Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.87 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneşin Açıları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Güneş,merkür,ay kavuşumda
Murat Yazılan:Selamlar bende foruma yeni üye oldum.dil çýkarma
Seviyeli paylaşımlar diliyorum..
Haritamda üzerinde fazlasıyla düşündüğüm başak burcumdaki güneş merkür ay kavuşumu var.Güneş ve merkür 13.derecede kavuşumdalar hemde çok yakın güneş 13.02 merkürde 13.12 sürekli beyinsel faaliyetler oluyor bazen android gibi hissediyorumgülücük)
Ayda buna dahil olunca.Kendimi sürekli bir şeyin içinde hissediyorum.
Teorik olarak bana bu durumu genişçe anlatabilirmisiniz?
Eski arkadaşlarada selamlarmelek

cevap vermekten keyif aldığım sorulardan birini sormuşsun. başak burcundaki üçlü kavuşumdan söz ediyoruz. şimdi bunun teorik yorumunu yapmaya çalışacağım ama önce şunu söyleyim ; eğerki bu üç gezegen , bir başka gezegenden güçlü açı alıyorsa (özellikle yavaş hareket eden ağır abi gezegenlerden) yazacağım yorumların NET OLMAYABİLECEĞİNİ önceden bilmelisin.
çünkü atıyorum bu üç gezegen neptünden sert açı alıyorsa hızlı zihinsel faaliyetlerini kontrol etmekte güçlük çekeceksindir yada satürnden sert açı alıyorsa daha disiplinli ve içe dönük bir potansiyel sözkonusu olacaktır..

ben şimdilik senin soruna cevap vermek üzere ; sadece başak burcundaki güneş-Ay-merkür üçlüsünün teorik ve pratik yorumlamasını izah etmeye çalışacağım..

öncelikle şu soruyu soruyoruz ; KONUMUZ NE ?

cevap = güneş yani kimliğin yani hayattaki temel odağın yani canlılık kaynağın..

ikinci soruyu soruyoruz ; kimliğin NASIL şekillenmiş ? hayattaki temel odağını NASIL düzenliyorsun ? canlılık kaynağını NASIL kullanıyorsun ?

cevap = başak gibi.. yani başak burcunun mükemmelliyetçi , detaycı , çalışkan ve sorumluluk sahibi , sinirli , eleştirici , düzenli vb. kişilik özelliklerine sahipsin.
temel odağın başak gibi seçici olmak ve daha iyisini bulmak , yapmak.
katkıda bulunarak , eleştirip düzelterek kendini göstermek.
canlılık kaynağın ; pratik zekan , araştırma merakın , detaylara olan dikkatin vs..

aynı mantıkla merkür ile AY içinde aynı soruları soruyoruz..

merkür için KONUMUZ ; iletişim ve pratik zekanı BAŞAK gibi kullandığın..

AY için KONUMUZ ; duygusal ihtiyaçlarının ve tepkilerinin BAŞAK gibi olduğu..

güneş-Ay ve merkür yani hayatın çok önemli 3 fonksiyonu başak burcundalar ve birarada çalışıyorlar yani yeni bir sinerji oluşturuyorlar..

murat'a ve diğer arkadaşlara şu öneriyi vermek istiyorum nacizane ; bu tür bir burcun vurgu yaptığı durumlarda , o burca ait tüm özellikleri zihninizde canlandırın yada bilginiz kısıtlı ise kitapladan o burcun tüm özelliklerini okuyarak iyi bir ön hazırlık yapın.

ikinci adım olarakta ki aynı zamanda sihirli adımdır ; açıyı yapan gezegenlerin karakterleriyle , o burcun özelliklerini HARMANLAYIN..

muratla ilgili şunu kesin olarak söyleyebiliriz ki ; başak burcu vurgusuna sahip özellikleri var..

oysa açılar devreye girdiğinde soracağınız sihirli soru şu olmalı ; NASIL BİR BAŞAK ??

güneş-merkür kavuşumunun hızlı zihinsel aktivite verdiğini biliyoruz ki başak burcu zaten merkür yönetiminde oldukça hızlı bir zihinsel aktiviteye sahiptir. şimdi güneş-merkür kavuşumuyla , başak burcunun çok önemli bir ortak noktasını bulduk..
öyleyse bu HARMANLAMADA muratın hızlı düşünen , hızlı cevap veren , hızlı hatırlayan ve hızlı eleştirip kalp kırabilen gülücük özellikleri olacağı sonuçlarını çıkarabiliriz.

güneş-merkür kavuşumu yorumuna AY'ı da dahil ettiğimizde olaya DUYGULAR karışıyor gülücük

söz konusu burç balık ve yengeç gibi SU elementi burçları olsaydı , çok ciddi bir duygusallıktan sözedebilirdik.
oysa murat için sözkonusu burç BAŞAK yani alemin en mantıklı 3 favori burcundan biri ;) (diğerleri kova ve oğlak olsa gerek)

murat için AY burcunu da yoruma dahil etmemiz onu çok duygusal yapacak demiyeceğiz ama duygusal zekası ve empati becerisi oldukça kuvvetli olabilir yorumunu yapabiliriz..
çünkü başak burcunun özelliklerinden biride , özellikle sorunlu kişilere karşı balık burcu kadar şevkat gösterebilmesi ve yardım elini uzatabilmesidir.
öyleyse murat için ; başkalarının dertlerini ve sorunlarını (istediğinde) gerçekten çok derinden anlayabilir , kendini onların yerine koyabilir ve duygusallığını romantik biçimde değilde empatik biçimde ifade edebilir diyebiliriz.

08-13-2008 04:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Güneş,merkür,ay kavuşumda
Murat Yazılan:İçtenliğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim Yıldırım.Bu kavuşuma oğlak burcundaki marsın üçgen açı destek veriyor.Neptün de oğlakta ve marsa 10 derece kadar yakın fakat kavuşuma herhangi bir açısı bulunmuyor.Satürn dediğiniz gibi merkeze kare yani biraz depresiflik vermiş.
Başak burcunun çoğu bu özellikleri mevcut.Tamam iyi,parlak bir zeka fakat yaşama ters duran bir burç 6. ve ev olarak görüyorum.
Çok iyi analiz etmişsiniz harmanlama fikriniz harekete geçirici gerçektende.
Hele o son cümleler..empati kurmak Çok kolay oluyor.
Değişik bir konum yani ego,akıl,nefis,duygular,Bilinç,bilinçaltı,geçmiş,şu an....bir arada ve merkezde toplaması zor ve karmaşık.Ben bu sitede yüksek bir sıcaklık,dürüstlük ve çıkarsızlık gibi çok kaliteli artılar gördüğümüde belirtmiş olayım.

başak vurgusu olan biri olarak seçici olmalısın ve astrosohbetle ilgili güzel sözlerin için sağolasın Murat ;)

08-14-2008 12:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

RE: Güneşin Açıları
Özellikle;

Güneş'in Venüs'le 45 derecelik,
Mc ve Ic ile de 90 derecelik açısı hakkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

08-28-2008 02:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Beatricé Yazılan:Güneş 45 venüs; dedikodulara sebep olur. Güneşin 12.evde özellikle kadınlar tarafından pek çekilemiyor olabilirsin ama bu pek ulu orta değildir veya (tüm haritana bakmadım) tam tersi söz konusu olabilir. Güneşi 12.evde olanlar genelde başarılı oluyor özellikle politikada ama açık sözlü açık yürekli olmaktansa işlerini sessizce biraz kapalı halletmeyi seviyorlar.
Çok ilginç bir açılım açıkçası...

Ketumluğa yakın özellikler taşıdığım da doğrudur, fakat bu özellik ne kadar başarı getirir ( : tartışılır tabii.

Yorum için teşekkürler

08-28-2008 07:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Güneşin Kavuşum Açıları
Güneş-Yükselen Burç(ASC):

Kavuşum / Güçlü kişisellik tavırları,Ascendant karakterini vurgular.Kolay / Güçlü iç uyum ve kişisel düzen duygusu. Zor/Diğer insanlarla uyuşmazlık eğilimi.

Güneş-Ay : Kavuşum / İçgüdüsel ve duygusal reaksiyonlarda güçlenme,denge ve köklü alışkanlıkların şekillenmesi,şayet tehditkar bastırılmış direnişler dışa vurursa,keskin enerji aktivitesi kronik karışıklık çıkarabilir.Ben merkezci kompleksler,yaratıcılık. Kolay / Duygusal sorumlulukta içgüdüsel uyum ve düzeltme ,ayarlama;özel ve iş aktivitelerinde başarı faktörünün gelişimi. Zor / Belirsizlik içinde muhtemel bir iç uyumsuzluk ve zıtlaşma, yerinde duramazlık, hüsran kar; duygusal uyumsuzluk ve içgüdüsellik.

Güneş-Tepe Noktası(MC): Kavuşum / Güçlü ego-complex, birinin kimliğini kurmak için ısrar etme. Kolay / Daha az ego; başarı ile. Zor / Diğerleri veya birinin bütün doğasıyla, egonun sonucunda olan zıtlık.

Güneş-Merkür : Kavuşum / Güçlü akılsal ve sinirsel aktivite, iyi kendini tanıtım, diğer faktörlerle destekleniyorsa akılsal kabiliyet yada yetenek ve coordinasyon kaybı, sinirsel oluşumlar, sık tedirginlik, kararsızlık, değişme isteği.

Güneş-Venüs: Kavuşum / Güçlü hisler, sempatik arkadaşlık şekline ihtiyaç, artistik ve yaratıcı uğraşlar; güçlü değer duygusu, eğlence sevgisi, insancıl samimiyet, sevgi şefkat ihtiyacı.

Güneş-Mars: Kavuşum / Güçlü kendini tanıtım, kendine aşırı güvenirlik, ateşli ve sexüel istekler, enerjik ve aktif, gözü pek, maceracı, girişken, fazla cesur, ön ayak olan, girişimci, mücadelecilik, kazaya müsait. Kolay / Kontrollü bir tanıtım (daha iyi olan) Zor / Enerjinin kontrolden çıkması, ihtiyatsız ve düşüncesiz olma eğilimi, fazla dürtüsel, sex düşkünü zalim, agresif, zorba, aşırı uçlarda olma eğilimi.

Güneş-Jupiter : Kavuşum / Kişisel genişleme dürtüleri; iyimser, neşeli, şakacı, centilmen, uyumlu davranışlar, düşünceli, fırsatçı. Kolay / Başarılı bir kendini tanıtım için daha iyi fırsatçılık. Zor / Daha fazla mücadele istenilen tanıtımın başarılmasında; bilincin denenmesi; müsriflik eğilimi, mübalacı, kendini beğenme, kibir, ciddi yanlış hükümler, üstünlüğün suçlu duygusu.

Güneş-Satürn : Kavuşum / Kişisel bilinçlilik ve kendini disipline eden davranış biçimleri; rahat ve hilebaz, sorumlu, pratik, realist, becerikli, açıkgöz, azımkar ve sebatlı, konsantrasyonel; kişisel yetersizlik ve sınırlama duygusu, fazla sabır, ihtiyatlı, depolayan; depresif ve meraklı haller, kendi düşünce ve hislerini inceleme. Kolay / Daha akıllıca kabul etme ve işe yarar hale getirme (sınırlamaların) Zor / Fazla sınırlamalarla büyük mücadele; derin köklü alışkanlıklar, kötümserlik, karamsarlık, kendine acıma, lüzumsuz meraklanışlar, bencillik, korkular ve fobiler, kronik hastalık, sağlık.

Güneş-Uranüs : Kavuşum / Normal kendini tanıtımdan saptamalar, orijinal, bağımsız, kopma, kesilmesel, asi, isyankar davranış biçimleri, genellikle dramatik değişmelerle dolu bir yaşam, tedirgin eden; inançsız, devrimci, yenilikçi eğilimler. Kolay / Az kullanılan yeteneklerin, dehanın daha iyi geliştirilmesi. Zor / Şiddetli bir keskinlik, şiddetli, dramatik, asi, isyankar, inatçılık, Aksi, huysuz olma meyili, acaiplik, tuhafçılık, isteri ve yanlış yönlendirilen yetenek.

Güneş-Neptün : Kavuşum / öz süzümsel dürtiler ve incelikle, kurnazlıkla tanıtım. İdealist, hassas, duygusal, pratik değil, artistik ve yaratıcı işlerdeki çekicilik, mistik, hissel uzmanlık; kaçıcı eğilimler, uyuşturucu ve alkol alışkanlığı meyili. Kolay Yapıcı çıkışlardaki direkt hünerlerin daha iyi kullanılması. Zor / Kendini aldatış, karışıklık, yalancılık, tertipçi, nevrolik reaksiyonlar veya korkulardan ve gerçeklerden kaçma.

Güneş-Pluto: Kavuşum / Şekillendirici veya hayat verici dürtüler. Yaşamın kritik safhalarında, derin köklü bilinçsizce psikolojik özellikler, eğer karşı konulursa; kalıcı sinir hastalıklarının ortaya çıkması. Zor / Gereken değişimlerin kolayca sağlanması. Difficult / Eleme ve defetme zorlukları, uç durumlar, zalimce reaksiyon.

kaynağı şuan unuttumgülücük

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-07-2008 02:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

nadya Yazılan:Güneş 14 derece 40 başak 7. evde

Güneş 60 mars
güneş 60 jüpiter
güneş 60 k.ayd.
yorumlayabilir misiniz arkadaşlar?

bu konu başlığının 1.sayfasında güneş-mars sekstilini ve güneş-jüpiter sekstilini okuyabilirsin nadya.

güneşinin 7.evde olup marsla güzel açı yapması cesur , özgüven sahibi , güçlü ve enerjik ve sosyal kişilere doğru çekileceğini gösterir diyebiliriz.
erkeksi yönü güçlü ve biraz gururlu- maço tipler yada maceracı tipler.

09-09-2008 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

nadya Yazılan:teşekkürler yıldırım genelde enerjik insanlarla arkadaşlık yapmaktan hoşlanıyorum

evet nadya güneşi 7.evinde olan bir bayan tanıdığım vardı ve hep aslan hep aslan diyordu gülücük (güneş , aslan burcunu yönetir)

09-09-2008 11:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

nadya Yazılan:Benim şansımada çıktı aslan fakat onunla ayrıldık aslında benim karşıma daha çok koç, akrep falan çıkıyor. Ben genelde burcuna göre değerlendirmiyorum çünkü insan aslan burcu olabilir fakat aslan özellikleri çok azdır haritada olabilir değilmi. Arkadaşlarımda genelde yay, koç ve yengeçtir.

evet nadya , burçtan daha önemli olan bir şey varsa o da haritanın bütünüdür.
hatta bazen kişilerin Ay burcunun daha vurgu yaptığını görürsünüz. örnek ; Nafizz gülücük

09-10-2008 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: Güneşin Açıları
GÜNEŞ-MERKÜR KAVUŞUMU:
Yaşama karşı sağlam bir bakış açısına sahipsiniz.hangi alanda çalışırsanız çalışın aklınız her zaman başarınızda olacaktır.bu sabit birleşim sayesinde normal doğanızdan uzaklaşmayacaksınız.bu açıya sahip olanlar strese neden olabilecek ciddi ve sürekli maddi zorluklara karşı bir garantiye sahip olacaklardır.sabit fkirlerinz var boğa aslan veya akrep burçlarında inatçılık belirginleşecektir siz bir kez aklınıza koyduktan sonra fikrini çok zor değiştirebilen müşterilerdensiniz.başkaların bakış açılarını çok iyi yakalayamıyor ve onların dilinden konuşmakla pek ilgilenmiyorsunuz.

MEVLANA
[i]
10-21-2008 08:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: Güneşin Açıları
Güneş ve Merkür arasında maksimum mesafe olarak 28 derecedir.

Kişinin -şekli ve kimliği; zihinsel ifadesi ve faaliyetine yakındır.. etkili ve açık seçik iletişim kurar kişinin zekası ve sözlü ifadede keskinliği ile diğerlerini kendine hayran bırakan beğendiren yanı vardır.. ama bu kavuşumda 'Kör noktalar' da mevcuttur..
Kişinin düşüncelerine ayrı görüşler olursa kişi onları dinlemek istemez kendi görüşünden farklı görüşlere saygı ve dikkatte başarısız olur çünkü kişinin egosu yani güneş düşünce ve iletişim Merkür gezegeni ile etkilenir ve kişinin algılayış ve düşünce tarzına meydan okuma kişinin kendisine meydan okumayla eşdeğer algılar..bencil bir duruş sergiler..iletişimde kendi düşüncelerini kabule zorlar kendini ifade ederken baskın görünür..bazıları kişinin bu tarzına tepki gösterir çünkü görüşlerinde kişi alternatif noktaları ihmal ediyor olabilir..kişisel konularınla meşgul olması gerçek iletişimini sınırlar başkalarının meselelerine gerçek ve açık bir ilgide zorlanmasına sebep olur.. Zihinsel çeviklik ve sözlü becerileri ile kişi , şirket veya çalışma hayatında bu yeneteğiyle iyi konumlara yükselebilir. Kişi kendi inancının desteklendiği durumlardan hoşlanır..kişinin sinirli enerjisi bazen kararlarında bilgi ve seçenekleri değerlendirmede zorlanabileceğini gösterir.merkür güneş mesafesi 7 derece ise bu en uygun konumu açıklar güneş ve merkürün aynı hizaya gelmesi demektir.kişinin zihinsel algısını ve iletşimini geliştirir..diğer hallerde Merkür güneş yakınlığı kişiyi sinirli tutarsız değişken yapar..zzihin değil güneşi ön plana çıkarır..
Kişi , fikirler ile heyecanlandırılır, ve diğerlerine bu şevki iletebilir…, kişinin aklına gelen olanaklar diğerlerini de uyarır..yaratıcı telkin edici ve eğitimde yararlanabileceği bir zihin yapısı vardır..yazar ve öğretmen olarak sözlü becerilerinden yararlanabilir..

MEVLANA
[i]
11-09-2008 08:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »