Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler
Haritasında geri giden gezegenleri incelemek için birkaç arkadaşın haritasına baktım, lilyumun haritasına bakacağım, birde yani ben daha önce 6 gezegeni geri giden bir haritası olan kimse görmemiştimgülücük Sevgili luthinin 6 gezegeni yanlış hatırlamıyorsam tabi; geri harekette, luthicim senin geri giden gezegenleri yorumlayınca zaten haritayı analiz yapmış olacağım sankigülücük

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
01-10-2009 10:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler
Geri giden gezegenlerle ilgili küçük bir bilgi daha veriyorum sizlere;

Gezegenlerin ters yönde hareket etmeleri, horoskop sahibinin,aslında kendi hayatında izi bile olmayan bir olayın,sanki kendi deneyiminden biliyormuş gibi hissetmesine yol açabilir. Bu geri gitme eski bir olayın şu ana gelip sindirme/iyice anlama görevini taşıyor olmasına işaret edebilir. * Önemli olan evlere ve burçlara göre yaşamdır...

Güneş ve Ay geri gitme hareketi yapmazlar. Diğer gezegenler ise zaman zaman geri giderler. Merkür hemen hemen yılda üç kez geri gider, hareketsizleşir, sonra yine ilerler. Merkür'ün bu hareketleri,iletişimlerin akışı ile plan ve düşüncelerin gelişmesi üzerinde önemli etkiler yapar.

MEVLANA
[i]
01-10-2009 10:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

"lilyum için"
Uranüsle başlamak istiyorum. Önceki mesajlarımda da söylemiştim; Kare açılar geri haekette konumlanan bir gezegende daha sert etkiler yaratabilir. Sizin geri giden gezegenlerinizde set açılar bayağ bolluktagülücük

Uranüs ( R ) Akrepte ve 4. evde;

Uranüs Akrepre güçlü konumdadır, araştırmacı bir kişiliğiniz olduğunu söyleyebilirim. Geri hareketteki Uranüs ailenizle ilişkilerinizde olması gerekenden daha faz zamanda yol katederek çözüme ulaşacağınızı ifade ediyor. mesela bir saatte çözümlenebilecek bir durum daha fazla zamanda çözülebilir.içinizdeki özgürlük duygusu (uranüs) başkaldırıcı davranışlarınızda (Uranüs_Akrep ) kendinizi kısıtlayabilirsiniz. Güneş Uranüs zıtlığıda içinizdeki özgürlük duygusununn kısıtlanmasında etkilidir. Yapmak istediklerinizi istediğiniz şekilde açığa çıkaramamak ya da istediğiniz zaman diliminde yapamamak gibi kısıtlamalar olabilir.
Başkaldırıcılık,özgürlük, yani Uranğsğn simgelediği özellikler sizde daha içedönük bir durum oluşturur. Hayatınızda aileyle mesafeli durumlar sözkonusu olabileceğini düşünüyorum. ( Hem 4. evin hemde Güneş_Urabüs açısının etkisiyle ) çevreye karşı davranışlarınız olması gerekenden daha sakindir. Aniden değiştirilen planlar yerine ( retrodan dolayı ) daha düşünürek hareket eden biri olabilirsiniz. Merkür_Uranüs zıt açısı; aniden,belirsiz nedenlerle düşüncelernizi değiştirebileceğinizi ifade ediyor ( özellikle aileyle ilgili konularda) ama karar verme aşamasında düşüncenizdeki kadar anilik,fevrilik olmayabilir. Küçük yaşlardan bu yana aileden bir kopukluk sözkonusu mu acaba?

Plütoda ( R ) Terazide ve 4. Evde;

Plüto sizi düşüncelerinizde anlasızlığa sokabilir. Aile geleneklerine bağlı biri olabilirsiniz. Hayatınzda meydana gelen sorunlarrı daha içsel değerlendiren birisiniz. Ani bir patlama yerine ( retro ) daha düşünerek,düşüncelerinizi belkide biriktirerek dışa vuran biri olabilirsiniz. Herhangi bir sorunda, tartışmada doğruları söylemekte Plütonun fevriliği ( retro) sizi daha çekimser yapabilir.Plütonun kendini üstün görme durumuna karşın siz daha alçakgönüllü birisiniz. Ailenizle yaşadığınız güçlüklerde daha içe kapanık, kendi isteklerinizi yerine getirmek yerine ailenizin isteklerini beklentilerini yerine getirmeyi düşünebilirsiniz. Eski ilşki biçimlerinde dönüşüm sözkonusu olabilir ( Terazi ) ama bu rudum sizin için daha az değişkenlik gösterecektir ( retro) JüpitePlüto karşıt açısı; kendi düşüncelerinizi kabul ettirme konusunda direterek, daha fazla çabayla söz konusu olabileceğini ifade ediyor. MC ile olan karşıtlık ise; sürekli değişimi ifade eder; ama siz değişime daha az ya da daha uzun sürede değişim yaşayabilirsiniz.

Neptün ( R ) Yay burcunda ve 5. evde;

Yaydaki Neptün, inanç konusunda eski kaynaklara daha çok ilgi, istek ifade eder. 5. evde başkalarının dile getiremediği şeyleri açıkça çekinmeden ifade sözkonusu olabilir. ama geri hareketteki Neptün bu konudada size daha içsel bir tutum verir. İnanç konusunda ruhsal duyarlılık sizin için daha önemli olabilir. Kendinizi ifade etmede ( 5. ev ) mantığınız ve duygularınız arasında kalabilirsiniz. ( Ay Neptün Karesi ) yaşadığınız herhangi bir olayda çabuk pes etme durumu olabilir. Biliçaltı duygularınızın sizde daha etkili olduğunuda söyleyebiliriz. ( Venüs_Neptün zıt açısı ) Bu etkiye mars Neptün kareside etk ediyor ve bilinçaltındaki bu durumdan çok daha hassas bir ruh haline sahip olabilirsiniz.

MEVLANA
[i]
01-12-2009 01:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler
(02-06-2010 09:48 PM)miyase Yazılan:  Yaa... Banada kucuk bir yorum yaparsaniz cok sevinirim gülücük Bende 5 gezegen geri harakette:

Jupiter: Yay & 9. ev (10. ev ile kavusum)
Saturn: Balik & 1. ev
Uranus: Oglak & 12. ev
Neptun: Oglak & 12. ev
Pluto: Akrep & 9. ev

En ufak bir yorumunuz bile tatmin eder, yeterki yorumlayin gülücük

ağır hareketli gezegenlerin geri gitmesini birincil derecede önemli görmemek lazım.
merkür , venüs , mars üçlüsünün geri hareketleri daha dikkate değerdir.

miyase Hollanda'da doğmuşsun , gmt = 2 çıkmış haritanda.
şu anda Türkiye'de saat 20:30 , Hollanda'da saat kaçtır bilgin varsa paylaşabilirmisin ?

02-06-2010 10:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cizmelikedi Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler
Herkese merhaba,

Benim de doğum haritamda 4 gezegen geri gidiyor. Merak ettiğim ise geri giden gezegenler, örneğin Venüs'ün ileriki zamanlarda normal harekete dönmesi ve kişiyi rahatlatması mümkün mü ? gülücük Saçma bir soruysa çok özür diliyorum lakin Venüs'ümden çok çekiyorum pek anlamadým Astroloji ile ilgilenen bir arkadaşım bu yüzden evlenemeyeceğimi hatta yalnız ölebileceğimi söylemişti yıllar önce.hiç halim yok Retro venüsüm yengeçte, sanırım 6. evde... Yorumlarınızı merakla bekliyorum. -aþk

Doğum Haritam
06-13-2010 10:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(06-13-2010 10:28 PM)cizmelikedi Yazılan:  Herkese merhaba,

Benim de doğum haritamda 4 gezegen geri gidiyor. Merak ettiğim ise geri giden gezegenler, örneğin Venüs'ün ileriki zamanlarda normal harekete dönmesi ve kişiyi rahatlatması mümkün mü ? gülücük Saçma bir soruysa çok özür diliyorum lakin Venüs'ümden çok çekiyorum pek anlamadým Astroloji ile ilgilenen bir arkadaşım bu yüzden evlenemeyeceğimi hatta yalnız ölebileceğimi söylemişti yıllar önce.hiç halim yok Retro venüsüm yengeçte, sanırım 6. evde... Yorumlarınızı merakla bekliyorum. -aþk
Astrolojiyle ilgilenen arkadaşınızın bilgilerine göre 1980 yılında 20 günlük süreçte doğan herkes yalnız ölecek tabi geri haraketin o yıla has olmadığını düşünürsek sizce de abesle iştigal bir yorum olmamış mı?
Yorumcu arkadaşlar hatalarımı düzeltir diyerek şunu söylemeliyim ilişkilerinizde sorun varsa bu venüs retrosundan ziyade ay akrebinizin şironla karşıt açı yaparak takıntılı ve duygularınızı ifade etmede zorlanan,aşırı sahiplenici olmanız bu tutkulu duygulara karşın jptrle başakta kavuşum yapan marsınızın ikizler güneşi ile karesi pek te romantik olmayan daha eleştirel daha havayi,kendine fazla güvenen,hırslı bir kimliğiniz olmasını sağlamış olabilir.
Merkür neptün satrün arasındaki t karenin size imgeleme ve hayal yeteneğinizi yazı alanında somutlaştırabilme yeteneği verdiğini düşünüyor musunuz?Bu benim açının etkisini doğru anlıyor muyum acabasıyla sorduğum sorudur...
06-13-2010 10:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(06-13-2010 10:28 PM)cizmelikedi Yazılan:  Herkese merhaba,

O ANI BİR RESİM gibi düşünün çekildi ve dondu ...

Düzelmesi söz konusu değil lakin ...

Yalnız ölme vs hikayelerine çok garip buldum...

Her insan yalnız doğar yalnız ölür ...

Hatta her gece yanı başında yatan kocan ve sen uyku süresince başka alemlerde olursunuz..

Grupsal bir yaşam söz konusu değil zaten ...

İnsan her daim her işi bireysel yapar...Bazı durumlar haric...

7 EVİ SATÜRN Olan insanlar bile evlenebiliyor...

Yada mars ...

bu şekilde bir genelleme çok yanlış ...

Bunun derin ve uzun açıklaması var ...

Bir ara bakarızgülücük
06-13-2010 11:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cizmelikedi Çevrimdışı
Üye
**
lt=

melis_bk yorumunuz için çok teşekkür ediyorum, beni mazur görün astroloji bilgilerim çok sınırlı, o yüzden derdimi abuk bir şekilde anlatmaya çabaladım sanırım utandým Aslında kendine güven konusunda çok sıkıntı çektim, zor bir çocukluk geçirdim ama geçen yıllarla birlikte yavaş yavaş düzeldi bu durum... Eleştiri konusunda çok haklısınız maalesef çenem pek durmuyor gülücük Evet, edebiyata düşkünlüğüm var, hayalgücümle birlikte yazma yeteneğim olduğu söylenir, tespitiniz çok doğru.

Schatz çok teşekkür ederim, tabi ki hepimiz yalnız geldik, öyle de gideceğiz. Arkadaşım sanırım haritamda romantik manada hiç umut görmediği için böyle abartılı bir yorum yapmış olabilir. Tespitlerinizi merakla bekliyorum gülücük

Vena yorumlarınız için çok teşekkür ederim, evet çoğu zaman dillendirmeden yaşıyorum duygularımı ve kaybetme korkusu konusunda da haklısınız. Ay - Şiron zıtlığı hakkında araştırma yapıp dediğiniz gibi o yönde üstüne gidebilirim.

Doğum Haritam
06-14-2010 03:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Çizmeli köyün fareli kavalcısı ...

Öyle bir masal mı vardı yada benzeri bir şey ....

Neptün konumlaman çok güçlü hayal gücü şahane olmalı çünkü bunu jüpiterde desteklemiş...

Senin vesvese sebeplerine gelince...

Zodyak için böyle bir grup varsa...Pimpirik vesveseyi bu elemanlar oluşturuyor...

oğlak,akrep,ikizler ,başak ...hatta yer yer koçta girer bu kargaşanın içine...

Sürekli huzursuzluk hali ...

Bir şeylerden memnun olmama...

Ki oğlak hiç birşeyi beyenmez...

Bence 7 ev konumun çok güzel ...

Sevgi dolu bir eş potansiyeli aile kavramını bilen cinsten ..

Aranan bir özellik ...

gÜNEŞİN DİREK yumaşak açılar yapmadığı için

hep ...özüven kırıklığı hissine düşebilirsin....

ne iş yapıyorsun cidden merak ettim ?

Yada ne olmak istersin ....
06-14-2010 03:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cizmelikedi Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Schatz Çizmeli Kedi ayrı bir masal , fareli köyün kavalcısı ayrı gülücük

Evet ben kesinlikle vesveseli bir tipim, beynim hiç durmuyor sürekli bir huzursuzluk var, öte yandan işleri yürütüyor, ona buna vakit ayırmaya çalışıyor... Ama arka planda çalan müzik hep aynı: Vesvese

Dediğin gruptaki burçlardan biri zaten güneşim, diğeri yükselenim, diğeri de ayım. Vesvese takımı benim haritada desene...

Ben medya sektöründe araştırmacı olarak çalışıyorum. Ne olmak istersin dersen içinde sanat olan, sanatla içiçe bir mesleğim olsun isterdim. Bu yaştan sonra mümkünatı var mı bilmiyorum ama imkan çıkarsa düşünmeden kariyerimi silebilirim.

Çok teşekkür ederim yorumların için gülücük

Doğum Haritam
06-14-2010 04:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  HARİTAMIZDAKİ RETRO GEZEGENLER Hattusas 2 6,344 04-18-2020 03:06 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Fokal Gezegenler Lajâ 11 23,100 04-29-2015 07:53 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Kişisel Gezegenler ve Narsisizm sufle cii 29 39,501 01-01-2013 12:04 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler Hakkında Genel Bilgiler yükselenbaşak 31 55,302 11-27-2012 07:50 PM
Son Mesaj: zeppi
  Gezegenler ve Cenine etkileri pasifik 12 17,328 08-14-2012 11:44 AM
Son Mesaj: ekinoks
  Retrograde Gezegenler ve Karma Alya 6 22,491 05-18-2012 11:36 PM
Son Mesaj: Kaktüs
  TEST ( Gezegenler ) astrosohbet 90 118,141 08-16-2011 04:24 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler ve Sağlığımız bluex 13 17,964 07-10-2010 06:24 PM
Son Mesaj: Serena
  Kollektif Gezegenler ve Nesiller aeon 11 15,267 04-27-2010 05:37 PM
Son Mesaj: Bluescorpio
  Kadim Astrolojide Gezegenler Angel 1 5,020 06-28-2007 04:39 AM