Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.93 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AY BAŞAK
Yazar Mesaj
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: AY BAŞAK
erkek arkadasım ay başak, dısardan bakınca dunyanın en rahat duzensız dagınık adamı gıbı gorunur ama herşeyi temiz mi diye kontrol eder çaktırmadan koptum.w

sürekli bi hastalık bulur kendine , yok karnım ağrıyor yok belim tutuldu mızmızdır :D

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
06-16-2011 03:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(10-05-2011 12:19 AM)Lillith Yazılan:  ay basakta olan insanın burcu da basaksa herhalde bu kisi kılı kırk yarar hoslansa da birinden asla soyleyemez degil mi?Pek bunlar omur boyu bekar mı kalacak?Bunların birinden hoslandıgı nasıl anlasılır?

Başak burcunun kendini ifade etmesi genelde sade adımlarla olur.
Abartıya kaçmadan sade cümlelerle , sade bir iki jestle vb.
Mutemelen kendini kötüye yani red edilmeye hazırlamış olacaktır ve sade bir EVET duymadığında ( aslında karşı taraf HAYIR demek istememiş olsa bile ) olumsuz moda girip red edildiğini düşünebilir ve ısrar etmeyebilir.

10-05-2011 05:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lillith Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(10-05-2011 11:12 AM)virgotaurus Yazılan:  
(10-05-2011 12:19 AM)Lillith Yazılan:  ay basakta olan insanın burcu da basaksa herhalde bu kisi kılı kırk yarar hoslansa da birinden asla soyleyemez degil mi?Pek bunlar omur boyu bekar mı kalacak?Bunların birinden hoslandıgı nasıl anlasılır?

Bir ay başağı olarak hoşlandığımı ifade ettiğimi düşünürüm tavırlarımla. Ancak karşı taraftaki anlamayabilir evetgülücük Bu da biraz mükemmelliyetçi özellikleri yüzünden olabilir. Standartları biraz yüksek tutuyor olabilirler. Senin kendinde gördüğün ve çok hoşuna giden bir davranış onlar için zaten olması gereken şey olabilir. Abartmaya da gerek yokturgülücük Senden de emin olması gerekir, kendi gösteremediği cesareti senin göstermeni bekler. Yanlış bir adım atmak istemez herhalde. Zor yani. Acaba başak insanı seni seviyorda mı gösteremiyorn yoksa birşey hissetmiyor muda sessiz kalıyor?? Valla zormuş başak burcu:D En iyisi ilk adımı sen atgülücük

Bu arada burcu ve ay burcu başak olan bir arkadaşım var. Evde kalmadı ve flörtçü de sayılabilir. Hepsi aynı değillergülücük
sanırım hoslanıyor da gostermiyor...cunku benimle ilgileniyor surekli sorular soruyor benim hakkımda ama bi acıdan da ilk adımı atınca mail falan atınca isten baska konuda konusamıyoruz...Bilemiyorum

Yıldız Haritam
10-06-2011 11:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Akbaba
Kayıtsız

Ay Başak Burcunda:Pratik ve hızlı düşünen, bir çok kişinin içinden çıkamadığı karmaşık işlerden çok kısa bir süre içinde çözüm üreterek sıyrılan oldukça zeki ve kafası çalışan kişilerdir.İnsanlara ve olaylara objektif yaklaşabilme kabiliyetleri vardır ve adalet anlayışları gelişmiştir.Ay burcu başak olan kişinin yükselen ve güneş burcuda başak gibi kendini göstermeyi pek sevmeyen,mütevazi ve aynı zamanda utangaç bir burçta ise genelde sahne arkasında kalmayı ve dikkat çekmemeyi severler.Sevdiklerine,yardıma ihtiyacı olanlara ve muhtaçlara yararlı olduklarında kendilerini daha işe yarar ve iyi hissederler.Birilerine faydalı olmak,yardımcı olmak adeta hayat amaçları gibidir ve birilerine yardım etmez veya çalışmadan para kazanmadan bir kaç gün geçirirlerse bunalıma girip kendilerini ''işe yaramazlık'' adı altında acımasızca eleştirebilirler.Sadece kendilerini değil tüm dünyayı eleştirebilirler.Yanlış ve hatalı şeyler gözlerinden kaçmaz bunları ortadan kaldırmak ya da düzeltebilmek adına sivri dilleriyle acımasızca eleştiriler yapabilirler.Çok az kişi bu eleştirileri kişiselleştirmeden doğru anlayıp anlayışla karşılayabilir çünkü sözleri gerçekten çok keskin ve nettir.
04-27-2012 05:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

of
ay başak bir eşe sahibim bir düşünün durumumu siz
serena arkadaşın dediği gibi herşeye bir kusur bulur, eleştirir ve bencede hakikaten bu yüzden mutsuz, negatif bir insan bu ay başaklıktan mı kaynaklanıyor bilemiyorum.
temizliği sever, titiz (erkek olduğu halde)
duygularının değişken olduğunun farkındayım yalnız bu değişkenlik bilindiği gibi değil ay ben dün şunu seviyordum ama bugün bu daha güzel demiyor. misal dün bişeyi beğenmiyordu bugün çooooook beğeniyor ve sanki dün hiç sevmeyen o değilmiş gibi, yani çaktırmıyor hiç, düzenli gözlemen lazım ancak öyle görüyorsun.
bu hangi konumundan bilmiyorum siz ay başaklarda gözlediniz mi bilmiyorum ama acayip bir anne duygusu var acaba
eğer annesi şu yemeyi sevmiyorum diyorsa benimki de sevmiyor oluyor ya da bir kişi hakkında yorum yaparken eşim daha önce korurken eğer ki annesinin olumsuz yorumunu duydu isem eşimde birden olumsuz oluyor (deminki dediğime de geliniyor sanki daha önce hiiiç olumlu yorum yapmamış gibi)

05-04-2012 10:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(05-04-2012 10:19 PM)gemini Yazılan:  of
serena arkadaşın dediği gibi herşeye bir kusur bulur, eleştirir ve bencede hakikaten bu yüzden mutsuz, negatif bir insan bu ay başaklıktan mı kaynaklanıyor bilemiyorum.
duygularının değişken olduğunun farkındayım yalnız bu değişkenlik bilindiği gibi değil ay ben dün şunu seviyordum ama bugün bu daha güzel demiyor. misal dün bişeyi beğenmiyordu bugün çooooook beğeniyor ve sanki dün hiç sevmeyen o değilmiş gibi, yani çaktırmıyor hiç, düzenli gözlemen lazım ancak öyle görüyorsun.
bu hangi konumundan bilmiyorum siz ay başaklarda gözlediniz mi bilmiyorum ama acayip bir anne duygusu var acaba
eğer annesi şu yemeyi sevmiyorum diyorsa benimki de sevmiyor oluyor ya da bir kişi hakkında yorum yaparken eşim daha önce korurken eğer ki annesinin olumsuz yorumunu duydu isem eşimde birden olumsuz oluyor (deminki dediğime de geliniyor sanki daha önce hiiiç olumlu yorum yapmamış gibi)

güneş başağım, ama öyleyim bende.. dün sevdiğimle, bugün sevdiğim çelişebiliyor..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-13-2012 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(08-13-2012 03:38 PM)eylülmavi Yazılan:  

güneş başağım, ama öyleyim bende.. dün sevdiğimle, bugün sevdiğim çelişebiliyor..

Aslında bahsettiğiniz duygularda ve beğenilerde değişkenlik değil, bir tür iki yüzlülük ,kaypaklık gibi geldi bana. Eşinizde merkür sert etkiler altında olabilir ya da ikizler veya yay karakteristiği baskın olabilir. Güneş burcu nedir acaba eşinizin?
Başak karakteristiği bellidir: Duygular özel ve gizli, mantıklı yaklaşımlar ve olabildiğince sadelik.
Dün sevdiğini bugün sevmemenin başak kişiliği ile ilgisi yok; çünkü başak duygularında sadakatte zirve yapmıştır.Zevki ve beğenisleri nettir; sadece zor beğenir.; zor fethedilir.
Eylülün yükselen burcu yaydı hatırladığım kadarıyla, çelişkili haller yay burcunun hediyesi olabilir.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
08-14-2012 10:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Bunlar duygularını asla belli etmez. Duvar gibilerdir, mesafelilerdir. Değişkenliklerini pek görmedim. Fakat duygularını belli etmedikleri için, karşısındaki insana mesafeli davrandıkları sürece hep kaybeden taraf olacaklardır. Tek bir kişi için değil bu analizim fakat bütün Ay Başak'ları için de değil. Bazıları için konuşuyorum.

Genel yorumum ise; Çok takıntılılardır. Bir olay olsun, ya da bir insan olsun taktım mı takarlar.

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
03-02-2017 05:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: AY BAŞAK
(08-14-2012 10:29 AM)zeynep_muteal06 Yazılan:  
(08-13-2012 03:38 PM)eylülmavi Yazılan:  

Aslında bahsettiğiniz duygularda ve beğenilerde değişkenlik değil, bir tür iki yüzlülük ,kaypaklık gibi geldi bana. Eşinizde merkür sert etkiler altında olabilir ya da ikizler veya yay karakteristiği baskın olabilir. Güneş burcu nedir acaba eşinizin?
Başak karakteristiği bellidir: Duygular özel ve gizli, mantıklı yaklaşımlar ve olabildiğince sadelik.
Dün sevdiğini bugün sevmemenin başak kişiliği ile ilgisi yok; çünkü başak duygularında sadakatte zirve yapmıştır.Zevki ve beğenisleri nettir; sadece zor beğenir.; zor fethedilir.
Eylülün yükselen burcu yaydı hatırladığım kadarıyla, çelişkili haller yay burcunun hediyesi olabilir.

İkizlerle hiç alakası yok, yay etkisi de yok. Onların hepsi bende mevcut :D
Eşim boğa burcu, merkür koç; pluto ile karşıt açı, neptünle 120 lik açısı var.
Gerçi eşim kesin ay başak mı belli değil o kadar sınırda ki ay terazi bile olabilir acaba ben de tarafsız yorum yapamıyorum.

03-02-2017 06:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Tanıdığım iki ay başağı var, inanılmaz derecede iş odaklı, plan programsız çalışırsa kendini inanılmaz gergin,huysuz hisseden, duygularını paylaşmayı pek sevmeyen,bu sebeple psikolojik kökenli rahatsızlıklar yaşayan özünde çok iyi yardımsever arkadaşlarımdır ikisi de... Birisinin haritasında toprak burcu hakimiyeti baskın. Diğerinde ateş burçları baskın. Ama olaylara yaklaşımları çok benzer. Ay'ın konumuyla alakalıdır belki. İşi aile hayatının önüne koyuyorlar, kendilerini fazlasıyla yıpratıyorlar. Sık sık rahatsızlanıyorlar. Ya midelerinden, ya alerjik sebeplerden ama mutlaka hastalanırlar. Bünyeleri zayıf. Çünkü en ufak detayı dert ediyorlar. Herşeye bir çözüm bulmak zorundalarmış bu bir misyonmuş gibi hareket ediyorlar. Bir ay Yay'ı olarak kendi aramızda dertleştiğimizde ne yaparsalar kendilerine yaptıklarını, atom parçalamadığımızı,dünyayı kurtarmadığımızı, bize madalya takılmayacağını, hayatımızın en güzel yıllarını sinir stres içinde geçirmememiz gerektiğini ifade etmeye çalışıyorum (tabi bu kadar kibar bir dille değil, aktarırken böyle yazmak durumundayım) gülücük

Tutarsız bir tarafları da var. Gelmeyeceğim bu haftasonu deyip ertesi gün "ben bu haftasonu da geliyorum zaten şirkete hallederim." demeleri, bunun bir kısır döngüye dönüşmesi?!?

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
01-06-2019 03:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir