Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Açı Çeşitleri
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Açı Çeşitleri
(05-25-2010 11:34 PM)Vena Yazılan:  51,4 kendi başına açı, quintile-biquintile gibi bir ilişki düşünülebilir mi daha doğrusu etkili olur mu bilemiyorum. Orbu araştırdım 2-3 dereceye kadar alınıyor yazılmış ama açıkçası bu tip açılarda ne kadar dar orb o kadar iyi bence, anlamlı olması için.

Açıların çift yönlü etkisi, örneğin Güneş-Venüs açılarında açıklanabilir, Venüs Güneş'e kendi özelliklerini katarken aynı zamanda Venüs de Güneş'in etkisini alır. Venüs 72 Neptün, ilişkilerde aldanma vereceğini sanmıyorum, bu kare gibi sert etkili ve ana açılarla olabilir, Venüs-Neptün'ün güçlü sanatsal potansiyeller vermesi daha muhtemel. Estetik duygusunun daha fantastik alanda olması, daha renkli ( ve biraz karmaşık ) imgeli, daha soyut olması gibi. Tabii bazen yanlış kişilere aşık olma, platonik aşk vakalarına da sebep olabilir ama kare, karşıt, kavuşum kadar etkili olduğunu sanmıyorum.

Sevgili Vena biraz geç oldu cevap ama kusura bakma kafam dağınık bu sıralar iyiden iyiye...Binbir şey dönüyor , konsantre olup yazamıyorum..
Vallahi çok sabır gösterip bir sürü soruma üşenmeden (büyük ihtimal üşenmene rağmen gülücük ) cevap verdin. Çok teşekkür ederim...
Yeni soru ve konuklarda görüşmek dileğiyle... gülücük diyip seni daha fazla yorup kredimi tüketmeyeyim gülücük
(Belki tükettim ama neyse...)

(05-26-2010 12:24 AM)Félicé Yazılan:  Neptün venüsün bi üst oktavı. İkisinin de birbirine benzer ortak özellikleri var, uyumlular.. Bu etkileşimde aldanmadan ziyade, sanatsal, estetiksel konulara yatkınlık, çekilme görülebilir. Romantik bi aşk adamı yapabilir..Hoş bi çekicilik verebilir..
Yıkıcı çalışırsa, hayaller aleminde yaşama, yeme, içmeye aşırı düşkünlük, güzelliğe karşı zaafı gösterebilir.

Yüksek isabetli yorumların için çok teşekkürler felice gülücük Sağolasın

(05-26-2010 01:35 AM)venüs_ Yazılan:  Sevgili tiyatral Neptün-Venüs arasında ki Quintil açı senin sanatını hangi alanda göstereceğini belirleyen bir açıdır. Tüm Quintil ve Biquintil açılar için aynı ifadeyi kullanabiliriz. Yani kişi hayatında uğraştığı veya ilgi duyduğu alanda ki yeteneğini sergileyebildiği özel bir açının belirtecidir. Bu açılar hangi alanlara dokunuyorsa o alanda kişi özel yeteneğini sergileyecek gibi bir anlam çıkarabiliriz.

Ablacım sen son zamanlarda bir açıldın pir açıldın bakıyorum da... gülücük Nazar değdirmeyeyimde , maaşAllah diyeyim..
Değerli bilgilerrin çok teşekkürler.
Peki bütün bunları birleştirirsek "10. ev terazideki venüse quintile yapan neptün" ü nasıl yorumlarız acaba ablacım gülücük
05-27-2010 12:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Sevgili Tiyatral, artık bende birikimimi kamu hizmetine sunayım dedim olamaz mı:D amma enaniyet yaptım:D şaka bir yana şimdiki durum böyle, yazmak için ha bire fırsat kollayıp bulamadığım, kafamı bir türlü yaşadıklarımdan ötürü toparlayamadığım zamanların açığını kapatıyorum belki de....
Ben bütün evler sistemine göre bakıyorum haritalara, senin sormuş olduğun soruda placidus haritasına göre yerleşimler var... Kardeşim senin sorduğun soruya göre cevaplarsam, 10. evde ki Venüs artı terazide olmasıyla birlikte sana ciddi anlamda sanatsal yetenekler vermiş olmalı, 1. evinde yerleşmiş olan yaydaki Neptün de Venüsün üst oktavı olarak kabul edildiğine göre, ikisi arasında ki Quintil açı sahne sanatları, şiir, belki de resim alanında vaya çizimde diyebiliriz, yetenekler sunmuş olabilir.. Aslında quintil açılar kişinin yaşamında hangi alanda olursa olsun bu kişi pazarlamacı, müteahhit, aşçı v.s. de olabilir, yeteneğini nasıl sunduğunu gösteren, elindeki yeteneği bir hazineye çevirebileceği alanları ifade eder.
Kendine dönüp bir baktığında sen aslında hangi alanlarda yeteneklisin ki, (bana kalırsa oldukça fazla yeteneğe sahip şanslı bireylerden birisin),
elindeki yeteneğini de venüs- neptün quintile açısıyla değerlendirebileceğin alanları gösterir. Benliğinde ve kendini topluma sunduğun alanlarda parlamanı sağlayabileceğini düşünüyorum.
05-27-2010 04:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Vallahi ablacım... Bana sorma ne olursun... Dediğin yada denildiği gibi aslında herşey potansiyelleri gösteriyor. Ve ben belkide her zaman yine yapım gereği hakkını veremediğimi hissedicem hibe edilenin (ne edilmiş yada edilmemişse)...Belki bu iyi birşey, devamlı zorlayan (satürn) bu değişken yapıyı.. Ve gerçekten de "kendi" mi yeni yeni tanıyorum , israf edenlerden biri olarak... Haritada görünmeyenleride ortaya koymaya çalışarak , rabbim izin verdiği ölçüde...

Ben istiyorum ki sen gönlünden geçenleri , istediğin ev sistemine göre söyle hiç düşünmeden... Çoğu şeyden habersizim... Bu manada söylenenlere (ne olursa olsun) ihitiyaç duyuyorum.

[Çok mu acıklı oldu yav gülücük]
05-28-2010 12:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

İki planet arasındaki açı , enerjinin aktığı bir yoldur.
Kare ve karşıt açılar , uyumlu açılara göre daha çok sorun yaratırlar ama aynı zamanda başarı-eylem-dönüşüm için gerekli motivasyonu ve yakıtı sağlarlar.

Tracy Marks'ın Doğum Haritası Yorumlama Sanatı isimli kitabından alıntıdır.

04-27-2011 02:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

açıların çoğunda , rakamlar toplamı 9 ediyor ilginç.

45 , 90 , 135 , 144 , 180 , 360 ( kavuşum ) , 72 ( quintil )

her birinde rakamlar toplamı 9

05-17-2011 10:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

9, 3 ün katı buda ii yani her açı ii gülücük
05-17-2011 10:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-17-2011 10:55 PM)Yıldırım Yazılan:  açıların çoğunda , rakamlar toplamı 9 ediyor ilginç.

45 , 90 , 135 , 144 , 180 , 360 ( kavuşum ) , 72 ( quintil )

her birinde rakamlar toplamı 9

İlginç gerçekten. Pisagora göre 9 adaleti temsil eder. Ayrıca 9'la çarpılan tüm sayılarda, çıkan sonucun toplamı yine 9'u verir. Bu yüzden 9 hep ilgimi çekmiştir.
05-18-2011 01:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
exsee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Bu 45 derecelik açının etkisi oluyor mu acaba Orb 0°18' olursa mesela?
08-18-2018 11:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

Cvp: Açı Çeşitleri
(08-18-2018 11:23 AM)exsee Yazılan:  Bu 45 derecelik açının etkisi oluyor mu acaba Orb 0°18' olursa mesela?

Modern astrolojide yani 150 yıldır var olan astrolojide 45 derece yarım kare olarak kare açı da kadar sert olmasa da zorlayıcı açı olarak nitelendirilmekte ORB 2-3 gibi bir şeydi. Forumda açılar kısmında şu gezengenle bu gezegen arasında 45 derecelik açı varsa şekilde açıklamalar var
Klasik astrolojide bu açı yok.

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
08-18-2018 08:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
exsee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Cvp: Açı Çeşitleri
(08-18-2018 08:00 PM)Libra Yazılan:  
(08-18-2018 11:23 AM)exsee Yazılan:  Bu 45 derecelik açının etkisi oluyor mu acaba Orb 0°18' olursa mesela?

Modern astrolojide yani 150 yıldır var olan astrolojide 45 derece yarım kare olarak kare açı da kadar sert olmasa da zorlayıcı açı olarak nitelendirilmekte ORB 2-3 gibi bir şeydi. Forumda açılar kısmında şu gezengenle bu gezegen arasında 45 derecelik açı varsa şekilde açıklamalar var
Klasik astrolojide bu açı yok.

Teşekkür ederim evet sayfada gezegen açılarıyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmis dediğiniz gibi
08-19-2018 02:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir