Değerlendir:
  • 25 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astrolojiye Yatkınlığımız Haritalarımızdan Anlaşılabilir Mi?
Yazar Mesaj
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Astrolojiye yatkınlığımız haritalarımızdan anlaşılabilirmi???
sızce bendede yatkınlık olabılırmı ?? tamam ılgım var ama yenıyım neptun burcum gülücük)yukselen boga ay kova -okhe bıde venus tepemde gülücük)cıktı yapılan yorumlarda ben bu ıse meraklıyım amaya sızceehımm he bıde ruyalarım cıkıyo sureklı harıta cıkarıyorum gülücük)

YILDIZ HARITAM
10-09-2007 02:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Astrolojiye yatkınlığımız haritalarımızdan anlaşılabilirmi???
--------------------------------------------------------------------------------
http://www.uzmantv.com/her-isteyen-astrolog-olabilir-mi

ünlü astrolog metin kiraz.dan kimler astroloji olabilir buyrun tıklayın....

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
10-09-2007 11:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

9.ev faktörünün de astrolojiyle ilgisi olduğunu düşünüyorum.kişi,pek çok bilgiyi 3. ev mantığıyla alabilir veya bir gezegenin ve burcun tüm fonksiyonlarını didik didik analiz edebilir.ancak , haritayı açtığında , bütün bir resimle karşılaşacaktır ve 3.evde depoladığı bilgilerden bir sentez elde etmesi gerekir.9.evin gereklerinden bir tanesi de yabancı dil kavramı.genişleme prensibinin uygulandığı bu evde , tek bir kaynaktan yararlanmak kişiyi kısıtlar.kişi,zihninde büyük mantıksal bir bina kurmakta zorlanır.oysa, yabancı dille birlikte , pek çok kaynaktan yararlanma fırsatı bulur.son olarak , kavramsal konular olduğu için 9.evin güçlü olması önemlidir.örneğin , 9.ev konularını anlamlı ufak parçalara ayırmak zordur ve bütün halinde bir anlamları vardır.örneğin ; zodyakta sadece balık burcunun anlamını bilmek çok şey ifade etmez.ancak,kişi , sırasıyla , başağın , diğer su burçlarının ve sonra da koçun ve diğer burçların fonksiyonlarını öğrenirse , resmin bütününe hakim olur ve balığın manasını daha iyi kavrar.bununla birlikte , diğer alanlarda da kişinin kendisini yetiştirmesi gerekir ki , bu da 9.evle ifade bulan geniş bilgi birikimi anlatır.kişi, kavramlar arasında rahatça geçiş yapabilir.zihnindeki mantıksal binanın odalarında rahatça gezinebilir.
bunun dışında , beyninin sağ tarafı aktif olan insanların , astrolojide daha başarılı olduğunu düşünüyorum.çünkü , hayattan anlam arayan tarzda sorular soran kişiler, genellikle astrolojiye yönelirler.
bilhassa modern teknikte , kişisel gözlemin ve dili kullanma becerisinin çok etkili olduğunu düşünüyorum.günlük hayatta gözlem yapan ve içedönük insanlar, belli bir burcun özelliklerini daha rahat kavrayabilirler.aynı şekilde , bazen kuracağınız bir cümle , bir paragraftan daha çok anlam ifade edebilir.tıpkı ,nakarat bölümlerinin , bazen kötü bir şarkıyı kurtarması gibi...
05-18-2010 01:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Demet Hoşmen Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

astroloji ilgisi ve öğrenme yeteneği , sezgileri kullanma, olacakları hissetme gibi bazı duyuların diğer insanlara göre daha fazla gelişmesindeki faktörleri bu tip yetenekleri olan bir çok insanın haritasında gözlemlediğim bazı özellikleri paylaşmak isterim.

su gurubu aktifliği 1_ 9_11_12. ev ve retro gezegenlerin yoğunluğu, pluton_uranüs-neptünün merkür_ay-güneşle olan açıları(olumsuz dahi olsa) neptünün haritada 1ve 12 evde oluşu neptünyen özellikler.ve bu tip konularla uğraşmak özellikle astroloji sabır ve emek istediğinden satürnünde güçlü olduğu görülmekte..
05-18-2010 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Sevgili holborn bu durumda 9. evi önemli bir gösterge olarakmı alıyorsunuz, uranüs ve neptün etkisi özellikle de güneşle bağlantı halindeyse+ 8. ev etkileri ve ay etkileri, hakkında ki düşüncelerinizi merak ettim açıkçası...
05-18-2010 05:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Detaylı Analiz yaptığım arkadaşlarımızın haritalarında en sıklıkla dikkatimi çeken kombinasyon olarak Merkür & Neptün bağlantılarını gösterebilirim.
( Bu kombinasyon ya doğum haritalarında yada Neptün Transitinin natal merkürle bağlantısı şeklinde karşıma çıkıyor sıklıkla )

05-18-2010 05:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

buna göre benim haritamda astrolojiyi neden bu kadar önemsediğimi ve hayatımın odak noktası olduğunu açıklıyor galiba...kendimi bildim bileli merakım vardı ama son 4-5 yldır yoğun olarak ilgileniyorum sayılır ara ara kesintiye uğrasada..benim için vazgeçilmezler arasında...
9.ev önemliyse eğer..9evde retro plüton var başakta...ve plüton 12.ev yöneticisi..12.evdede neptün,jüpiter,mars stelyumu var yayda ..ve plüton neptün ve jüpitere 60'lık açı halinde..
güneş te uranüsten 120 lik neptün,jüpiter,mars kavuşumundan 60lık açılı...ve yine uranüs ayla zıt açılı ki ay 8.ev yöneticisi ve 4.evde..artı uranüs merkürdende 90 derecekil kare açı alıyor....(amma çok etkileyen açı ve yerleşim varmış haritamda...geç kalmışım daha erken başlasaymışım astrolog olabilirmişim herhalde..gülücük)
05-19-2010 03:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Demet Hoşmen Çevrimdışı
Üye
**
lt=

(05-19-2010 03:23 AM)gizem kara Yazılan:  buna göre benim haritamda astrolojiyi neden bu kadar önemsediğimi ve hayatımın odak noktası olduğunu açıklıyor galiba...kendimi bildim bileli merakım vardı ama son 4-5 yldır yoğun olarak ilgileniyorum sayılır ara ara kesintiye uğrasada..benim için vazgeçilmezler arasında...
9.ev önemliyse eğer..9evde retro plüton var başakta...ve plüton 12.ev yöneticisi..12.evdede neptün,jüpiter,mars stelyumu var yayda ..ve plüton neptün ve jüpitere 60'lık açı halinde..
güneş te uranüsten 120 lik neptün,jüpiter,mars kavuşumundan 60lık açılı...ve yine uranüs ayla zıt açılı ki ay 8.ev yöneticisi ve 4.evde..artı uranüs merkürdende 90 derecekil kare açı alıyor....(amma çok etkileyen açı ve yerleşim varmış haritamda...geç kalmışım daha erken başlasaymışım astrolog olabilirmişim herhalde..gülücük)

astrolog olmanın yaşı olabilirmi?
05-19-2010 03:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(05-19-2010 03:47 AM)Demet Hoşmen Yazılan:  
(05-19-2010 03:23 AM)gizem kara Yazılan:  buna göre benim haritamda astrolojiyi neden bu kadar önemsediğimi ve hayatımın odak noktası olduğunu açıklıyor galiba...kendimi bildim bileli merakım vardı ama son 4-5 yldır yoğun olarak ilgileniyorum sayılır ara ara kesintiye uğrasada..benim için vazgeçilmezler arasında...

astrolog olmanın yaşı olabilirmi?

gülücük
05-22-2010 02:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(05-19-2010 03:47 AM)Demet Hoşmen Yazılan:  astrolog olmanın yaşı olabilirmi?

Tanıdığım bir Alman kadın var ...

Akrep burcu ...

Kendi kolunu kesmiş ve 65 yaşından sonra astrolog olmuş....

Yaşla hiç bağıntısı yok gibi duruyor...

Şuan 85 yaşında var bir sürü Kunde'si =müşterisi vargözkýrpma
05-22-2010 02:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir