Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.93 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AY BAŞAK
Yazar Mesaj
pasifik
Kayıtsız

Cvp: AY BAŞAK
JoMaJa Yazılan:
pasifik338 Yazılan:en son yine ben yazmışım ay başağına neyse zaten ay başağı çok egzantringdeğil ama benim yine bir sorum oluştu benim ayım 28,13 başakta başak çok sorumluluk,mükemmeliyet,analitik,titizlik ama ben böle bi insan olmadım ki hayatta programlılık yapamam mesela ne biliym acaba başağın son demlerinde olmasından kaynaklanan bir terazimsi başak mı oldum acaba ?bilenler bilmeyen bana bildirirmisiniz?

Mevzu Ayının terazi özellikleri gösteriyor olması değil.Ayın başak bunda anlaşalım Şimdi saydığın ifadeler kalıp ifadeler mesela benimde venüsüm ve merkürüm başak ama bu özelliklerin yarısına ben de sahip değilim.

O zaman başaklık işin neresinde ? Diyoruz haritanın bütününe bakalım diye.

Öncelikle ay neyi temsil eder : yuva , anne , çocuk , duygular vs..
Sen bu konularda başaklık gösterebilirsin.Evet belki düzenli dakik değilsindir.Ama belki de annen-ev ortamın titiz , analitik vs dir.Yada sen öyle bir anne olacaksın.Yada atıyorum belki inceleyen ,sorgulayan , titiz bir tutumun yoktur günlük hayatta.Ama duyguların söz konusu olduğunda titiz , kılı kırk yaran , yalnız , belki soğuk(görünen) bir ruh taşırsın içinde.Yani ayın başaklığını bu şekillerde gösterebilir.

92 doğumlusun muhtemelen çalışmıyorsundur.Ayın 6. evde .Görmediğin başak etkisini çalışma ortamında sergileyebilirsin veya karşılaşabilirsin.(keşke Jüpiterde 6. evde yine bir gevşeklik getirebilir belli olmaz dil çýkarma)Yada kendi evini kurduğunda birden içindeki hamarat titiz insan ortaya çıkar.

İnsan karakterini , olayları , davranışları tekbaşına ay burcu belirlemiyor.Onun için benim şu gezegenim şu konumda yüzde yüz şu olur(olurum) gibi kesin yargılara varılamaz.Belki bu cümleyi okumaktan sıkılmışsındır ama harita bir bütündür.

Açılar ve diğer şeyleri katmıyorum ki onlarıda sen zamanla keşfedeceksindir.
Açıkladğıdın için teşekkürler Jomaja:)Sanırım zamanla ay başağımı ortaya çıkaracağımDuygusal olarak balığa yakın buluyorum kendimi ,mantığımla hareket etmem çoğunlukla ama dediğiniz gibi ergenlik psikolojisi geçicidir:D

Annem kova aslanı yükselen yay ama toprak etkileri fazla hatta 1 çift uçurtması var toprak elementlerinde:)haliyle başağa dönük hareketleri ve meziyetleri çok annemle tek anlaşamadığım nokta: bendende aynı şeyleri beklmesi biraz sorun oluyor himm ofAnneme söyleyem bari ona benzeyebilme olasılığımı da sevinsin canımın içigülücük)

Aslında çalışıyorum ama derslere(iğrenç espri olduğunun farkındayım) lakin hiç bi zaman program yapamadım yapsamda uyamadım.İnş.İş hayatında disiplinli olurum(bu saatten sonra olursa artıkgülücük))tekrar teşekkürler çiçek
09-09-2009 07:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: AY BAŞAK
bir kişinin öz burcu güneşidir denilir.ama öyle durumlar olur ki o zaman ay burcu güneş burcundan daha etkilidir kişinin haritasında diye bir şey duymuştum.sanırım rahat ettiği burç ve evle alakalı olmalı.
güneş 1.ev boğa
ay 6. ev başak
satürn 10. oğlak

konumundayken hangisi daha baskındır ya da böyle bir şey var mı gerçekten?

çünkü hem ay başakta ve kendi evi 6.evde hem de satürn kendi evinde ve kendi burcunda.bu durumda nasıl yorumlamak gerekir?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=x...&rs=0&ast=
06-02-2010 04:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(06-02-2010 04:54 PM)yasemen88 Yazılan:  bir kişinin öz burcu güneşidir denilir.ama öyle durumlar olur ki o zaman ay burcu güneş burcundan daha etkilidir kişinin haritasında diye bir şey duymuştum.sanırım rahat ettiği burç ve evle alakalı olmalı.
güneş 1.ev boğa
ay 6. ev başak
satürn 10. oğlak

konumundayken hangisi daha baskındır ya da böyle bir şey var mı gerçekten?

çünkü hem ay başakta ve kendi evi 6.evde hem de satürn kendi evinde ve kendi burcunda.bu durumda nasıl yorumlamak gerekir?

Bu tanımlamaları yaparken yola sanıyorum kendin çıkmış..

Birinci ev boğa olduğu için değil...

Birinci evde güneş olduğu için güneş güçlü konuma geçer...

Bu diğer gezegenlerin birinci eve gelmesi halindede doğru olur..

Bahsini ettiğiniz...

Diğer konumlamalar ve yerleşimlerde bu şekilde değerlendiriliyor...

Ay başak konumu burç niteliğinden değil lakin...

Ev konumunda ve yaptığı açılar itibari ile güçlü olabilir..

Ay için doğal burç yengeç ...

Yüceldiği burç ise balıktır...

Bur konumu ile baktığımızda..

Konum olarak ise..

Köşe evler...

1,4,7,10 ...

Ayın her hangi bir gezegenle kavuşum yapması...

İyicil yada ay karakterli olursa ne ala..

Venüs ,jüpiter gibi...

Durumlarda vurgusu artabilir...

Ama asla bir vurgu güneş özelliğini tamamen silmez...

Eğerki bu özellik oğlak bazlı yada satrün etkisinde değilse..

Oğlak yukan bir burçtur...

Bu etkileri satürn etkisinde çıkarabilir...

Bu gibi durumlar ve alternatifleri ...

Ay başak hep bildiğin gibi ...

Tedirgin, zor inanan ,titiz hepten çokta pimpirikli gözkýrpma
06-03-2010 04:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(07-22-2010 01:44 AM)ariess Yazılan:  ay başakların duyguları dengesizmidir? sonucta degısken bı burc???
hıjyen takıntıları kesınlıkle var hernekadar gunes ve yukselen rahat bı burcta olsa bıle kesınlıkle kendılerıne gore bı duzenlerı ve hıjyenlerı var.. ve guzel soz soylemek veya yazmakta yeteneklıler gozlemledıklerım..

Güzel söz?? Yazmakta yetenekli olabilirler ama, genel anlamda ya çok konuşmazlar ya da konuşsada kusur bulmaya meyillidirler:D
07-22-2010 02:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

gerektıgınde duzgun konusma yeteneği gülücük

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-22-2010 02:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marvolo Çevrimdışı
Üye
**

(07-22-2010 02:45 AM)ariess Yazılan:  gerektıgınde duzgun konusma yeteneği gülücük

ay burcu başak olan bir koç burcu insan tanıyorum çok dili sürçerek konuşur
merkür koçtan sanırım bendede aynı sorun var doğaçlama konuşuyorsam mutlaka dilim sürçer gülücük

duyguları göstermek zayıflık, duygu sömürüsü yapmak acizliktir...

http://img41.imageshack.us/img41/8990/as...aran71.gif
07-22-2010 03:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

benim ayım başakta ve 6.evde. ay duyguları yönetiyor ve başakta bu daha çok ayakları yere basmak ve duygularını gizlemek olarak ortaya çıkıyor sanırım.peki 6.evde ay olması ve bunun da başak olmasını nasıl yorumlayabiliriz? 6.ev sağlık ve iş hayatıysa başak titizliği iş hayatı konusunda ortaya çıkacak demek midir? ayın 6.evde olması iş hayatımın duygusal hayatımla çok bağlantılı olması anlamına mı gelir? niye bu kadar karmaşık ifade ettiysem gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=x...&rs=0&ast=
07-24-2010 02:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(07-24-2010 02:01 PM)yasemen88 Yazılan:  benim ayım başakta ve 6.evde. ay duyguları yönetiyor ve başakta bu daha çok ayakları yere basmak ve duygularını gizlemek olarak ortaya çıkıyor sanırım.peki 6.evde ay olması ve bunun da başak olmasını nasıl yorumlayabiliriz? 6.ev sağlık ve iş hayatıysa başak titizliği iş hayatı konusunda ortaya çıkacak demek midir? ayın 6.evde olması iş hayatımın duygusal hayatımla çok bağlantılı olması anlamına mı gelir? niye bu kadar karmaşık ifade ettiysem gülücük

Karmaşık değil, gayet güzel tanımlamışsın. Ay başakta, fevri şekilde duygusal dünyasını ifade edemez..Hatta duygularını saklamayı sever..Bazen huzursuz bi duygusal dünyadan bahsedebiliriz..Güdüsel olarak herşeyde mükemmeli arar, kusursuzluk ihtiyacı içerisindedir, ayrıntılara takılır, kusursuzluk ihtiyacı onu devamlı eleştiri yapmaya yönlendirecektir..Sağlık, hijyen, düzen, tertip bu gibi konulara önem verir..
Eee bu kadar düzeni, mükemmeli bulamayınca da mutsuz olur..Kusursuz işçi arketipini temsil eder..Sistemin işçisidir..O yüzden çalışma hayatı, senin duygusal anlamda da tatmin olmana yardımcı olur..İnsanlara hizmet edip yardım ettikçe duygusal olarak rahatlar..
Sağlık sektörü, hesap kitap işleri (bankacılık-muhasebe), yazma edebiyatla ilgilenme...Bu konulara yönelik bi çalışma hayatı duygusal olarak mutlu olmanı sağlayabilir..Başak bağırsakları yönetir. Duygusal rahatsızlıklarda, kabızlık, ishal, sindirim sorunları yaşayabilirsin..Harita bi bütündür tabi unutmamak lazım..Mesela senin merkür hareketli, asc koç, mars t -kare dediğimiz bi açı kalıbı ile isyankar- devrimci kovada yer almış..Bi tarafın daha mütevazi ol derken, bi tarafın herşeye isyan etme durumu oluşturabilir..Hizmet et, hayır sen hizmet etme herkes eşit diyebilir..
07-24-2010 02:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(07-24-2010 02:01 PM)yasemen88 Yazılan:  benim ayım başakta ve 6.evde. ay duyguları yönetiyor ve başakta bu daha çok ayakları yere basmak ve duygularını gizlemek olarak ortaya çıkıyor sanırım.peki 6.evde ay olması ve bunun da başak olmasını nasıl yorumlayabiliriz? 6.ev sağlık ve iş hayatıysa başak titizliği iş hayatı konusunda ortaya çıkacak demek midir? ayın 6.evde olması iş hayatımın duygusal hayatımla çok bağlantılı olması anlamına mı gelir? niye bu kadar karmaşık ifade ettiysem gülücük

Sevgili Yasemen88, ayın bulunduğu burç ve evler hangi konulara hakimse orda yaşanılan her konuya duyguların ve iç dünyan dahil olacak demektir, tabii burcunun eşliğinde.. Ay başak en zorlayıcı ay konumlarından biridir, bende bir ay başak olarak diyebilirim ki, yaşamış olacağın her konuda içsel yargıların sürekli olacaktır.. Kimi zaman kendini, kimi zaman olanları, kimi zaman muhatabını eleştirmen veya bir türlü yeterli düzeyde görememen söz konusu olabilir..
Eğer ki, ayın konumu ben evlerinde değil de biz evlerinde olsa idi o durumda ay yani 7-8-9-10-11. evlerde olsa idi bu durumda eleştirilen, her ne kadar en iyisini yapmaya çalışsa da yeterli gibi gösterilmeye sen olabilirdin... Karşıda ki kişi bu durumda senin iç dünyanı daha zorlayıcı olacaktır..
Ancak senin 6. evin kendi adına yaptırımlarınla doludur, tabii açıları işin içine katmadan söylüyorum...verygood
07-24-2010 03:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nutt Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

eğer güneş ve yükselen burcunuz hava grubuysa ay burcunun başak olması insanı iyice dengesiz yapıyor.bir tarafınız çok uçucuyken ayın başakta olması,yani başağın tutarlılığı,sağlamlık istemesi kişiyi adeta yoruyor.şahsen ben bunun tutarsızlığını hayatımın her noktasında yaşıyorum ve ay başağıma yenik düşmemek için uğraşıyorumgülücük
12-02-2010 11:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir