Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüslerimizi İrdeleyelim..
Yazar Mesaj
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Cvp: Venüslerimizi İrdeleyelim..
Yıldırım Yazılan:
Alıntı:Ve benim progres Venüs'üm Başak'ta,1o evde . Hayatımın gidişatına bakıldığında da bu evde Venüs Başak'taki etkileri deneyimliyorum.

salmakis merhaba ; progres konusuyla uzun süredir ilgilenemiyorum. açıkçası hani şu şüphelerim var ya gülücük progres konusu içinde geçerli olmaya başladı.

çok özele girmeden , 10.evde venüs başak etkilerini nasıl deneyimlediğini paylaşırmısın ?

mesela senin ay burcun başaktı ve o mükemmelliyetçiliğin buradan geliyor olabilir diye düşünüyorum.

İş yoğunluğundan dolayı bir türlü sorunu cevaplayamadım. Kusura bakma olur mu?

Doğum haritalarımızdaki Venüs bizim başkalarına "iyi yanlarımızı gösterme" biçimimizi tanımlıyor. Doğum haritasindaki Ay'sa olaylar karşısındaki "hissetme" biçimimizi. Ay burcum Başak'tan dolayı mükemmeliyetçi olabilirim ama Venüs Yengeç'ten dolayı bu huzursuz halimi başkalarından gizlerim.Başkalarının mutlu ve huzurlu olması Venüs yengeç için hep 1. plandadır. İyi yanlarını iletme biçimi onlara anaç ve korumacı davranarak mutlu ve huzurlu hissettirmektir. Oysa Venüs Başak'ta iyi yanlarını zekayla kılı kırk yaran eleştirelliğiyle ortaya koymaya çalışır(Venüs duygularla ilişkili olduğundan Başak'ın zekayla kendini ortaya koymasına uyum sağlayamadığından bu burçta huzursuz sayılmaktadır)
Venüs Başak'ta başkalarına kendini "onları uyarma ve yönlendirmeyle" ortaya koyuyor. Benim iş yaşamımdaki ilişkilerimde de anaçlık ve koruma iletisinden daha çok uyarma ve yönlendirme geçerli.Yani başkalarının mutlu ve huzurlu olması temel hedefim değil.Bu anlamda Progres haritamda 10. evime düşen Venüs Başak'ım çok etkili diyorum. Çünkü 10. evde kendimi ifade edişimi-başkalarıyla iletişimimi bu yolla kuruyorum.

Su andaki Ay burcu Başak kişi içinden şunu söylüyor: Umarım cevabım yeterince açıklayıcıdır?hımm

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
09-26-2007 07:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

RE: Venüslerimizi İrdeleyelim..
Valla, venüs aslanım için "ben" hep önplandayımdır.Ay kovası dahi buna engel olamıyor, üzgünüm!Hele güneş yengeç hiiiiç!Kendimi saklamak istesem dahi, bu pek mümkün olmuyor.11.evimde olması sebebi ile de bunu arkadaş ortamı ve sosyal arenada deneyimliyorum.Venüs aynı zamanda sevme biçimimiz ve sevgiyi alma biçimizi de gösteriyor ve tabi ki bir de işin finans yönü var.Venüs aslan sevgisini verirken de, o sevgiyi alırkende göstere göstere yapar bunu.İşin içinde havai fişekler olmadan olmuyor.(Neden evde kaldığım belli oldu. gülücük) ) Sanıyorum arkadaşlarımı dolu dolu onure etme isteğim de buradan kaynaklanıyor.Seviyorsam çekinmeden söylerim, kız-erkek farketmez.Yalnış anlaşılmalara son derece açık bir durum. gülücük) Finansal yönü ise gene sanıyorum ki, bu güne dek çalıştığım tüm işlerimi arkadaş vasıtasıyla bulmuş olmamda yatıyor.Mutlaka çevremdeki birinin referansı ile iş hayatımı sürdürüyorum.Para kazanıyorum.Şimdilik bu kadar!Ben hala bu olayları tam olarak çözemedim yaa!simdi-kızdım
09-26-2007 08:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Cvp: RE: Venüslerimizi İrdeleyelim..
Alya Yazılan:Benim Venüs ikizlerde 12.evin sonu 1.evin başlangıcında. Venüs Mars karesi var ASC yükselen ile kavuşum yapmış. Sevgide mantık ve iletişim büyük önem taşıyor. Sevgimi öyle fazla belli etmeyi sevmem.Temiz, bakımlı, pozitif insanları severim. Karamsar, espriden anlamayan insanlardan uzak durmaya çalışırım
Alyacığımın venüsü, ne kadar naif duruyor asc kavuşumuyla değil mi?Venüs ikizlerde, önce iletişim der, ilişkilerde öncelik daima düşünce alış-verişinden geçer.Alya kendisini, düşünceleriyle, öğrendiklerini başkalarıyla paylaşması ile ortaya koyar, 1.evde çünkü.Bir de ikizler insanı zaten sıkıntıya gelemez, anlıyorum seni ben canım Alyacım!İlle karşındakinin ne düşündüğünü bilmek istersin, sıkılgan ikizler nedeniyle(her şeye gelir, sıkıntıya gelemez) depresif insanlara pek yaklaşmassın.Mars-venüs karesi cinsel cazibe deniyor kitaplarda, bilemiyorum.Beni gör, beni gör diye bir elektrik saçıyormuşuz(bu açıdan bende de var, ama benim ki beni gör, seni döveyim şeklinde.gülücük) ) Bir de venüs ikizler çift kısmetlidir, aşk konusunda.Kendisi istemese dahi mutlaka birileri vardır çevresinde.:p Bilemiyorum ama, sadece bir toplama kafamda bu, sanıyorum ki çok güzel bir burun şeklin var.Artist gibi derler ya hani öyle.(Topladıklarımdan çıkarımdır, öyle olmayadabilir. gülücük) )
09-26-2007 08:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

beyhancım çok güzel yapmış benim venüsümü tekrar ellerine sağlık ,venüsüm 10. evimde ...10. ev aynı zamanda anneyi temsil eden ev ve terazide ne ilginçtir ki annem sanatla uğraşıyor güzel sanatlar okumuş ..
aslında ben de alya gibi sevgimi öyle kolay ifade edemem kimilerine göre diyelim, ama iş güldürmeye gelince her kılığa girerim bana en çok minikler gülüyor onlar gerçekten espiriden anlıyorlar yaa süperler ..zaten venüs aynı zamanda şaklabanlık demek gülücük
09-27-2007 12:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Venüslerimizi İrdeleyelim..
artamisciğim sanırım "şeytan tüyü var sende " tabiri venüs 11. eve uygun düşüyor.insanları zorlanmadan kendine çekiyor olmalısın.yanında sana yardıma koşan dostların hep vardırgülücük kibar,cömert,sevmeyi bilen,sadık biri olduğun izlenimine neden sahipim acaba.ama satürne kare oluşturması sevmekten korkuyor anlamına gelebilir.sevmeyi bilmek korkmana mani olmasa gerek.yanılıyormuyum acaba.bayadır uzak kaldım astrolojiden.tam adapte olmuşken bazı terslikler beni uzaklaştırdı.sıkı bir antrenman yapmam lazım gibi görünüyorgülücük

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
09-27-2007 12:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Venüslerimizi İrdeleyelim.."Salmakis" ve "Yezda" için..
Güneş_Venüs Kavuşumu

Bu açı, çok olumlu bir etki alanı yaratır. Eğer haritada çok zorlu başka açılar yoksa, bu, kişinin çekici, çok neşeli ve iyimser olduğunun göstergesidir. Yılanı deliğinden çıkartacak kadar tatlı dile ve yeteneğe sahip olan bu kişiler, düşmanlarının kalbini çalacak taktiklere sahiptirler. Sosyal yaşamdaki başarıları ve dışa dönüklükler ılımlı karakter yapılarından, yapıcılıklarından ve özellikle de karizmatik görünüşlerinden kaynaklanır. Bu kavuşum, kişinin narsist eğilimlerini artıracak kadar fiziksel güzelliğe sahip olduğunun da göstergesidir. Onlar popüler olmak, sürekli sevilmek isterler. Sanatsal kabiliyetleri ve güzellik duyguları gelişmiştir. Rahata düşkün yapıları ve yemeğe düşkünlükleri kilo alma problemleriyle onları karşı karşıya getirebilir. Hangi burçta olursa olsun bu açı, geçinilmesi çok kolay bir karakteri anlatır.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-27-2007 12:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

vivienleigh Yazılan:haaa tam da venüslerimizi incelemişken beyhancım araya girmiş gibi oldum ama gülücük dikkat ettiğim bir not düşmek istiyorum marilyn monroe nin Venüsü MC ile kavuşumdaydı bu ne demek tam zirvede venüsünü konuşturmuş demek oluyor toplum önünde cazibeli olmak MC de kavuşması sanat merakı ve diğer insanların ona karşı zaaf duymaları beğenmeleri demek oluyor...gülücük venüsünün MC ile kavuşumda olması gerçekten çok ilginç ..

Venüs_MC Kavuşumu

Venüs ün temsil ettiği alanlarda adlarını kolayca duyurabilirler. Örneğin herhangi bir sanat dalında, özellikle resim ve müzikte çok başarılı olabilirler. Popüler kişilerdir, etrafları boş kalmaz, yalnızlık onlara göre değildir. Hayatın başkasıyla paylaşıldığında güzel olduğuna inanırlar. Bu nedenle bir eş sahibi olmak, hayati önem taşır.

Ablacım bu bilgide ek olsun senin yorumlarınagülücük)

MEVLANA
[i]
09-27-2007 12:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

vivienleigh Yazılan:kardeşinin venüsü mc ile kavuşumda mı kurby ? şimdiden önlem alın bari kapıda kuyruğa girerler ilerde cazibesine kapılıp ,onlar nasıl beğenileceğini biliyor ..
artemis bu arada senin venüsün aslanda 11.e vde olması ile ilgili ufak bir notum var ilerde eşini arkadaş ortamında tanıyacak olabilirsin veya eşin arkadaşın olur ..müstakbel eşin seninle aynı gruptan olacaktır muhtemelen gülücük

Bak buna kesinlikle katılıyorum, benim sevgililerim hep arkadaşlarımdı önceden.Nsılsa oluyor, hiç yabancı biri ile çıkmadım nedense.Ama hem dost, hem sevgili olmak güzel bir şey.Bir de pohpohlamayı bilseler.:p
09-27-2007 12:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: RE: Venüslerimizi İrdeleyelim..
Alya Yazılan:Benim Venüs ikizlerde 12.evin sonu 1.evin başlangıcında. Venüs Mars karesi var ASC yükselen ile kavuşum yapmış. Sevgide mantık ve iletişim büyük önem taşıyor. Sevgimi öyle fazla belli etmeyi sevmem.Temiz, bakımlı, pozitif insanları severim. Karamsar, espriden anlamayan insanlardan uzak durmaya çalışırım

sevgili alyanın 12. ev venüsü diğer evlere göre etkisini biraz azaltmış gibi görünüyor.çevresi kalabalık olsa bile hep yalnız kalma eğilimi veriyor olabilir.venüs ikizlerin en negatif yanı biraz tutarsızlık olsadagülücük alya ya bu konum zeki ve yaratıcılık verir. bu konuma sahip kadınlar çok zekidirler(biz kadınlar zaten hep zekiyizdir.illa ikizler venüse gerek yoktur) alyayı merak ettim kozmatik,güzellik salonu,kuaför vs ile ilgili bir durumu var mı acaba? ikizler venüs çok çabuk sıkılır.elde edene dek çok ilgilidir.ama elde ettikten sonra mütiş bir sıkılma olabilir.deneyim onlar için çok önemlidir.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
09-27-2007 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: Venüslerimizi İrdeleyelim.."Alya" için..
Merkür_Venüs Kavuşumu

Hitabet sanatını iyi bilenlerin açısıdır. Bu insanlar çok çekici ve etkileyicidir. Asil görünürler. İletişim kurma sanatını çok iyi bildikleri için insan ilişkilerinde başarılıdırlar. Neye, ne zaman tepki göstereceklerini çok iyi bilirler. Kavga etmeksizin, fikirlerini ve kendilerini çok renkli ve etkili bir biçimde ifade edebilirler. Ses sanatçısı olabilirler.

MEVLANA
[i]
09-27-2007 01:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »