Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.84 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Luciano Pavorotti
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Luciano Pavorotti
bende uygulamada anne için Ay , baba için güneş konumlarına bakıyorum..

bazı insanların hayatında anne yada babanın dışında belki onlar kadar ön planda olabilecek kişiler olabilir. işte böyle durumlarda güneşin Ayın yada satürnün bu kişileride (hatta eşlerimizide) ifade etmesi olasılığını göz ardı etmeyelim derim..
yani sevgili Aprilios , %100 Ay annedir , güneş babadır mars erkektir gibi hayatımızdaki kişilere ait değerlendirmelerde NET BİR KESİNLİK aramak yanılgı oluşturabilir düşüncesindeyim.
olması gereken ''bence'' , Ay ve Güneş odaklı bakarken diğer unsurlarıda hesaba katmaktır derim.. (4.ev , 10.ev , satürn gibi)

12-14-2008 06:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: RE: Luciano Pavorotti
darkvenus Yazılan:Ben kendi haritamdan birebir bahsedebilirim ancak. Kesinlikle Ay anne göstergesi Güneş baba...
Ay 10. evimde yengeçte Mc ye çok yakın,ama kavuşum değil ben kavuşum sanıyordum yıldırım sağolsun düzeltti hatamı.
Güneş Başak ve 12. evde...

Annem hayatımın gerçekten de tam tepesinde,ama şöyle bir durum var ondan hiç şefkat görmedim ama ben ona şefkat gösteriyorum.Kariyerimi toplumdaki duruşumu planlarken işin içinde hep o var, onun dediklerini yapıyorum anlamında değil hayatımı planlarken onu da katıyorum hep onun sorumluluğunu.
Bu zamanla değişir mi ne olur bir fikrim yok...
Babam ile annem ayrı ve babam yurt dışında yaşıyor.
Babam hayatımda varla yok arası silik bir karakterdir.

Kendimden örneklerle biraz ipucu vermişimdir umarım.
Samimi paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum sevgili Darkvenus.

Kafamdaki bilgilerin daha net olması adına, gerçek örneklemeleriniz yardımcı oldu.

Astrozoom'da konuya ilişkin yapılmış birkaç yorum:

Alıntı:10.cu ev ilk çocuğun sağlık durumu hakkındada işaretler verir genel olarak gündüz doğan bir kişide annenin yapısını.Gece doğan kişide babanın yapısı 4.evle beraber irdelenir.Kadınlarda baba tarafındaki akrabaların yaşamları zevkleri ve çocukları kendi anne tarafından teyze dayı hakkında da bilgi verir bizlere...

kaynak: astrozoom / yazan, fero.

Alıntı:Evet Ay anne analizinde önemli bir göstergedir.Ama benim bahsettiğim ev olarak neresi incelenmelidir???Mesela kardeşlerin incelenmesi için 3. eve bakılır.Anne 4. ev mi yoksa 10. ev mi?

Yol gösterici olması açısından eğer 10. evinizde gezegen yoksa kesen burcun yöneticisi nerede onu incelemek de faydalı olabilir?(örneğin 10 . ev ikizlerde o zaman merkür nerede ne açılar yapıyor)

Calcifer,üstâdım,erkek haritasında 4.Ev,kadın haritasında ise; 10.Ev olarak baz alınız.Baba ise; kadında 4.Ev,erkek haritasında ise 10.Ev ebeveyn aksları olarak yer alır.

Bu alıntılarla ilgili olarak da fikir alış-verişinde bulunmanızdan mutlu olacağımı belirtmek istiyorum.

12-14-2008 06:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Yıldırım Yazılan:bende uygulamada anne için Ay , baba için güneş konumlarına bakıyorum..

bazı insanların hayatında anne yada babanın dışında belki onlar kadar ön planda olabilecek kişiler olabilir. işte böyle durumlarda güneşin Ayın yada satürnün bu kişileride (hatta eşlerimizide) ifade etmesi olasılığını göz ardı etmeyelim derim..
yani sevgili Aprilios , %100 Ay annedir , güneş babadır mars erkektir gibi hayatımızdaki kişilere ait değerlendirmelerde NET BİR KESİNLİK aramak yanılgı oluşturabilir düşüncesindeyim.
olması gereken ''bence'' , Ay ve Güneş odaklı bakarken diğer unsurlarıda hesaba katmaktır derim.. (4.ev , 10.ev , satürn gibi)

Peki, şu kısma kesinlik getirmek mümkün mü sevgili Yıldırım, 4. ev ile 10. ev'i değerlendirirken anneyi 4. ev kapsamında, babayı 10.ev kapsamında mı incelemeli ,,,

Yoksa bu ifademin tam tersi yönünde mi ,,,

12-14-2008 06:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

klasik astroloji üzerine bu tür şeyler okuduğumu , duyduğumu söyleyebilirim.

klasik astroloji üzerine ileriki zamanlarda gerekirse yeni bir konu başlığı açıp derinlemesine irdeleyebiliriz.

şimdilik sadece bu tür verilere şüpheyle yaklaştığımı belirteyim ve size de bu tür verileri hemen kabul etmek yerine deneme yanılma yaparak doğruluğunu test ediniz önerisini yapayım.

12-14-2008 06:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Aprilios Yazılan:
Yıldırım Yazılan:bende uygulamada anne için Ay , baba için güneş konumlarına bakıyorum..

Peki, şu kısma kesinlik getirmek mümkün mü sevgili Yıldırım, 4. ev ile 10. ev'i değerlendirirken anneyi 4. ev kapsamında, babayı 10.ev kapsamında mı incelemeli ,,,

Yoksa bu ifademin tam tersi yönünde mi ,,,

ben evlerle anne baba imgelerini pek kullanmıyorum Aprilios , şimdilik bu kadarını söyleyim ;) Ay ile Güneşi kullanıyorum

12-14-2008 06:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

darkvenus Yazılan:Ben kendi haritamdan birebir bahsedebilirim ancak. Kesinlikle Ay anne göstergesi Güneş baba...
Ay 10. evimde yengeçte Mc ye çok yakın,ama kavuşum değil ben kavuşum sanıyordum yıldırım sağolsun düzeltti hatamı.

Annem hayatımın gerçekten de tam tepesinde,ama şöyle bir durum var ondan hiç şefkat görmedim ama ben ona şefkat gösteriyorum.Kariyerimi toplumdaki duruşumu planlarken işin içinde hep o var, onun dediklerini yapıyorum anlamında değil hayatımı planlarken onu da katıyorum hep onun sorumluluğunu.

darkvenüs, haritanın tepesindeki anneye sahibim bende.
annemle ilgili deneyimlerimi yazınız üzerine yeniden gözden geçirdim.

ve gördüm ki, haritamda tr satürn natal ay kavuşumlarında annem hayatımda aktifleşiyor. şu sıralar olduğu gibi,ekim kasım aralık aylarıma annem damgasını vurdu. bir önceki kavuşumunda da annem hayatımda sahne almıştı.transitten sonra annemin hayatımdaki etkisi kalmamıştı diyebilirim. 28 yıl arayla buumm!!

sizin annenizle ilgili deneyimlerinizde zamanlama nasıl?
12-15-2008 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
darkvenus
Kayıtsız

Nihal, aslında annemin hayatımda aktifleştigi dönemleri gözlemlemedim desem cok dogru çünkü beraber yaşıyoruz ve her anlamda hayatımda aktif.Bunun ayrımına varabilmek için sanırım ayrı yerlerde yaşamaya başlamalıyım...

Tr. Satürn yengeçte ne zamandı tam tarihini şu anda çıkarmadım ama 2002-2003 itibari 2004 temmuza doğru annem hayatımda gerçekten çok ama çok önemliydi.
Sanırım Tr. Satürnün Ay üzerinden geçtigi bir dönemdir.

Şimdi de ilginçtir Tr. Satürn Başakta ve Güneşim üzerinde deyim yerindeyse çift dikiş yapıyor geri harekete geçecek biliyorsunuz.Güneşimi bir kez geçti bir daha geçecek ters hareketiyle...
Güneşim Başak , Babam da Başak burcu.
2007 10 eylülünde(doğumgünüm) babamla büyük bir kriz yaşadım Tr. Satürn Başaka geçmişti.İnanılmaz zor zamanlardı.
Tam bir sene hiç konuşmadık.
Yine 10 Eylül 2008 de tekrar konuşmaya başladık.
O da ben de bu satürnü yaşıyoruz güneşimizden geçiyor...
Baba ile ciddi problemler yaşadım 12. evim güneş.
Geçmiş,saplantılarım,üzüntülerim,mecburen kabul edecegim gercekler,baba aile herşey üzerinde çok gerilimli bir dönemden geçiyorum.

Tr. Satürn ebeveynleri etkiliyor sanırım...

Umarım sordugunuz soruya cevap verebildim.
12-15-2008 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Yıldırım Yazılan:klasik astroloji üzerine bu tür şeyler okuduğumu , duyduğumu söyleyebilirim.

klasik astroloji üzerine ileriki zamanlarda gerekirse yeni bir konu başlığı açıp derinlemesine irdeleyebiliriz.

şimdilik sadece bu tür verilere şüpheyle yaklaştığımı belirteyim ve size de bu tür verileri hemen kabul etmek yerine deneme yanılma yaparak doğruluğunu test ediniz önerisini yapayım.

ben evlerle anne baba imgelerini pek kullanmıyorum Aprilios , şimdilik bu kadarını söyleyim ;) Ay ile Güneşi kullanıyorum
Tavsiyeniz ve cevabınız için teşekkür ederim sevgili Yıldırım.

12-15-2008 05:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

darkvenus Yazılan:
Ben kendi haritamdan birebir bahsedebilirim ancak. Kesinlikle Ay anne göstergesi Güneş baba...

darkvenüs, haritanın tepesindeki anneye sahibim bende.
annemle ilgili deneyimlerimi yazınız üzerine yeniden gözden geçirdim.

ve gördüm ki, haritamda tr satürn natal ay kavuşumlarında annem hayatımda aktifleşiyor. şu sıralar olduğu gibi,ekim kasım aralık aylarıma annem damgasını vurdu. bir önceki kavuşumunda da annem hayatımda sahne almıştı.transitten sonra annemin hayatımdaki etkisi kalmamıştı diyebilirim. 28 yıl arayla buumm!!

sizin annenizle ilgili deneyimlerinizde zamanlama nasıl?

darkvenus Yazılan:Nihal, aslında annemin hayatımda aktifleştigi dönemleri gözlemlemedim desem cok dogru çünkü beraber yaşıyoruz ve her anlamda hayatımda aktif.Bunun ayrımına varabilmek için sanırım ayrı yerlerde yaşamaya başlamalıyım...

Tr. Satürn yengeçte ne zamandı tam tarihini şu anda çıkarmadım ama 2002-2003 itibari 2004 temmuza doğru annem hayatımda gerçekten çok ama çok önemliydi.
Sanırım Tr. Satürnün Ay üzerinden geçtigi bir dönemdir.

Şimdi de ilginçtir Tr. Satürn Başakta ve Güneşim üzerinde deyim yerindeyse çift dikiş yapıyor geri harekete geçecek biliyorsunuz.Güneşimi bir kez geçti bir daha geçecek ters hareketiyle...
Güneşim Başak , Babam da Başak burcu.
2007 10 eylülünde(doğumgünüm) babamla büyük bir kriz yaşadım Tr. Satürn Başaka geçmişti.İnanılmaz zor zamanlardı.
Tam bir sene hiç konuşmadık.
Yine 10 Eylül 2008 de tekrar konuşmaya başladık.
O da ben de bu satürnü yaşıyoruz güneşimizden geçiyor...
Baba ile ciddi problemler yaşadım 12. evim güneş.
Geçmiş,saplantılarım,üzüntülerim,mecburen kabul edecegim gercekler,baba aile herşey üzerinde çok gerilimli bir dönemden geçiyorum.

Tr. Satürn ebeveynleri etkiliyor sanırım...

Umarım sordugunuz soruya cevap verebildim.

ah evet Darkvenüs, paylaşımınız için tşkler.
anne ve babanızın yaşamınızdaki rolleri harbiden başrol gülücük

benim sadece annem hayatta ve son üç ayda yaşadıklarımı biliyorsun. Tr satürn'ün anne ve baba-ay- güneş imgelerini tetiklemesi konusunu seninle kendi aramızda konuşuyoruz ancak forumdaki ustaların bu konudaki yorumlarını almamız mümkün olsa hep birlikte öğrenebiliriz.
12-15-2008 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir