Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.44 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil
Lavinya Yazılan:"Algol’ün her iki doğasını da net olarak sergileyen ülkemizden bir şarkıcı örneğine değinmek istiyorum. Akılda kalıcı reklam müzikleri bestecisi Nil Karaibrahimgil, bugüne kadar basına sıkça yansımayan ilişkilerinde Algol’ün yıkıcılık içeren doğasını bir ölçüde yaşamış ve yaşatmıştır (17 Ekim 1976, saat:07:30, Ankara). Karaibrahimgil’in Venüs’ü 25° Akrep burcundadır ve Algol ile partil zıt açı içerisindedir. Bilindiği gibi Venüs, Akrep burcunda zararlıdır ve bu zarar Venüs’ün Algol karşısında durmasıyla katlanarak artmıştır. Zira Karaibrahimgil’in hayatında- ilişkilerini gizli saklı yürütmesine rağmen- bunun yansımaları çok net gözlenmektedir. Başlangıçta, çalıştığı ajansın sahibi ünlü reklamcı Serdar Erener’in evli olmasını bilmesine rağmen kendisiyle bir ilişkiye başlayıp, bu evliliğin noktalanmasına ön ayak olmuştur. Serdar Erener’in yuvasının yıkıldığı sıralarda yazdığı bir şarkısında “Ben ona resmen aşığım. İyi ki, yapmışım!” diyebilecek kadar da gözükara bir yaratıcılığa sahiptir!

Ben sabit yıldızların etkisini pek fazla önemsemeyen bir insan olarak Nil'in Akrep burcundaki Venüsüyle alakalı olarak aşk hayatındaki tavrına ilişkin yorumda Algol'ün etkisinin abartıldığını düşünüyorum.Nil'in aşağıdaki haritasında görüleceği gibi Venüsünün Akrepte olması dışında bir de Plutonla 45 derecelik yarıkare açısı var.Sevdi mi tutkuyla bağlanan ve o insanın kusurlarını görmeyen bir yapıda ayrıca aşkın acı vermesi riskini göze alabilen bir kişilik.Evli erkeklerle ilişki kurması bana kalırsa Aslandaki Ayın Marsla yaptığı karenin verdiği bencillikle ve Uranüsün haritasındaki güçlü konumuyla alakalı.Toplumsal kuralları dolayısıyla evli bir erkekle olmayı pek takmıyor hanımefendi.Ayrıca bi de Marsın olumsuz açılarının rekabet etme isteği verebileceği ve bu durumunda evli erkeğin eşiyle rekabet halinde olma duygusundan haz alabileceğini düşünebiliriz.Venüsün Akrepteki durumunun da yine rekabeti sevme özelliği verebileceğini düşünüyorum çünkü Koç ve Akrep burçları rekabet etmeyi en çok seven burçlardır.

[Resim: astro2gw01nilkaraibrahiqk0.th.gif]

Nin.Me.Sar.Ra
01-26-2009 07:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil - çilekli süt - 05-25-2008, 09:48 PM
RE: Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil - çilekli süt - 05-27-2008, 01:01 AM
RE: Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil - çilekli süt - 05-27-2008, 01:34 AM
RE: Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil - çilekli süt - 05-27-2008, 01:55 AM
RE: Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil - NinMeSarRa_ - 01-26-2009 07:01 PM
RE: Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil - marskovası - 03-24-2011, 10:16 PM
O Hala Özgür : Nil Karaibrahimgil - Luli - 01-20-2009, 05:21 PM
RE: Nil'in Dünyası - Ferhan Nil Karaibrahimgil - marskovası - 03-24-2011, 10:35 PM
Nil Karaibrahimgil - çilekli süt - 05-25-2008, 08:54 PM
RE: Nil Karaibrahimgil - kill a back - 07-11-2008, 01:26 AM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Nil Karaibrahimgil justicee 1 4,604 04-25-2018 04:09 AM
Son Mesaj: cancimini

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir