi verebileceğini , olumsuz anlamda da istediğini elde etmek için tehlikeli risklere girişebileceğini söyleyebiliriz.
Plütonun 6.evinde olduğunu görüyoruz.. özellikle Transit gezegenlerin senin bu T-Kareni aktifleştirebileceği dönemlerde sağlık konularına dikkat etmeni öneririm.

8.evinde ayrıca Uranüs-Neptün kavuşumunu görüyoruz ki bu müthiş potansiyelin 8.ev konularını AŞMAK gibi göstergeleri olabilir.
bu kollektif gezegenlerini bir amaca yönelterek , 8.evin gölge yönlerini daha kolay aşabilirsin. sanatsal bir uğraşı yada teknolojiyle bağlantılı bir ilgi alanı sana iyi gelebilir.
8.evindeki Uranüs-Neptün kavuşumunun , Mars Koçuna sert kare açı yaptığını görüyoruz ki sana seksüel bir cazibe katacak bu kombinasyonun aynı zamanda erkeklere dikkat etmeni işaret ediyor olması da muhtemel.
garip ilişkilere dikkat çekebiliriz.
yada mesela 8.evin işaret edebileceği korku ve şartlanmaları karşına çıkan erkekler vasıtasıyla deneyimleyebilirsin vs.

oldukça hoş konumdaki Venüs etkisiyle mutluluk ve keyfi konularda şanslı bir tarafın olabileceğini ancak gerçek derin duygusal tatmin ve huzur konusunda Satürnün işaret ettiği testlerden geçmen gerekebilir.

8.evin '' birleşik kazançları '' ifade ettiğini düşünürsek , grup çalışmalarında yada geleceğe dair projelerinde ( 11.ev ) erkeklerden ( Mars ) gelebilecek problemlere ( Kare açı ) dikkat çekebiliriz son olarak.

09-10-2009 04:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Yıldırım Yazılan:8.evinde Oğlak burcunu görüyoruz yani 8.evin yöneticiliğini Satürn yapıyor.
ve Satürn MC üzerinden Ay ile Plütoya kare açılar yapıyor..

bu kombinasyonla ilgili diyebiliriz ki ; sende yüzeyde görülen Güneş-Venüs ışıltısından daha fazlası olmalı.. derinlerde bir yerlerde senin kişisel dönüşümünü etkileyebilecek hatıralar , belki rüyalar , belki de şartlanmalar olması muhtemel.
örneğin iç dünyanla ilgili anne kavramının seni oldukça etkiliyor olması muhtemel.
belki cinselliğe bakış açında , belki güç ve kazanç elde etme konusunda bir aile büyüğünden derin bir şekilde etkilenebileceğini söyleyebiliriz.

8.ev yöneticisi satürnünözellikle Ay ile yaptığı bağlantı , duygusal anlamda kendini tipik Ay Aslanına göre daha zorlayıcı yada zorlanan taraf durumlarında bulmana işaret edebilir.

8.ev yöneticisinin Plütoyla yaptığı kare açının , sana dominantlık ve kontrol yetisi verebileceğini , olumsuz anlamda da istediğini elde etmek için tehlikeli risklere girişebileceğini söyleyebiliriz.
Plütonun 6.evinde olduğunu görüyoruz.. özellikle Transit gezegenlerin senin bu T-Kareni aktifleştirebileceği dönemlerde sağlık konularına dikkat etmeni öneririm.

8.evinde ayrıca Uranüs-Neptün kavuşumunu görüyoruz ki bu müthiş potansiyelin 8.ev konularını AŞMAK gibi göstergeleri olabilir.
bu kollektif gezegenlerini bir amaca yönelterek , 8.evin gölge yönlerini daha kolay aşabilirsin. sanatsal bir uğraşı yada teknolojiyle bağlantılı bir ilgi alanı sana iyi gelebilir.
8.evindeki Uranüs-Neptün kavuşumunun , Mars Koçuna sert kare açı yaptığını görüyoruz ki sana seksüel bir cazibe katacak bu kombinasyonun aynı zamanda erkeklere dikkat etmeni işaret ediyor olması da muhtemel.
garip ilişkilere dikkat çekebiliriz.
yada mesela 8.evin işaret edebileceği korku ve şartlanmaları karşına çıkan erkekler vasıtasıyla deneyimleyebilirsin vs.

oldukça hoş konumdaki Venüs etkisiyle mutluluk ve keyfi konularda şanslı bir tarafın olabileceğini ancak gerçek derin duygusal tatmin ve huzur konusunda Satürnün işaret ettiği testlerden geçmen gerekebilir.

8.evin '' birleşik kazançları '' ifade ettiğini düşünürsek , grup çalışmalarında yada geleceğe dair projelerinde ( 11.ev ) erkeklerden ( Mars ) gelebilecek problemlere ( Kare açı ) dikkat çekebiliriz son olarak.

Çok tesekkürler Yıldırım yorumlarının hepsi doğru.Annemle ilgili problemler hep oldu malesef:( Annem maddeci bir kadın bende hep ona benzedim yani eskiden öyleydim ama son bir senedir değiştim diyebilirim.Normal bir anne-kız olmadık hiç beraber kurabiye pişiren alışverişe giden falan o hep kendiyle meşguldu.Çok güzel ve etkileyici bir kadın ama bir o kadar da bencil.İki yabancı gibiydik hep biz, benim bakıcım vardı hep o ilgilenirdi benle ama anne gibi olmuyor işte:( Dahada fazlası nefret ettim ben hep ondan sanırım 8.ev konusu nefrette.

Ayrıca göründüğümden daha derin olduğum konusuda doğru.Derinlerde sakladığım selin çok farklı......

Tesekkürler yorumlar içinçiçek
09-10-2009 03:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

İnşallah en büyük korkum onun gibi bir anne olmak,çocukluğumu hatırlıyorumda arkadaşlara ve beni az tanıyan yabancılara anlattığım palavralar annem hakkında,sanırım hala yapıyorum neden bilmiyorum ama hayalimdeki anne imajını annemmiş gibi sununca rahatlıyorum galiba,yada bu psikolojik bir sorun.Bilemem....
[/quote]

selincim benim de annemle çok parlak bir geçmişim yok. babam vefat ettikten sonra annem bir başka evlilik daha yaptı. ve peşisıra gelen sorunlarla büyüdük.
abim de evden ayrıldıktan sonra annemle birlikte yaşamaya başladık ve kavgasız, gürültüsüz bir tek günümüz geçmezdi. onu devamlı suçlardım. daha iyi bir anne olabilirdi diye düşünürdüm. hele senin yaşındayken, ondan gerçekten nefret ederdim.
ama artık çok daha farklı...
şimdi düşündüğümde, o da aslında o zamanın şartlarına göre ve içinde bulunduğu psikolojiye göre kendince '' en doğru '' olanı yapmıştı.
hepimiz insanız, hepimiz hatalar yapabiliriz. ve hangi anne çocukları kötü olsun ister...
hata işlemeden doğruları bulamıyoruz malesef. ne yazık ki mükemmel değiliz.
kendimizi belki gün gelir öyle şartlar altında buluruz ki, bizler de mükemmel ebeveynler olamayabiliriz.
artık annemi iyisiyle kötüsüyle kabul ettim. o da sadece kendince iyi bir hayat yaşamayı ve yaşamamızı istedi. isabetli sonuçlar tutturamadı belki ama, niyeti iyiydi. bunu biliyorum. zaman geçtikçe, onu daha iyi anlayabiliyorum..
bu yüzden, dilerim sen de annenle arandaki buz dağlarını eritirsin selin...çiçekgözkýrpma

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-10-2009 08:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir