Değerlendir:
  • 15 Oy - 2.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neptün ve Hayalleri Gerçekleştirmek
Yazar Mesaj
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Neptün ve Hayalleri Gerçekleştirmek
hayallere ulaşmamızda neptünün nasıl açılara ihtiyacı vardır..iki astrolog farklı görüşte olunca haritamız aslında ne fısıldamaktadır..neptün satürn karşıtlığı için kırkoğlu ve yasemin boranın kısa alıntıları var altta da uranusun yorumu..

Hakan Kırkoğlu:Neptün dağıtan, şaşırtan, karmaşaya ve belirsizliğe yol açanı, Satürn elle tutulur olanı, Neptün ise hayali ve sanal olanı açıklar. Tüm bunlar ne anlama geliyor? Satürn-Neptün karşıtlığı hayallerimizi, ideallerimizi yeniden gözden geçirme zorunluluğunu, hayal kırıklıklarını ve idealler yolundaki engelleri açıklar. .
yasemin boran :Aslında her şeyin her şeyle ilgisi var. Üstelik 2006’nın Ağustos’undan bu yana Neptün ile Satürn’ün sert açı yapıyor olması düşler ile gerçeklerin birbirine gireceğini ve hayalleri gerçekleştirmek için kuvvetli arzuların uyanacağının işareti.
Neptün hayalleri sembolize ediyor. Satürn ise gerçekleştirici, yani maddeyi sembolize ediyor. Neptün ile Satürn arasındaki etkileşim ise, hayallerin maddeye dönüşme zamanı olarak tarif edilebilir.
Bu etki hem yaratıcılık gerektiren alanlarda ilginç çalışmaların ortaya konulacağını işaret ediyor, hem de hayaller ile gerçekleri birbirine karıştıran zihinsel problemin ortaya çıkacağını gösteriyor. Tabii aynı zamanda korkuların uyanması da söz konusu.
Hayal gücünün korkuları uyandıracak yönde harekete geçmesine neden olan olaylar panik, panik atak ve benzeri durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle yaklaşık bir yıldır “Hayal gücünüzü korku uyandıracak biçimde değil yaratıcı yönde kullanın” mesajları veriyorum. Çünkü Neptün, aynı zamanda sanat potansiyelini de sembolize ediyor.
dıbı dıbı dıbı yazmış..gülücük).
Uranus:bence hocam harika yazmıs, ben onun soylediklerini coook iyi anlıyorum.... hakan bey ise tercume etmiş ...
neticede neptunun mesela uranus ile set acısı kesin sanat potansiyelini verir... cunku bir yanda imajinasyon , yani hayal enerjisi , öbur yanda ise merkurun buyuk hali, akıl, yaratıcılık ve hayal etmek ile yaratıcılık birleşince sanat oluyor zaten...yani sanatın esas tarifi boyledir... saturn sert acıları ise bu hayallerin ya da sanatın gercekleştirilme potansiyelini verir.... Cunku saturn zamanı programlayabilme, sabır, sebat, sorumluluklar ... ve şifre kelimesi "gercekleştirme"
hayalleri gercekleştirmek , hele bir de sanat potansiyelini ortaya koyabilmek bir kişi icin zordur. genelde hayaller kurarız ama gercekleştirmek için ne yapabiliriz ki... durmadan erteleriz, durmadan bir seyler cıkar önumuze, (bunlar saturn un neptunle soft acılarında olusuyor.. ama sert acılarda, paaat diye oyle olaylarla karsılasırsın ki, bir de bakmısın hayal ettigin sey karsına cıkmıstır... hazırlıksız yakalanırsın yani, cunku dusunmeden hareket etmen lazımdır...
mesela bekarsın ve evlenip cocuk dogurmak istersin, bunu hayal edersin... sonra biri cıkar karsına ve evlenme teklifi eder sana ama icin bir turlü "yemezler canım " ı oynar... zorlanırsın yani... karar vermeye....tedbirli davranırsın.... bunlar hep saturnyen tavırlardır... ama sonunda kararını verir ve evlenirsin onunla....veya sanat potansiyelini gercekleştirmek için de karsına bi fırsat cıkar ama tahmin ettiğinin ötesinde calışman gerekecektir, zaten baska turlu gercekleşmez... bu calısma temposu da kişiyi zorlayan seylerdir ama gerekli bir zorlanmadır bu... o yuzden neptunun zor acılara ihtiyacı vardır, yoksa havada kalır hayallerin....
08-06-2007 03:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

RE: neptün ve hayalleri gerçekleştirmek
Ben bu neptün satürn karşıtlığını tam venüsümün üstünde yaşadım.İkisi aynı anda dokundu canııııım venüsüme!Ne mi oldu!Yüzleştim.Kendimle, karşımdakilerle, ilişkilerimle.Ama sanırım kendimle hala tam olarak yüzleşemedim ki, gene şaşırır durumdayım.Ta ki, neptün venüsümü rahat bırakana kadar.Ona da daha var epey zaman.Ama şunu deneyimledim bu zıt transit gezegenlerinde, ayaklarınız dha sağlam basıyor yere!Çelişkiler doğurduğu doğrudur.Çok dedim bu süre içinde "yemezler canım" diye.Ama şimdi yiyorum vallaaa!gülücük) Satürnnn nerdesin! gülücük
08-06-2007 04:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Venüs aslan , neptün uranüs kavuşumu 2. evde , Birde neptün mc ve güneşe olumlu baktımı son olarakta jüpiter ve merkürle etkileşimde oldumu sanat potansiyeli veriyormuş. Ama bende sanattan ziyade yaratıcılık potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Bende de transit neptün venüsümle zıt açı yapmakta . Marsın kare açıları hırs mı katar ? eğer katarsa neptün-mars karesi nasıl yorumlanır ?

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
08-06-2007 05:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

sevgili hades, haritanı bilmiyorum ama anladığım kadarıyla kova da bulunuyor neptun - uranus kavusumun... ve super bir konum bu kavusum... imrenilecek kadar guzel yani.... finans evinde durdugu icin coook guzel yaratıcılığını kullanarak cok radikal seylerden para kazanabilirsin.... izmir de bir midye dolma satan, otogarlarda, lunaparklarda bir cocuk vardı, şimdilerde ise bir midye dolma ureten saglık bakanlıgından ve tarım bakanlıugından onaylı belediyeden izinli bir üretim tesisi kurmus... ntv de gecen sene izlemiştim... turkiyede belki dunyada bile tek insan...midye dolma yapan bir fabrika tesisi... ben bayılıyorum bu tarz yaratıcı olanlara... siziin de finans evinde olması cok guzel bu potansiyelinizi muhakkak kullanmanız lazım....
neptunun marsa yaptıgı kare, hırstan ziyade soyle bir ses cıkartır.... "hadi yap, hadi basla..." sana enerji pompalar, her ne hayal kurarsan onu gercekleştirmek adına baslamanı kolaylastırır bence.... baslamak zordur tabii ama bu da zor acı işte.... guzel cok guzel....
kolay gelsin.....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-06-2007 06:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

sevgili uranüs
Dediğin gibi kovada değil , oğlakta ama bu ikisinin kesin etkileşimde olduğunu düşünüyorum. Yani kova özelliklerini çok gösteririm. Tuhaf bulur etrafımdakiler beni ve acayip yaratıcı olduğumu söylerler ve aklıma çok güvenirim. Birde duyduğum kadarıyla evlerin yöneticilerinin değişmesi o iki evin arasında güçlü bir bağ kurulmasına neden oluyormuş ki Uranüs 2. evde oğlakta , Satürn 3. evde kova da , nasıl ?

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
08-06-2007 06:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

haritana bakmak lazım, sevgili Hades... sen bana neptun - uranus kavusumu aslandaki venus e zıt acı yapıyor deyince dogal olarak kovadadır diye düşündüm... her neyse ... neticede 2. evde . ne yap et, yaratıcılığını görunur hale getir lütfen... cünkü güzel bir potansiyelin var... Beyhanın da sizin de haritanızın bütünlüğü cok önemlidir... neptun harita butunünü nasıl etkiliyor, hangi evde, hangi gezegenlerle acısı var, neleri hayal edersin, nasıl gercekleştirirsin, ne zaman bu potansiyel uyanır, hangi transitlerle uyanır... bir sürü konucuk var bu konu içinde... ... bu yönde bir konu acarsak, söz veriyorum ilk sizlerden baslarız, ancak konuları dagıtmayalım, şimdi t-karelere yogunlaşalım, onları bitirelim, sonra... herseye yetişemiyoruz... arada özelden hatırlatma mesajları cekin ama...
görüşmek üzere....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-07-2007 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: Neptün ve Hayalleri Gerçekleştirmek
Neptün 10 evde olması ve satün ayrıca jüpiter içindeki iş birliği ile...

Sanırım ...Sağlık sektörü konusunda ..yada yaşlı bakım evleri konusunda idarecilik verebilir...

Burada bir hayli özel konumlama var ...

Neptünü tek başına düşünmek yada sadece kavuşum açıları baz almak hata olur..

Neptünün ay başak ve üçgenin diğer ucundaki gezegenlerle yaptığı açılar hesaba katılarak bir yorum çıkartılmalı..

Ama rahat olabilirsin...

Satrün 10 evde mutlak patronluk verir..

Geç kariyer alabilir ama..

İnan mutlak hükümdarlık konumunada getirebilir..

Diğer açılarıda baz alırsan senin için keyifli olur..
06-03-2010 04:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(06-03-2010 04:48 AM)BaLiM Yazılan:  Neptün 10 evde olması ve satün ayrıca jüpiter içindeki iş birliği ile...

Sanırım ...Sağlık sektörü konusunda ..yada yaşlı bakım evleri konusunda idarecilik verebilir...

Burada bir hayli özel konumlama var ...

Neptünü tek başına düşünmek yada sadece kavuşum açıları baz almak hata olur..

Neptünün ay başak ve üçgenin diğer ucundaki gezegenlerle yaptığı açılar hesaba katılarak bir yorum çıkartılmalı..

Ama rahat olabilirsin...

Satrün 10 evde mutlak patronluk verir..

Geç kariyer alabilir ama..

İnan mutlak hükümdarlık konumunada getirebilir..

Diğer açılarıda baz alırsan senin için keyifli olur..

veee
Oyuncularda jüpiterin güçlü olduğu söylenilir.Senin haritanda güçlü bi jüpiter var.Hem Güneşinle bileşiyor hem de 1.evinde.Bu konumlar sana oyunculuk yeteneğinin yanısıra(10. evindeki Neptünle Jüpiterin yaptığı üçgeni de hesaba katarsak)popülarite , şans ve ünlü olma potansiyeli veriyor.Son zamanlarda Başak burcu güçlü insanların tiyatroya eğilimli olduğunu farketmeye başladım.Senin de Ay burcun Başak.Ay 1.evindeki zeka ve iletişim gezegeni kelimelerin efendisi Merkürle üçgen yapıyor.Bu da sana bir tiyatrocunun en çok ihtiyaç duyduğu şeyi ezber yeteneği ve güçlü bir hafıza veriyor olmalı.Diksiyonunun iyi olmasını da sağlayabilir bu açı.

--------------------------------------------------------------------------------
Nin.Me.Sar.Ra

yorumları yapılmııştı.bu da farklı bir bakış açısı tabiki.yardımcı olan herkese teşekkür ederim.sevgiyle kalın.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=x...&rs=0&ast=
06-03-2010 09:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

neptün 10. evde.jupiterle 60,satürn le 150 uranüsle 45 derece,pluto 60,ay düğümüyle 30,şironla 145,asc şle 60,mc ile kavuşum.bu 10. evdeki neptünün olumlu yada olumsuz etkisi ne olur.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
12-20-2010 12:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
penelope Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

benimde uranüs - neptün oğlakta 5. evde kavuşumda öğretmenlik hayatımda yaratıcı fikirler mi üreticem acaba gülücük

03-10-2011 05:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Neptün Açıları Angel 63 79,333 08-01-2019 06:18 PM
Son Mesaj: Karmen

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir