Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.93 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AY BAŞAK
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: AY BAŞAK
Mimoza Yazılan:
çilekli süt Yazılan:
Alıntı:6.evin burcu olan başak,fazla titiz,saglık konusunda hassas ve merkür tarafından yönetildiği için düsünceleri ve duyguları degısken depresif bir havaya sebebiyet verir.Duygusal konularda çelişki yaşar ,sevip sevmeme konusunda iki arada bir derede kalır saglıklı bir ruhsal süreç yaşayamaz ,genelde yanlış seçimler yapar.
Flörtöz takılmak hoşuna gider,genel düsüncem şu aslında;depresif,korkulu,saglıksız ve aşırı titiz ,kolay begenmeyen,kusursuz oldugunu düsünen bir kimse ortaya çıkabılır ee dogal olarak sert açılar bu dediklerime cıkar.

Başak'taki Ay'a sert açı yapan gezegenler bu saydığın kötü özellikleri ortaya çıkarır yani "Başak burcunun gölge yanlarını" ...

Kısacası sert açı almamış rahat bir evde bulunan ve hele de mutual reception oluşturuyorsa Merkür ile (yani Merkür Yengeç,Balık ya da Boğa ise) veya Merkür Ay'a güzel açı yapmışsa o Ay Başağının tadından yenmez dostum gülücük Saçma sapan şeylere ağlamaz, mantığıyla hareket eder ve düzeni tüm hayatına harika bir şekilde monte eder. Pratikliği, mantığı, soğuk kanlılığı ve ihtiyaç duyanlara yardıma koşmayı seven yapısı; etraftaki ağlamaktan sızlamaktan yolunu şaşırmış, hayatı kaotik bir ortama dönmüş, dağınık kafalı ve kriz anlarında paniklemekten hiç bir çözüm bulamayan insanların hayatlarını kurtarırcasına imdada yetişir.

Kal sevgiyle..
selam cilekli süt...
-dogum haritama bakip, banada bu yazdiklarinla ilgili yorum yaparmisin vaktin olcunca canim...
-benim merkür bogada ve ay ile acisi var ama olumlumu tama olarak bilmiyorum (sanirim olumlu)... hımm
-acilari tam kestiremiyorum henüz...ama kirmizi cizgiler sert ve zit aci oldugunu biliyorum ama mavi cizgilerden bilgim yok, onlarda olumluu acilarmi dersin??? eger öyleyse yorumumda dogruyum demek... gülücük
-kendimce ben yorum yaptim ama acemiyim ve yinede yanilma payim cok biliyorsun...

-simdiden tesekkürler canim, bekliyorum yorumunu... melek kal sevgiyle...

mavi çizgiler olumlu açılar oluyor. kısa maviler 60'lık , uzun maviler 120'lik oluyor. hoş etkiler verir diyebiliriz kısaca

07-05-2008 03:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: AY BAŞAK
kısa kırmızılar kare açı oluyor , uzun kırmızı varsa onlarda zıt açı oluyor ok

07-05-2008 05:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: AY BAŞAK
Mimoza Yazılan:
Yıldırım Yazılan:kısa kırmızılar kare açı oluyor , uzun kırmızı varsa onlarda zıt açı oluyor ok

sagol hocam....
-ama sana sordugum yesil aralikli cizgileri unutmussun, utandım onlara hangi aci denir... yeniden tesekkürler ve kal sevgiyle... gülücük

yeşil kesik kesik çizgiler 150 derecelik açı oluyorlar ok.
150 derecelik açı , hafif sert açıdır.

07-05-2008 05:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Ay Başak

Günlük yaşamdaki davranışlarınızda otomatik olarak dürüstlük kendini gösterir. Yalan söyleyebilmek için özel olarak çaba harcamanız, hazırlık yapmanız gerekir. Pratiklik, üretkenlik, detaycılık en önemli karakteristikleriniz arasındadır. Kendinizi ruhsal anlamda doygun ve güvende hissedebilmeniz için, günlük yaşamınızın muhakkak organize olması, evinizde düzenin, temizliğin ve hijyenin sağlanması en önemli gereksinimlerdir. Sağlık alanında, beslenme konusunda doğal bir becerikliliğiniz ve duyarlılığınız vardır. Günlük yaşamda çok fazla önde olmayı sevmeyen yapınız, aileyle ilişkilerde de sorumluluklardan kaçmayan ama, liderlik rolünü üstlenmemeyi tercih eden bir davranış şekli olarak kendini gösterir. Bu tavrınız tüm ilişkilerinizde sahnede olmamayı, işin mutfağında kalmayı tercih etmenizle özdeşleştirilir.

Özellikle değer verdiğiniz insanlara hissettiklerinizi hizmet yoluyla ifade etmek en önemli karakteristikleriniz arasındadır. Çok gerekli olmadıkça kişisel sorular sormamayı, kimsenin mahremiyetine girmemeyi tercih eder; ancak günlük yaşamın gerektirdikleri doğrultusunda ve iş bağlantılarında araştırıcı ve meraklı bir davranış biçimini benimsersiniz. Zaman zaman gereksiz detaylara karşı kontrol altına alamadığınız tutkularınız, takıntılarınız, gereksiz, yersiz eleştirel davranış biçiminiz problem yaşamanıza neden olabilir. Özellikle geniş perspektif gerektiren deneyimlerde ve kararlarda, detaylara takılmanız ve mükemmeliyetçiliğiniz, neticeye ulaşmanızı geciktirebilir.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-24-2008 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Başaktaki Ay ve Sağlık; Başaktaki ay insanın genellikle sağlıklı olmasına yol açar. Ama ayın bu durumu insanın sağlığa aşırı önem vermesine, bu konuda tititizlenmesine de neden olur.Bu tipler evhamlıdır.Her an hasta olduklarını sanarak telaşlanırlar.Her sağlık kuralına uyarlar.Temizliklerine çok dikkat ederler.Fakat bu kadarı da onları yetmez.Bir baş ağrısı veya mide bozukluğu en kötü hastalıkları düşünmelerine neden olur.Bu yüzden ecza dolapları işe yaramayan türlü ilaçlarla doludur.Her duydukları ilacı satın alırlar.Böylece kendilerini koruyacaklarına inanırlar.Başakta bulunan ay sert açılar yapıyorsa bu durum çok ciddileşir.Bu insan mikroplardan korkmaya başlar,mikrop kapacağı kuşkusuyla hiçbir şeye el sürmezler.Kapıyı açarken tokmağı mendille tutmaya kadar işi vardırabilir.Lokantada yemek yemekten çekinirler çünkü tabaklar,çatallar vb. mikroplu olabilir.Temizlik isteği onlarda hastalık haline gelebilir.Fakat bu tüplere ender rastlanır.Başakta ay’ı bulunanlar bağırsaklarına özen göstermeliler.Bu tiplerin dengeli ve yeterli beslenme uygulamaları,yemeklerini daima zamanında yemeleri gerekir.Böylece bağırsakları rahatsız olmaz ve görevlerini iyi yaparlar.Ayrıca her gün egzersiz de şarttır.Özellikle karın kaslarını çalıştıran hareketler üzerinde durulmalıdır.Temiz havadan yararlanmalı ve gece iyi uyumalılar.Bu sayede daha canlı ve sağlıklı olurlar.
11-14-2008 05:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Ay Başak Burcunda

Bir Çocuk Olarak : Vicdanlı çocuk. Dikkatli, eleştirel gözlemci, biraz çekingen ve zeki. Her şeyi doğru yapmaya, faydalı ve yardımcı olmaya çalışır. Başkalarına yardım ederek ve kendisine verilen ödevleri dürüstçe yerine getirerek takdir toplamak ister. İçine kapanmaya ve özünü inkar etmeye yatkındır. Temizdir.

İçsel Anne İmajı : Güvenilir, yetkin anne

Öğrenmesi Zor Dersler : İçinden geldiği gibi davranma, hoşgörü, yüce gönüllülük.

Bir Anne Olarak : Yeterli,becerikli anne. Hünerli,hızlı,bilinçli,mantıklı,kontrollü ve temizdir. Sağlıklı beslenmeyi ve sağlıklı bir yaşam biçimini çok önemser. Çocuğuna sağlıklı ve antrenmanlı olmayı ve günlük işleri zorlanmadan başarmayı öğretir. Bazen fazlası endişelidir.

Kadın İmajı : Evin akıllı,gayretli hanımı.Güvenilir,pratik,anlayışlı,bazen biraz mesafeli,sert ve içine kapanıktır. Karmaşadan ve karmaşık duygulardan korkar. Dolayısıyla, her şeyi düzene sokmak, dikkatle organize etmek ve böylece her şeyin kontrol altında olduğuna kendini inandırmak ister.

Gölgesi : Titiz,ince eleyip sık dokuyan.

Güçlü Yönleri : Düzenli insan. Mantıklı,sağlıklı ve oldukça alçak gönüllü yaşamak için içten gelen bir dürtüye sahiptir. Gerekli olanı kabullenip uyum sağlamaya isteklidir. Kendini ve başkalarını eleştirmeye eğilimlidir. Düzeni, temizliği ve hijyeni çok sever. Güvenliğe büyük ihtiyaç duyar. Olağanüstü güvenilirdir.

Problemli Alanı : Aşırı mükemmelliyetçi.Düzene,kusursuzluğa,sağlığa abartılı düşkünlüğünü eleştiri bağımlılığınla birleştirir. Çok hoşgörüsüzdür. Duyguları donuk ve bastırılmıştır, cinsel takıntıları ve sınıflandırmaya yatkın bir zihniyeti vardır.

Temel Prensibi : Öngörü (basiretlilik) sonradan anlamaktan daha iyidir.

Yaşam Tarzı : Ekolojik prensiplere göre inşa edilmiş bir ev.

Burçlar kuşağının hiç yakınmadan, verimli olarak çalışan bir işçisisiniz. Birçok yönden güven verici, çaba harcayan, çok titiz, pratik ve iyi bir memursunuz. Çekingen bir görünüşünüz var. Bu, öz güven eksikliğinden, annenizin etkisi altında ezilmekten, sizde olumsuz iz bırakan olaylardan ya da sizde hep kusur bulmayı huy edinmiş bir yakınınızın etkisinden kaynaklanabilir. Aile yaşantınızda sevgi sıcaklığından yoksun kalmanız da bu durumu yaratabilir. Kendi duygularınızı gerçekten kavrayamamış olmanız, başkalarının duygularını anlayabilmenizi zorlaştırmaktadır. Duygularınızı kontrol altında tutar ya da öyle görünürsünüz.

Kendinizi başkalarının fikirlerine karşı sürekli savunursunuz. Utangaçsınız. Romantizmden çok merhamete yönelen bir ihtirasınız vardır. Mizah duygunuz alaycılığa kaçar. Çözümselsiniz. Ciddisiniz fakat bazı zamanlarda da şaşılacak kadar gerçeklerden uzaklaşırsınız. Genelde en iyi bildiğiniz konuda yaratıcısınızdır. Kolayca adapte olursunuz. Sömürüden alınırsınız. Kitaplardan ve yazmaktan hoşlanırsınız. Titizsiniz. Seyahatten hoşlanırsınız. Hayvanları seversiniz. Tümüyle rekabetçi değilsiniz. İdealistsiniz. Düşünce ve hislerinizi açıkça söylersiniz.

Temelde entelektüel bir kişisiniz. Elde ettiğiniz bilgileri yalnız aktarmak için toplamaz, öğrendiğiniz her şey için uygulama alanı bulursunuz. Sağlığınıza karşı titizsiniz. Temizliğe çok önem verirsiniz. Üstünüz-başınız, eviniz pırıl pırıldır. Beslenmenize dikkat etmenize karşın mide bozukluklarından acı çekmeniz olasıdır.

Belleğiniz çok iyi çalışır ve çabuk öğrenirsiniz. Hünerlerinizin çoğunu arkadaşlarınız bilmeyebilirler. Bunun nedeni alçak gönüllülüğünüzde aranmalıdır. Sizin anlaşılmaz bir biçimde kendi kendinizi alçaltan bir tutumunuz vardır. Gösterişi pek sevmezsiniz. Paraya özel bir tutkunuz yoktur. Yaptığınız işin karşılığı olan paradan başkasını istemezsiniz. Ay, Başak burcunda iken doğan kadınlar tam bir ev kadınıdırlar. Düzenli çalışırlar ama biraz soğukturlar. Bu kadınlar erkeklerle olan ilişkilerinde duygusal olmaktan çok akılcıdırlar. Sevmeye başlayabilmeleri için çok derin bir heyecan duymaları gerekmektedir. İnsanları sürekli eleştirir ve bağışlamazsınız. Yanlış gördüğünüz huylarını düzeltmeye çalışmanız sizi kusur bulucu ve itici bir tip yapar. Ay kötü etkiler almışsa eleştirileriniz acımasız olur. Aile yaşamınız sürekli çatışmalar ve üzüntüler içinde geçebilir. Başkalarının işine burnunuzu sokmanız yüzünden başınız belaya girebilir. Hastalıklara karşı oldukça kuruntulu bir tutumunuz var.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 05:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

AY BAŞAK' TA

Temel Prensibi:
Öngörü (basiretlilik) sonradan anlamaktan daha iyidir.

Anahtar Kelimeleri: Kabiliyetli, pratik, yardımsever, mütevazi, çalışkan, tenkitçi, mükemmeliyetçi, rafine, usta.

Ay burcu Başak olan kişiler mükemmeliyetçi, eleştirel, mantıkla hareket etme özelliklerini duygularına ve kendi haklarındaki değerlerine ve ihtiyaçlarına yönlendirirler. Bir türlü kategorize edemedikleri ihtiyaçları ve mantık ile açıklanamayacak duyguları karşısında kendilerini eleştirip hiç de mükemmel olmadıkları duygusuna ulaşırlar. Bu ay burcu insanının kendini değerli hissedebilmesi varlığının birilerine veya bir şeylere yararlı olduğunu pratik bir şekilde görmesi ile ilgilidir. Düşünceleri anlamak ve yorumlamak, duyguları yararlı hale getirmek ve ifade etmek ister. Ay'ın kendisine sunduğu bilinçsiz duyguların hamlığı, ilkelliği karşısında irkilir. Onları üstün ve olgun hale getirmeye uğraşır. Onları anlamak ve kabullenmek yerine refleks olarak düzeltmek yoluna gider. Bu da ihtiyaçlarını ve kendinin asıl olarak ne olduğu hakkında fikir alamayacak şekilde duygularını rasyonelize etmesine neden olur. Artık nasıl olduğu değil, nasıl olması gerektiği konusu önem taşır. Güvenilir, pratik, mesafeli, sert, göze batmayan ve kolay eleştirilemeyen biri olmak durumundadır. Ve bu Ay burcu insanını bu form da görürüz. Mükemmel olmaya çalışmak devamlı bu konuda kontrollü olmalarını gerektirir. Hiçbir şekilde ipin ucu kaçmaz. İşler ne kadar sıkıcı olursa olsun hata barındırmayacak şekilde yapılır, etraftaki tüm çirkinlik, yararsızlık ve fevri davranış biçimleri yargılanır ve islah edilir. Kendini ve başkalarını bilinçsizce eleştirmeye eğilimlidir. Düzeni, temizliği ve hijyeni sever. Güvenliğe büyük ihtiyaç duyar. İçgüdüsel bir çalışma isteği, sağlıklı yaşama ve formda olma arzusu vardır. Reddedilmekten ve yaralanmaktan korkar. Genellikle her uyarıya açık ve sinirli biçimde tepki gösterir. Kendinin doğru ve haklı olduğunu hissetmekte güçlük çeker; bu insan için kendini kabullenmek genellikle ürettiği işin niceliğine ve niteliğine bağlıdır. Yaşama uyum sağlaması iş dünyasındaki rollüne dayalıdır. Duygusal huzura faydalı ve üretken olduğu sürece kavuşur. Sorumluluklarını titizlikle ve dikkatle yerine getirmesine rağmen insiyatif alamaz. Kurallara uyma takıntısı yüzünden yaratıcılığını sınırlandırır. Bu yüzden yorucu ve yaratıcılık gerektirmeyen birçok işi üstlenebilir.

Tipik Duygusal Reaksiyonları: Sağı solu belli olmayan, huzursuz, utangaç ve kendi önemi hakkında değişken fikirlidir. Karmaşadan ve karmaşık duygulardan korkar. Dolayısıyla her şeyi düzene sokmak, dikkatle organize etmek, analiz etmek ve böylece her şeyin kontrol altında olduğuna kendini inandırmak ister. Oldukça alçak gönüllü ve mantıklı yaşamak için içten gelen bir dürtüye sahiptir. Gerekli olanı kabullenip uyum sağlamaya isteklidir. Düzene ve mükemmele düşkünlüğünü eleştiri bağımlılığı ile birleştirir. Bu da hoşgörüsüz olmasına sebep olur. Kendisi gibi herkesin kendini eleştirip düzeltmesi gerektiğini düşünür. Duyguları donuk ve bastırılmıştır. Cinsel takıntıları olabilir ya da dürtüsel olduğu (veya hijyen sorunu) için reddedebilir. Sınıflandırmaya yatkın bir zihniyet taşır. Ciddi ve saftır. Değişken koşullara ancak ayrıntılı bir incelemeden sonra ısınabilir. İlgili ve yardım etmeye çok isteklidir. Her şeyi yararlı-yararsız olarak düşündüğü için sevme ve kendini adama yeteneği pratik çıkarlarına ve fayda sağlamaya dayanır. Her şey "uygun" olunca aşık olabilir. Daima kusur bulmaya, vazgeçmeye, imrenmeye ve küsmeye eğilimlidir. Yardımlarını kabul etmeyenlere öfkelenip küsebilir. Çünkü her detayı hesaplayıp -tüm iyi niyetiyle- karşısındaki için en iyi olanı bildiğini düşünür ve onlar için yararlı olacak fikirlerine nasıl olupta insanların terpki gösterdiklerine şaşırır. Aslında bu tepkiyi kimseyi olduğu gibi kabul etmediği için alır.

Çocukluk Deneyimleri: Dikkatli, eleştirel gözlemci, biraz çekingen ve zeki çocuk. Her şeyi doğru yapmaya, faydalı ve yardımcı olmaya çalışır. Başkalarına yardım ederek ve kendisine verilen ödevleri dürüstçe yerine getirerek taktir toplamak ister. İçine kapanmaya ve özünü inkar etmeye yatkındır. Temizdir. Olduğu gibi kabul edilemeyeceği hissi ile büyümüştür. Ebeveynleri hünerli, bilinçli ve mantıklı olmanın yanında kontrollü ve çocuğun duygusal ihtiyaçlarına -mantık dışı tepkilerine- karşı sanki hataymışcasına düzeltme yönünde davranmışlardır. Fazla endişeli ve kuşkulu tavır göstermeleri çocuğun insiyatif almakta isteksiz olmasına ve kendini ortaya koyma güçlüğüne sebep olmuş olabilir.

Annesini Algılayış Biçimi: Her şeyde yeterli, becerikli ve endişeli anne.

Öğrenmesi Zor Dersler: İçinden geldiği gibi davranma ve hoşgörü. Sıkı sıkıya bağlandığı faydacı düşünme tarzını bırakması gerekir. Önceden planlanmamış şeylerden korkmayıp, düzensiz görünen ve açıklanamaz her şeyi saplantılı bir şekilde reddetmeden kaosu keşfetmelidir. Her şeyi kontrol etme saplantısından kurtulup, kendini ve başkalarını olduğu gibi kabullenip affedebilmelidir. Evrenin mükemmel düzenini anlayıp, duyguların ve ihtiyaçların bu düzenin gerekli parçaları olduğuna inanarak onlarla yüzleşmeli ve kendi değerini bunlarla beraber bir bütün olarak anlamalıdır. Asıl yapması gereken, yoğun, rutin faaliyetlerinden uzaklaşıp rasyonel düşünce sistemini ve analitik aklını ruhsal bilincini geliştirmek, açıklanabilir olguların dar kapsamından çıkıp sınırsız deneyimler edinmek ve yaratıcılığını geliştirmek için kullanmalıdır.

Hazırlayan: Ayşem Aksoy

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-01-2009 06:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
halise Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

GENÇ AY BAŞAĞI ; doğrulara göre hareket etmek gençliğinde de devam eder. başak için bekaretin sembolüdür derler. sert venüs-mars etkileri almadıysa bu söz onun için geçerli olabilir. ilişkilerinde ve arkadaşlıklarında ölçülüdür. ölçüyü kaçıran olursa iğnesini gösterir. bir ay başağının ayaklarını yerden kesmek zordur. brad pitt gibi yakışıklı , angelina jolie gibi güzel ve çekici olsanızda eğer zekanızı ve karakterinizi yeterli bulmazsa size net bir hayır diyecektir. çünkü mükemmelliyetçidir. hem zekaya , hem bakımlı olmaya , hemde karakterli olmaya önem verir. çok şeymi istiyor sizce ?? bilemem , ancak o zekidir - başak tanelerinin zarifliğine sahiptir , aynı zamanda güvenilir biridir. bi daha düşünün isterseniz
burada yapılan yorumlar bana çok uyuyor.fazla detaycıyım,kolay kolay inanmam,mükemmelliyetçiyimdir.Bu kadar detaycı olmam özel yaşantımdada sorun oluyor.
05-17-2009 10:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

en son yine ben yazmışım ay başağına :D neyse zaten ay başağı çok egzantring:D değil ama benim yine bir sorum oluştu benim ayım 28,13 başakta başak çok sorumluluk,mükemmeliyet,analitik,titizlik ama ben böle bi insan olmadım ki hayatta programlılık yapamam mesela ne biliym acaba başağın son demlerinde olmasından kaynaklanan bir terazimsi başak mı oldum acaba ?bilenler bilmeyen bana bildirirmisiniz?
09-08-2009 10:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: RE: AY BAŞAK
pasifik338 Yazılan:en son yine ben yazmışım ay başağına :D neyse zaten ay başağı çok egzantring:D değil ama benim yine bir sorum oluştu benim ayım 28,13 başakta başak çok sorumluluk,mükemmeliyet,analitik,titizlik ama ben böle bi insan olmadım ki hayatta programlılık yapamam mesela ne biliym acaba başağın son demlerinde olmasından kaynaklanan bir terazimsi başak mı oldum acaba ?bilenler bilmeyen bana bildirirmisiniz?

Mevzu Ayının terazi özellikleri gösteriyor olması değil.Ayın başak bunda anlaşalım gülücük) Şimdi saydığın ifadeler kalıp ifadeler mesela benimde venüsüm ve merkürüm başak ama bu özelliklerin yarısına ben de sahip değilim.

O zaman başaklık işin neresinde ? Diyoruz haritanın bütününe bakalım diye.

Öncelikle ay neyi temsil eder : yuva , anne , çocuk , duygular vs..
Sen bu konularda başaklık gösterebilirsin.Evet belki düzenli dakik değilsindir.Ama belki de annen-ev ortamın titiz , analitik vs dir.Yada sen öyle bir anne olacaksın.Yada atıyorum belki inceleyen ,sorgulayan , titiz bir tutumun yoktur günlük hayatta.Ama duyguların söz konusu olduğunda titiz , kılı kırk yaran , yalnız , belki soğuk(görünen) bir ruh taşırsın içinde.Yani ayın başaklığını bu şekillerde gösterebilir.

92 doğumlusun muhtemelen çalışmıyorsundur.Ayın 6. evde .Görmediğin başak etkisini çalışma ortamında sergileyebilirsin veya karşılaşabilirsin.(keşke Jüpiterde 6. evde yine bir gevşeklik getirebilir belli olmaz dil çýkarma)Yada kendi evini kurduğunda birden içindeki hamarat titiz insan ortaya çıkar.

İnsan karakterini , olayları , davranışları tekbaşına ay burcu belirlemiyor.Onun için benim şu gezegenim şu konumda yüzde yüz şu olur(olurum) gibi kesin yargılara varılamaz.Belki bu cümleyi okumaktan sıkılmışsındır ama harita bir bütündür.

Açılar ve diğer şeyleri katmıyorum ki onlarıda sen zamanla keşfedeceksindir.
09-08-2009 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir