Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8. ev...iyi ve kötü yanları-makale-
Yazar Mesaj
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale-
Sevgili Maviş,
8. evini yay kesiyor senin, oglak degil, ama kuzay ay düğümü oglakta....
Korkularını sen bilirsin sadece, astroloji burada sadece yol gösterir, potansiyelleri verir... 8. evin yay burcu ise ilave korkularının yanında yay burcuna has korkuların da gundeme gelebilir zaman zaman... bunların basında da ögrenememe korkusu vardır yay a özel...yay arastırmacıdır, detaycıdır, cunku ögrenmek ister, sayet detayları bulamazsan, o zaman korku olusabilir yaylarda, cunku herseyden emin olmak ister, ögrenmek ister, felsefe yapacak ya... diyorsun ya...bazi seyleri biliyorum ama soyleyemiyorum.... Burada bence iki konuya dayanır bu durumun.. Birincisi detayları gercekten bilmiyorsundur ve detayları ögrenememe korkun vardır... birseyler gizlidir ve sana korku verir bunlar...İkincisi ise
biliyorsundur detayları ama onlarla yuzleşmeye hazır değilsindir...Çünkü aslansın ve çok zor değişim gösterirsin...sabit burclar değişim yaşarken cok zorlanırlar genelde...Değişim yaşayabilmen için sabit kalmaman gerekir, yer değiştirmen gerekir..ve bu yuzden de korkabilirsin, yani değişime hazır değilsindir, bilirsin birseyler ama bunu eyleme gecirecek zamanın gelmemiştir henüz ve o yuzden korkuyor , endise duyuyor olabilirsin....
Korkular hep yarım bilmekten kaynaklanır, çünkü öbür yarısını hep hayallerimiz doldurur ve baslarız senaryolar yazmaya....kötü senaryolar.... geçmişte yaşadıklarımızdan dolayı beynimizi kurcalayan senaryolardır bunlar .....çünkü halledememişizdir onları...kazık yemişindir mesela birisinden..., acaba tekrar yer miyim korkusuyla yazılan senaryolar gibi....
Neden partnerinin sahip oldukları ile ilgili anlayısını da gösterir 8. ev...? Bir horoskop haritasına baktıgınızda hep zıtlıkların bütünlüğü vardır... 1. ev "ben", zıttı 7. ev "sen" dir..2. ev "benim maddeye sahip olma anlayısım"...karsısındaki 8. ev ise "partnerimin sahip oldukları ile ilgili anlayısımdır"... 3. ev yakın cevre, ilkögretim...zıttı 9. ev uzak cevreler, yabancı kulturler ve akademik anlayıs, universite hayatı.... diye devam eder....

Parterinin, ya da ortağının sahip oldukları ile ilgili anlayısının içinde onun parası, mal varlığının yanında anası, babası, görumceler filan da işin içine girer, yani onun ailesi de onun sahip oldukları oldugu için şayet evliysen kayınvalde, kayınpeder , görumceler ile ilgili anlayısını da sembolize eder 8. ev. Kuzey ay düğümün oradaysa , senin hayatın boyunca gelişim gösterebilmen için 8. ev konularında olaylar yasayıp ögreneceğini anlatır bu. Mesela ilk aklıma gelen gelin - kaynana tantanasıdır...gülücük) devamlı olaylar yasarsın ve sonunda ögrenirsin ...neyi ögrenirsin, aslında hikaye oldugunu, uğraşmaya değmez olduğunu....hayatın daha güzel oldugunu... mesela eşin tek çocuktur ve annesini yanına almak zorunda kalır ve sen de kadıncağız ölene kadar onunla beraber yaşamak durumunda kalırsın... al sana kaderi bir durum işte... kuzey ay düğümü 8. evde... ama bu arada da ondan bir sürü şey ögrenirsin, olumlu ya da olumsuz seyler, ve sonucta da gelişimini yaparsın.... gibi düşünüyorum ben....

sevgiyle kalın....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
09-30-2007 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale- - uranus - 09-30-2007 01:31 AM
RE: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale- - Félicé - 03-21-2011, 01:25 AM
RE: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale- - Félicé - 03-21-2011, 01:26 AM
RE: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale- - Kaktüs - 02-08-2012, 01:57 AM
8.ev kötü etkileri - aeon - 02-09-2008, 09:23 PM
RE: 8.ev kötü etkileri - Hades - 02-09-2008, 10:08 PM
RE: 8.ev kötü etkileri - uranus - 02-10-2008, 01:27 AM
RE: 8.ev kötü etkileri - neptunzz - 02-10-2008, 04:00 PM