Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8.ev
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: 8.ev
Bu ev vasiyetnameleri, sigortaları, mirası, eş veya aileden intikal edecek olan para veya mülkleri anlatır. Aynı zamanda Ölüm evidir. Sekizinci evin ayrıca kişinin cinselliğini anlatması bakımından önemi vardır. Bu ev ayrıca kişinin gizli bilimleri olan merakını, ilgisini gösterir. Kişinin ölümü hakkında da bilgi verir. Nasıl 2. ev kişinin nasıl kazanabileceğini gösteriyorsa 8. evde kişinin başkalarından intikal edecek olan servetini göstermesi açısından önemlidir. Bu ev eş ilişkilerini de tamamlar. sırlarla casuslar,kazalar,askerlik.Psikoloji Sağlık açısından yönettiği organlar başta üreme organları olmak üzere, kalın barsağın alt kısmı, idrar yolları ,zehirlenmeler,böbbrek taşları,safra kesesi.
11-11-2008 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

8. Ev

Doğal Burcu: Akrep

Yönetici gezegenler : Mars ve Pluto

Güçlü gezegeni : Uranüs

Şifre : Veraset, miras

Sekizinci ev, vergi, miras, ortak çalışmaların sonucu olan ve evlilikle ortaya çıkan paralarla ilgilidir.Bu ev metafizik ve mistik deneyimler alanıdır aynı zamanda cinsellik, ölüm ve yeniden doğuş konularını yansıtır. Sekizinci evi tanımlayan sözcükler; cinsellik, ölüm, yeniden doğuş, miras, kalıtım ve birleşik kazançlardır. İç güdüler, uzak anılar, tuhaf yaşantılar, aşkınlık. Ölüm, seks ve vergiler. Ancak, ölüm kısmı ölmekten çok reenkarnasyon ve dirimle ilgilidir. Seks de bir bedensel haz biçimi olarak değil, bir aşkınlık biçimi olarak yer alır bu evde. Vergilere gelince onları başka bir gözle görmek pek mümkün değildir. Sekizinci evde vergiler, başka kimselerin parasal kaynaklarıyla ilgilidir. Miraslar ve başka kimseler sayesinde edindiğimiz kazançlar da bu evde yer alır. Sekizinci evin arketipleriyle başa çıkmak için, tükettiğimiz, bizi sınırlayan, bize ayak bağı olan şeyleri bilmek gerekir. Sahip olduğumuz şeyler mi bağlanmışız? Yoksa bizi bağlayan, bir ilişki mi? İş hayatımız mı? Bizi bağlayan her ne ise, sekizinci ev eskinin yerini yeniye bırakmasını sağlar.

Mümkün hayatın uzunluğunu ve sona erme şartlarını, vasiyetle alabileceği tüm kazancı belirler.

---------------------------------------------------------------------------

8. Ev ve Psikolojik Yaklaşımları

8. ev ölümü, yeniden doğumu, seksi, mirası, hisseli paraları ve başka insanların parasını temsil eder. 2. ev benim paramı, benim değerlerimi gösterirken, tam karşısındaki 8. ev bizim paramızı, bizim değerlerimizi inceler. 7. evde ortaklık kurulmuş, 8. evde de kaynaklar birleştirilmiştir. Eşin kazandığı para, ortaklıkta kazanılan para söz konusudur. Ancak konu sadece para değildir, bizim diğerleriyle nasıl bütünleştiğimizdir. Sen şunu önemsiyorsun, ben bunu, nasıl bir ortak nokta bulabiliriz? sorusu gündemdedir. Burada değerler devreye girer.

Güç savaşları bu evde temsil edilir. Seks, bir insanın diğeriyle bütünleşmesi, orgazm esnasında ölüme benzetilebilecek bir bilinç kaybının yaşanması anlamıyla bu evin kapsamındadır. Ölüm 8. evin konusudur. Bu hayatın sona ermesi olabileceği gibi, insanın kendini değiştirmesi, yeniden doğması da olabilir. Evlilik, ortaklık gibi yakın ilişkiler insanların değişmesine neden olur. Ben olarak sürdürülen yaşamdan biz olarak sürdürülen yaşama geçilmiştir. Bir anlamda yeniden doğulmuştur. Ayrıca sevdiğimiz kişilerin ölmesi de bizim değişmemize neden olur. Belki içimizdeki bir şeyleri öldürür, yeniden doğarız. Kendimizi yeniden yaratırız.

8. evdeki yaratıcılık çok önemlidir. Yaratıcılık bir çok kaynakta 5. evin konusu olarak görülmekle beraber, 8. evde yoktan var etmek, yıkmak, yeniden yapmak güdüsü vardır. 5. evde daha ziyade hobi niteliğinde bir yaratıcılıktan söz edilmektedir. 8. evde ise yaratmak zorunludur. İçgüdüsel bir yıkma ve yaratma isteği söz konusudur. Yüksek bir binada olduğunuzu düşünün. Aşağısı çok derin, orada belki ölüm var, ama siz atlama isteğinize engel olamıyorsunuz. İşte 8. evin duyguları bu kadar yoğundur. Kin, nefret, kıskançlık, öfke gibi duygular bu kapsamdadır ve yıkıma neden olur. Bu evler krizler evidir. Ayrıca 8. ev bilinmeyenler dünyasıyla, okült konularla ilgilidir. Görünenin gerisindekini merak etmek, hem kendini, hem başkalarını değiştirmek güdüsü ve gücü söz konusudur. Bu nedenle bu ev aynı zamanda psikolojiyi, psikiyatriyi temsil eder.

8. evin doğal burcu Akrep, doğal yönetici planetleri Pluto ve Mars'tır.

ANAHTAR KELİMELER: Ölüm, miras, vergi, sigorta, saklı yetenekler, sırlar, dedektiflik, seks, okült konular, krizler, değişimler, yeniden doğma yeteneği, psikoloji, terapi, eşinizin, ortağınızın parası, ortak paralar, başkalarının değerleri hakkında düşünceleriniz, kaynakların ortak potada toplanması.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 06:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Late-goodbye Dışarıda
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: 8.ev
Beatricé Yazılan:
Late-goodbye Yazılan:8.evim bomboş....

Boğanın yöneticisine yani Venüs'e bakman gerekiyor, akrepte; Jüpiter, kuzey ay düğümü ve Chironla kare açı yapmış... İlişkilerinde; ne kadar sevgi görsen de daha fazlasını isteyebilirsin, kadınlara, güzelliğe, cinselliğe düşkünlük olabilir mi, gerçi yaşından dolayı böyle bir soruya nasıl yanıt verirsin bilmiyorum... Ama eğer buna eğilim varsa bunun önüne geçersen senin için iyi olur, çünkü bu sana olumsuz olarak dönebilir, varsa tabii. Ayın kova olduğundan, duygusal bağımlılıkların azalır, mantığın ön plana çıkar ama, Ay kare Plüto var hatta Plüto Merkürle de kavuşumda ve Jüpiterle kare, zaten Güneş, Merkür ve Venüsün akrepte olduğunda akrep etkinin çok yoğun olduğunu söyleyebilirim.
Yorumunuz için teşekkürederim.Karşı cins eğilimi daha çok flört şeklinde.Güzelliğe yani estetik olan herşeye ilgim var ama bayanlarda sadece güzelliğe takılı kalan biri değilim.
Ayrıca kendi görüşlerime zıt düşünceler bende daha bi karşı tarafa yaklaşma isteği veriyor.Karşı kişiyi keşfetme isteğinden olabilir.

''Kaliteli Parfümler,Küçük şişelerde bulunur.''
Doğum Haritası

Doğum Haritası
01-11-2009 01:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: 8.ev
lou_salome Yazılan:benim 8. evim boğa burcunda ve venüs var. bu benim epey cazibeli olduğumu gösteriyor sanırım dil çýkarma

vakti olan bir arkadaş açılarıma bakarsa (çünkü bilakis plüto beni biraz endişelendirdi o açısıyla) nedir ne değildir, bilgi verirse çok sevinirim.

merkür 45
neptün 120
plüto 180
8. ev boğa ummadığın yerden para gelmesi yada eş yoluyla paraya sahip olma anlamıan gelebilir ki venüsünde burda baya olumlu oluor biranda güzel paraya kavuşabilirsin venüsün boğada olması ise bolluk ve rahat içinde yaşama isteği gösterir sevdiklerine düşkün ve bağlıdır bu seni biraz kıskançta yapabilir varlıklı biriyle evlenme arzusuda olabilir güzel seste verebilir boğada venüs aşk kadar parayada önem veren tipler oluor genelde açılara bakalım venüs 180 pluto insna ilişkileriden dikkatsiz olduğunu insanları incelemeden hemen ilişki kurduğunu yada çevrende çok problemli insanlar olduğunu tutkundna dolayıda sorunları körüklediğini iş hayatındada rekabetlerle karşılaşbiliceğini gösterir
neptün 120:oldukça romantik yaratıcı yönleri gelişmiş fakat bu yönlerini dışarı yansıtman kolay olmayabilir.aşık olduğunda gözleri hiçbişeyi görmez yardıma ihtiyaç duıyanlara herzaman koşar mistik konulara eğim aynı zamand abhsettiimiz iyi niyetinde insanlar tarafından bazne suistimal edilmesi görülebilir ..
01-27-2009 11:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

kayasran Yazılan:balığım 8.evde ve burada sadece şans noktam var. Bu bana uzun ömürmü verir yoksa erken ölümmü.

şan s noktası balıkta iyi çalışır ancak 8.ev akrebin evidir burada kısıtlanır

bu şans noktasının şanslı mı yoksa şanssız mı olduğunu anlamak için açılara ve yöneticiye bakmak gerek

sonra bu noktayı kullanma potansiyelini anlamak içinde haritaya bakmak gerek

şans noktası direkt tek başına ne ömür verir nede öldürür şayet açıların ve harita potansiyelin iyiyse seksüel hayatında ,hukusal durumlarda ,ruhun derinliklerini keşfeditme konusunda sana yardımcı olur

eğer ölüme katkısı varsa ki bunu bilmiyorum umarım hayırlı bir ölüm nasip olması olur

>> Filistin'e Selam Direnişe Devam <<
06-24-2009 12:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

nadya Yazılan:Benim de merkür, satürn, plüto terazide vede 8. evdeler hiç kötü açıları yok birde bunlar yetmiyormuş gibi sans noktasıda 8. ev başakta aðla...(

Psikolojik,ruhsal olaylar ilgini çekebilir,kakararlarını pratik şekilde alabilirsin,insanları kolaylıkla motive edebilirsin,bilgilerini çalışarak değilde sezgisel yollarla edinmek daha kolay gelebilir sezgilerin güçlü olduğu için,iş anlaşmaları,finans konularında başarılı olabilirsin.Duygusal yönden bazen soğuk ve çekingen olabilirsin,davranışlarını düşüncelerini kontrol altında tutmak isteyebilirsin sürekli,ortağın tarafından suistimle uğrayabilirsin,sorumluluklarını hatırlamak zor ve sıkıcı gelebilir,duygusal,psikolojik sorunlar yaşayabilirsin ortaklarınla.Toplumun gelenekleri sana uymayabilir,ölüm korkusu çok olabilir,yeniden başlayışlar ve bitişlerin olduğu deneyimler yaşayabilirsin.

Şans noktanın 8.evde olması ise,Mali yönden mutlu olabilirsin başklarının paralarını ,bankacılık,miras konsunda,sözleşme,psikoloji,iş-evlilik,gizli işler konularında başarılı olabilirsin ve bu konulardan kazanç sağlayabilirsin,şefkatli,inançlı ve .Uzun ömür vereblir,başarı elde etmek için detayları inceleyip başarılı olabilirsin.
06-24-2009 03:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nadya Çevrimdışı
Üye
**
lt=

RE: 8.ev
teşekkürler lavinya çekingen vede soğuk evet başta hep öyleyim ama bir zaman sonra fazla sırnaşık biri bile oluyorum bende anlamadım kendimi. ilişkilerimde de gerçekten duygusal problemler yaşadığım oldu fakat hep kendi salaklığımdan kaynaklı gülücük aksine ölüm korkum pek yoktur hatta ölümü fazla düşünmem bile bu da açılardan kaynaklanabilir iyimserlik açılarımda var sanırım.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=0&...20&go.y=11
06-24-2009 05:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

nadya Yazılan:Benim de merkür, satürn, plüto terazide vede 8. evdeler hiç kötü açıları yok birde bunlar yetmiyormuş gibi sans noktasıda 8. ev başakta aðla...(

Arkadaşlar öncelikle lütfen imzalarınıza haritanızı ekleyin nasıl yapılacağını bilmeyenlere yardım edebilirim

Şahsen harita arama konusunda çok tembelim birçok soruya bu yüzden cevap vermiyorum zira aradım buldum derken zaman geçiyor hevesim kaçıyor ve sıkılıyorum malum uranyenlik

Satürn ve Plüton ağır gezegenlerdir ve Plüton un terazide oluşundan ziyade evi ve açıları önemlidir ve 8.evi kendi evidir ve burada oldukça güçlüdür eğer olumsuz açıları yoksa
Ve Plüton 8.evde ise kişi başkalarının varlık amacını değil kendininkini araştırmalı ve çözmelidir

Satürn terazide güçlüdür ve gücünü gösterir ancak 8.ev Satürn için zorlayıcıdır
8.ev uç noktaların evidir (akrep)

8.evde Plüton 8.ev (ölüm, hukuk, cinsellik, eş, miras, gizli bilimler) kişi bu konularda tutkulu, istekli ve risk almayı seven bir yapı gösterir mesela ölümüne sebep olacak risklere girebilir, cinsellikte sexüel baskınlık yaratmak isteyebilir vs ancak satürnün burada oluşu plütonun derinliklerini bir parça yüzeye çekecektir bana göre mesela ölüm ötesi deneyimlemeyi çok istese bile çok fazla risk almayı istemez satürnün kısıtlayıcı ve kokutan yönü yüzünden deneme yapsa bile çok fazlaca tedbirli davranmak zorunda kalabilir

Ayrıca bu 2 gezegenin insanı 8. ev konularında aç gözlü yapacağını düşünüyorum misal plütonun cinsel iştahı ve saplantısı satürnün hırsı ve elde etme isteğiyle birleşince kişi tatminde zorlanabilir daha fazlasını isteyebilir bunu bu şekilde evin diğer konularına da uyarlayabiliriz. Ölüm, başkalarının parası, hukuk, miras, ökültizm vs gibi

Merkür de yine destekleyici nitelikte bu konularda fikir yürütmekten konuşmaktan başkalarıyla bu konuları kritik etmekten hatta belki de müstehcen fıkralar anlatmaktan hoşlanır

8.ev terazi bence seksüel ilişkileri ,ölümü ve diğer konuları sanki sanatsal bir olaymış gibi yansıtabilir ve eşine, ortağına neyse sunuş şeklide algılayış şeklide çok sanatsal olabilir drama da sanatın bir dalıdır bu ev konularını dramatize edebilir mesela….

Şans noktası başakta zorluk yaşamaz ancak 8.ev onun için zordur ancak

8.ev konuları şanslı ve sorunsuz aksa bile bazen bu konuda istenen verimi alabilmek için bazen başağın çalışkanlığı ve titizliği hatta seçiciliğini kullanmak gerekebilir asıl kısmetli olduğunuz yada olma potansiyeli olan yer yine 8.eviniz oluyor zira başak –yöneticisi aynı zaman da şans noktası yöneticisi Merkür 8.evde istediğiniz verimi almak için mutlaka zihninizi kullanmalısınız

07-02-2009 05:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

ginka Yazılan:benimde mars ve plüto 8. evde ve akrepte benimki kadar kötü olamaz cnm :D

açılar iyiyse neden kötü olsun haritada 2 side güçlüdür kendi burçlarında ve plüton kendi evindedir

ancak fazla takıntılı ve askıcı hatta ısrarcı olmamakta ve istediğini elde etmek için tehditkarvari davranışlara girmemekte fayda var

ayrıca bu konum 8.ev konularında aftif olmayı gerektirir konuların ne olduğu belli enerjiniz bu eve akar

07-02-2009 05:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Mavi Yazılan:8. evde kuzay ay düğümü oğlak var, 2. evde satürn yengeçte olduğu için kuzey ay düğümüne yönelmek anlamında bu ev aslında önem arzediyor benim için, akasyacım rice etsem bana da bakar mısın? teşekkürler

kuzey düğüm 8.evdeyse güney düğüm 2.evdedir

2.ev bizim baba evimiz ve ilk yıllarımızda sahip olduğumuz maddi ve manevi değerlerdir ve özgüvenimizdir yani kendimizi ne kadra seviyoruz dur

güney düğüm bize kolay gelen bildiğimiz noktaysa şayet o halde kişi kendi ayakları üzerinde durabilen biridir ve hayatla tek başına mücadelenin nasıl yapılacağının püf noktalarını kurallarını bilen kişidir ancak 8.ev başkalarının maddi ve manevi değerleriydi

işte kişi bunlarıda kullanmayı öğrenmek zorunda başkalarından yardım istemenin zayıflık yada korkaklık olmadığını öğrenmek zorunda

kişi sadece ben ve bana ait olanlar demeyi bırakıp biz ve bize ait olanlar demeyi öğrenmeli ve başkalarının varlığına da saygı duymayı öğrenmelidir

kuzey düğüm yaşamamız ve deneyimlememiz gereken alanı gösterir 8.evin bütün konularında bu düğüme ait özellikler açığa çıkar karşımıza dikilir

başkalarının maddi manevi ideoloji ,dava her ne ise saygı duymak gerekir elde ettiklikleri bilgilere ,ilime finansal kaynaklara ,deneyimlere ,cinsel dürtülerine vs bu evin konularına karşı kişi karşı tarafa anlayışlı davranmalıdır

2.ev boğanın ve venüsün evi yengeç için problem olmaz ancak satürn yengeçte zararlıdır satürnün sertliği,hırsı,maddiyatçılığı ve hükmetme arzusu yengecin kendi halinde ki duygusal anaç yapısını zorlar zaten güvensizlik yaşayan yengeci iyice kısıtlar daraltır ve onu iyice yavaşlatır

satürn 2.ev cimrilik verebilir yada maddi kaynaklar kısıtlı yada idareli olabilir ayrıca satürn kendi burcuna karşıt açı yapıyor o burada seni karşılıklı paylaşım konusunda yengecin çekingeliğinden sıyırıp açık yüreklilikle kaynaklarını yada kayanaklarınızı paylaşmanızı öğretiyor olmalı

sanıyorum burada öğrenilmesi gereken paylaşmayı ,vermeyi ve almayı öğrenmek olmalı
diğe bir ders te bütün bunlar öğrenilirken yada deneyimlenirken yani o an yaşanırken kişi çekimserliği bırakıp başkalarını karşında tabiri caizse elif gibi dimdik ayakta durabilmelidir

nasıl ki tek başına ayakta başkalarının desteğine mecbur kaldığında da ezilmeden büzülmeden dimdik olmayı öğrenmelidir

umarım doğru ifade edebilmişimdir mavicim

07-02-2009 05:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir