Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8. ev...iyi ve kötü yanları-makale-
Yazar Mesaj
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale-
güneş,merkür,pluto ve şans noktası 8. evde bende

biraz sessiz,içine kapanık bi insanımdır.

şans noktası 8. evde ama babam memur yani ne mirası kalıcak.
12-05-2010 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(12-05-2010 05:55 PM)Aisha Yazılan:  güneş,merkür,pluto ve şans noktası 8. evde bende

Miras deyince sadece babadan kalacak olan maddi varlığı düşünmemelisin.Bu ev genel olarak sana başkalarından gelecek parayı gösterir.Bu para aile,eş,kardeş,arkadaş hepsinden gelebilir.

Nin.Me.Sar.Ra
12-05-2010 07:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

benim jupiterim sekizinci evde mirasla ilgili yazıları okuyunca aklıma kardeeşim geldi bana kalan onada kalır dedim hemen haritasınabaktım gülücük onunda sekizinci evinde saturn varmış ikimizin oortak noktasıysa koç burcunda olması bunu nasıl yorumlayabilirz peki ?

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
12-05-2010 08:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

8. evdeki aisha gibi güneş merkür pluto şans noktası artı uranus.güzelim gezegenler heba olmuş görünüyogülücük bi işe yarasa bari dicemde miras falanda beklemiyorum.tek faydası kaç kere yıkıldım sayısını hatırlamıyorum ama her seferinde dahada güçlenerek ve yenilenerek daha iyiye doğru..vardır bi hikmetigülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
12-12-2010 04:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

gezegenler hep 8. evde evet heba olmuş gezegenlerim gülücük nolsun idare ediyoz işte..miras falan da umrumda değil aslında.zengin kimseyi kim kaybetmiş de ben bulucam mirası da bana kalıcak gülücük

8. evlerin çoğunlukta olması ölüm korkusu şiddetliymiş

güneş 8. evde baba korkusuna neden oluyo. babasından korkmayan çocuk var mı
12-20-2010 05:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

RE: 8.ev kötü etkileri
(02-10-2008 04:00 PM)neptunzz Yazılan:  
münzevi Yazılan:Arkadaşlar öncelikle hepinizi selamlıyorum.Sonrada vakit kaybetmeden durumu izah edeyim. Bir süredir astrolojiyle ilgileniyorum,fakat yeterli donanıma sahip değilim.Bunun için size danışmak istiyorum.Kişinin yıldız haritasında 8.evin fazla bulunmasının olumsuz etkileri varmı?

NOT:Eğer sorumda bir yanlışlık ve bilgi eksiği varsa düzeltin çünkü daha çok amatörüm.

Yükselenin ne oldugu, 8.evi hangi burc kesmekte ve de içinde ki gezegenler neler, ne tür açılar yapıyor? ona göre avantaj veya dezavantaj hakkında bir yorum yapılabılır bunları belırtmemıssınız.Ayrıca 8.ev malefik evlerden sayılıyor dogru kötü enerjileri barındırır ve asc ile açı yapmaz yaşama hayat enerjisine karşı hareket eder ama işte 8.evin burcu nedir,yönetici nerde ne açıda buna bakmak gerekir iyi açılarda kişiye ortak paylasımlarda şans tanır,destekler saglar.Kişi derin bir gözlem ve arastırmacı kimlik kazanır bilgi edinme olaylarında.Maddi ve manevi bol paylasım yaşar para,pul,ortaklardan ve eşten gelen hersey vb.Finansör olabılır muhasebeci,iktisatcı kısacası parasal konularla ekonomık olaylarla içli dışlı olur.
Zor açılarda ise;Hasis olur (yani cimri) gülücük ,yalnızlık agır basar ortaklıklar kurmak istemez paylasıma kapalı davranır,gizemli ve sıradışıdır,psikolojisi yorgun ve güçsüzdür hayata karamsar bakar.Her ne olursa olsun bir mars evi 8.ev ve burda bırde saturn varsa işler daha da arapsacı olur benim görusum budur.Yumusak açı bile yapsa malefik yani kötü enerjı veren bır ev oldugu için olaylar kişiyi içsel olarak bir kapana kısılmış hissine sokar.Hayırlısı demek gerekir, herseyin bir nedeni vardır "Yaradan kuluna kaldıramıyacagı bir yük vermez" derler.Güçlü kimselerin 8.evi yogundur kolay gelsin.

(12-05-2010 05:55 PM)Aisha Yazılan:  güneş,merkür,pluto ve şans noktası 8. evde bende

klasik astrolojidede 8. evin 1. evle görünüm almamasından dolayı olumsuz kabul ediliyor ama benim 8. evdeki gezegenlerin hepsi 1. evle görünüm yapıyo görünüm yapıyor olmasını nasıl yorumlamalıyım?

03-20-2011 09:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

150 derecelik açı kalıbını irdeleyebilirsin. Asc 6. ve 8. eve asc noktası esas alındığında 150 derece yapar. Stres ve gerilimi yanlış yere yönlendirme, durumun farkında olmama. Mesela iş hayatın berbat, eşinle ayrılacaksın, ama sen mutfakta damlayan musluktan çıkarıyorsun tüm stresini gibi.. 15o derece açı yapan gezegenler arasında, element ve nitelik bakımından benzerlik yoktur. 150lik açı hastalıklarla bağlantılı bulunmuş.
Mesela önüne zoraki 2 seçenek sunuluyor.. Birini seçip diğerini görmeden devam etme zorunluluğunu anlatır bu açı.. Teknik bilgi var, ama yorum yapamıyorum kusura bakma.. Asc 8. ev bağlantısı, kimliğin, kendini ifade edişinle ilgili yoğun krizler yaşadığını gösterebilir..
03-21-2011 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Ya kusura bakma sen ne sormuşsun, ben nasıl cevap vermişim:D
03-21-2011 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-21-2011 01:25 AM)Félicé Yazılan:  150 derecelik açı kalıbını irdeleyebilirsin. Asc 6. ve 8. eve asc noktası esas alındığında 150 derece yapar. Stres ve gerilimi yanlış yere yönlendirme, durumun farkında olmama. Mesela iş hayatın berbat, eşinle ayrılacaksın, ama sen mutfakta damlayan musluktan çıkarıyorsun tüm stresini gibi.. 15o derece açı yapan gezegenler arasında, element ve nitelik bakımından benzerlik yoktur. 150lik açı hastalıklarla bağlantılı bulunmuş.
Mesela önüne zoraki 2 seçenek sunuluyor.. Birini seçip diğerini görmeden devam etme zorunluluğunu anlatır bu açı.. Teknik bilgi var, ama yorum yapamıyorum kusura bakma.. Asc 8. ev bağlantısı, kimliğin, kendini ifade edişinle ilgili yoğun krizler yaşadığını gösterebilir..

canım bu cvp banaysa soru önemli değil.ama 150 derece yod açı kalıbıda var.iki seçenekten biri derken tamam 10. eve açı yapıyo ama evlilik 7. ev değilmiydi.mantıklı davranma geleceği düşünme nedeniyle anlık kararlar vermiyorum başkası olsa benim gibi düşünmezdi ama merak ettim gerçekten yani herşey kötü gidecek anlamındaysa bileyimki savaşacamgülücük

03-21-2011 02:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Elmyra Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 1

8.evde bulunan ay iyimidir aðla...

http://f1204.hizliresim.com/w/1/40c05.gif
02-01-2012 09:17 PM