Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.87 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneşin Açıları
Yazar Mesaj
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Güneşin Açıları
GÜNEŞ AY SQUARE

Bu durum, hayatın çeşitli alanlarında çelişkiye neden olabilir.Büyüdükleri zaman evebeynleri ile olan sorunları karşı cinsle zor ilişkiler kurma problemleri yaşayabilirler. Aileleri ile veya üstlendikleri sorumlulukları bu insanları gitmek istedikleri yoldan alıkoyacaktır. Kişinin iç dünyası sürekli çelişki halindedir. Huzuru yakalamak için pek çok yaşam sınavı onları bulur. Kavgacı veya gereğinden fazla korumacı yapılarından dolayı, duygularını yıpratacak olaylarla sık sık karşılaşabilirler. Karakterleri güçlü olabilir ama yüksek egoları ve duyguları arasındaki çatışmalar, dengeli bir yapıya kavuşmakta zorlanmamalarına, gerekli değişimleri oluşturamamalarına sebep olabilir. İnatçılıklarını ve gururlarını bir kenara bırakıp, yardım almayı kabullenebilirlerse rahatlayacaklardır Bu açı, egoyla duygular arasındaki çatışmayı gösterir. Bilinciniz ve duygularınız arasında çelişki yaşarsınız. Kendiniz anlatmakta zorlanma yaşayabilirsiniz.Kişi içsel uyum yaratmak için güçlü güdülere sahiptir fakat bu uyumu yaratma konusunda zorlanır. Gerek kişisel ilişkilerde, gerekse ebeveynlerle ilişkiler tansiyonludur. Bu açı ayrıca, ebeveynlerinizin kendi aralarındaki ilişkinin de gergin olacağının işaretçisidir. Üstlenilen ağır sorumlulukları yerine getirirken veya baskı yaratan durumlar karşısında duygusal tepkiler verilmeye yatkındır bu açıya sahip olan kişi. Geçmiş olaylardan kaynaklanan duygusal kaygılar ve alışkanlıklar hayatında önemli yer tutabilir.Bu görünüm insanda aşırı duygusal bir mizaç oluşturur. Başka insanların duygularını önemsemez ve hissi pek çok sorunu olur.Bilinçli istekleri ile bilinçaltı birbirine tersdir. Harice vuran yüzü ile gerçek yüzü birbirine tezat oluşturur. Tutkulu biridir ve akılsızca riskleri göze alarak tehlikelere atılabilir. Elinde para tutmakta zorlanır.Kazandığını savuran biridir. İş değiştirmekte ve girişim yapmakta zorlanır. Birbirini tutmayan davranışlar sergiler.Bu insanın ev ve aile yaşamında sorunlar vardır.Duygularını açıklamakta zorlanır. Ayrıca kendine abartılı güvenmek yüzünden düş kırıklıkları yaşar.Spekülasyon nedeniyle ciddi kayıplara uğrayabilir. Bu insanın çocukluk anıları acı olaylarla dolu olabilir. Yaşam boyunca bunun etkilerini hisseder. İnsanın yapısında genel olarak ters bir şey vardır ve bunun ezikliğini hisseder. İlgi duymadığı bir mesleği olabilir veya ailesi ile ciddi anlaşmazlıklara düşer. Küstah davranan ve çekilmez birisi olabilir. Güneş ile Ay uyumsuz görünümü gergin insanın simgesidir. Duygular ile akıl arasında çatışma işaretidir. Güneş burcu ile Ay burcunun temsil ettiği temalar arasında şiddetli çatışma göstergesidir. Bu insanın benliği karşıt cinsler arasındaki mücadele içinde deneyim kazanır. Ebeveyinleri ve ailesi ile sorunlar yaşar. Ruh halinde dalgalanmalar,gelişme krizleri ve kimlik sorunları yaşanır. Kontrol edilmesi güç duygusal patlamalar ve depresyonlar yaşanabilir. Doyumsuz ve kızgın birisi olabilir.
Kişi gerçekte kim olduğunu bilmekle ilgili sorunlar yaşar kendi çevresine adapte olma isteğiyle kendi hedeflerinin peşinden gitme isteği arasında çatışmalar yaşar istekleriyle ihtiyaçları arasında bir bölünme vardır kendi yolundaki engel genellikle kendi davranışlarıdır hayatlarında kendilerinin ve ailelerinin gurur duyacakları yapmak için büyük bir istek duyarlar

GÜNEŞ MARS 135

Sabırsızsındır düşündüklerinin hemen olmasını istersin bazen agresif hatta şiddet gösteren biri olabilirsin istediklerin sık sık değişir plan yapmazsın odaklanmada zorluk çekersin sinrilendiğin zaman herşeyden nefret edersin açgözlü davranırsın intikam almak istersin çok enerjiksindir yanlış zamanlarda saldırgan davranışlarda bulunabilirsin hayatında seni kontrol eden kavgacı olan partnerlerin olabilir hırsların yüzünden otorite figürleriyle sorunlar yaşayabilirsin

GÜNEŞ JÜPİTER TRINE

Hayatta büyük isteklerin vardır ama isteklerinin olması için çabalamazsın kendine güvenin iyimser bakış açın sen pek fazla birşey yapmasanda başarılı olmanı sağlar kesinlikle şanslı birisindir cömert ve neşeli olman sayesinde diğer insanlarında birçok konuda desteğini ve yardımını görürsün
İyimser , kendini geliştiren , uyumlu bir kişilik verir Bu konum, çok güçlü yaratıcı yetenekleri gösterir. Kendilerine olan güvenleri gelişmiştir. O kadar şanslı olurlar ki, her zaman kedi gibi dört ayak üzerine düşerler.Bütün güzellikler onları arar bulur. Özgürlükleri çok önemlidir. Kendilerine ve başkalarına karşı hoşgörülü davranırlar. Çevrelerindeki kişilerle ilişkileri gayet iyidir. Cömert, sevimli, sevilen insanlardır.Bu insan iyimser,cömert,popüler bir kişiliğe sahip ve talihli biridir.Güneş ve Jüpiter'in olumlu görünümü haritanın olumsuzluklarını ve zararlı etkilerini temizler. Cana yakın,sevimli ve başkaları tarafından aranan biridir. İyi niyetli,dürüst ve kibardırlar Varlıklı ve güçlü insanların yardımlarını sağlar.Talih bu insanın yüzüne çeşitli yönlerden gülecektir. Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürecektir.Kariyer yükselmesi elde edecek, para ve ün sahibi olacaktır. Kadın horoskopunda başarılı bir evlilik göstergesidir.Bu görünüm insanda din ve felsefe merakı oluşturur.Mutluluğu yakalama yeteneğine ve seçkin bir insan olma duygusuna sahiptir.Özgüvenle dolu iyimser bir yaşam duygusu taşır ve bunu başkalarına da aşılar.Daima genişlemek (büyümek) ve daha iyiye gitmek, yükselmek ister. Yaratıcı,hevesli,hoşgörülü,güvenilir,istekli,cömert,iyi kalpli ve insancıldır.Hem içsel hem de dışsal açıdan soylu ve onurludur.Asil ve yüce duygular taşır.Yaşamının ve davranışlarının daima ahlaki açıdan hatasız olmasına önem verir. Bu görünüm insanı son anda da olsa her türlü sorundan ve beladan kurtaracaktır. Belirli ölçüde maddi bir refah getirecektir.Bu insan önceki yaşamlarında yaptığı iyiliklerden dolayı bu hayatta ödüllendirilen bir karmaya sahiptir.Neşeli iyimser kendine güvenen insanlardır nazik kayıtsız ve geleceğe çok iyimser bakarlar kişi dışarıya olumlu elektrik yayar ve beğenilir popülerdir

GÜNEŞ SATÜRN SQUARE

Gölgesi: Hasta Kral ve Acılı Yaşlı Adam
Kamburu Çıkmış İnsan. Otoriteyle sorunlar yaşar. Özgüveni eksiktir, kendi değerinden kuşkulanır, yeterince iyi olmadığı duygusundan kurtulamaz. Suçluluk duygusu taşır. Tanınmak veya saygı görmek ister, ancak övgü ve alkış almayı beceremez, sıkılır. Başarısızlık korkusu yüzünden daima kendini kanıtlamak zorunda hisseder. Aşırı durumlarda sert ve katı olur, kanıtlanmış normlara yapışır, alışkın olduğu dertlere katlanır. Değişmeye korkar. Kendini sevgiye layık göremez ve son derece bariz bir sevgi ifadesinden bile (gizli) kuşkulanır. Kendisini olduğu gibi gösteremez. Kendisine inanmakta zorluk çeker.

Bu konum, yoğun arzularla birlikte, kaybetme ve reddedilme korkusunu gösterir. Gençlik yıllarında kendilerini değersiz hissederek, sahip oldukları potansiyelin farkına varmayabilirler. Başarıya giden yolda büyük engellerle karşılaşabilirler, fakat bunları aşabilirlerse, tüm istediklerini elde ederler. Yaşları ilerledikçe kendilerine olan güvenleri güçlenir ve geçmişte çok zorlandıkları insan ilişkilerinde daha başarılı olurlar Çok büyük sorumlulukların altından kalkabilecek güce fazlasıyla sahiptirler.

GÜNEŞ PLUTO KAVUŞUM

Bu insanlar her zaman uçlarda yaşarlar. Bu açı, kişinin zor bir kişi olduğunun göstergesidir. Ne yapacakları belli olmayan bu gizemli kişilerin sevgileri ve nefretler çok yoğundur. Hareketlerinde makul olmakta zorlanabilirler. Hükmedici olmamaya özen göstermeleri gerekebilir. Çok güçlü ve mücadelecidirler. Toplum bilinçleri çok gelişmiştir, haksızlığa tahammül edemezler. Bu özelliklerini ülkeyi, toplumu iyileştirmekte kullanabilirlerse iyi yerlere gelebilirler. Sert konumlarda ise tehlike yaratan kişilerdir.şekillendiricilik ve hayat verme,yaşamın kritik yönlerinde derin,bilinçsizce psikolojik özellikler.eğer karşı konulursa kalıcı sinir hastalıklarının ortaya çıkması. Gereken değişimlerin kolayca sağlanması çok zor.cesur ve dayanıklı insanlardır karizmatikdir
AKREP güçlü bir kimliğin göstergesi olacaktır. irade sahibi , keskin bir kararlılığı olan ama bazen çok sabit duruşlu ve inatçı
GÜNEŞ ASC TRINE

Canayakın, sıcakkanlı bu insanların kendilerine olan güvenleri yerindedir. Bulundukları ortamda parlamak, ilgi odağı olmak isterler. Hareketleri ölçülü ve zariftir. Hak ettikleri ilgiyi kazanmaları, önemli projelerde çalışıp taktir toplamaları zor olmaz.kendilerini yenileyebilirler kendini bilen güçlü iradesi olan olumlu yönleri bulunan kuvvetli kişilerdir kişi dışarıya olumlu elektrik yayar ve beğenilir

GÜNEŞ MC SEKSTIL

Kariyer alanında ve sosyal imajımıza canlılık katarmeslek konusunda calısmaların pozitif yönde kazanclı döner ama hangi evde ise güneş o ev konusunda tanınma ve ilerleme söz konusudur.Başarılı bir meslek hayatları vardır. Aile yaşamları da iyidir.meslek hayatları iyi olur ve iyi bir ailesi vardır.iş ve isteklerinle ilgili şanslı olayları gösterir.yetklili kimselerle bu yüzden iyi anlaşabilirsin ve bu herhangi bir yetnekte veya işte seni en iyi yapar. Karşına çıkan fırsatle ve seçimlerin başarında ve iyi olmanda yardımcı olacak

haritam değişti bu benim 2. haritam güneşim sadece jupiterle açı alıyo sanırken ben millete neden aslan özellikleri gösteriyom diye soruyodum yoksa ikinci haritam dahamı doğru.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
02-28-2011 10:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Güneş Kavuşum Açısı:Bu açılar iradenizi,yaratıcılığınızı ve kendinize güveninizi ifade etmek için kullandığınız yolları ortaya koyar.Bu açının ilişkili oduğu burç ve evler temsil ettikleri yaşam alanına yaklaşımınızı açıklar.

Güneş Sekstil Açı: Haritanızdaki gezegenler arasındaki doğal uyum kendinizi yapıcı ve yaratıcı bir şekilde ifade etmenize olanak verir.Basiretinizi ve kendinizi gerçekleştirme yetinizi bu açıyla ilişkili burç ve evlerin katakteristik özelliklerine bağlı olarak artırır.

Güneş Kare Açı:Bu açı poansiyelinizi gerçekleştirme yolundaki engelleri ve iradnize meydan okuyacak zorlukları açığa çıkarır.Güneş'le ilişkili kare açılar kendinizi ifade etmede bazı tıkanıklıklar yaşamanıza sebep olsa bile,karşınıza çıkan zorlukların üstesinden gelmek için çabalamak azim ve kararlılığınızın artmasına yardımcı olabilir.

Güneş Üçgen Açı:Bu açı gezegenlerin yönettiği yaşa alanlarında genişleme ve gelişimi gösterir ve kendinizi daha kolay ifade etmenizi sağlar.''İyi şans açıları'' olarak bilinen bu açılar size mutluluk, memnuniyet,olumlu ve karşılıklı hayırlı ilişkiler ve yaratıcı yetenekler katar.

Güneş Karşıt Açı:Bu açılar etkiledikleri yaşam alanlarındaki iç çatışmalara işaret eder.İnsanların istedikleriyle kendi isteklerinizin çatıştığının göstergesidir.Güneşle ilişkili karşıt açılar dikkatinizi baskıcı ve otoriter davranmak zorunda kaldığınızı düşündüğünüz yaşam alanlarına çekebilir.

Genel Bakış:
Güneş açıları kendinizi ifade tarzınıza,iradenizi ve yaratıcı enerjinizi kullanma şekline ilişkin ekstra bilgi verir.Buna ek olarak enerji seviyeniz,sağlık durumunuz,soğukkanlılığınızı ve kendinize olan güveninizi nasıl koruduğunuz hakkında da pek çok şey söyler.

Lisa Tenzin-Dolma Hayatınıza Astrolojiyle Yön Verin adlı kitabından..
11-29-2011 07:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

Yıldırım Bey,
Güneş neptün karesinin hiç olumlu bir yanı yok mudur? Yazılanlar çok kötü karakteristik çiziyor; korktum diyebilirim. Ya da bu açıyı dengeleyen hangi oluşumlar olabilir haritada? En azından etkisini minimuma indirmek için yapabileceğimiz bir şey var mı?
Ben hayal kurmayı severim ama hayalperest olmak farklı bir boyut. Yükselen balıktan kaynaklanan bir etki de olabilir. Benim haritamda su elementi az olduğu için mi neptün var gücüyle çalışıyor diye de düşünüyorum. Yorum yapabilir misiniz bu konuda...

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-29-2012 04:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(05-29-2012 04:08 PM)zeynep_muteal06 Yazılan:  Yıldırım Bey,
Güneş neptün karesinin hiç olumlu bir yanı yok mudur? Yazılanlar çok kötü karakteristik çiziyor; korktum diyebilirim. Ya da bu açıyı dengeleyen hangi oluşumlar olabilir haritada? En azından etkisini minimuma indirmek için yapabileceğimiz bir şey var mı?
Ben hayal kurmayı severim ama hayalperest olmak farklı bir boyut. Yükselen balıktan kaynaklanan bir etki de olabilir. Benim haritamda su elementi az olduğu için mi neptün var gücüyle çalışıyor diye de düşünüyorum. Yorum yapabilir misiniz bu konuda...

Neptunian'a sormuşsunuz ama ben de birşeyler karalayayım..
Güneş-Neptün karesi.Neptün dozu biraz fazla bu durumda dinamik açıdan dolayı(kavuşum,90,180)
Neptün hayallerle ilişkilendirilir mesela.Doz artarsa ne olur?Hayallerimizin esiri oluruz.Karşımızdakini gözümüzde çok büyütürüz.Ve bu etkiden olumsuz etkilenmemek adına daha fazla çaba göstermemiz söz konusu.
İlk olarak aklıma Toprak ya da Ateş vurgusu geliyor(Ateş-Su karşıtlığından dolayı)
Yahut harita sahibinin haritasında Güneş-Neptün karesini tetikleyecek olumsuz yerleşimlerin olmaması gerekebilir.Ekstradan içe dönük-asosyal-depresif özellikler gibi..Hani hayalkırıklığına uğrasa da hemen toparlayabilmeli.
Bende de Toprak vurgusu var ama Neptün de oldukça etkili..acaba
05-29-2012 06:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(05-29-2012 06:52 PM)Mahinur Yazılan:  

Güneş-Neptün karesi.Neptün dozu biraz fazla bu durumda dinamik açıdan dolayı(kavuşum,90,180)
Neptün hayallerle ilişkilendirilir mesela.Doz artarsa ne olur?Hayallerimizin esiri oluruz.Karşımızdakini gözümüzde çok büyütürüz.Ve bu etkiden olumsuz etkilenmemek adına daha fazla çaba göstermemiz söz konusu.
İlk olarak aklıma Toprak ya da Ateş vurgusu geliyor(Ateş-Su karşıtlığından dolayı)
Yahut harita sahibinin haritasında Güneş-Neptün karesini tetikleyecek olumsuz yerleşimlerin olmaması gerekebilir.Ekstradan içe dönük-asosyal-depresif özellikler gibi..Hani hayalkırıklığına uğrasa da hemen toparlayabilmeli.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Çok haklısınız söylediklerinizde. Benim güneş başak 3.52 derece, neptün yay 4.16 derece. Üstelik neptünyen bir başağım ben. Bazen depresif olabiliyorum ama satürn yengeç ve 4. ev vurgusundan dolayı sanıyordum. Hayal kurmayı seviyorum, özellile işler yolunda gidince. Ama mesleğim icabı fazla da ileri gidemiyorum hayal kurmada. Şunu net söyleyebilirim ki; iş ve özel hayatımda çok farklı kişilik ve tarzım var ve bunu bilinçli yapmıyorum; kendiliğinden oluşan bir durum.
Aslında harita bir bütün olarak değerlendirilmeli. Belki de bilmediğimiz hangi etkiler ve ışıklar vardır?..

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-30-2012 10:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(05-30-2012 10:53 AM)zeynep_muteal06 Yazılan:  
(05-29-2012 06:52 PM)Mahinur Yazılan:  

Teşekkür ederim yorumunuz için. Çok haklısınız söylediklerinizde. Benim güneş başak 3.52 derece, neptün yay 4.16 derece. Üstelik neptünyen bir başağım ben. Bazen depresif olabiliyorum ama satürn yengeç ve 4. ev vurgusundan dolayı sanıyordum. Hayal kurmayı seviyorum, özellile işler yolunda gidince. Ama mesleğim icabı fazla da ileri gidemiyorum hayal kurmada. Şunu net söyleyebilirim ki; iş ve özel hayatımda çok farklı kişilik ve tarzım var ve bunu bilinçli yapmıyorum; kendiliğinden oluşan bir durum.
Aslında harita bir bütün olarak değerlendirilmeli. Belki de bilmediğimiz hangi etkiler ve ışıklar vardır?..

Ekstradan depresif özellikler diye kastettiğim bu. gülücük
Sizin de dediğiniz gibi Satürn-Yengeç vurgusu.Rüyadan uyanınca insan kendini hemen toparlamakta zorlanabiliyor.
05-30-2012 12:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(09-25-2012 05:43 PM)Büşra Yazılan:  Güneş-mars bağlantıları hızlı ve atak bir beyin yapısı verir mi?

Dolaylı yoldan verebilir. Şöyleki fiziken hareketli canlı, atak,cesur bir insan zihinsel olarakta tembel kalamaz. Ama hızlı ve atak beyin yapısı deyince merküre ve açılarına bakman gerekir oncelikle. Mesela merkür-mars, merkür-uranus, merkur jüpiter(Özellikle sert açılar)
09-25-2012 05:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Büşra Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Sağol,Kaktüs
09-26-2012 03:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Cvp: Güneşin Açıları

Egonu ezer,dağıtır.Bencil olmazsın ,esnek -uyumlu bir karakterin olur.
01-29-2015 08:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sjofn Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Güneşle kavuşumlarda derece önemli. Söz konusu gezegen güneşe 17 dakikadan daha yakınsa, "güneşin kalbinde (cazimi)" olarak adlandırılır ve bu gezegenin etkileri, özellikleri, kişinin hayatında etkin ve parlak olarak ortaya çıkar.
Kavuşum 17 dakika ile 8 derece arasındaysa, söz konusu gezegen "yanık" olarak adlandırılır. Yanık gezegenler çok rahat bir konumda bulunmazlar.
Kavuşum 8-17 derece aralarındaysa gezegen yanık değildir ama hala kavuşum pozisyonundadır ve "yanık" gezegen olma etkisinden kurtulmuştur.

Yanık gezegenler, özellikle doğaları güneşle benzer değilse, büyük bir potansiyel taşımalarına rağmen, doğalarını rahatça yansıtmakta zorlanırlar. Hayatları boyunca, potansiyellerini ortaya çıkarmaları, arttırmaları için çeşitli durumlar ve olaylar deneyimlerler.
8-17 derece ile güneşle kavuşan gezegenlerse, güneşten destekleyici bir etki almakla beraber, zaten yanık konumada olmadıkları için de doğalarını çok daha kolay yansıtabilirler.
Ama şüphesiz ki en güçlü ve avantajlı etki, gezegenin güneşin kalbinde yani cazimi durumda (güneşle 17 dakikadan daha yakın kavuşumda) olmasıdır.
Bu konumdaki bir gezegen, doğasında olan en güçlü özellikleri, güneşin tüm parlaklığını, ihtişamını ve gücünü alarak, en kuvvetli şekilde ortaya koyacaktır.
02-14-2015 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Güneş - Satürn Açıları astrosohbet 31 67,485 12-26-2020 03:45 PM
Son Mesaj: Rosa
  Güneş - Jüpiter Açıları astrosohbet 31 52,528 11-28-2017 04:46 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Güneş - Neptün Açıları astrosohbet 79 109,977 07-19-2017 09:07 PM
Son Mesaj: cancimini
  Güneş - Uranüs Açıları astrosohbet 19 34,849 02-26-2017 11:17 PM