Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8. ev...iyi ve kötü yanları-makale-
Yazar Mesaj
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale-
gülücük)) sen sensindir merak etme sevgili bilemezgil....gülücük) olur böyle seyler....
Mavinin açtığı, astro Log un cok guzel acıklamalarla destekledigi 8. ev konusu her ne kadar 12. ev konusu kadar derin olmasa da yine de etkileyici bir derinligi var bence...Bilinçaltının derinliklerini, orada üstünü örttüğümüz korkuları, yer altı dünyasını, dolayısıyla ölüm ve ötesini sembolize ettiği gibi aynı zamanda partnerimizin sahip oldukları ile ilgili anlayışımızı da temsil eder.Öyle bir sahnede bulunan gezegenler kendilerini gösterirlerken bulundugu burcun kostümünü giyerler, ve tarif etmek zor gözükse de , bence 12. evi tarif etmekten daha kolaydır...
Konu "korku" olunca tabii ki kimse yüzleşmek istemedigi için, tarif ederken kişiye, çekinceler çoğalır.
8. evi hangi burc kesiyorsa , kişide , bilinçaltında çeşitli zamanlarda ya da karmasından dolayı oluşmuş korkularının yanında (belki de yoktur , ya da farkında değildir)bir de o burcun korkuları gündeme taşınır.
Korkularla yüzleşmenin etkileri kişiden kişiye değişse de çok yıpratıcı olabilir, kişi bunalıma düşebilir ve gayet normaldir bunlar... Kişi isterse korkusuyla yüzleştiginde bunu halledebilir ama halletmek istemeyenleri de kabul etmek lazım, çünkü gercekten kolay bir sey değil. Astro Log un da degindiği gibi, bir olay yasarsın, kazık yersin ve unutmak için onu bilinçaltının derinliklerine gömersin, ama sırası gelir ruyana kabus olarak girer ya da zamanı gelirse tekrar yaşarsın , halletmen için. İşte astrolojinin burada bu yönde çok büyük faydası vardır. Örneğin 8. eve transit Satürn geliyorsa anlamalıyız ki, korkularımızı halletme zamanıdır ve sonucta mükafatımızı alırız, hakkıyla çalışırsak kişisel gelişim kesin gösteririz... Ya da Pluton transiti 8. evde yaşıyorsunuz, düşünsenize, bir daha uğrayacak zamanı yok ve sizin için harika bir zaman dilimi.... Tam temizlik ve dolayısyla korkularından arınmış yepyeni bir "Ben" yaratma zamanı. Teorik olarak çok güzel tabii ama gelin görün ki, nasıl uygulayacağız...???

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
09-29-2007 01:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Bilinçaltı çalışmaları yapmak, bir takım kişiye uygun meditasyon çalışmaları ögrenmek zamanıdır bence. çünkü korkularla başa çıkmak, onları tanımak, bertaraf etmek...dunyanın en zor seyi bence...bir takım ögretilere ihtiyac vardır... örnegin aldatılma korkusu bir şekilde içine yer etmiş birisini düşünelim... bu transit sırasında muhakkak bu korkusuyla ilgili en az bir olay yaşar... ve astrolojiyle alakası olmayan ya da bu tarz derin konularla ilgilenmeyen birisi için cok daha derin izler bırakabilir. Ya da bu transitte ögrenemeden ve değişemeden yaşamaya devam eder ama günün birinde aynı tarz olayları tekrar yasar...ya da olgunlaşamadan ölür gider....herkes astroloji bilmez ki...ve bu kişiler bizim cevremizde ve onlarla iletişim halindeysek, onları da bu sekilde kabul etmeliyiz zaten....
Bizlerin avantajı ise, madem bu konuyla ilgileniyoruz ve bu forumdayız, bu transitlerin farkına varmak ve olusturduğu enerjiyi sonuna kadar en iyi şekilde kullanmaktır....Aldatılma korkusundan konu actık... bu korkusuyla diyelim ki Saturn transitinde nasıl yuzleşir kişi... aldatılma korkusunu tanımayı gercekleştirme potansiyeli uyanacaktır. Yani yüzleşecektir...nasıl ı , içinde bulundugu burcu ve etkiledigi gezegenleri tarif eder...Kuvvetli bir Mars etkileniyorsa, gider adamı vurur mesela... ya da aldatma yüzünden kavgalar çıkar , tehditler olusur, al sana ölüm deneyimi işte... aldatma yüzünden ölüm korkusunu deneyimler mesela.... 8. evi aslan sa sefil olma korkusu vardır, kovaysa özgürlüğünün kısıtlanma korkusu vardır, olay yasar hapise girer, ya da özgür bir işte çalışırken, kapalı bir ofiste çalışmayı deneyimleyebilir....boğaysa sahip olduğunu kaybetme korkusu vardır, koçsa başlayamama korkusu vardır...gibi sıralayabilirsiniz....ikizlerse iletişimsiz kalma korkusu...ıssız adaya düşermiş mesela... gülücük)
Genetik, aile gecmişimizden bilinçaltımıza yuklenen , ya da anne ögretileriyle gelen ya da küçükken yaşadığımız olaylarla sahip oldugumuz her korkunun 8. evle bağlantısı olmayabilir ama. Burası bu konuyla ilgili sadece potansiyeli gösterir. Kişinin burcu ikizlerdir, genelde zaten fazla derin düşünemez, yüzeysel düşünmeyi sever, bu kişi şimdi tutup da korkularını yenmek için çalışma yapmaz, ona gore degildir bu , veya akrepse o zaten bilir ve farkındadır korkularının ve onları zaten bir sekilde halleder kendi ic dunyasında ve kimseye de caktırmaz....
NLP de korkuları halletmek icin özel çalışmalar yapılır ama bence yetersizdir, çünkü orada sadece korkularının şeklini değiştirirler, benzetmeler kullanırlar ama cok derinlerinde halledemezler, kişiler farkında olmadıkları korkularının farkına varırlar bu bile cok faydalıdır aslında. Ama kişi korkusuyla yüzleştiginde onunla neden yüzleştiğinin farkına varamazsa, neden o zamanı yaşadığını anlayamzsa , o zaman bence yine halledemez pek korkusunu...
anlamak lazım burda, bilmekten öte bir sey...

sevgiyle kalınız... gülücük)

09-29-2007 02:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bilemezgil Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale-
:)Sevgili Uranüs,bilmekten öte bir şey gerçekten!gülücük

Korkuları sıralasam ,korkuturum.Korkutmaktanda korkarım:)Hay Allah sizden korkulur ,Sevgili Uranüs!

:)Bu harita benim...Ellerinize,aklınıza ,yüreğinize sağlık
09-29-2007 03:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Bilemezgil bilinçli bir kendini bulma devresindesin sanırımgülücük)

Benim 8. evim oğlakta ve kuzey ay düğümü® var , "partnerimizin sahip oldukları ile ilgili anlayışımızı da temsil eder." demişsiniz 8. ev yorumunuzda uranus, bana nasıl yorumlarsınız, bu korkular meselesi baya dikkatimi çekti, farkındayım içerlerde bi yerlerde bende de korkular var, aslında güçlü bi yapım var ama korkularım daha soyut ve düşünsel ve sanırım bana zarar veriyor. Partnerin sahip oldukları ayrı bi açı korkular ayrı bi açı olarak yorumlanır sanırım ama bende bu ikisini kesen bişiler olsa gerek, bir de bilinçaltımda tüm olanı biteni biliyorum gibi bir his var bende, biliyorum da sanki kendime bile söylemiyorum kimselere hiç söylemiyorum gibi, bilmem anlatabildim migülücük "bir ben vardır bende benden içeru" gibi oldu felsefi olarak ama sanki kendim başkayım da malesef başka bişi yaşıyorum gibi... çok karıştırdım sanırım , siz bu cümlelerden ne anlarsınız bilmem ama benim 8. evimin yorumunu yaparsanız sevinirim, ii çalışmalar

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
09-29-2007 02:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Sevgili Maviş,
8. evini yay kesiyor senin, oglak degil, ama kuzay ay düğümü oglakta....
Korkularını sen bilirsin sadece, astroloji burada sadece yol gösterir, potansiyelleri verir... 8. evin yay burcu ise ilave korkularının yanında yay burcuna has korkuların da gundeme gelebilir zaman zaman... bunların basında da ögrenememe korkusu vardır yay a özel...yay arastırmacıdır, detaycıdır, cunku ögrenmek ister, sayet detayları bulamazsan, o zaman korku olusabilir yaylarda, cunku herseyden emin olmak ister, ögrenmek ister, felsefe yapacak ya... diyorsun ya...bazi seyleri biliyorum ama soyleyemiyorum.... Burada bence iki konuya dayanır bu durumun.. Birincisi detayları gercekten bilmiyorsundur ve detayları ögrenememe korkun vardır... birseyler gizlidir ve sana korku verir bunlar...İkincisi ise
biliyorsundur detayları ama onlarla yuzleşmeye hazır değilsindir...Çünkü aslansın ve çok zor değişim gösterirsin...sabit burclar değişim yaşarken cok zorlanırlar genelde...Değişim yaşayabilmen için sabit kalmaman gerekir, yer değiştirmen gerekir..ve bu yuzden de korkabilirsin, yani değişime hazır değilsindir, bilirsin birseyler ama bunu eyleme gecirecek zamanın gelmemiştir henüz ve o yuzden korkuyor , endise duyuyor olabilirsin....
Korkular hep yarım bilmekten kaynaklanır, çünkü öbür yarısını hep hayallerimiz doldurur ve baslarız senaryolar yazmaya....kötü senaryolar.... geçmişte yaşadıklarımızdan dolayı beynimizi kurcalayan senaryolardır bunlar .....çünkü halledememişizdir onları...kazık yemişindir mesela birisinden..., acaba tekrar yer miyim korkusuyla yazılan senaryolar gibi....
Neden partnerinin sahip oldukları ile ilgili anlayısını da gösterir 8. ev...? Bir horoskop haritasına baktıgınızda hep zıtlıkların bütünlüğü vardır... 1. ev "ben", zıttı 7. ev "sen" dir..2. ev "benim maddeye sahip olma anlayısım"...karsısındaki 8. ev ise "partnerimin sahip oldukları ile ilgili anlayısımdır"... 3. ev yakın cevre, ilkögretim...zıttı 9. ev uzak cevreler, yabancı kulturler ve akademik anlayıs, universite hayatı.... diye devam eder....

Parterinin, ya da ortağının sahip oldukları ile ilgili anlayısının içinde onun parası, mal varlığının yanında anası, babası, görumceler filan da işin içine girer, yani onun ailesi de onun sahip oldukları oldugu için şayet evliysen kayınvalde, kayınpeder , görumceler ile ilgili anlayısını da sembolize eder 8. ev. Kuzey ay düğümün oradaysa , senin hayatın boyunca gelişim gösterebilmen için 8. ev konularında olaylar yasayıp ögreneceğini anlatır bu. Mesela ilk aklıma gelen gelin - kaynana tantanasıdır...gülücük) devamlı olaylar yasarsın ve sonunda ögrenirsin ...neyi ögrenirsin, aslında hikaye oldugunu, uğraşmaya değmez olduğunu....hayatın daha güzel oldugunu... mesela eşin tek çocuktur ve annesini yanına almak zorunda kalır ve sen de kadıncağız ölene kadar onunla beraber yaşamak durumunda kalırsın... al sana kaderi bir durum işte... kuzey ay düğümü 8. evde... ama bu arada da ondan bir sürü şey ögrenirsin, olumlu ya da olumsuz seyler, ve sonucta da gelişimini yaparsın.... gibi düşünüyorum ben....

sevgiyle kalın....

09-30-2007 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Teşekkür ederim, evet 8. evimdeki yay girişini çok net yaşıyorum, öğrenememekten korkuyorum, anlayamamaktan korkuyorum ve bunlar aslında yoldaki taşlar ,esas olarak bilmediğimden korkuyorum, gördüğüm bildiğim anladığım hiçbişi korku vemiyor bana ama anlayamamak korkutuyor, zaten içinden çıkamadığım konular nedenlerini anlayamadıklarımdır ve hayatımda üzüldüğüm noktalar hep buraya dayanır, yani ben böyle yaşamaya alışmalıyım bu benim haritam demek ki , artık daha az korkarım belki bilmediğimden bilemediğimden...

"...neyi ögrenirsin, aslında hikaye oldugunu, uğraşmaya değmez olduğunu....hayatın daha güzel oldugunu..." demişsiniz evet kelime tam isabet "hikaye" olduğunu birçok şeyin öğrendim , uğraşmaya değmez olduğunu da anladım k düğümü yardım ediyor farkındayım, herşeyi geride bırakabilmeyi kendiyle barışık biçimde ileriye dönmeyi , kendine yeni meşgaleler bulabilmeyi ... ve sanırım başlarına gelen kötü bişeyi devamlı döne döne anlatan kimselerden niye sıkıldığımı da...

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
09-30-2007 06:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

sevgili alya oğlak 8. evde şöyle diyebiliriz.sürekli birşeyleri bastırma eğilimi gösterebilirsin.oglak (satürn) burcu kısıtlanmanın burcu olduğu için enerjisini rahat boşaltamaz diye düşünüyorum.özellikle cinsel anlamda problemler yaşatabilir sana.8. ev mirasıda anlatır bize.satürn yönetiminde olduğu için,miras yolu ile pek bir değer kalmayacak ya da gecikmeli eline geçecek diyebiliriz.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
10-01-2007 12:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: 8. ev...iyi ve kötü yanları-makale-
Alya Yazılan:Benim 8.evimde gezegen yok. Ama 8.evde oğlak burcu var. O zaman nasıl olacak?

bende 8.evle ilgili düşüncelerimi paylaşayım nacizane ve sonra Alya'nın sorusunu yanıtlamaya çalışayım.

* 8.ev akrep burcunun uygulama alanıdır.. mesela mirası temsil eder derler 8.ev için ; peki niçin mirasla ilgilidir ? çünkü miras ölümün sonucunda ortaya çıkan bir kavramdır. oysa 8.ev aslında ölümü temsil eder.. bu genel bir yorumdur çünkü ölüme nasıl baktığımızdan tutunda , ölüm ve ötesiyle ilgili inançlarımızı , korkularımızı , bilinmeyenle yüzleşme stratejimizi , eskiyi yok etme , eskiyi -mesela alışkanlığı- sona erdirme potansiyelimizi ifade edebilir ölüm kavramı ve 8.ev..

* 8.ev mesela cinselliği temsil eder.. niçin böyle yorumlanır ? çünkü ölüm aynı zamanda bir başlangıçtır ve ölümün olduğu arenada doğumda olacaktır.
doğum için cinsellik gereklidir..
oysa cinsellik bir tür ihtiyaçtan öte bir tür tutku halindedir insanoğlunda.. bu yüzden 7.evin eşimiz ve bizi çeken insanları ifade ettiği yorumuna şunu eklemek istiyorum ; 8.ev bize ''cazip gelen , ilk elektrik dediğimiz cinsel cazibe fonksiyonunu'' temsil eder..
8.evimize düşen karşı cinsten biri , başkalarına göre bizi daha ''çabuk'' etkileyebilecektir..

Alya için ;

8.evde oğlak olması , yukarıda anlattığım konularda oğlak stratejisini ön plana çıkaracaktır..
mesela Alya için ölüm kavramı ''bir gerçektir'' ölümle ilgili konuşmaktan kaçınsa bile tüyleri diken diken olup abartılı tepkiler vereceğini sanmıyorum alya'nın..
sonra equal eşit ev sisteminde alya'nın 8.evinde kova potansiyeli görüyorum.. buna yorumum ; ölüm kavramını ''soğukkanlılıkla'' karşılayabilme içgüdüsü + ölümden sonra ki geleceği düşünmek.. kendi geleceğini , geride kalanların , çocuğunun geleceğini..

cinsel cazibe açısından oğlak ve kova ''kendimi sürekli göstereyim'' havasında değildir. sade ve doğal bir cazibe sözkonusudur. oğlak ve kova etkili baylardan ilk elektrik alma oranı yüksek olabilir..

10-05-2007 08:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

8.ev kötü etkileri
Arkadaşlar öncelikle hepinizi selamlıyorum.Sonrada vakit kaybetmeden durumu izah edeyim. Bir süredir astrolojiyle ilgileniyorum,fakat yeterli donanıma sahip değilim.Bunun için size danışmak istiyorum.Kişinin yıldız haritasında 8.evin fazla bulunmasının olumsuz etkileri varmı?

NOT:Eğer sorumda bir yanlışlık ve bilgi eksiği varsa düzeltin çünkü daha çok amatörüm.
02-09-2008 09:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: 8.ev kötü etkileri
Haritasında 8. ev vurgusu çok olanların öncelikle başkalarının parasını yani mirasını almış olmaları yada alabilme olasılığı çok fazladır.
Cinsellik konularına düşkündürler.
Gizli duygaları vardır. Ölüm ve ötesi konularına ilgi duyup araştırırlar. Kendilerini yenilemeye ihtiyaç duyarlar.
02-09-2008 10:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir